Esileht Kodunurk Sisekujundaja teenuse kasutamine

Näitan 11 postitust - vahemik 1 kuni 11 (kokku 11 )

Teema: Sisekujundaja teenuse kasutamine

Postitas:

Tere

Mind ootab ees 3-toalise korteri sisustamine Tallinna uusarenduses. Varasemalt olen kõik enda korterid sisustanud terviklikult ise, kuid nüüd kolmanda korteri sisustamise eel on mul tekkinud nii palju kõhkluseid. Ideid on mitmeid, kuid lihtsalt ei tea, millega edasi liikuda, mistõttu kaalungi sisekujundaja teenuse kasutamist.

Palun andke teada, kas olete sisekujundaja teenust kasutanud? Mis põhjusel just selle valiku kasuks otsustasite?

Kes on kasutanud, kas jäite teenusega rahule (kui ei ole saladus, siis keda nimeliselt kasutasite)?

Kas sisekujundaja poolt pakutud sisekujunduse lahendused olid mõistliku hinnaga (iga sent mul arvel ei ole, kuid raha loen ma alati)?

Kas oskate minule lähtudes enda kogemusest midagi soovitada/öelda, millega ma peaksin teenust ostes kindlasti arvestama?

 

Tänan ette asjalike vastuste eest

K

 

+9
-1
Please wait...
Kommentaarist on juba teavitatud
Postitas:

Sisekujundajaga peab sul tekkima klapp ja usaldus. Vaata alustuseks sisekujundaja portfooliot ja siis veendu, kas tema stiil sulle meeldib või mitte. Igal sisekujundal on alati mingi “oma” käejälg. Sisekujundaja teenus võib olla päris kallis, ja palju oleneb sellest, kas on käidud erinevatel baaskursustel või on käidud koolis mitu aastat ja praktikal ja sedasi omandatud sisekujundaja amet. Kui usaldad enda maitset, üks variant on võtta appi mõni selline sisustufanatt, kes parasjagu õpib sisekujundust ja võib olla teeb sinu kodust endale lõputöö vms. Näiteks instagramis leidub mitmeid sisustusfanatte, mõni on päris hea stiilitunnetusega.

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kasutasin sisearhitekti, tuntud nime. Ei kujuta ette, et oleks ise suutnud joosta mööda poode ja lapata lõpmatuid veebipoode. Sisekujundajal on tohutu infopagas, kust mida saab. Jah, vahel tuleb olla tähelepanelik, kui tundub, et mingi pood on ta väikestviisi reklaamiagendiks värvanud, aga selles pole ka midagi hullu. Jäime enda soovi juurde (asi oli diivanis).

Ta tegi üldlahenduse ja soovitas mööbliesemeid ning kust neid hankida. Mõned ideed olid mul endal, neid ta kas kiitis heaks või mitte. 90% nõustusime temaga.

Valis ja tegi keraamiliste plaatide kujunduse põrandatele ja vannituppa, kusjuures soovitas meie küllaltki napi eelarve puhul nö 2.sordi plaate, mis asjatundmatule silmale jätavad sama mulje, mis märksa kallimad 1.sordi plaadid.

Soovitas mööbli paigutust ja seinakatteid, kardinad, projekteeris köögimööbli, muu mööbli ja soovitas  teostajaid.

Ja üks teema, mille puhul paljud ei saa aru olulisusest – valguslahendusi oskab teha ainult erialaoskustega disainer. Kuhu milline valgustus panna, mis tüüpi lambid, tehnoloogilised küsimused – ma ei kujuta ette, et oleksime seda ise suutnud nii hästi teha.

+10
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Sa pead arvestama sellega, et sisekujundaja pole sina. Sina pead seal korteris elama, mitte sisekujundaja. Kui sa seni oled kõik korterid ise kujundanud, tundub väga veider, mis sind nüüd takistab. Nii et seetõttu tundub teemaalgatus võlts ja väljamõeldud. Mind huvitab, et mis on juhtunud, et ennast enam ei usalda? Mille poolest erineb praegune korter eelmisest? Kuidas sa eelmiste korterite puhul teadsid, mida edasi ja nüüd ei tea? Kuidas selline asi on võimalik?  See, et hea nõuanne on abiks,  noo see on selge.  Aga kaks korterit on kujundatud ja alles nüüd ei saa edasi, noo see on veider. Äkki sul on mingi sügav probleem hoopis hingelisel tasandil ja siis ei aita sisekujundaja, tuleb abi mujalt otsida. Kui on enda probleem, miks ei saa edasi, siis sisekujundajat võib vaja olla, et oma sisepingeid välja elada ja leida objekt, keda kõiges hiljem süüdistada.  On sul vaja keda, kes maandaks su sisemised pinged ?

+2
-18
Please wait...
Kommentaarist on juba teavitatud
Postitas:

Ma soovitan sul minna Facebooki ja liituda grupiga Sisekujunduse jutunurk ning teema sinna teha ????

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.

usaldan oma maitset ja seepärast sisekujundajat ei kasuta.

Aga, kui näiteks ehitaksime maja, siis kasutaksin kindlasti sisearhitekti teenust – põhiplaani, ilmakaarte, valgustuse jms jaoks. See on hoopis teine asi kui lampide-diivanite valimine.

+1
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Sa pead arvestama sellega, et sisekujundaja pole sina. Sina pead seal korteris elama, mitte sisekujundaja. Kui sa seni oled kõik korterid ise kujundanud, tundub väga veider, mis sind nüüd takistab. Nii et seetõttu tundub teemaalgatus võlts ja väljamõeldud. Mind huvitab, et mis on juhtunud, et ennast enam ei usalda? Mille poolest erineb praegune korter eelmisest? Kuidas sa eelmiste korterite puhul teadsid, mida edasi ja nüüd ei tea? Kuidas selline asi on võimalik?

Ei ole TA, aga kuna ta mainis postituses kohe ära, et tegu on 3-toalise korteriga Tallinna uusarenduses, siis on täiesti võimalik, et see korter erineb nende omaduste poolest väga tema eelmistest korteritest. Nt kui eelmised on olnud kööktoad nõukaaegses paneelikas, siis on uue sisustamine väga erinev kogemus, sest pindala, plaan, akende suurus (s.t. valgus) jne on ju kõik teistmoodi.

Ma ise tean, et kui peale eluaegset närutamist 30ndates eluaastates lõpuks piisavalt raha tekkis, et mitte automaatselt valida seda mis odavaim, vaid sai hakata enda maitset kujundama, siis alguses olin ikka väga jännis, et mis see minu maitse siis on 😀 Lisaks oskus suuremat ruumi “täita” (mitte pilgeni täis, aga just nii et oleks hubane ja kena).

+9
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Suvekodus kasutasime. Tegu oli ajastukohaselt ja ajastukohaste materjalidega taastatud iidse talumajaga ja pole enda peale kindel, kas mu “parkettide pääl” kujunenud maitse ei paneks vilinal puusse, kui sellist maja vaja sisustada.
Seda kõige tavalisemat varianti, et lööme eklektiliselt värvitud Lutheri vabriku mööbli segamini lüpsipinkide, lambanahkade, kaltsuvaipade ja Türgi palvemattidega ruumi laiali, nurka toetame vana õlleankru, mile katame valge heegelservaga linaga ning seina lööme vanaema pildid ja 1939.a. maakaardistamise joonise, ei soovinud.

Meie esitasime omad soovid ja nemad esitasid oma esialgsed joonised. Tegime mõned muudatused ning siis nägime kodu alles siis, kui see valmis oli. Väga rahul. Päris raske oli leida tasakaalu imalavõitu maja läbiva paljastatud palgi ja küproki vahel. Temal õnnestus.

Endal oleks kallimaks läinud. Sisekujundusharidust polnud, aga kõigil (kaks noort – abielupaar, üks nende keskealine vend ja üks äi) on külgnevad haridused – kunst, restaureerimine, ehitus, puutööõpetaja, pottsepp, sepp. Hinda ei hakka arvutama, aga no jupi kaupa ise planeerides oleksime palju rohkem kulutanud.

Kolmeses korteris ma teeksin ise, see nii väike pind. Vastutus millegi vana säilitamise eest ju puudub. Lisaks on sul ju esemed, mida soovid korterisse tuua. Isegi kui mööblit mitte, siis niipea kui armastad plastkarbist teleka ees poesööki süüa, miki-hiiega kohvitassi lauale lööd ja aknalaual tahad kasvatada lehtpeeti, peaks sisekujundaja sellega arvestama.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kasutasin sisekujundaja teenust 15 aastat tagasi ja ei ole väga rahul. Maksin selle asja eest ülipalju ja mis on tulemus. Panin siia majja ülikallid disainasjad, mis on nüüdseks oma aktuaalsuse kaotanud. Ja kui need asjad hakkavad üles ütlema, siis on ülikallis ja keeruline neid vahetada, sest ei toodeta enam. Ma ei leia lambipirnigi, muust rääkimata. Seega minu soovitus on, ära lase endale teha mingeid viimaseid moeöögatusi (väga kiiresti lähevad moest välja) ega panna disainasju. Nende eest maksad ülipalju, aga hiljem parandada ei saa. Seega äkki mingi üldprojekt on hea mõte, ise nii hästi ei kujunda, aga kui hakatakse kõiki su asju valima, mis on ülikallist hinnaklassist, siis nii hea mõte pole.

+6
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina kasutasin sisekujundaja konsultatsiooni teenust. See oli umbes paar tundi. Alustuseks tutvustasin oma ideid ja tema avaldas arvamust, kuidas need töötada võiks. Samuti oli mul kirjas hulk küsimusi, kuidas midagi lahendada ja sain kõigile küsimustele vastused. Nii detailidesse see teenus ei läinud, et oleks mulle välja otsitud kõik mööblitükid siia-sinna, kuid üldist nõu ja suuniseid, kust mida osta ja mis tüüpi ese sobiks, sain palju. Kusjurues soovitused ei olnud hirmkallitest sisustuspoodidest vms.

Oluline on, et sisekujundaja stiil ühtiks sinu eelistustega. Kui see klapp on olemas, siis on nõuannetest palju kasu, sest endal ei pruugi lihtsalt olla teadmisi ja ideid, kuidas ruumi kõige paremini kasutada.

https://brittakodres.ee/ Mina kasutasin teda.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Sisekujundaja leidmine on jah, tegelikult keeruline. tõesti peab olema hea klapp ja tuleb ettevaatlik olla, et nad “oma projekti” ei teeks, vaid saaks aru, et see on kodu teile.

Meil on mitmel sõbral lõpuks selline “kataloogikodu” kuhu pere enda ostetud asjad ei sobitu kohe kuidagi ja kokkuvõttes on nagu mingi sega-pudru kodu.

Väga hea mõte on kaasata kedagi noortest – nendel pole veel oma äridiile ega suurt ego 🙂

Või siis, tee palju eeltööd kui kedagi leiad. Parem, kui keegi su tutvusringkonnast saaks soovitada, kes tunneb sind ja sinu maitset.

Aga kvaliteedist rääkides – mul sõpradel on jälle just kunagi sisekujundaja ostetud kallid ( klassikalised) esemed alati hästi sobitunud kõigega ja ajas ei kaota oma väärtust ega ilu, pigem mõjuvad aina väärtuslikumana (aga vb ka vanusega enam steriilsed moehitid ei kõneta).

 

Kahjuks ise ei oska nimeliselt kdagi välja tuua ega julgekski.

 

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 11 postitust - vahemik 1 kuni 11 (kokku 11 )


Esileht Kodunurk Sisekujundaja teenuse kasutamine