Esileht Ajaviite- ja muud jutud sinu lapse nimi?

Näitan 15 postitust - vahemik 31 kuni 45 (kokku 45 )

Teema: sinu lapse nimi?

Postitas:
Kägu

Lapsi pole (veel), aga vastata tahaks ikka 🙂

Mulle endale on pandud nimi, mis on minu arvates kõige ilusam naisenimi. Või vähemalt üks ilusamatest! Lisaks ka rahvusvaheline: keelepilt on vaid mõneti/riigiti erinev. Väga rahul olen!

Aitäh, emake! 🙂

Maria või Helena?

Ei.

Kõlalt tõesti sarnane..aga veidi pikem. Sobiks kolmikõdedele…kogu see trio komplekt nimedest 🙂

Ent ei tahaks avalikustada..

Mõistad küll, miks 😉

helin-mari arder?

Please wait...
Postitas:
Kägu

Kõlalt tõesti sarnane..aga veidi pikem. Sobiks kolmikõdedele…kogu see trio komplekt nimedest 🙂
Ent ei tahaks avalikustada..
Mõistad küll, miks 😉

Mingis laulus oli Mariii-Heleen

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Eestipärane teisend nimest Katharina – alati puhas, siivas

Please wait...
Postitas:
Kägu

1. esimene nimi on veidi muudetud kujul ammu olemas, aga minu lapsel olev variant on ühe kirjaniku välja mõeldud, seega d ja e vahel? Teine nimi on e (Hollandis olnud suguvõsa nimi, aga maailmas on mitu kohta selle nimega)
2. e ja e, google järgi on üks neist inglise väejuht, türgi keeles tähendab vaprat ja teine tähendab valitsejat
3. e kreeka päritolu, ühe jumala ema

Please wait...
Postitas:
Kägu

Ilmselt on mõlema puhul variandiks e. Mõlemad nimed on eestipärased, kerge kõlaga. 1.lapse nimi on tõenäoliselt kokku pandud kahest erinevast nimest, nimeraamatutest väga ei leia, kuigi minu arust suht paljudel lastel on see nimi või variant sellest. Teise lapse nimi on esimese lapse nime sees, tähtede järjekorda vaja natuke muuta.

Please wait...
Postitas:
Kägu

1. eestilik, kreeka algupära, tähenduses kaksik
2. pühakunime eestindus, valitsejanna/ülev
3. eestipärane (algne saksa?) õilis
4. eestipärane (algne soome?) kristuse järgija
5. eestipärane, täiuslikkus e jumal on 7

Please wait...
Postitas:
Kägu

Üks nimi tuletatud mütoloogiast ja teine pandud pühaku järgi

Please wait...
Postitas:
Kägu

Vana eesti nimi, mis kogub aina populaarsust.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Kõigil kolmel lapsel variant e.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Ma arvan, et enamus Kägusid lihtsalt ei tea oma laste nimede algset päritolu. Arvatakse, et Kadri näiteks on vana eesti nimi 😛 Või peetakse mõnd pühakunime teise rahva poolset mugandust vanaks prantsuse nimeks.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Üks on vana Eesti nimi ja teine on pühakunimi, mis on rahvusvaheliselt tuntud ja eestistamist ei vaja.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Või peetakse mõnd pühakunime teise rahva poolset mugandust vanaks prantsuse nimeks.

Eks neid pühakuid ole ka igasuguste nimedega olnud. Mõnel oligi vana prantsuse nimi.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Kust need pühakute ja jumaluste vanemad nüüd järsku kõik välja roninud on… Enamik kägusid on ju Krendonite ja Chezzicate ja muu sellise pundi uhked vanemad.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Kõik 6 on kenasti eestipärased, aga algselt tulnud ikkagi võõrastest nimedest. Polegi sellele varem väga mõelnud.

Please wait...
Postitas:
kirilind2

ma pean tunnistama, et minu lapse nimele sobivad kõik variandid. vot nii ägeda nime mõtlesin. noh, pühak on mu laps ise. sellepärast ka pühaku nimi.

Please wait...
Näitan 15 postitust - vahemik 31 kuni 45 (kokku 45 )

Esileht Ajaviite- ja muud jutud sinu lapse nimi?