Head Perekooli külastajad!

Perekool on Eesti esimene pereportaal. Ehkki viimastel aastatel on loodud uusi kaasaegseid suhtlus- ja infokanaleid, on Perekoolil jätkunud pikaajalisi ja aktiivseid külastajaid - oleme selle üle rõõmsad ja tänulikud.
1. juunil 2024. aastal lõpetab Perekooli foorum oma tegevuse. Hoolimata me püüdlustest hoida Perekooli heatahtliku ja toetava keskkonnana, võivad ka üksikud sobimatud postitused teha palju kurja, kahjustades asjaosaliste enesetunnet ja suhteid.
Jätkame Perekooli lehel igakuiselt uute artiklite ja taskuhäälingu osade avaldamist. Olete südamest oodatud ammutama kaasaegseid tõenduspõhiseid teadmisi naise ja lapse tervise, pere ja suhete teemadel.

Foorumihuvilistel on üks võimalus edaspidiseks suhtluseks näiteks äsja loodud Elufoorumis: elufoorum.com

Sisukate kohtumisteni Perekooli lehel.
Eesti Ämmaemandate Ühing

Esileht Kodunurk Siseuste õlitamine

Näitan 6 postitust - vahemik 1 kuni 6 (kokku 6 )

Teema: Siseuste õlitamine

Postitas:

Ehk on siin keegi, kes on ise siseuksi õlitanud? Tahaks seda teha, aga igaks juhuks küsiksin mõned asjad üle 🙂

Tegemist on täitsa värskete männipuidust ustega. Leng tuleks ikka enne ettepanemist üleni (st ka seina vastu jääv külg) ära õlitada, eks ole?

Kui sein läheb pärast savikrohvi alla (ja see on teadupärast päris niiske töö), kas ja kuidas see ust mõjutab?

Ja kui see koht, kus uksed kuni ettepanemiseni seisavad, ei pruugi päris tolmuvaba olla, kas siis peaks äkki uksed seniks kilesse mässima – või kuidas see värskelt õlitatud pinnale mõjub?

Hea meelega loeksin ka näpunäiteid ja kogemusi!

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

miks sa lengid ja uksed üldse enne nii musta tööd ette paned? pole ju vaja panna? mina lenge seestpoolt ei õlitanud, siseruumid, hukkamineku hirmu ju pole. ja kilesse mässi ikka õlitamata uks, mis sa tast enne õlitad :)? üldse, miks sa tagurpidi laustad :)? enne tee seinad valmis, siis lengid ja siis uksed. õlitad siis, kui must töö valmis. mina õlitasin üldse õues, on sul see võimalus?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma paneks ka nii ukse kui lengi peale savikrohvi tegemist ära.See ikka päris must töö.Meil ikka maha pandud kile ujus peale savikrohvi seina panekut.Kaseiiniga ikka pritsite pärast üle ,see teeb pinnakihi hulga vastupidavamaks?
Õlitamisest niipalju, et meie ka kõik asjad mis kannatab õue viia ,teinud suvel õues pukkid otsas.
Ja õlidest soovitaks uurida Osmo õlisid , Ruutmeeter müüb Tallinnas .Kerge kasutada ja ei pea nii mitu kihti panema.Aga väga ilus tulemus jääb.
Tõsiselt soovitan uurida neid õlisid.
Meil majas enamus asju õlitatud ja alguses sai ikka igasugustega mässatud-kolm kihti,vahelihvid.
Nüüd enam muud kui Osmot ei osta.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Nii tore, et siia ikka vastatakse! Ma kartsin, et see rubriik on liiga vaikne.. 🙂

Krohvimist me ise ei tee. Just savikrohvimeister ütleski, et lengid tuleks ette panna hiljemalt enne viimast viimistlust – siis saab krohvida kuni lengini, muidu võib jääda ebamäärane pragu sisse. Mina usaldasin tema arvamust, aga olen avatud ka igasugustele vastuväidetele 🙂 Kujutan küll ette, et väga märg ja must töö on… Hmm. Uksi muidugi kohe ette ei pane, ikka ainult leng. Ja siis ongi vist nii, et lengid õlitan kohe (horisontaalis on märksa lihtsam), uksed seisavad seni, kuni krohv ette pandud, poekiles. 🙂

Õues õlitamise võimalus on ka, aga vist teen seda pigem garaa¸is, siis pole vihmaohtu – kui garaa¸iuks lahti, siis ongi sisuliselt nagu õues.

Tahaks heledat õli, praegu jäi mõte selle peale, et kasutaks Tikkurila Nostalgia heledat puuõli (Puuöljy Vaalea – see on tootmisest maas, aga poes on paras ports hetkel kõrvale pandud, küll veel mitte ära ostetud) ja ilmselt tõmbaks õli alt veel puuleelisega üle, et veel kauem hele püsiks. Osmol vist nii heledat ei ole – või on? Pealegi asume Tartus.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Leelisega pead nii ehk teisit üle tõmbama, muidu on nad sul seal heleda õli all max aastaga ebamääraselt kollased-roosad :S

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

no iseenesest on pea kõigil tootjatel ka hele õli olemas. Sa võid pärast krohvimist ju uksed/lengid puhta veega üle ka pesta (eeldusel, et suurt krohvi peale ei aja). Ja mina soovitaks Sul kasutada õlivaha (mida Sa ilmselt plaanidki kuna ka Osmo on minu teada ka õlivaha) – jätab minu arvates parema kaitse. Tartus käi näiteks Linconast läbi. Müüvad Saicose õlivaha, saad valida tooni (päris heledast kuni peaaegu mustani välja) ja läike astet.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 6 postitust - vahemik 1 kuni 6 (kokku 6 )


Esileht Kodunurk Siseuste õlitamine

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.