Esileht Tööelu, raha ja seadused. Sissekirjutusest

Näitan 10 postitust - vahemik 1 kuni 10 (kokku 10 )

Teema: Sissekirjutusest

Postitas:
Kägu

Tere! Lugu selline, et elame enda korteris, kuhu oleme kõik sissekirjutatud ja valla nõue oli ka, et mõlemad vanemad peavad olema sissekirjutusega samasse valda ja vähemalt 1 vanematest vähemalt aasta aega seda olnud, et siis sai samasse valda lapsele lasteaiakoha ja nüüd käib laps koolis samas vallas esimeses klassis. Soetasime maakoha teise maakonda, kuhu elama ei saa veel päris minna, aga mõtlesime, et meist 1 võiks sinna end sissekirjutada. Põhjuseks see, et sooviks seda maakoha valda sellega kuidagi toetada. Siinne vald saab omadega hästi hakkama, aga tahaks seda teist valda toetada. Küsimus on, et mis nüüd saaks, kui 1 kirjutabki end mujale? Kas laps saab ikka siin vallas edasi koolis käia või nüüd öeldakse, et ei vasta enam tingimustele? Ehk oskab keegi vastata.

+3
-8
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kool on kohustuslik 9kl lõpuni ja lapse saab koolist välja arvata ainult vanema avalduse alusel.  

+5
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Lasteaiakoht ja koolikoht ei ole sama teema. Ka rahastuse osas. Lasteaiad peaks mu teada täielikult KOV ülalpidamisel olema, aga kooliõpilaste eest saab KOV riigilt pearaha.

Minu laps käib kodulähedases koolis, aga sisse on kirjutatud linna, kus me tegelikult enam (alaliselt) ei ela. Küsisin millalgi koolist, et kas muudan lapse sissekirjutust, aga nemad vastasid, et koolile/vallale on soodsam, kui laps on sisse kirjutatud teise KOVi, sest siis saavad nad sealt mingit raha. Kooli soovil jäigi nii: laps on endiselt linna sisse kirjutatud ja mina ka. Mees on alalisse elukohta sisse kirjutatud.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Sissekirjutused olid nõukaajal, nüüd on elukoha registreerimine.

Koolikohta keegi ära ei võta kui laps on teise omavalitsuse elukohta registreeritud.

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Koolikohaga ei juhtu midagi, eriti kui laps ja teine vanem samasse valda jäävad.

Nagu siin juba öeldi, on lasteaiaga teine teema ja paljud vallad eelistavad oma valla inimesi. See kahe vanema nõudmine ei ole minu teada levinud. Keelatud see ei ole, sest vald loomulikult tahab saada ka tulu, kui teeb kulu lasteaiakohale. Aga väga kahtlane küll, sest mida lahus elavad lapsevanemad tegema peavad.

Kindlasti vald ei saa nõuda, et mõlema vanema elukoht on samas vallas.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Me registreerisime kaks aastat enne kooli lõppu mõlemad vanemad ja lapse teise valda. Elasimegi kahes kohas ja muutsime peamise elukoha selleks. Teiseks elukohaks märkisime valla, kus enne elasime.
Ainus miinus oli see, et lapse trennikuludelt ei saanud enam toetust vallast nagu eelnevatel aastatel. Võit oli aga pigem suurem, sest uue elukoha vallas saime puurkaevu tegemiseks toetuse.

Nüüd käib laps hoopis kolmandas vallas koolis ja ka pole mingit probleemi sellega.

0
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

See kahe vanema nõue on eriti imelik. Laps ei saagi lastaeda, kui vanemad elavad lahus? Aga ei nüüd küll keegi kohta enam ära võta, kirjutage julgelt üks sinna teise valda.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Valla sünnitoetuse tingimused on need, et mõlemad vanemad ja üks neist vähemalt 1 aasta. Lasteaiakoha saamiseks ei saa kindlasti vald selliseid nõudmisi esitada, vaid peab oma valla elanikule koha garanteerima, kui laps saab 1,5a. Kooli kohta ilmselt sama.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Füüsilise isiku tulumaks eraldatakse KOVile 1.jaanuari seisuga. Kui soovid oma maakodu valda toetada, kirjutad end aasta lõpuks maakodusse sisse ja aasta alguses jälle päriskoju sisse, kui see kooli jaoks tõesti kuidagi oluline on.

Ise olen sama teinud, et Tallinnas tasuta ühistranspordiga sõita, aga samas olen ka tahtnud oma sünnilinna toetada. Õnneks uuest aastast kaob tasuta transport ära, siis ei pea enam Tlna tagasi sisse kirjutama.

Eks see tegevus päris õige pole, aga omal ajal isegi Savisaar tegi seda enne valimisi 🙂

0
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ise olen sama teinud, et Tallinnas tasuta ühistranspordiga sõita, aga samas olen ka tahtnud oma sünnilinna toetada. Õnneks uuest aastast kaob tasuta transport ära, siis ei pea enam Tlna tagasi sisse kirjutama.

Tallinna tasuta ühistransport ei kao kuhugi. Aga otse loomulikult eelistavad tallinnlased, et sinusuguste elukoht oleks püsivalt mujale registreeritud ja ning sa kohalikele elanikele mõeldud kohalike elanike maksurahast finantseeritavaid teenuseid tasuta ei tarbiks.

+2
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 10 postitust - vahemik 1 kuni 10 (kokku 10 )


Esileht Tööelu, raha ja seadused. Sissekirjutusest