Esileht Kodunurk Sisekujundaja abi

Näitan 27 postitust - vahemik 1 kuni 27 (kokku 27 )

Teema: Sisekujundaja abi

Postitas:

Kas on keegi kasutanud? Kuidas tundus, kas sisekujundaja kaasamine tasus ära?

Oskate soovitada kedagi sümpaatset ja kogemustega tegijat?

Asukoht Harjumaa.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 29.05 06:05; 30.05 15:16; 05.06 09:24;
To report this post you need to login first.
Postitas:

kas sisekujundaja kaasamine tasus ära?

Ma pakun, et sinu jaoks kindlasti “ei tasuks ära”.
Sest tema esitab sulle arve, mitte ei maksa sulle peale.

Tulemus oleks muidugi hea.
Vaata kasvõi neid Kodutunde sisekujundajaid, neid on vist erinevaid olnud. Noored tsikid, aga mõtted liiguvad nagu kiirkellad ja ideid tuleb täiesti sarvest.
Loomingulised tegelased.
Ja tulevad selliste asjade peale, mida sa ise poleks elus taibanud. Lisaks kõigele, endal ka veel käed otsas.

Aga sina võta ajakirjad ette, intertent lahti ja kujunda ise. Jääb sulle see maeiteamisraha alles.

0
-10
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 30.05 00:30; 30.05 19:56; 30.05 19:59;
To report this post you need to login first.
Postitas:

kas sisekujundaja kaasamine tasus ära?

Ma pakun, et sinu jaoks kindlasti “ei tasuks ära”.

Sest tema esitab sulle arve, mitte ei maksa sulle peale.

Tulemus oleks muidugi hea.

Vaata kasvõi neid Kodutunde sisekujundajaid, neid on vist erinevaid olnud. Noored tsikid, aga mõtted liiguvad nagu kiirkellad ja ideid tuleb täiesti sarvest.

Loomingulised tegelased.

Ja tulevad selliste asjade peale, mida sa ise poleks elus taibanud. Lisaks kõigele, endal ka veel käed otsas.

Aga sina võta ajakirjad ette, intertent lahti ja kujunda ise. Jääb sulle see maeiteamisraha alles.

Sa olid vist liiga kaua juba üleval olnud. Mine täna varem magama.

+7
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tulemus oleks muidugi hea.

No pole ju alati nii, et tulemus oleks muidugi hea. Neid sisekujundajaid on ka igasuguseid. Meil oli näiteks selline, kes tegi projekti, pani sisse võimalikult kallid disainerasjad, selle hind oleks tulnud üüratu. Ja teda küll ei huvitanud, kust ma saan need üldse. Hakkasime uurima, osasid asju ei saa Eestist, teiste tellimisaeg on 3-4 kuud. Pere vajadustega ei arvestanud üldse, esindatud olid viimased moetrendid, aga kas asi oleks ka praktiline, ei huvitanud samuti. Mingi ümbertegemisega ka nõus ei olnud, sest see olevat tema käekiri, täpselt sama kujunduse tegigi kõigile, nagu pärast kuulsin. Mina ütleks, et ei tasunud ära.

+6
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 30.05 10:56; 31.05 12:36; 31.05 14:09; 01.06 08:31;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tulemus oleks muidugi hea.

No pole ju alati nii, et tulemus oleks muidugi hea. Neid sisekujundajaid on ka igasuguseid. Meil oli näiteks selline, kes tegi projekti, pani sisse võimalikult kallid disainerasjad, selle hind oleks tulnud üüratu. Ja teda küll ei huvitanud, kust ma saan need üldse. Hakkasime uurima, osasid asju ei saa Eestist, teiste tellimisaeg on 3-4 kuud. Pere vajadustega ei arvestanud üldse, esindatud olid viimased moetrendid, aga kas asi oleks ka praktiline, ei huvitanud samuti. Mingi ümbertegemisega ka nõus ei olnud, sest see olevat tema käekiri, täpselt sama kujunduse tegigi kõigile, nagu pärast kuulsin. Mina ütleks, et ei tasunud ära.

Aga kuidas sa kujutad ette, et sisekujundaja võtab sekka lihtsalt mingeid pere-ema uitmõtteid. Pakub näiteks välja ühtses stiilis ja värvigammas elamise, aga siis lendab kohale klient, kes nõuab sinna mingeid sobimatuid esemeid või värve. Sel juhul kujunda siis ise, milleks sisekujundaja, kui ise targem arvad end olevat?

0
-9
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 30.05 12:44; 31.05 12:22; 31.05 13:45; 31.05 22:25; 01.06 12:18; 08.06 20:44;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tulemus oleks muidugi hea.

No pole ju alati nii, et tulemus oleks muidugi hea. Neid sisekujundajaid on ka igasuguseid. Meil oli näiteks selline, kes tegi projekti, pani sisse võimalikult kallid disainerasjad, selle hind oleks tulnud üüratu. Ja teda küll ei huvitanud, kust ma saan need üldse. Hakkasime uurima, osasid asju ei saa Eestist, teiste tellimisaeg on 3-4 kuud. Pere vajadustega ei arvestanud üldse, esindatud olid viimased moetrendid, aga kas asi oleks ka praktiline, ei huvitanud samuti. Mingi ümbertegemisega ka nõus ei olnud, sest see olevat tema käekiri, täpselt sama kujunduse tegigi kõigile, nagu pärast kuulsin. Mina ütleks, et ei tasunud ära.

Aga kas teil lepingus sellekohast sätet/ punkti ei olnud? St kas lepingukohaselt oleks pidanud tegema ümber?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 29.05 06:05; 30.05 15:16; 05.06 09:24;
To report this post you need to login first.
Postitas:

mõtted liiguvad nagu kiirkellad

mis asi on “kiirkell”?

+2
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

No pole ju alati nii, et tulemus oleks muidugi hea. Neid sisekujundajaid on ka igasuguseid.

Sry, ma pidasin sisekujundajat silmas.
Kui sina omale soperdaja otsustasid palgata, your bad.

Tunnistad ju isegi, et tegi kõigile sama. Oleks siis vaevunud varasemaid töidki üle vaatama?
Seda tavaliselt tehakse nii arhitekti, aedniku kui ka moekunstniku puhul.
Sk ei ole erand.

0
-3
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 30.05 00:30; 30.05 19:56; 30.05 19:59;
To report this post you need to login first.
Postitas:

mis asi on “kiirkell”?

Sa ei saaks nagunii aru. Kui sul siiani kujutlusvõimet polnud, et mõista, mis see on.

+2
-5
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 30.05 00:30; 30.05 19:56; 30.05 19:59;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Pere vajadustega ei arvestanud üldse, esindatud olid viimased moetrendid, aga kas asi oleks ka praktiline, ei huvitanud samuti. Mingi ümbertegemisega ka nõus ei olnud, sest see olevat tema käekiri,

No sellist ma tõesti ei palkaks. Esimene asi on pere vajadused ja soovid, sellest sisekujundaja peabki lähtuma.

Aga kuidas sa kujutad ette, et sisekujundaja võtab sekka lihtsalt mingeid pere-ema uitmõtteid. Pakub näiteks välja ühtses stiilis ja värvigammas elamise, aga siis lendab kohale klient, kes nõuab sinna mingeid sobimatuid esemeid või värve. Sel juhul kujunda siis ise, milleks sisekujundaja, kui ise targem arvad end olevat?

Kujutan ette, et disainer kuulab kõigepealt ära, mida perel mõnusaks elamiseks vaja on ja alles siis tuleb välja oma ettepanekutega, kuidas seda kõike parimal moel teha. Ei alusta mitte oma stiilist, vaid lähtub pere soovidest ja kujundab elamise vastavalt nendele.
Keegi ei palka sisukujundajat tema personaalse näidiskodu tegemiseks, ikka enda mugava kodu loomiseks, mis oleks samal ajal ka ilus ja näeks lahe välja.
Kui ma tahan oma kööki 1,5 x 4 m lauda, mille ümber kogu pere saaks koos olla ja igaüks omi asju ajada ning lisaks tuua sinna ka vanaisa kodust pärit 70 aastat vanad kapid, siis on sisekujundaja asi leida moodus, kuidas midagi veidi ümner disainida või muud mööblit/värvi/tekstiile juurde valida, et kõik sobima hakkaks. Leida õiged värvid ja kangad, mis ka me perele meeldiks, mitte vaid disainerile endale.
Seda kõike hea sisekujundaja ka suudab. Lähtub maja omaniku elulistest vajadustest, selle põhjal tööd alustabki.

+10
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 31.05 00:58; 09.06 00:22;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kujutan ette, et disainer kuulab kõigepealt ära, mida perel mõnusaks elamiseks vaja on ja alles siis tuleb välja oma ettepanekutega, kuidas seda kõike parimal moel teha. Ei alusta mitte oma stiilist, vaid lähtub pere soovidest ja kujundab elamise vastavalt nendele.
Keegi ei palka sisukujundajat tema personaalse näidiskodu tegemiseks, ikka enda mugava kodu loomiseks, mis oleks samal ajal ka ilus ja näeks lahe välja.
Kui ma tahan oma kööki 1,5 x 4 m lauda, mille ümber kogu pere saaks koos olla ja igaüks omi asju ajada ning lisaks tuua sinna ka vanaisa kodust pärit 70 aastat vanad kapid, siis on sisekujundaja asi leida moodus, kuidas midagi veidi ümner disainida või muud mööblit/värvi/tekstiile juurde valida, et kõik sobima hakkaks. Leida õiged värvid ja kangad, mis ka me perele meeldiks, mitte vaid disainerile endale.
Seda kõike hea sisekujundaja ka suudab. Lähtub maja omaniku elulistest vajadustest, selle põhjal tööd alustabki.

Tundub, et sulle on vaja mingit ostuabilist mitte sisekujundajat, kes peaks nagunii tegema kõik nii nagu sina oled juba otsustanud. Sa ise siis ei tea, mis värvid sulle meeldivad? Kuidas sisekujundaja leiab värvid, mis sulle meeldivad?
Või kuidas ta saab panna sobima midagi sobimatut, mis sulle mingil põhjusel meeldib?

0
-7
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 30.05 12:44; 31.05 12:22; 31.05 13:45; 31.05 22:25; 01.06 12:18; 08.06 20:44;
To report this post you need to login first.
Postitas:

undub, et sulle on vaja mingit ostuabilist mitte sisekujundajat, kes peaks nagunii tegema kõik nii nagu sina oled juba otsustanud. Sa ise siis ei tea, mis värvid sulle meeldivad? Kuidas sisekujundaja leiab värvid, mis sulle meeldivad?
Või kuidas ta saab panna sobima midagi sobimatut, mis sulle mingil põhjusel meeldib?

Mis jura sa ajad. Kas juuksur, jumestaja, moekunstnik, arhitekt vms professionaal hüppab sulle peale, et kui ei meeldi, tee ise ja ainult mina tean, kuidas peab olema. Ikka leitakse kompromiss, et see asi meeldiks ka kliendile, aga samas oleks ka professionaalne. Sama hea, kui juuksur ütleb, et minu käekiri on sinised pead ja selle sa saad, ei huvita, kas meeldib või ei meeldi. Moekunstnik leiab samuti viisi, kuidas säilitada oma käekirja, kuid samas peab asi kandjale sobima ja meeldima. Ka arhitekt ei tee kõigile ühesuguseid maju, vaid lähtub ikka perest ja tema vajadustest, miks siis sisekujundajale selline asi nii üle mõistuse käib. Pigem on selline sisekujundaja fantaasiavaene ja piiratud ja sellise stiiliga on ta kliendid varsti otsas ka.

+8
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 30.05 10:56; 31.05 12:36; 31.05 14:09; 01.06 08:31;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mis jura sa ajad. Kas juuksur, jumestaja, moekunstnik, arhitekt vms professionaal hüppab sulle peale, et kui ei meeldi, tee ise ja ainult mina tean, kuidas peab olema.

Ei hüppa peale, aga kõigil neil on siiski vaieldamatult oma käekiri ja klient valibki tegija tema käekirja järgi (mitte ei õpeta teda enda moodi kirjutama). Sa lähed teatud moekunstniku juurde kleiti tellima, sest oled näinud tema varasemaid töid ja see stiil meeldib sulle. Keegi, kes teeb sulle kleidi sinu soovide järgi, on õmbleja mitte moekunstnik.

0
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 30.05 12:44; 31.05 12:22; 31.05 13:45; 31.05 22:25; 01.06 12:18; 08.06 20:44;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Sa lähed teatud moekunstniku juurde kleiti tellima, sest oled näinud tema varasemaid töid ja see stiil meeldib sulle.

Sellegipoolest teeb ta mulle kleidi oma stiilis, mis ka mulle kui kliendile meeldib ja minu kehaga sobib. Sellised asjad sünnivadki teenusepakkuja ja kliendi koostöös.

+3
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 30.05 10:56; 31.05 12:36; 31.05 14:09; 01.06 08:31;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Sa lähed teatud moekunstniku juurde kleiti tellima, sest oled näinud tema varasemaid töid ja see stiil meeldib sulle.

Sellegipoolest teeb ta mulle kleidi oma stiilis, mis ka mulle kui kliendile meeldib ja minu kehaga sobib. Sellised asjad sünnivadki teenusepakkuja ja kliendi koostöös.

Oleneb ilmselt moekunstnikust ja tema tasemest. Sa lähed siiski spetsialisti jutule, sest usaldad teda, mitte ei lähe talle ettekirjutusi tegema.

0
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 30.05 12:44; 31.05 12:22; 31.05 13:45; 31.05 22:25; 01.06 12:18; 08.06 20:44;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Oleneb ilmselt moekunstnikust ja tema tasemest. Sa lähed siiski spetsialisti jutule, sest usaldad teda, mitte ei lähe talle ettekirjutusi tegema.

Ära püüa siin musta valgeks rääkida. Ükski moekunstnik ei tee kliendile asja, mis kliendile üldse ei meeldi. Ja ta teeb igaühele uue disaini vastavalt kliendi maitsele ja tema kehale, mitte ei lõhu kõigile ühte ja sama selga ilma vastuvaidlemist kuulamata.

+4
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 30.05 10:56; 31.05 12:36; 31.05 14:09; 01.06 08:31;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ära püüa siin musta valgeks rääkida. Ükski moekunstnik ei tee kliendile asja, mis kliendile üldse ei meeldi.

Jah, aga piisavalt tasemel moekunstnik ei tee päris kindlasti sulle ka seda, mis TEMA arvates ei ole sobilik – ehk siis ta saadab su lihtsalt minema. Minu point on, et sisekujundajale ei tehta ettekirjutusi, mis tema käekirjast 180 kraadi võssa jooksevad. Seda võid sa teha mingi insta-beibe-“sisekujundajaga”.

0
-3
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 30.05 12:44; 31.05 12:22; 31.05 13:45; 31.05 22:25; 01.06 12:18; 08.06 20:44;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ise pole sisekujundaja teenuseid kasutanud.
Mulle on jäänud mulje (võib-olla vale), et selle teenuse jaoks peab rahakott puuga seljas olema.
Mitte kujundaja teenustasu jaoks, vaid just kasutatavate materjalide, mööbli, valgustite jms hinna ja kättesaadavuse osas.
Kui keegi ütleks, et on olemas kujundaja, kes suudab näiteks Espaki ja Ikea valikuga (+ olemasolev mööbel) hea lahenduse välja pakkuda, siis täitsa kaaluks abi kasutamist.

+5
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Loomulikult tuleb sisekujundaja valida tema käekirja ja eelnevate tööde järgi.
Kui kleiti tellite, siis ju ka ei lähe Reet Ausilt pitsivahtu ja Lilli Jahilolt konkreetset siluetti tahtma.
Mul on tuttavaid, kes fännavad Kadi Jairi. Üks lasi tal linnakodu kujundada ja suvila tegi ise täpselt samas stiilis.
http://www.sisekujundaja.ee/tehtud-tood/klassikalisema-sisekujundusega-kodud
Kuigi Jairil on nii modernsemaid kui klassikalisemaid kujundusi, siis stiil on ikka sama.
Toksi googlesse sisekujundus ja küsi hinnapakkumisi. Üldiselt on ikka aru saada küll, kas on kodus on kasutatud sisekujundaja abi või mitte.

+3
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 01.06 13:24; 05.06 11:20;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Aga ma just mõtlen isegi, et mitte kas rahaliselt tasus ära – vaid, et protsess ja tulemus? Keeruline on seda hoomata et kuidas täpsemalt käib ja mida ma siis ikkagi saan. St kui deatailset infot? Kui palju pean ikkagi ise tegelema?

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 29.05 06:05; 30.05 15:16; 05.06 09:24;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Aga ma just mõtlen isegi, et mitte kas rahaliselt tasus ära – vaid, et protsess ja tulemus? Keeruline on seda hoomata et kuidas täpsemalt käib ja mida ma siis ikkagi saan. St kui deatailset infot? Kui palju pean ikkagi ise tegelema?

Ei hakka praegu üle küsima, aga nii palju kui aru olen saanud, siis sisekujundaja pakubki kõik alates seinavärvist ja tapeedist kuni valgustite ja patjadeni välja. Ise otsustad, kas võtad pakutud variandid või muudad midagi.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 01.06 13:24; 05.06 11:20;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul on üks sisekujundajast sõber ja kui maja ostsime, oli seal mitu asja, mis häirisid. Tema tuli läbi ja osutas mingitele teatud asjadele, et kui sind see tume köögimööbel häirib, värvi ka sein tumedaks ja köök “kaob ära”. Nii tegimegi, tulemus jäi väga hea, varasema heleda seina taustal hüppas see tume mööbel väga silma, aga kui sein enam-vähem sama tooni sai, ei häirinud enam üldse. Köök oli üsna uus ja kvaliteetsest puidust, selle ülevärvimine ei olnud mõttekas.

Lisaks aitas valida põrandaplaadid, mis sobisid hästi nii köögimööbli kui ka elutoa parketiga, mida nad ühendasid. Plaadipoes oli nii suur valik, sõbra valituid poleks ma ise vaadanudki, aga maha pannes jäid tõesti väga ilusad.

Ja muude asjade kohta andis ka soovitusi, et kust mingi sein maha võtta ja milline osa heledamaks värvida, kuhu peegel panna jne. Väga ilus jäi.

Hindade osas ei oska kaasa rääkida, sõbra viisime õhtust sööma. Aga ma arvan, et sisekujundaja töö ongi kuulata, mida pererahvas saavutada tahab ning see kõik omavahel klappima panna.

+8
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kunagi aastaid tagasi juhtusin lugema artiklit, kus üks sisekujundaja rääkis, et tema võimalusel pakib koti kokku ja läheb mõneks päevaks kliendile külla, et näha, kuidas see pere elab. Ikkagi rätsepatöö, peaks klientide eluviisi natukene paremini tundma kui kliendikohtumisel räägitav.

Endal pole olnud võimalik sisekujundajat palgata, aga tõenäoliselt saate elamise, mis mõjub tervikuna ja mis sobib teie eluviisiga. Miinuseks on see, et sisustus on ikka neist kallima otsa kataloogidest vist. Samas kui eelarve seab piirid, siis ehk sisekujundaja ikka arvestab ka, aga siis tuleb talle sellest ka kohe rääkida.

Samas mul on valgusteid müüvas firmas töötamise ajast meeles, kuidas sisekujundaja tellis majatäie valgusteid ja siis ei tahtnud osasid välja osta, sest “ma ei kujutanud ette, et need nii suured on”. Mismõttes sisekujundaja ei suuda kataloogis olevaid mõõte vaadates kerakujulise lambi suurust ette kujutada?! Isehakanud kodukujundaja vaatab kataloogipilti ja torgib näpuga, et seda ma tahan, elukutseline peaks ikka lisaks välimusele ka suutma ette kujutada, kui suur on 50 cm diameetriga kera.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Olen aastaid tegelenud sisekujundusega. Jäi just silma postitus kus räägtakse, et sisekujundajat on kallis palgata. Võibolla olen erand, kuid suudan teha väga ilusaid kujundusi ka täitsa tavaliste ehituspoe valikutega ja ka Ikea mööbliga 🙂 Kui ei usu, võin tehtud töödest pilte saata.

Regina
https://www.rkodu.ee/

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Olen aastaid tegelenud sisekujundusega. Jäi just silma postitus kus räägtakse, et sisekujundajat on kallis palgata. Võibolla olen erand, kuid suudan teha väga ilusaid kujundusi ka täitsa tavaliste ehituspoe valikutega ja ka Ikea mööbliga ???? Kui ei usu, võin tehtud töödest pilte saata.

Regina

https://www.rkodu.ee/

Huvitav koduleht – ei sõnagi sellest, kes need “tõelised proffesionaalid” siis on? Nime ja näota?

+2
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 30.05 12:44; 31.05 12:22; 31.05 13:45; 31.05 22:25; 01.06 12:18; 08.06 20:44;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Olen aastaid tegelenud sisekujundusega. Jäi just silma postitus kus räägtakse, et sisekujundajat on kallis palgata. Võibolla olen erand, kuid suudan teha väga ilusaid kujundusi ka täitsa tavaliste ehituspoe valikutega ja ka Ikea mööbliga ???? Kui ei usu, võin tehtud töödest pilte saata.

Regina

https://www.rkodu.ee/

Huvitav koduleht – ei sõnagi sellest, kes need “tõelised proffesionaalid” siis on? Nime ja näota?

Teatmik.ee annab vastuse.. Ettevõte registreeritud vaid mõni nädal tagasi.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Olen aastaid tegelenud sisekujundusega. Jäi just silma postitus kus räägtakse, et sisekujundajat on kallis palgata. Võibolla olen erand, kuid suudan teha väga ilusaid kujundusi ka täitsa tavaliste ehituspoe valikutega ja ka Ikea mööbliga ???? Kui ei usu, võin tehtud töödest pilte saata.

Regina

https://www.rkodu.ee/

Mul pole midagi PKs oleva reklaami vastu, avan kodulehti meelsasti. Sinu lehel on jutt kena, aga palun muuda sõna “proffesionaal” õigekeelseks.
Kopi:
“Tõelise proffesionaali käes tundub sisekujundus ja disain nõnda lihtne.”

ÕS: professionaal <22e: -naali, -naali> elukutseline, mitteamatöör; argi meister. Oma ala professionaal argi

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 31.05 00:58; 09.06 00:22;
To report this post you need to login first.
Näitan 27 postitust - vahemik 1 kuni 27 (kokku 27 )


Esileht Kodunurk Sisekujundaja abi