Esileht Pereelu ja suhted Sinu mees vihasena

Näitan 11 postitust - vahemik 1 kuni 11 (kokku 11 )

Teema: Sinu mees vihasena

Postitas:

Just, mitte sina vaid sinu mees. Millle peale ta vihastab? Milline ta vihasena on? Milline peaksite teie tema eelduste kohaselt olema sel ajal kui tema on vihane?

Minu mees vihastab minu reaktsioonide peale kõige rohkem. Ta võib omaette pobiseda, vaikida ja nihverdada rahulolematult. Kui ma hakkan uurima, siis suurt vastust ei saa, pigem võib sealt tulla midagi sellist mis mind ärritab. Näiteks kui ta on pool päeva mossitanud ja minu tehtud toidu järgi jätnud ning siis minu küsimusele \”kas ei maitsenud\” mühkab, et ah suurema nälja sai ära kustutatud. Ta muide enda meelest ei leia selles ütluses ainsatki halba nooti. Kui ma siis natukenegi ärritunud olekut välja näitan, siis saab ta vihaseks ja hakkab karjuma ja väitma et tal pole olnud mossitamist ega tigetsemist, tuju langes hoopis sellest hetkest kui mina polnud rahul kommentaariga toidu suunas. Veel saab mees vihaseks kui mina tujutsen tema suunas nö omaalgatuslikult a la kuidas sa ütled lapsele et too ei saa mitte millegagi hakkama vms.
Vihaseks saab ta siis sellest hetkest kui ma sekkun tema mossitamisse või kui ma suunan oma rahulolematuse tema suunas. Ja siis, vihasena hakkab mu mees sekundite jooksul karjuma. Karjub siis mulle, et ma rikun ta kodurahu ja minuga pole võimalik koos elada ja tema pole midagi halvasti öelnud, mina tõlgendsn valesti asju. Kui ma liiga palju näägutan (loe, julgen vastu karjuda ja talle etteheiteid teha), siis hakkab tal ruumi vähe olema ja meeletult vastik minuga samas ruumis olla ning kui ma peaks siis ka veel karjuma ga peale, siis on võimeline mind lükkama jõuga eemale.
Millinema peaks olema kui mees on vihane? Ütlen ausalt, ma ei tea. Hakkasin lihtsalt hiljaaegu kasutama taktikat, targem annab järele ja ma loodan, et kuskilt otsast on sellest millalgi ka kasu. Sest kui ta vihane pole, siis on vägagi mõistev mees. Ma ei tea mis tal selle vihaga on. Nagu mingi pime ja pirtsakas kaheaastane.

0
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu mees ei vihasta.

Ta võib ärrituda peale tunde kestnud saagimist (näiteks lapsed on ülemeelikud ja ei püsi voodis hoolimata sellest, et kell läheneb südaööle) ja siis ta võib röögatada.

Aga ta ei vihasta. Ta isegi ei ärritu avalikult. Ta on nii rahulik ja kannatlik, et ma kardan, et ühel päeval ta võib kas oma allasurutud emotsioonidest lõhki minna või kirvemõrvariks osutuda.

Ta tuleb mõnikord mulle rääkima juhtumistest töö juures, mis teda ärritavad. Ta räägib neid nagu igapäevaseid uudiseid ja ma saan aru, et ta on ärritunud kui ta kasutab teistsuguseid sõnu kui tavavestluses või lisab jutu sisse asjaga seotud inimeste nimed. Ta tavaliselt ei räägigi oma tööst või oma arvamusest. Väga harv juhus kui ta ütleb, et mina olen teda pahandanud või olen talle ülekohut teinud.
Ma saan aru, kui ta on rahulolematu. Ta hakkab siis nohisema. Ja tavaliselt siis ma ka püüan välja selgitada, miks ta on rahulolematu.

Tema säästmiseks ma katsun ikka võimalikke tüliküsimusi arutada, aga ta hoidub paaniliselt tülitsemisest. Ta ei salli kui ma teravaid teemasid üles võtan, ärritun neid teemasid arutades ja häält tõstan kui mulle tundub, et ta põikleb. Aga kui oleme asjad siiski läbi rääkinud, tunnistab ta ka ise, et hakkas kergem ja see jutuajamine oli oluline.

Me oleme 7 aasta jooksul tülitsenud v-o 10 korda.

Olles kitsi oma negatiivsete emotsioonide väljendamisega, pole ta samas kitsi positiivsega. Ta avaldab mulle armastust, kallistab lapsi, ei häbene avalikult käsikäes käia. Ta kuulab mind kui minul on mingid mured ja julgustab mind kui olen hirmul. Aga ta on kuidagi… hästi tasane inimene. Mina olen agressiivsem.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Vihastab kõige rohkem minu peale, kui ma teda tema arvates maha teen; näägutan,mis asjad on tegemata; kui ta ei saa tehtud neid asju,mida on planeerinud.
Üldiselt esimese asjana armastab välja minna suitsetama vms. Ja kui mina järgi ei jätta,siis tülitseme ikka korralikult. Aga õnneks tal läheb viha ülikiiresti mööda (minul kahjuks mitte.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina ei ole oma meest tegelikult päris vihasena vist näinudki. Kui ta ärritub, siis lähevad tal silmad tumedaks – pupillid laienevad ja tuleb selline ähvardav ilme.

Küll aga ei meeldi talle uimased ja aeglased või udupeadest inimesed. Ehk siis talle ei meeldi ennast korrata. Kui ta on ühe korra öeldnud või teinud ja teine pool ei pane tähele, unustab ära või ei reageeri, siis teist korda ütleb pisut kõvema häälega ja kolmandat korda tuleb sealt juba eriti sarkastiline ning pahane märkus.

Kui tal on lihtsalt kehv tuju (noh igal ühel juhtub, et vahel on väsimus või niisama kehv päev olnud), siis ma ei torgi teda üldse. Kallistan ja kallan klaasi veini ning ütlen, et olen olemas, kui ta peaks tahtma suhelda.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Eksabikaasat vihastab kõige rohkem see, kui ta sattub naeruväärsesse olukorda. See viha on siis segu vihast ja solvumisest. Nooremana oli ta märksa tulisem, nüüd vanemana on õppinud oma emotsioone kontrollima ja suudab naeruväärse olukorra teinekord ka huumoriks (mustaks, enda pihta) pöörata. Mõnikord vihastab ta ka siis, kui vaidlus tuliseks läheb, siis muutub ta suhteliselt kärarikkaks (sõim). Kui me koos elasime, siis ta irises sageli (segamini tubade vms) suunal. Mis irisemise kombest saanud on, seda ma ei tea, meie saame igati hästi läbi.

Mu teine elukaaslane vihastas haruharva, ta oligi väga hea inimene, leebe ja rahulik. Kui vihastas, siis oli pigem vait. Kui kellelegi halvasti ütlema pidi, siis oli see talle endale raske.

Analüüsides muid suhteid, mis on olnud, siis ei meenu kedagi, kes oleks väga ekstreemselt käitunud. Asoo, jah, üks \”sõber\” oli küll, kes valimatult sõimama, solvama ja sarkasmi pritsima hakkas ja enamasti vihahoos minema kaapis ja kadus nädalateks, aga tema puhul sain hiljem teada, et vihaga ei olnud siin kaua tegemist, pigem oli see psühhopaadi manipulatsioon ja viis, kuidas minust nädalateks selgitusi jagamata eemalduda sai. Sest mingeid konstruktiivseid tülide lahendamisi iialgi ei esinenud.

Minumeelest tulevad normaalse närvikavaga mehed vihaga paremini toime, kui naised, kes on emotsionaalsemad

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Me oleme mõlemad rahulikud. Mees käratab lastele ja koertele kui nad sõna ei kuula. Teineteise peale me ei karju. Kui oleme pahased, siis turtsume omaette ja kui valmis oleme, siis räägime probleemid selgeks. Mul mees pole kordagi märatsenud, tõugelnud, laamendanud jne. Olen üles kasvanud peres, kus märatseti palju ja seega ma ei suudaks elada mehega, kes röögib ja tõukleb.

Ise ma lähen jalutama kui ma ärritunud olen, kuna ei taha öelda midagi sellist mida ma pärast kahetseksin. Karjuda ja röökida pole mul kunagi kombeks olnud ja loodan, et selline harjumus ei teki ka.

Inimesi on nii palju erinevaid ja kõik elavad oma emotsioone erinevalt välja, või siis jätavad hoopis enda sisse peitu.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu mees vihastab, kui üritada teda panna avanema oma emotsioonide teemal. Kui urgitseda, et mida ta tunneb ja mitte rahulduda pealiskaudselt poetatud sõnadega. Räägib siis intensiivsema häälega ning tavaliselt läheb üldse ära (välja suitsu tegema) või paneb klapid kõrva ja kuulab raamatut. Plahvatuslikku viha temas ei ole.

Pärast eelmist, vägivaldset suhet see meeldis mulle, aga nüüd on tegelikult see (eriti negatiivsete) emotsioonide allasurumine häirima hakanud. Tahaks asjadest rääkida, aga ei saa.

0
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mees ärritub sellepeale, kui tegevused on takistatud. Kui masinad pole korras, kui mingid asjad viibivad. Aga kunagi ei ole objektiks inimesed. Ja ta teab ka, et kui ta on ärritunud, et siis see mõjub teistele ka. Nii et ta üritab maharahuneda kui märkab ,et närvis on. Kui ta juba märkab, et närvi läks, siis rahuneb kiiresti. Aga sellist asja, et inimese peale ärrituks, noo ei ole. Tal on nii hea huumorisoon, et ta keerab kõik asjad naljaks. Isegi sellised asjad, kus ikka nalja üldse ei ole. Ja ega tülitseda ka ei saa, kui üks viskab nalja koguaeg. Nii et pigem on lõpeb selline vihastamine pikemate jutuajamistega, sest kõige parem on takistusi lahtirääkida. Et kas saab üldse midagi teha või ei ole lootuski et mõni takistus laheneks.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mees hakkab karjuma,et olen \”ajude keppija\” Ja \”manipulaator\”.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu mees on 2 korda niimoodi vihastanud, et lõi esimesel korral laelambi kildudeks ja teisel korral viskas Bodumi kohvikannu põrandale kildudeks.

Ma provotseerisin teda, tunnistan üles.

Jooksis peale mõlemat intsidenti mitmeks tunniks kodunt minema, aga ostis uue lambi ja kohvikannu enne kojunaasmist asemele.

Aga muidu on nii, et kui ta tõeliselt vihastab, siis paneb riidesse ja läheb uksest välja, et ei tekiks sõnavahetust või riidu. Läheb teeb oma motikaga paar ringi ja tuleb rahunenult koju tagasi.

Karjume üksteise peale minimaalselt. Eks neid ütlemisi ikka ette tuleb, aga kui tunneme, et asi väljub kontrolli alt, siis ütlengi, et mine tee paar ringi mootorrattaga.

Ma ei kannata riide, see on nii nõme, kui üksteise peale karjutakse ja krt teab, milles süüdistatakse.

0
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meil on pigem nii, et mingid tööga seotud asjad krutivad mehel närvi krussi, aga ta üritab end kodus vaos hoida. Ja kui siis kodus keegi \”õiget nuppu\” vajutab, siis ta plahvatab. Nt kui ma heidan veel midagi ette, et miks ta mõnda kokkulepitud asja ära ei teinud või kui lapsed lärmavad ja korralekutsumisele ei reageeri. Ma oskan seda juba kõrvalt ära näha ja kui mees millegi peale \”lendu läheb\”, siis teen selgeks, et lahendagu oma mure ära, mis teda tigedaks ajab, sest meie peale pole ka mõtet seda välja valada.
Aga üldiselt oleme mõlemad suht äkkivihaga ja mõlemad anname ka endale aru, et me peame end vaos hoidma, sest teiste peale viha välja valades ei lähe ka midagi paremaks. Tuleb ikkagi probleem ära lahendada, siis on omal hing rahul ja teistel jäävad ka närvid alles 🙂

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 11 postitust - vahemik 1 kuni 11 (kokku 11 )


Esileht Pereelu ja suhted Sinu mees vihasena

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.