Esileht Koolilaps Situatsioon lasteaias

Näitan 11 postitust - vahemik 31 kuni 41 (kokku 41 )

Teema: Situatsioon lasteaias

Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Tead kui minu last teine laps korduvalt lööks ja ma juhtuks selle situatsiooni juures olema, siis miks ma ei võiks oma lapse kaitseks kõvema häälega välja astuda?
Esmalt ilmselt räägiks lapsega rahulikult ja kui see pole aitanud siis tõesti teeksin kurjemat ja kõvemat häält.
Sa ju ise ka kirjutad, et laps korduvalt löönud.Miks sa siis ise midagi ette ei võta?Miks sa oled pahane kui teine vanem oma last kaitseb?Kas sa oleksin päri sellega, et teine laps sinu last korduvalt lõõb ja seda tõenäoliselt ilma põhjuseta?Hämmastav, et üks võib lüüa aga teine oma last kaitsta ei või.Mõtle natuke.[/tsitaat]

Minul oli 3 aastat tagasi sama kogemus. Üks poiss lõi minu last minu juuresolekul. Ma röögatasin midagi ja lõpuks sain mina lasteaia juhataja käest nö pahandada. Lapsevanem ei tohi lasteaias võõrale lapsele midagi öelda. Ma siis küsisin, et no kuidas ma siis oma last kaitsta saan – ta ütles, et astun kehaga vahele ja teatan toimunud sündmusest õpetajale. Õpetaja siis räägib lööjaga ja tema vanematega.
Ma olin ikka väga ¨okeeritud, et ma ei tohi oma last kaitsta. Nüüd seesama poiss lööb makku tüdrukuid, asi on täiesti üle käte läinud. AGA keegi ei tohi talle midagi öelda lasteaia piirides.

Nüüd läheb ta 1. klassi – kui midagi juhtub (ma loogan, et mitte), siis perekooli soovitusel mõni isa loodetavasti hirmutab teda ja asi lõpeb. Kohutav oli näha, kuidas see poiss tugevalt tüdrukule makku lõi ja ainuke, mida teha saime, oli tüdrukut lohutada ja korraks poisile öelda – nii ei tohi (sünnipäev oli).

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.

Sellised agressioonid toimuvad peamiselt grupis ja seega saab ja peab sellist käitumist ka grupisituatsioonis mõjutada/korrigeerida.
Impulsiivseid reaktsioone ei saa n.ö kuiva trenniga muuta. Muidugi võib viibega ehk hiljem selgitada ja arutada, mida teha siis kui…, aga väikesel lapsel on vaja kohe tagasisidet ja selgitust, mida ta tegi ja kuidas peaks…mida tunneb teine laps ja mis tagajärgi agressioon endaga kaasa toob.

Seega on suur vastutus ja kohustus õpetajatel, kellel peaks olema pädevus õpetada lastele impulsi kontrolli, õpetada lastele nende negatiivseid tundeid ära tundma ja nendega ümber käima. Mida teha selle asemel, et lüüa, tõugata, hammustada jne
Paljude agressiivsete laste vanemad ei tea ega usugi, et nende laps võiks käituda vägivaldselt, sest väiksemas grupis sellised reaktsioonid ei väljendu.
Võib kirjeldada lugusid, kuidas täiskasvanu karjumine ja ähvardamine on mõne lapse käitumist mõjutanud, aga ma ei usu, et see mõju oleks pikaajaline ja püsiv.
Kasvamine ja areng on pikk protsess.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 31.05 11:47; 01.06 13:03;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]helesinine012 kirjutas:[/small]
[tsitaat] Minul oli 3 aastat tagasi sama kogemus. Üks poiss lõi minu last minu juuresolekul. Ma röögatasin midagi ja lõpuks sain mina lasteaia juhataja käest nö pahandada. Lapsevanem ei tohi lasteaias võõrale lapsele midagi öelda. Ma siis küsisin, et no kuidas ma siis oma last kaitsta saan – ta ütles, et astun kehaga vahele ja teatan toimunud sündmusest õpetajale. Õpetaja siis räägib lööjaga ja tema vanematega.
Ma olin ikka väga ¨okeeritud, et ma ei tohi oma last kaitsta. Nüüd seesama poiss lööb makku tüdrukuid, asi on täiesti üle käte läinud. AGA keegi ei tohi talle midagi öelda lasteaia piirides.

Nüüd läheb ta 1. klassi – kui midagi juhtub (ma loogan, et mitte), siis perekooli soovitusel mõni isa loodetavasti hirmutab teda ja asi lõpeb. Kohutav oli näha, kuidas see poiss tugevalt tüdrukule makku lõi ja ainuke, mida teha saime, oli tüdrukut lohutada ja korraks poisile öelda – nii ei tohi (sünnipäev oli).[/tsitaat]

Mind ei huvitaks ei lasteaia direktori, presidendi ega vanajumala enda märkused – mina kaitseks SÕNAGA oma last löömise vastu igal juhul.
Nagu ütles juba mu vanavanaema: arvaku teised sitt või pannkook! Võin ka kohtusse minna.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 30.05 19:08; 30.05 20:36; 31.05 17:05; 01.06 13:13;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui su laps ennast kaitses, siis läks teine vanem üle piiri.
Kui sinu lapse näol on tegemist pideva riiukuke ja kiusajaga, siis tegi teine vanem õigesti, et ta peale karjus. Ilmselt pidi ta päris endast väljas olema, reeglina täiskasvanu ikkagi ei karju lapse, eriti võõra, peale.
Minu laps on praegu 5.klassis. Tema rühmas käis üks riiukukk. Ikka väga, väga suur kiusaja, kellega olid probleemid alates 3.eluaastast peale. Ema muudkui õigustas seda poissi teiste ees, me ei tea muidugi, mis toimus siis kui nad olid omaette. Asi läks aina hullemaks. Nüüd on ta mu lapse paralleelklassis…täielik, kohutav, terrorist. Kusjuures selline, kes on äärmiselt hästi teadlik oma õigustest. Sellest, et võõra täiskasvanu, kes temaga pahandama tuleb, võib politseisse kaevata jne. Nüüd ütleb ema kiusatavate vanematele, et palun tulge andke talle tappa; asi on läinud nii kaugele, et ema räägib, kuidas ta seda elukat vihkab.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma ei tahaks küll õnnetust kraaksuda, aga elu näitab, et nendel pidevalt õigust saanud väikebandiitidel (nii nunnu ju) on hiljemalt mõne aasta pärast ema koolis käsi laiutamas – TEHKE OMETI midagi, MINU sõna laps enam ei kuula.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kõik hakkavad aga lööja kraesse ja õigustavad sõimlevat lapsevanemat aga keegi ei vaevugi mõtlema selle üle miks see laps teist lõi. Võib-olla oli teine teda ränagalt solvanud ja ta ei osanud sama hästi vastata ja sestap lõigi. Alati jäävad süüdi need kes füüsiliselt märku annavad, et jäta mind rahule ja keegi ei vaevugi situatsiooni lahti harutama. Ärgem unustagem, et füüsiline valu kaob aga sõnad jäävad eluks ajaks meelde.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Kõik hakkavad aga lööja kraesse ja õigustavad sõimlevat lapsevanemat aga keegi ei vaevugi mõtlema selle üle miks see laps teist lõi. Võib-olla oli teine teda ränagalt solvanud ja ta ei osanud sama hästi vastata ja sestap lõigi. Alati jäävad süüdi need kes füüsiliselt märku annavad, et jäta mind rahule ja keegi ei vaevugi situatsiooni lahti harutama. Ärgem unustagem, et füüsiline valu kaob aga sõnad jäävad eluks ajaks meelde.[/tsitaat]
Ise mõtlesid välja selle idiootse väljendi – annab füüsiliselt märku – löömise asemel? Kirjutad, et solvamise vastu võib löömisega astuda (laps) aga löömise vastu sõnaga mitte (vanem) – säärast ebaloogilist mõttekäiku annab konstrueerida!! Täielik absurd ja ajuvabadus. Iga ajukääbik ikka ka sõna võtta ei tohiks..

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Kui minu laps teisi korduvalt lööma kipuks, vaatamata minu korduvale rääkimisele ja meelistegevuste piiramisele, siis mul oleks vist päris hea meel, kui teine täiskasvanu temaga kurjalt räägiks ja ka natuke hirmutaks.[/tsitaat]

Aga sinu laps ei ole nii teinud ja sellepärast sa siin nii räägidki. Tegelikult on teemaalgataja reaktsioon igati normaalne ja tal on kena emainstinkt. Õige ema armastab ja kaitseb ju oma last tingimusteta. Ka kõige hullematel retsidivistidel (absoluutselt ei viita teemaalgtaja lapsel, toon lihtsalt liialdatud näite, et kohale jõuaks) on emad, kes neid südamepõhjas siiski armastavad, kuigi võivad nende tegusid jälestada.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

minu mõistes \”kena emainstinktiga\” ema oleks probleemist kuldes võtnud koheselt ühendust väidetava karjujaga ja hakanud selgitama mis ja miks toimus, aga mitte esitama läbi kõrvalseisja kuuldud versiooni, et seeläbi saada endale foorumis anonüümseid toetajaid. on aega netis kirjutada, on aega ka helistada asjaosalistele endile.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]

Aga sinu laps ei ole nii teinud ja sellepärast sa siin nii räägidki. Tegelikult on teemaalgataja reaktsioon igati normaalne ja tal on kena emainstinkt. Õige ema armastab ja kaitseb ju oma last tingimusteta. Ka kõige hullematel retsidivistidel (absoluutselt ei viita teemaalgtaja lapsel, toon lihtsalt liialdatud näite, et kohale jõuaks) on emad, kes neid südamepõhjas siiski armastavad, kuigi võivad nende tegusid jälestada.[/tsitaat]

Instinktiivselt me jah kaitseme oma lapsi, aga mõistusega võttes me ju tahame, et nendest inimesed kasvaks. Esimese reaktsioonina ma oleksin tõesti vist häiritud, kui keegi mu lapsega pahandaks, aga kui seda tekhakse asja pärast (mida löömine kindlasti on), siis on sellest ju pikemas perspektiivis kasu, ma loodan. Teemaalgataja jutust ei jää just muljet, et tema laps eriti õrnake oleks ja sellest \”karjumisest\” suurema psühhotrauma saanud oleks.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 30.05 13:43; 02.06 11:01;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina imestaksin, et miks mu oma laps mulle sellest ei räägi. Miks ei usalda. Tavaliselt ju räägib – ehk oligi siis süüdi…..

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 11 postitust - vahemik 31 kuni 41 (kokku 41 )


Esileht Koolilaps Situatsioon lasteaias

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.