Esileht Koolilaps “sinul pole õigust mulle sõpru valida”

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 30 )

Teema: “sinul pole õigust mulle sõpru valida”

Postitas:
Kägu

Kus on tehtud viga kui teismeline 13a. sedasi ütleb (sinul pole õigust mulle sõpru valida), kui palud tal mitte minna seltskonda mis sulle ei sobi (noored kes on minu teismelisest 3-5 a vanemad noormehed, suitsetavad veidi, tarbivad vahel ka alkot ning omavad pinda eraldiseisvat pinda kus vanemad vaid kontrollimas käivad – tõsi küll mitu korda päevas). Mulle sellised sõbrad ei meeldi. Kas peaks siiski usaldama oma last ja lubama või ikkagit karmilt keelama sellistega suhtlemise. Laps on siiani tohtinud sõbrannade pool käia eriliste piiranguteta, sest pole olnud põhjust teda mitte usaldada). Kardan, et karm keelamine tooks vastupidise efekti.

Oeh, see teismeilise iga ajab hulluks juba.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

RE: “sinul pole õigust mulle sõpru valida”

Tundub, et sulle ongi juba pähe astutud. Loomulikult on sul õigus tema sõpradest ülevaadet omada ja vajadusel suhtlemine keelata! 13 on täitsa laps. Ma tegin oma 16 aastasele ka veel säru ja ta vahetas kooli, mis tõi kaasa uued head sõbrad ja sai ka õppimise korda. Võta vastutus ja ära karda!

Please wait...
Postitas:
Kägu

Keelata ju võid aga selles vanuses paraku valitakse ise endale sõpru, midagi teha pole.Teha saad niipalju, et jälgid, et lõhnu küljes pole.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Aga polegi ju õigust. Selle koha pealt ei ütle sinu teismeline midagi valesti. Sina oled oma last õigesti kasvatanud siis, kui ta selles seltskonnas midagi ei tarbi ja oskab oma peaga mõelda. Ega kätt ette panna ei saa, õigeid arusaamu saab kasvatada ja kui ta näeb, et see seltskond ehk ei ole kõige sobivam, siis lõpetab ise suhtluse ära. Mida rohkem keelad, seda innukamalt ta sinna tahab.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Tänapäeval polegi lapsevanemal enam mingeid õigusi. Võid ju keelata, kui kuulab, on hästi, kui mitte, siis mitte. Mul tüdruk 15, käib öösiti kodust ära, haugub vastu, ainult lubab, et käib koolis ja hakkab õppima. Vahepeal saame normaalselt ka läbi, siis on nagu tavaöine laps, aga niipea, kui sõbrad jälle silmapiiril ununevad kõik vestlused(nutame ja naerame koos, kui oma jutte räägime). Koolist saab aina käskkirju puudumiste pärast, mitmel korral oleme juba komisjonis käinud. Käib ka psühholoogi juures, aga sellest pole midagi muutunud. Karistada ei saagi kuidagi. Siin oleks vaja korralikult tappa anda ja koduarest, aga ei või ju last puutuda. kõige rikkamalt ei ela, kuid millestki puudust pole ka tundnud, kuid taskuraha ei anna niigi, arvutis ta ei käi, telefonis nett sees, telekat ei vaata. Polegi nagu millestki ilma ka jätta. Mida sellisega üldse teha, enam ei oska. Lähen vist politseisse lasen tagaotsitavaks kuulutada, kui veel kord ööseks ära jääb. Samas ei anna ka see midgai. Pere teised lapsed on normaalsemad õnneks, kuigi ühe poisiga(peaaegu 18) on paar korda jama olnud joomisega. Muidu polekski sellest suurt probleemi, kuid keerab ära, kui liiga palju jooki saab. Üks kord käisin tal politseis järel, kuid politsei tõi ise koju oma autoga kuudis siis, kuid toas maadlesime temaga veel mitmeid tunde, enne kui maha rahunes. Lihtsalt lällab, pikali maas roomab ringi, tahab välja minna, kui ei saa, siis hakkab laamendama. Teisel korral kui mulle sama jamaga helistati, ütlesin, et ei saa temaga hakkama, mees oli ka tookord kodust ära. Siis viidi kainerisse, kuid esimesel korral öeldi, et alaealist ei tohi sinna viia. Täielik tsirkus. Laps on emale ohtlik, kuid keegi ei saa midagi teha ka. Tänapäeval on lastel ainult õigused, vanematel aga ainult kohustused. Ja lapsed on oi kui targad. Nende õigustest räägitakse neile nii koolis kui väljaspool kooli.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Tundub, et sulle ongi juba pähe astutud. Loomulikult on sul õigus tema sõpradest ülevaadet omada ja vajadusel suhtlemine keelata! 13 on täitsa laps. Ma tegin oma 16 aastasele ka veel säru ja ta vahetas kooli, mis tõi kaasa uued head sõbrad ja sai ka õppimise korda. Võta vastutus ja ära karda![/tsitaat]

just! siiani ainuke asjalik vastus siin teemas – teised lapsevanemad, lõpetage oma halin! loomulikult, osad on lihtsalt sünnist saati abitumad kui teised, igas asjas, aga ärge siin oma rumalust küll levitage. \”lapsevanemal pole õigusi\” ja muu taoline.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

No aga palun räägi siis meile, mis õogused on lapsevanemal. Uues perekonnaseaduses on kirjas küll jah, et kui laps ei täida vanema käske(mõistuse piires, nt ei tee kodutöid), siis võib vanem lapse kohtusse kaevata. No tere õigus küll ikka.
kaagutama oled küll kõva, aga miks sa ei paku ise midagi välja. Kui sa ei lubaa lapsel teha, mida ta tahab, siis ütleb, et a ahistad teda vaimselt. Olen pedagoogikat ise õppinud, veidi ka psühholoogiat. Oma arust olen lapsi õigesti kasvatanud. Olnud heaks eeskujuks. Kuid kui laps ikka otsustab vastu hakata, siis ta hakkab ka, ei aita siin miski. Keelud tekitavad ainult trotsi(seda tean omast käest oma lapsepõlvest). Kui ühe pere lapsed, keda on kõiki ühtmoodi kasvatatud, on väga erinevad, siis see tõestab ise seda, et laste isiksus mängib suurt rolli.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

[tsitaat]Kus on tehtud viga kui teismeline 13a. sedasi ütleb (sinul pole õigust mulle sõpru valida), kui palud tal mitte minna seltskonda mis sulle ei sobi (noored kes on minu teismelisest 3-5 a vanemad noormehed, suitsetavad veidi, tarbivad vahel ka alkot ning omavad pinda eraldiseisvat pinda kus vanemad vaid kontrollimas käivad – tõsi küll mitu korda päevas). Mulle sellised sõbrad ei meeldi. Kas peaks siiski usaldama oma last ja lubama või ikkagit karmilt keelama sellistega suhtlemise. Laps on siiani tohtinud sõbrannade pool käia eriliste piiranguteta, sest pole olnud põhjust teda mitte usaldada). Kardan, et karm keelamine tooks vastupidise efekti.

Oeh, see teismeilise iga ajab hulluks juba.[/tsitaat]

Loomulikult tuleb usaldada. Et lihtsalt lambist keelad, ise sõpru õieti tundmatagi? Sinu kirjeldusest ei leidnud küll midagi häirekelle löövat, ise ju ütled, et põhjust mitte usaldada pole olnud.

Please wait...
Postitas:
rotsik

põhimõtteliselt on tal õigus, 13aastane valib oma sõbrad ise. mitte sina.
Miks ta just selliseid sõpru eelistab, see on iseasi. Vaata oma kasvatusmeetodi üle, võib-olla oled nii range, et ta üksnes sellele vastukaaluks üritab kõva kutti mängida ja pahade poistega hängida.

Please wait...
Postitas:
Kägu

[small]rotsik kirjutas:[/small]
[tsitaat]põhimõtteliselt on tal õigus, 13aastane valib oma sõbrad ise. mitte sina.
Miks ta just selliseid sõpru eelistab, see on iseasi. Vaata oma kasvatusmeetodi üle, võib-olla oled nii range, et ta üksnes sellele vastukaaluks üritab kõva kutti mängida ja pahade poistega hängida.[/tsitaat]

tegelikult ei selgu teemast, kas on tegemist poisi võid tüdrukuga.
13aastasel küll mingit korteriläbundust ei lubaks aretada, sest selles suunas asi liigub.

Please wait...
Postitas:
Kägu

[tsitaat] [small]rotsik kirjutas:[/small]

tegelikult ei selgu teemast, kas on tegemist poisi võid tüdrukuga.
13aastasel küll mingit korteriläbundust ei lubaks aretada, sest selles suunas asi liigub.[/tsitaat]
ma hästi ei usu, et sõbrannade juures käib teismeline poisslaps. 13aastase tüdruku puhul muretseks ma analoogses olukorras küll rasedusvastaste vahendite jms turvateemade üle…

Please wait...
Postitas:
Kägu

muidugi pole õigust sõpru valida, aga mida need sõbrad temaga teevad.
nt kui pereisal on joobaritest sõbrad. sõprus on ülekõige! aga mida nad teevad koos. joovad.
sõbrana nad võivad olla head. head inimesed. aga need tegevused, millega nad koos aega veedavad, pole head. seepärast öeldaksegi, et need pole head sõbrad. ja seda et millised on su sõbrad, selline oled sa ka ise. inimesi hinnatakse ikka tegude järgi.
muidugi, lapsed on ju ikka head. aga need lapsed tarvitavad neid aineid, mis pole tervislikud. seega võiks valida tervislikema eluviisidega, mingite muude huvidega sõbrad. ehk hakkaks midagi head ka külge neist.

Please wait...
Postitas:
Kägu

lisan selgituseks, et tegu on 13 a tütarlapsega.

Tsiteerin:

\”Loomulikult tuleb usaldada. Et lihtsalt lambist keelad, ise sõpru õieti tundmatagi?\”
Lapse sõpru tundmata keeluga päris tegu pole, sest
häirekella on löönud ka lapse klassijuhataja, kes ilmselt kooli põhjal seda seltskonda minust paremini tunne ja ei arva, et see on lapsele parim seltskond – muuseas ka klassijuhatajale nähvab neiu samamoodi vasti (sina mulle sõpru ei vali)!

Jah, nagu mainiti, kardan just et laps hakkab tarbima jooke ja suitsu (korra esimeses!!! klassis juba oli sellega probleem – suitsuga) ning võib rasedaks jääda.

Please wait...
Postitas:
Kägu

[tsitaat]lisan selgituseks, et tegu on 13 a tütarlapsega.

Tsiteerin:

\”Loomulikult tuleb usaldada. Et lihtsalt lambist keelad, ise sõpru õieti tundmatagi?\”
Lapse sõpru tundmata keeluga päris tegu pole, sest
häirekella on löönud ka lapse klassijuhataja, kes ilmselt kooli põhjal seda seltskonda minust paremini tunne ja ei arva, et see on lapsele parim seltskond – muuseas ka klassijuhatajale nähvab neiu samamoodi vasti (sina mulle sõpru ei vali)!

Jah, nagu mainiti, kardan just et laps hakkab tarbima jooke ja suitsu (korra esimeses!!! klassis juba oli sellega probleem – suitsuga) ning võib rasedaks jääda.

[/tsitaat]

sellisel juhul paneks kasvõi keti jala otsa, aga mingite vanemate kuttidega hängimist ei ole sellises vanuses!!!!
jee muidugi nad seal sõbrasuhet arendavad, poisid tahavad lihtsalt kätt valgeks saada.

Please wait...
Postitas:
Kägu

13-aastane on veel puhtalt oma vanemate vastutusel, meeldib see talle või ei, no ei huvita. vot just niimoodi ütlekski oma pubekale. vanemate kahtlaste kuttidega \”sõbrasuhet\” looma – no kui naiivne võib üks inimene (mõtlen siin osasid vastajaid) olla? just, istuvad nagu nunnud ümber laua ja mängivad lauamänge?
kuttidel on selles vanuses vaid üks eesmärk (ja selles pole msikit imelikku iseenesest) – saada törts k…i. nende endi keeles väljendades. no MINU tütar neile küll harjutamiseks-lörtsimiseks ei sattu, selle eest annan oma pea. panen tõesti koduaresti kui vaja, toon-viin kooli kuni mõistus pähe tuleb. ma ei peagi olema oma lapse sõber, ma olen ta ema ja tean, millised ohud teda sellises vanuses varitsevad. ta ise loomulikult neid ei taju veel. eluks ajaks tempel mällu mõnelt \”lauamänguõhtult\” või pooleks aastaks kehvad suhted emaga (mutt on loll). no mina eelistan viimast. vihaku mind kui tahab, aga ma ei luba tal enda elu ja tervisega mängida. ei mingit n…unäljas jorssidega hängimist.

Please wait...
Postitas:
tiinatints

need, kes ütlevad, et paneks ketti – neil ei ole endal sellist last ja kogemust lihtsalt olnud ja ei tea, mida räägivad…
mina olen oma tütre käitumisega hädas olnud tema väikelapseeast peale. iseloomuga temperamentne tütarlaps, kes pidevalt piire katsetab ja teeb seda siiani. kõikvõimalikud asjad (nii head kui halvad) tuleb siin elus tema meelest ära proovida. kohe 17-aastaseks saav tütarlaps on vahele jäänud suitsetamisega, alkoholijoobes, oleme teda nädalavahetustel mööda linna taga otsinud, ta on vanemate äraolekul korteris läbu korraldanud ja naabrid politsei kutsunud, koolist puudub põhjuseta pidevalt ja päästab teda vaid nn hea pea… jne jne…
oleme kõike proovinud, hea (rääkinud ja kiitnud)ja halvaga (võtnud ära mobiili, arvuti, koduarest, millest kunagi kinni ei peetud jne) pöördunud psühholoogi, psühhiaatri, politsei ja lastekaitse poole, põhimõtteliselt on olukord selline, et kuni laps ei tarbi narkootikume, ei olegi midagi teha, sest vahendeid ei ole ja personali ei jätku… lastekaitse ütles, et tooge laps vägisi kooli, küsisin, kas see pole õigustevastane, ei osatudki vastata… muide, see 17-aastane teab väga hästi oma õigusi, kohustusi ka, aga need lükatakse ilusti kõrvale.
nii et pole vaja rääkida sellest, kuidas vanemad on lasknud endale pähe astuda, lapse loomus on lihtsalt selline (selline oli ka tema isa) ja ketti teda ei pane, loodetavasti toob aeg mõistuse pähe…

Please wait...
Postitas:
Kägu

See on ikka tõsine probleem küll! Ilmselt teeks talle sõnadeg selgeks, et mis ohud on selliste hängimistega ja mis võivad olla tulemused ja küsikski kas ta oleks valmis nendeks kõigeks?! Keelamisega aga võib õli tulle vaid lisada…Või siis rusikas lauale ja selgeks teha:,,Niikaua kui elad minu rahakoti peal ja minu katuse all,niikaua pead sa reeglitest kinni!” Mitte midagi ei oska soovitada:(

Please wait...
Postitas:
Kägu

tiinatints, sinu puhul tundub küll olevat tegu mingi ekstreemse olukorraga – normaalsest perest tüdruk siiski nii hulluks tavaliselt asja ei aja. kas lapsel äkki mingi diagnoos puudu? üldse paha pärast ei küsi. lihtsalt tundub, et siin ei saa tüdruku \”iseloomu\” ja temperamendi kaela asja ajada, selline enesehävituslik käitumine ei ole kindalsti omane paljudele teistele iseloomu ja temperamendiga pubekatele.
ausalt, minu suures tutvusringkonnas ei ole nii probleemseid noori inimesi. on mõned veidi keerulisemad tüübid aga 13-aastane üldjuhul siiski veel vanematega ei ülbitse ja 17-aastasel on juba aru pähe tagasi tulnud- et mis on iseendale hea ja mis halb.

Please wait...
Postitas:
Kägu

mul kargas pähe ühe oma sõbranna lugu. 15 aastane tüdruk hakkas ka äkki \”oma õigust\” ajama, a la öised äraolekud (vanemad ei teadnud kus laps on) ja muu selline. ülbitses ja karjus vastu, suhelda ei kannatanud temaga. ema võttis üle täpselt tüdruku käitumise – laskus samale tasemele, ülbitses ja sõna otseses mõttes terroriseeris last. ei tulnud ühelegi palvele vastu (a la trenni sõidutamine jms), ei maksnud arvuti parandamise eest jne. ise nuttis pärast patja, tüdrukust oli kahju ju. laps aga täiesti korralikult ehmus sellisest käitumisest. no ja lõpp on ilus – üks normaalsemaid noori inimesi hetkel, keda tean. nüüd, mõned aastad hilem, rääkis emale, kus käis ja mis seltskonnas tollal liikus. oh õudust, te ei taha teada. ja on tänulik emale, et ise porisse kinni ei jäänud. ütleb, et ema valis täiesti õige keele temaga suhtlemiseks.

Please wait...
Postitas:
Kägu

[small]tiinatints kirjutas:[/small]
[tsitaat]need, kes ütlevad, et paneks ketti – neil ei ole endal sellist last ja kogemust lihtsalt olnud ja ei tea, mida räägivad…
mina olen oma tütre käitumisega hädas olnud tema väikelapseeast peale. iseloomuga temperamentne tütarlaps, kes pidevalt piire katsetab ja teeb seda siiani. kõikvõimalikud asjad (nii head kui halvad) tuleb siin elus tema meelest ära proovida. kohe 17-aastaseks saav tütarlaps on vahele jäänud suitsetamisega, alkoholijoobes, oleme teda nädalavahetustel mööda linna taga otsinud, ta on vanemate äraolekul korteris läbu korraldanud ja naabrid politsei kutsunud, koolist puudub põhjuseta pidevalt ja päästab teda vaid nn hea pea… jne jne…
oleme kõike proovinud, hea (rääkinud ja kiitnud)ja halvaga (võtnud ära mobiili, arvuti, koduarest, millest kunagi kinni ei peetud jne) pöördunud psühholoogi, psühhiaatri, politsei ja lastekaitse poole, põhimõtteliselt on olukord selline, et kuni laps ei tarbi narkootikume, ei olegi midagi teha, sest vahendeid ei ole ja personali ei jätku… lastekaitse ütles, et tooge laps vägisi kooli, küsisin, kas see pole õigustevastane, ei osatudki vastata… muide, see 17-aastane teab väga hästi oma õigusi, kohustusi ka, aga need lükatakse ilusti kõrvale.
nii et pole vaja rääkida sellest, kuidas vanemad on lasknud endale pähe astuda, lapse loomus on lihtsalt selline (selline oli ka tema isa) ja ketti teda ei pane, loodetavasti toob aeg mõistuse pähe…[/tsitaat]

see sõltubki lapsest ju. õunte pealt vaatad, mida teha annab. vahest tuleb lausa elukohta vahetada kui lapse tulevik kaalul (aids, narko, grupiseksid jne jne)
sest mida varem seksiga alustatakse, seda kiiremini see nö tavaline seks igavaks muutub..

Please wait...
Postitas:
Kägu

Neile, kes siin oma lastega hädas:
milline oli Sinu enda teismeiga? Kas lapsed on Sinuga oma loomult sarnased, tunned Sa nende käiumises aeg-ajalt ära iseennast? Kui ja, siis peaks Sul olema kergem sobivat lahendust leida. Mina vist lööks sellised lapsed maha, ausõna(:

Please wait...
Postitas:
Kägu

[tsitaat]tiinatints, sinu puhul tundub küll olevat tegu mingi ekstreemse olukorraga – normaalsest perest tüdruk siiski nii hulluks tavaliselt asja ei aja. kas lapsel äkki mingi diagnoos puudu? üldse paha pärast ei küsi. lihtsalt tundub, et siin ei saa tüdruku \”iseloomu\” ja temperamendi kaela asja ajada, selline enesehävituslik käitumine ei ole kindalsti omane paljudele teistele iseloomu ja temperamendiga pubekatele.
ausalt, minu suures tutvusringkonnas ei ole nii probleemseid noori inimesi. on mõned veidi keerulisemad tüübid aga 13-aastane üldjuhul siiski veel vanematega ei ülbitse ja 17-aastasel on juba aru pähe tagasi tulnud- et mis on iseendale hea ja mis halb. [/tsitaat]
mis sa nüüd ajad, et 13 a vanematega veel ei ülbitse. mul on 11 aastanegi selline, et lihtsalt ülbitseb. ma räägin temaga normaalselt, aga ta lihtsalt ülbitseb vastu. selline tunne, et küsib keretäit. kuna teab et keretäit ei saa, siis vaatab kui kaugele saab ülbitsemisega minna. ja saab kaugele minna.
ülbitsemise eest on mõtlemisajaks telekakeeld ja arvutikeeld. laps aga ütleb et mille nimel ma siis enam peaks üldse viisakalt käituma, kui telekat ja arvuti nagunii ei saa. ja nii katsetabki kui kaugele saab minna. õnneks ta veel täna seda ei ütle, et mis mõttega ma siis kodus üldse olen, kui kodus pole hea olla. pole hea olla seepärast et pole hüvesid. aga ma ei tea, mis ta teeb 3 aasta pärast. ta ka teeb mis tahab. ja mis ma siis teen? hüvede äravõtmine ja samaga käitumine paneb teda veel kiiremini minema, sest kodus pole ju hea ja sõbralik õhkkond.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Seepärast peakski teleka-arvuti miinimumis hoidma.
Sest kui perekonda muud peale ühise telekavaatamise ei ühenda, kui sedagi, eksole, siis ongi tunne, et midagi muud teha ei ole.

ma ei ütle, et see teie teema on, aga lihtsalt tekitas selliseid mõtteid.

Please wait...
Postitas:
tiinatints

õnneks on tänapäeval juba ka uuringuid tehtud antud teemal, ehk siis leitud, et kasvatusest enam mõjutab last tema enda geneetika. see vastab ka küsimusele, miks ühes peres ühesuguse kasvatuse saanud lapsed väga erineva käitumise ja ellusuhtumisega võivad olla.
rääkides oma teismelisest veel – siin keegi küsis diagnoosi kohta, üks psühhiaater ütles, et tegu on hüperaktiivse lapsega, teine ütles, et täitsa tavaline keskmisest temperamentsema iseloomuga. tegu ka paraja manipulaatoriga, kes teab hästi, kuidas erinevates olukordades vajadusel käituda – ühe psühholoogi juures lapsega omavahel vesteldes leidis see psühholoog, et me ju mõistame lapsega hästi teineteist ja laps teeb küll heal ja halval vahet. püüdsin selgitada, et tegelikult on see näitemäng, millega mu tütar seal kabinetis tegeles, psühholoog vaatas mind arusaamatult. uksest välja minnes irvitas laps näkku…
miks ma seda räägin – selleks, et kaoks ära targutajad, kes pole ise sarnases olukorras olnud ja siin abivajajale oma kasvatamatuse jutuga näkku kargavad. mina põdesin ka aastaid, et ma pole osanud oma last õigesti kasvatada, tegelikult pole asi üldse kasvatuses.

Please wait...
Postitas:
Kägu

ma mõistan väga hästi tiinatintsu lugu.
ega mulgi see halvasti käituv laps pole ainuke.
tema jaoks, kui ta tahab nii, on kogu suhtlemine nagu eksperiment. ta isegi ise ei pruugi nii arvata, aga ta tahab näha, kui kaugele inimesed temaga kaasa lähevad. kui ta ei taha, siis ta ei ava end, aga ta mängib lihtsalt nagu mingit rolli. kui ta tahab võib olla väga kena. ja kui tahab oskab olla isegi liiga kena.
meil oli alles õppimiseteema käsil. hinded on viletsad. ma räägin lapsele, sean need piirangud.
ta on nagu poliitik. ta kiidab kaasa mu häid otsuseid, et telekas ja arvuti viidavad aega. tõesti võtaks või plakati kätte ja seisaks teleka ette. niipea kui ma selja pööran, ta teeb teleka lahti. ja küsib et miks ma ei või vaadata. ja sealt hakkab kooruma tüli, kus vanemad on absoluutselt mõistmatud. ma ennustan et tema on see laps, kes keeldude peale hakkab kodust ära jooksma. karistuseks minule, kättemaksuks. mitte üldse et ta ise tahaks ära minna, aga ta tahaks mind karistada enda keelamise eest.
praegu ta karistab mind nt sellega et ta ei söö, kui olen teda õppima saatnud või avastanud et õpitud polnudki ja käskinud hakata õppima.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Ikkagi usun, et juured on lastetoas!

Please wait...
Postitas:
Kägu

[tsitaat]Ikkagi usun, et juured on lastetoas![/tsitaat]
küsi nendelt endistelt mässulistelt, kas ikka olid kodus. enamikel juhtudest vastatakse sulle, et kodu oli jumala norm (enamasti on sellele teadmisele jõutud muidugi hiljem, kui mõistus taas peas).

13a last hoiaks veel keti otsas nii kaua kui võimalik, aga 15-16a hakkaks panema fakti ette. et kodus on sul selliste ja selliste reeglite alusel need ja need hüved, kui ära jooksed, siis ei pea mitte keegi sind pikalt ja tasuta oma kostil. hakkad maksma ja see hind võib panna valutama kas pea või p…se, olenevalt sellest, kui suure jama sisse ennast segad. et kas see kõik siis ka nii ahvatlev on. ärajooksmisele kätt ette ei pane, kes läheb, see läheb. aga eriti kui peres on nooremad lapsed, ei saa lasta lapsel kodu sõna otseses mõttes täis sitata.

välismaale kooli saatmine, elukohavahetus on veel ühed äärmuslikud abinõud, mis aitavad.

Please wait...
Postitas:
Kägu

[tsitaat]Ikkagi usun, et juured on lastetoas![/tsitaat]ma ka usuks, et juured on lastetoas, kui mul poleks mitut last. ka teistele lastele käib selle ühe käitumine närvidele.

Please wait...
Postitas:
Kägu

ma jälle oma last vaadates näen sama mustrit küll, mis omal teismelisena oli. kahjuks, olin ka mina nn probleemne teismeline. jõlkusin ringi, puudusin koolist, vahel sai sõbrannaga ka alkot proovitud. Seks tuli mu ellu ka varakult (mitte omal soovil vaid ühe täiskasvanud mehe ärakasutamisel) Mõtlengi, et mida ma siis teismelisena oleksin tahtnud – ehk peaksin iseennast mõne psühholoogi juurde lahkama minema, sest kõik need oma teismeea läbielamised ilmselt võimendavad hetkel mu reaktsiooni ja hirme. Õnneks minust on ikkagit normaalne inimene kasvanud, last ei saanud teismelisena, suitsu ja narkot pole kunagi tarbinud. see veidi rahustab ka.

Please wait...
Postitas:
Kägu

[tsitaat]Ikkagi usun, et juured on lastetoas![/tsitaat]
me kõigi juured on lastetoas, see ei määra aga kahjuks kõike. Inimesed on lihtsalt erinevad, mis ühele mõjub pidurina, paneb teise hoopis gaasi andma ja piire katsetama.

Please wait...
Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 30 )

Esileht Koolilaps “sinul pole õigust mulle sõpru valida”

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.