Esileht Kodunurk sipelgad peenramullas

Näitan 15 postitust - vahemik 1 kuni 15 (kokku 15 )

Teema: sipelgad peenramullas

Postitas:

tekkisid sipelgad peenrasse, kuhu külvasin maitsetaimede seemed, kuidas sipelgatest vabaneda nii, et minu maitsetaimed mürgitatud ei saaks

+1
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 25.05 11:42; 26.05 11:41;
To report this post you need to login first.
Postitas:

mis need sipelgad sulle või su maitsetaimedele teevad?

+5
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Eelmisele vastan- sipelgate käiguradade, tunnelite ja eriti pesade juures muutub muld tuhkkuivaks nende elutegevuse tagajärjel + sipelgad söövad ära taimede narmasjuured st taim kuivab ära.

Kui jaksad siis uputa st kasta mitu päeva nende pesakohad (enne kraabi lahti) läbimärjaks…no voolikuga ikka nii kaua kui vähegi vesi mulda läheb, vahepeal mulda liigutades…mul läheb u pool tundi pesa kohta tasase survega.
Kasuta tõrjegeeli või nn majakesi….kui sipelgapulbrit, siis pigem ümber peenra või igal juhul taimedest kaugemal- nii ei satu lahustunud sipelgamürk juurte kaudu taimedesse.

Vaata üle ja eemalda (kui on) peenrast ja selle juurest kivid, lauajupid, puutükid jne…eriti kivide alla armastavad sipelgad pesi teha. Samuti meeldivad neile peenra piirdelauad jne, samuti maha pandud peenrakile, maasikate peenravaip jne-seal allu neil võrratu olla.

+3
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 25.05 12:26; 26.05 16:38;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Sipelgapulber on mürk, alusta kaneelist ja paksult tuleb panna. Olen alati sipelgad kaneeliga tõrjutud saanud, nii majas kui aias.

+3
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 26.05 07:45; 27.05 07:53;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Sipelgapulber on mürk, alusta kaneelist ja paksult tuleb panna. Olen alati sipelgad kaneeliga tõrjutud saanud, nii majas kui aias.

Mina olen oma aias kolme aastaga juba paar kilo kaneeli maha laotanud. Mul kasvavad juba kaneelimaitselised aedviljad. Minu hinnangul paneb see neid lihtsalt natuke maad edasi kolima. Majja pole veel õnneks tikkunud, elavadki maa sees, kuhilaid ei moodusta, eriti armastavad kivide ümbrust ja pane ainult midagi kuskile vastu maad – puulaud kileserva kinnihoidmiseks, unusta kastekann natuke pikemaks ajaks – kohe on nad seal all platsis. Ja ma olen neid häirinud ja seganud, riisunud pesad laiali, ujutanud üle – tassivad oma munad uude kohta ja elavad rõõmsalt edasi. Neil on ilmselt oma strateegia minust lahti saamiseks!

+8
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

No see on ju nende kodu, kuhu nad peavad minema siis! Mina neid küll ei tõrju, mahume mõlemad siia ära ja tegelikult olen ju mina see, kes oma maja nende pesitsusalale ehitas.

+5
-8
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

No see on ju nende kodu, kuhu nad peavad minema siis! Mina neid küll ei tõrju, mahume mõlemad siia ära ja tegelikult olen ju mina see, kes oma maja nende pesitsusalale ehitas.

ma ütleks, et see, kus nad on on ikka minu kodu ja mina neid oma koju ei taha, mina ei lähe neid metsa segama ja oma maja pole ka nende pesale ehitanud, aga eks igaüks elab kuidas tahab ja kui küsimus puudutab sipelgatest lahtisaamist, kuhu nad on tulnud, siis ei huvita vastusesaajat, kuidas sulle meeldib sipelgatega koos elada

+1
-3
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 25.05 11:42; 26.05 11:41;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Värsked apelsinilõigud. Sai kaneeliga ka proovitud aga ei tehtud väljagi.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

mina viin kohvipaksu kõik kasvuhoonesse. Sipelgad päris ära läinud pole, aga kuna varem oli ikka hullem, siis äkki ikka kuigipalju toimib.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Proovitud kohvipaks, kaneel, manna, sooda, äädikas, tsitruselised, hakitud rabarberilehed, nõgesevirts jne jne… aitas sipelgapulber.

+2
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 25.05 12:26; 26.05 16:38;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Transpordi kummuli keeratud lillepotiga mujale.

+1
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Transpordi kummuli keeratud lillepotiga mujale.

Mis sa sellega mõtled. Need pesad on ju sügaval maa sees, ei saa seda ema kätte. Võid seal natuke tuustida, midagi sellest ei muutu. Ja kuskile lillepotti need pesad küll ei mahu.

+2
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 26.05 22:36; 27.05 08:53;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ei tohi lasta pesal suureks minna, vaid kohe alguses jaole saada kui veel käib neist jõud üle.

0
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 26.05 07:45; 27.05 07:53;
To report this post you need to login first.
Postitas:

No see on ju nende kodu, kuhu nad peavad minema siis! Mina neid küll ei tõrju, mahume mõlemad siia ära ja tegelikult olen ju mina see, kes oma maja nende pesitsusalale ehitas.

Mis kodu? Meil on see jama viimased 10 aastat, enne seda ei olnud. Siis tekkisid, kui kasvuhoone valmis sai. Ausalt – panen mürki, pärast kaevan selle mulle välja ja viskan aianurka. Olen kaneeli, cayenne pipart, vett jms. proovinud, ei mõika.

0
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ei tohi lasta pesal suureks minna, vaid kohe alguses jaole saada kui veel käib neist jõud üle.

Ilmselgelt sa pole tõsise sipelgaprobleemiga kokku puutunud. Pesasid võib aias olla mustmiljon, sa ei transpordi neid mitte kuskile. Ema võib elada sellises kohas, et sa peaksid tema kättesaamiseks maha lammutama hooneid, üles kündma terve muruplatsi, üles võtma sissesõidutee jne. Neid ei ole võimalik kuskile transportida, aitabki ainult mürk.

+8
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 26.05 22:36; 27.05 08:53;
To report this post you need to login first.
Näitan 15 postitust - vahemik 1 kuni 15 (kokku 15 )


Esileht Kodunurk sipelgad peenramullas