Esileht Ilu ja tervis Skisofreenia

Näitan 5 postitust - vahemik 1 kuni 5 (kokku 5 )

Teema: Skisofreenia

Postitas:

Kas kellegil on lähisugulane vms skisofreenik?

Mul on näiteks emal see.
Kui ta oli 40ndates siis hakkas,käis tihedamini haiglas. Nüüd lausa üle 10 aasta vahe ja jälle hakkas luulusid nägema ja kuulma.
Õnneks läks ise rahumeeli arstile,küsis saatelehe haiglasse.
Rohte vōtab ilusti,ei saagi aru miks nüüd jälle error sisse tuli.
Käis tööl ja kōik oli nagu okei.

Ja ennast mind häirib see jutt,mis ta rääkis,kuidas teda tahetakse tappa ja isal on teine naine ja et küll röövlid tulevad majja ja üldse isa on kõiges süüdi ja tema ei peaks minema haiglasse jne ,seda on nii vastik kuulata.
Kui haiglast koju saab ,kas siis ta unustab need luulud ära?
Ja räägib,et tema enam majja elama ei lähe. Et vaja korter muretseda.
Kas peale ravi ikka on nõus koju tagasi minema?
Kas kellegil veel kedagi kes skisofreenik ja ka vahepeal normaalne elu kõik hästi ja siis ühel hetkel jälle erroris?

See on selline teema,millest paljud ei taha rääkida ja olgem ausad endalgi on piinlik tunnistada kellegile,et emal selline haigus.
Ma isegi oma elukaaslasele polnud sellest rääkinud kuniks enam polnud väljapääsu.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

luulud ja skisofreenialaadsed tunnused võivad tekkida ka muudest põhjustest.
kui mu eakal sugulasel need tekkisid ja psühhiaatritega konsulteerisin, sain teada, et põhjuseid võib olla hulgim.
oli ligi kuu haiglas, ta sai nüüd ravimid (haiglast välja tulles oli üsna pikk nimekiri, mis apteegist ostma pidime, soodushinnagagi üle 100€), kuid tema luulude põhjus olevat hoopis peas olevatest kasvajatest, mis ajule survet avaldavad, kuid mille eemaldamine selles vanuses olevat liiga ohtlik.
arstide väitel on oluline, et oleks pidevalt mingi tegevus (näputöö, ristsõnade lahendamin, koeraga jalutamine, kasvõi kõrvaklappidest vaikse muusika kuulamine vmt), lihtsalt niisama istumine ja oma mõtete saagimine pole sobilik.

+5
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tegelikult on üsna nõme haigesse inimesesse nii suhtuda ja eriti veel kui tegemist on enda emaga.
Mina siiski sinu asemel muretseks sellepärast, et sul ka äkki kunagi välja lööb ja oled samasugune, et äkki on geneetiline, aga ei muretseks, et ema teeb häbi.

+1
-6
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Menopausi aeg muuseas pidigi taas kriitilisem olema- eeldades, et su ema on nii vana. Minu tuttav, kes terve elu oli kenasti hakkama saanud, pööras 50 alguses ära, aga siis rahunes jälle maha. On ikka kindel, et ema võtab korralikult ravimeid? Mõnikord nad tüdinevad ravimitest või kõrvalnähtudest ja ega nad ju kõva häälega ei kuuluta, et ravimid võtmata.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Jah, mu isal oli see haigus. Viimase haigushoo ajal sattus isa kahjuks liiklusõnnetusse ja suri.
Aga kogu mu lapsepõlve on ta haigushood meiega kaasas käinud, igasugu asju oleme üle elanud, k.a kodu kaotus, ja lootsime iga kord, et see hoog jääb viimaseks. Tema puhul võttis haigus tuurid üles siis, kui ta ravimeid enam ei võtnud, hakkas rääkima, et ta nüüd terve jne. Paraku on ravi haiglas ikkagi vabatahtlik ja haige pereliikmed abi ei saa, kui ta ise ravile ei ole nõus minema.
Ohh, see on pikk ja raske teema, kui su ema ravi saab, siis on lootust ikka, et saab jagu. Kahjuks see ravi peab kestma elu lõpuni, aga jah, tihti suudab haige kõik lähedased ära petta, et võtab oma ravimeid, tegelikult ei võta, ja nii see hoog tuurid sisse saab jälle.

Kui haiglast välja lastakse, siis on inimene normaalne nagu varem, aga ravimitel on kõrvalmõju. Mu isa näiteks tegi kõiki asju hästi aeglaselt, liikus aeglasemalt kui tavaliselt, ei olnud enam nii emotsionaalne kui varem. Need kõrvalmõjud talle ei meeldinud, kirjeldas neid, et ta tunneb, et ta pole päris tema ise, ja muidugi ühel hetkel jälle loobus rohu võtmisest.

+8
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 5 postitust - vahemik 1 kuni 5 (kokku 5 )


Esileht Ilu ja tervis Skisofreenia