Esileht Väikelaps Siseriided tüdrukule lasteaeda

Näitan 17 postitust - vahemik 1 kuni 17 (kokku 17 )

Teema: Siseriided tüdrukule lasteaeda

Postitas:

Tere!
Varsti on käes hoidu minek ja sellest ka küsimus, et millised siseriided lapsele sinna head oleksid? Kas kleidiga on tüütu, et õue minnes tuleb see ära võtta ja siis püksid ja pluus panna või kleidile lihtsalt pusa peale õues või kleit lihtsalt kombeka alla?
Kas pigem sukad või retuusid?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul käis plikal kleidile kombekas peale.
Ja mulle tundusid tol ajal retuusid mugavamad.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Hoius on põhirõhk ise riietumisel, seega pööra tähelepanu et riided oleksid lihtsalt selga pandavad -et kleidil ei oleks selja taga lukku/nööpe, sidumist vajavaid paelu, pluusid veidi laiema lõikega ja venivad, et saaks lihtsasti üle pea. Jalatsitega samamoodi, krõpsudega ks jalatsid. Sukkpüksid on õpetajale paras nuhtlus, kuna laps neid ise jalga ei saa. Seega retuusid ja trikotaazkleit on väga ok kombinatsioon. Kogemus kolme lapsega.

+7
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mugavam oleks tõesti seelik ja pluus, eriti just kui on veel dressipükste aeg – aga minu tütar on nõus ainult kleite kandma. vahel harva, kui õnnestub teda meelitada seelikut kandma. No nüüd on ta juba nii suur ka, etkleidi vahetamine pluusi vastu pole enam nii keeruline.

Palju sõltub ka aiast. Meil kui olid lapsed veel 2-3aastased, siis lubati kuivemal ajal jätta ka kleit retuuside/dressipükste peale, alles teisel aastal, kui lapsed 3-4 olid, öeldi, et nüüd juba nii suured, et saavad hakkama riiete vahetamisega. Ju lepiti esimene aasta, et tuleb rühmas rohkem liiva pühkida (muidugi mais-juuni palavate ilmadega on ka suuremad lapsed toariietes õues, keegi ei vaheta siis kleite).

Kui juba on kombe aeg, siis tõmbab kombe kleidile peale. ka traksidega, st kõrgendatud pihaosaga püksid lähevad kenasti kleidile peale.

Mina eelistasin retuuse. Esiteks sukkadega palav minu lapsel – külmemal ajal pani siis laps õue minnes retuusid kilepükste või talvekombe alla ja tuppa tulles võttis jälle ära, sokid jäid jalga. Sõltuvalt ilmast sai siis kasutada kas õhukesi puuvillaseid retuuse või villaseid/termoretuuse, sel talvel ei hakanudki spets-sooje retuuse ostma vaid pani väga suure külmaga dressipüksid kombele alla, need olid nagunii ju sügisest olemas.
Lisaks kui sukapüksid saavad märjaks, vaja terve paar vahetada, retuusid+sokkide puhul vaja ainult sokid vahetada (just õuest tuppa tulles võib esikus märjaks saada). Aga eks ta jälle maitse küsimus ole ja millega laps paremini hakkama saab.

Tüdruk võib vabalt olla ka mugavates dressipükstes toas, ei pea tingimata seelik/kleit olema.

+5
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 06.08 13:57; 12.08 14:57;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Lihtsad puuvillased ilma n66pideta kleidid ja retuusid-sokid, mina olen retuus+sokk parteis- lihtsam märjad-mustad sokid vahetada, lihtsam ka jalga panna kui sukkpüksid.
Meie lapsed kasutasid lasteaias alati kombekat ja kleit käis sinna sisse. Tuukrimütsi igatsen taga kuigi lapsed juba ammu koolis, nii hea kõrvad ja kael hästi kaetud alati.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 07.08 20:48; 11.08 10:14;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mõtle, mida laps ise selga saab. Kas kodus riietub ise? Ära pane kitsaid asju (millegipärast tüdrukute emadel on see komme) ja pea peaks peaaugust vabalt sisse-välja käima. Retuusid-pluus-seelik või retuusid-kleit on tavaline kombinatsioon.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minul käis lausa pluus+retuus 😀

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kleit on lihtsalt pikem kui pluus, ei lähe mängides ega riietudes selg paljaks, sestap on meil kleit+retuus+sokid. Ja poisil pluus+õhemad dressipüksid+sokid.

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 07.08 20:48; 11.08 10:14;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Lasteaiaõpetajana kommenteerin.
Minu rühmas vähemalt ütleks, et umbes pooled tüdrukud on tavalise pluusi ja retuuside või õhemate dressipükstega nii, et õue minnes tõmbavad lihtsalt õuepüksid peale, kampsun ja jope peale ja minek.
Suvisel ajal on paljud ainult sokkide ja seelikuga. Ehk siis lihtsalt seelik ära ja õuedressid selga.

Kui laps ise ennast riietada ei oska, siis mõelge palun tõesti ka abistamise lihtsusele. Pigem retuusid ja pluus vms, et saaks õue minnes lihtsalt õueriided otsa panna.

Kui laps end ise riietab, siis rääkige lihtsalt lapsega läbi ja vaadake, palju ta on valmis pingutama. Kui tahab kleiti panna, siis rääkige läbi, mida see riietumise mõttes tähendab. Kui ta valmis selleks, siis pole probleemi.

Peaaukude osas tõsijutt. Vaadake, et lapsel ise võttes pea tuleks lihtsalt läbi.
Mitu korda nähtud, kuidas laps siukutab pluusi üle pea, pea jääb kinni ja siis laps ärritub selle peale.

Igaks juhuks ka sääre paljaks minemise osas ja selles kontekstis sukapükste eelistamist. Vähemalt meie lasteaias on küll kõikides rühmades lastel alati kummid saabaste all, kui lapsel vähegi pükstel kummid olemas. Mitmed vanemad jätavad hommikul lapsele kohe saapad pükstekummide külge nii, et laps libistab koos pükstega ka jalad saabastesse. Jalast võtavad ka nii, et need saapad/tossud jäävad kombeka/pükste külge.
Ehk siis mina eelistaks ka retuuse ja sokke. Retuuse tihti lihtsam jalga panna kui sukapükse ning esikus märja sisse astudes saab ainult sokid ära vahetada.

Lihtsalt minu sõnumina lapsevanematele. Palun ärge pange lasteaeda kunagi lapsele kappi mingeid riideid, mida ta mingis olukorras lasteaias selga ei tohi panna. Mina olen saanud lapsevanematelt kommentaare, et “need olid toa varusokid, mitte õue varusokid” või olen mingi vale pluusi lapsele selga andnud vms.
Isegi kui vanem näitab, et need pluusid õueminemiseks, need toas olemiseks jne, siis ausalt see ei jää meelde, et nüüd temal lennukiga t-särk õue ja autodega t-särk tuppa, teisel koeraga õue jne.
Me vaatame lihtsalt kapist, et lapsel puhtad, kuivad ja soojad riided seljas.

Ning lasteaeda ainult ja ainult need riided, millest pole kahju, kui mustaks lähevad.

+5
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 11.08 14:57; 13.08 20:51;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ära pane kitsaid asju (millegipärast tüdrukute emadel on see komme)

Millegipärast kipuvad riiete tootjad arvama, et väikesed tüdrukud peavad käima liibuvates nabapluusides. Tavaliste t-särkidega pole hullu, ostan lihtsalt number või paar suurema, aga pikkade varrukatega pluuside puhul ongi valida, kas on tihkelt ümber kere või varrukad liiga pikad.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ära pane kitsaid asju (millegipärast tüdrukute emadel on see komme)

Millegipärast kipuvad riiete tootjad arvama, et väikesed tüdrukud peavad käima liibuvates nabapluusides. Tavaliste t-särkidega pole hullu, ostan lihtsalt number või paar suurema, aga pikkade varrukatega pluuside puhul ongi valida, kas on tihkelt ümber kere või varrukad liiga pikad.

Kinitan, tüdrukutele kitsmate riiete tootmine on tootjate viga. Näiteks kui võrrelda sama tootja sama sarja ja sama number roosat ja sinist särki, siis roosal on kehaosa lühem, kõik kitsam jne. Mõnikord annab nn poisteosakonnast leida midagi parajat kollast, rohelist või punast aga seda on haruhava. Nagu oleks tootevalikusse minevad mudelid teatud erakonna mentaliteediga vanameeste valitud, kes tahavad juba lasteaia vanuses tüdrukutel paljast ihu välkumas näha.

Võrreldes poiste riietega puuduvad tüdrukute riietel näiteks ka funktsinaalsed taskud. Mõttetuid nn ilutaskuid pannakse tüdrukute riietele.

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ära pane kitsaid asju (millegipärast tüdrukute emadel on see komme)

Millegipärast kipuvad riiete tootjad arvama, et väikesed tüdrukud peavad käima liibuvates nabapluusides. Tavaliste t-särkidega pole hullu, ostan lihtsalt number või paar suurema, aga pikkade varrukatega pluuside puhul ongi valida, kas on tihkelt ümber kere või varrukad liiga pikad.

Kinitan, tüdrukutele kitsmate riiete tootmine on tootjate viga. Näiteks kui võrrelda sama tootja sama sarja ja sama number roosat ja sinist särki, siis roosal on kehaosa lühem, kõik kitsam jne. Mõnikord annab nn poisteosakonnast leida midagi parajat kollast, rohelist või punast aga seda on haruhava. Nagu oleks tootevalikusse minevad mudelid teatud erakonna mentaliteediga vanameeste valitud, kes tahavad juba lasteaia vanuses tüdrukutel paljast ihu välkumas näha.

Võrreldes poiste riietega puuduvad tüdrukute riietel näiteks ka funktsinaalsed taskud. Mõttetuid nn ilutaskuid pannakse tüdrukute riietele.

Lasteaialastel ongi ju taskud saatanast – koguaeg liiva, kive jm jama täis 😀

Aga mis puudutab peaaeku. sisi ka siin minuarust kas tootjad ei arvesta pea kasvamisega, või on mu tütrel liiga suur pea 😀 Riided pikkuses ja laiuses on jumalast okeid veel, aga peaauk kõigil kitsaks jäänud…ja ongi siis nii, et uuel hooajal peab laps minema lotendavate riietega aeda, et saaks pea ise läbi pista :/

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 06.08 13:57; 12.08 14:57;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina kasutasin oma lapse puhul tuunika-retuusid kombinatsiooni. Sokke saab vajadusel vahetada ja retuuse lihtsam jalga panna kui sukkpükse.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Peamiselt olid lasteaias tüdrukul kasutuses retuusid ja nööpide-paelteta lihtsa lõikega kleit või tuunika. Hiljem suurematena kandsid paljud tüdrukud ja nt sportliku lõikega põlvpükse või mingeid pikki vabaajapükse ja t-särki.

Kõige olulisem on tõesti see, et riided ei oleks liiga ümber, kohe väikseks jäämas või juba väiksed. Pigem võiks olla asjad algajal riietujal number suuremad, sest lapsed tegelikult tahavad väga ise end riidesse ja lahti saada, aga kui see on takistatud, siis on sellest palju asjatut kurba tuju.

Täiesti huvitav oli tõesti, et mitmele vanemale oli justkui uhkuse asi, et lapsel oleks ikka võimalikult väike number riided seljas. Mitu korda kuulsin, kus mõni ema teisele või õpetajale rääkis, et oh näe tüdruk juba peaaegu 115 cm, aga ikka saab osta nr 104 riided ja lähevad ilusti selga või et oi meie küll veel 128 suurust kombekat ei osta, laps ju upub sellesse (ja siis õuepeal seesama laps on kombekas, mille sääred ja varrukad on ilmselgelt lühikesed ja kummardamine-kükitamine juba nähtavalt keeruline).

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Lasteaialastel ongi ju taskud saatanast – koguaeg liiva, kive jm jama täis ????

Mu kogemus ütleks, et ega nad taskute puudumiste tõttu kogumata ei jäta 🙂 Siis lihtsalt nad loomingulisemad sellega, kuhu oma asju pistavad.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 11.08 14:57; 13.08 20:51;
To report this post you need to login first.
Postitas:

teatud erakonna mentaliteediga vanameeste valitud, kes tahavad juba lasteaia vanuses tüdrukutel paljast ihu välkumas näha.

?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Riided pikkuses ja laiuses on jumalast okeid veel, aga peaauk kõigil kitsaks jäänud…ja ongi siis nii, et uuel hooajal peab laps minema lotendavate riietega aeda, et saaks pea ise läbi pista

Mul on poeg, aga täpselt sama asja olen vaadanud, et peaauk nii väike osadel pluusidel. Laps ise ei saagi pluusi ära ja kui ma tõmban, siis kõrvad saavad haiget kuigi püüan ettevaatlikult tõmmata. Lisaks veel see, et dressipükstel on tihti alumine sääreotsas olev soonik nii ümber jala, et lapsel ebamugav ise pükse jalga panna. Ja mu laps on keskmisest saledam ning peenete käte-jalgadega ning vöökohast enamus püksid jube laiad, et olen hädas täitsa sobivate dressipükste leidmisega ja kannab palju seetõttu retuuspükse, sest nendel vöökoht reguleeritav nööbiga.
Kohati riideid valides tundub, et tootjad pole eriti mõelnud riietumismugavusele, vaid ainult välimusele.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 17 postitust - vahemik 1 kuni 17 (kokku 17 )


Esileht Väikelaps Siseriided tüdrukule lasteaeda