Esileht Koolilaps Skolioos ja (ravi)võimlemine

Näitan 12 postitust - vahemik 1 kuni 12 (kokku 12 )

Teema: Skolioos ja (ravi)võimlemine

Postitas:

Tütrel(13.a) diagnoositi skolioos, arst mingeid soovitusi võimlemise osas ei jaganud, ütles et teha võib kõike ja poole aasta pärast uus kontroll. Millega tegelevad teie lapsed kellel sama diagnoos, mis oleks parem jooga, pilates vms? Imelik on see, et mingit ravivõimlemist ei määratud. Olen lugenud veel Schroth teraapia kohta, kas kellelgi on sellega kogemusi?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 21.03 11:37; 21.03 13:04; 21.03 13:44;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu teismelisel sama kogemus, et arst ei soovitanud midagi, aga küsimise peale andis saatekirja küll.  Laps käis mõni kord füsioteraapias, aga kodus harjutada ei viitsinud.  Viisin ta Schroth-teraapiasse ka. Jällegi mõned korrad käis, aga harjutusi tegema ei hakanud. S-i harjutused on ka üsna kummalised, samas terapeut kogu aeg küsis, et mis sobib ja kas tundub mugav jne. Kokkuvõttes  süvenes skolioos ootamatult kiiresti ja nüüd ootab ees operatsioon. Loodetavasti teil läheb paremini, sest olen lugenud kogemusi, kuidas isegi keskmist skolioosi saab harjutustega vähendada.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 21.03 12:37; 21.03 15:28;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu teismelisel sama kogemus, et arst ei soovitanud midagi, aga küsimise peale andis saatekirja küll. Laps käis mõni kord füsioteraapias, aga kodus harjutada ei viitsinud. Viisin ta Schroth-teraapiasse ka. Jällegi mõned korrad käis, aga harjutusi tegema ei hakanud. S-i harjutused on ka üsna kummalised, samas terapeut kogu aeg küsis, et mis sobib ja kas tundub mugav jne. Kokkuvõttes süvenes skolioos ootamatult kiiresti ja nüüd ootab ees operatsioon. Loodetavasti teil läheb paremini, sest olen lugenud kogemusi, kuidas isegi keskmist skolioosi saab harjutustega vähendada.

Kui suur kõverus tal on, kas kiire süvenenine toimus kasvu ajal või hiljem?Minu tütrel hetkel 28 kraadi, hirm progreseerumise ja võimaliku operatsiooni ees päris suur. Ega sellises vanuses ongi ju väga raske seletada teraapia vajalikkust kahjuks.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 21.03 11:37; 21.03 13:04; 21.03 13:44;
To report this post you need to login first.
Postitas:
Anonymous

Oled vaadanud skolioosiselts Katherina tegemisi? Mul isiklikku kogemust pole, aga ühel teisel põhjusel jooksevad nende tegemised instagrammi. Tavaajal on neil mitu laagrit aastas ja grupitrennid.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma olen võib-olla täiesti ebapopulaarne praegu, aga meie saime abi pigem alternatiivteraapiast nimega yumeiho teraapia. 5 kraadi tõmbas sirgemaks. Ortopeed ka natuke imestas uut röntgenipilti nähes ja ütles, et nojah, ju siis nii on. Tallinnas tegeleb laste puhul sellega arstikeskus Sinu Arst. On üsna kallis ravi.

0
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 21.03 13:36; 21.03 13:47;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma olen võib-olla täiesti ebapopulaarne praegu, aga meie saime abi pigem alternatiivteraapiast nimega yumeiho teraapia. 5 kraadi tõmbas sirgemaks. Ortopeed ka natuke imestas uut röntgenipilti nähes ja ütles, et nojah, ju siis nii on. Tallinnas tegeleb laste puhul sellega arstikeskus Sinu Arst. On üsna kallis ravi.

Aga kui suur see kõverus enne oli ja kui vana laps? Ma olen aru saanud et väikeste kõveruste puhul ongi võimalus ka lihtsalt välja kasvada. Minu lapse kraadide juures sügavalt kahtlen, kuigi muidu alternatiivmeditsiini pooldan. Skolioosi puhul tundub kõik nii keeruline, kuna ei ole ju teada miks ja millest asi üldse alguse on saanud.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 21.03 11:37; 21.03 13:04; 21.03 13:44;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma olen võib-olla täiesti ebapopulaarne praegu, aga meie saime abi pigem alternatiivteraapiast nimega yumeiho teraapia. 5 kraadi tõmbas sirgemaks. Ortopeed ka natuke imestas uut röntgenipilti nähes ja ütles, et nojah, ju siis nii on. Tallinnas tegeleb laste puhul sellega arstikeskus Sinu Arst. On üsna kallis ravi.

Aga kui suur see kõverus enne oli ja kui vana laps? Ma olen aru saanud et väikeste kõveruste puhul ongi võimalus ka lihtsalt välja kasvada. Minu lapse kraadide juures sügavalt kahtlen, kuigi muidu alternatiivmeditsiini pooldan. Skolioosi puhul tundub kõik nii keeruline, kuna ei ole ju teada miks ja millest asi üldse alguse on saanud.

15 kraadi oli, nüüd 10 ringis, nii et ei olnud väga suur. Diagnoos jäeti veel röntgeniarsti poolt alles, kuigi ortopeed ütles, et see pigem juba rühihäire. Laps oli skolioosi avastamisel 7, yumeihos käis 11-aastaselt, hetkel 13. Peab ikkagi kontrollis käima, ka yumeiho tegijad kutsuvad paar korda aastas tagasi kontrolli. Kasvuspurt on poisil vist alles ees või siis ei tulegi väga suurt spurti.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 21.03 13:36; 21.03 13:47;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu teismelisel sama kogemus, et arst ei soovitanud midagi, aga küsimise peale andis saatekirja küll. Laps käis mõni kord füsioteraapias, aga kodus harjutada ei viitsinud. Viisin ta Schroth-teraapiasse ka. Jällegi mõned korrad käis, aga harjutusi tegema ei hakanud. S-i harjutused on ka üsna kummalised, samas terapeut kogu aeg küsis, et mis sobib ja kas tundub mugav jne. Kokkuvõttes süvenes skolioos ootamatult kiiresti ja nüüd ootab ees operatsioon. Loodetavasti teil läheb paremini, sest olen lugenud kogemusi, kuidas isegi keskmist skolioosi saab harjutustega vähendada.

Kui suur kõverus tal on, kas kiire süvenenine toimus kasvu ajal või hiljem?Minu tütrel hetkel 28 kraadi, hirm progreseerumise ja võimaliku operatsiooni ees päris suur. Ega sellises vanuses ongi ju väga raske seletada teraapia vajalikkust kahjuks.

Kõverus oli algul isegi üsna väike: 24 kraadi. Ortopeed arvas esimesel visiidil, et see ei pruugi oluliselt süveneda, sest kasvuspurt oli ammu läbi, ta ei olnud juba paar aastat kasvanud. Tegelikkuses süvenes kõverus poole aastaga 20 kraadi.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 21.03 12:37; 21.03 15:28;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul on endal skolioos ja lapsena saadeti ikka ravivõimlemisse, aga ei oska öelda kas ja palju sest tookord kasu oli (ei käinud veel koolis). Siis tükk aega ei suutnud kooliõde või -arst kommunikeerida ei mulle ega vanematele, et ikka on skolioos ja peaks ravivõimlemisega tegelema. Jõudsin uuesti ortopeedi juurde 17aastasena ja siis öeldi, et nüüd juba hilja kõverusi (mul mitmes suunas selgroog valesti kõver) parandada, et võibolla vaid pisut õnnestub. Aga rõhutati, et pidev võimlemine on väga oluline ja seljalihased (korsetilihased) tuleb tugevana hoida, et vaevusi vähendada. Saadeti ravivõimlemisse, kus õppisin harjutused selgeks. Need olid tegelikult üsna tavalised selja- ja korsetilihaste harjutused.

Edaspidi olen iseseisvalt võimelnud ja skolioos seetõttu mu elu kuidagi ei sega. Aga võimlema peab pidevalt, kui pikem vahe sisse tuleb, kipub valutama. Kraade kahjuks ei tea, aga nii hullusti pole kunagi olnud, et operatsiooni oleks mainitud.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minul oli lapsena skolioos (kraade ei tea) ja kuigi see mul praegu elamist väga ei sega, siis vahel ikka tunnetan probleemi.

Minul põhjustab skolioosi see, et mul on ristluu ülemises osas miski asi luustumata (kokku kasvamata või midagi), mistõttu mul oleks nagu üks selgroolüli rohkem. See muudab kogu lülisamba ebastabiilseks.

Mina käisin algklassilapsena elektriravis ja ravivõimlemises 10 korra tsüklitena – õppisin seal harjutused selgeks ja edasi pidin kodus tegema. Kohal käimise ajal kindlasti aitas, nad seal mõõtsid ja vahel kiitsid, aga kodus olin ikka pigem laisk, tegin pigem neid harjutusi, mida lihtsam teha või mis rohkem meeldisid. Põhikoolis käisin 4 päeva nädalas üldfüüsilises trennis ja siis ma neid raviharjutusi üldse ei teinud. Kuni rasedusteni seljaprobleeme üldse ei tundnud, aga rasedustega tekkisid igasugu vaevused. Mind aitab pilates. Ma tunnen, kuidas selg oluliselt parem on, kui ma mõnda aega hoolega pilatest teen ja kuidas asi tasapisi jälle käest läheb, kui laisem olen.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Siin juba eelpool soovitati laste skolioosiga tegelevat ühingut. Seal toimetab ka väga tore füsioterapeut Sandra Joa. Kui vähegi finantsiliselt võimalik ja Tallinn logistiliselt mugav, siis soovitaksin kasvõi korra-paar nimetatud füsioterapeudi juures käia, saab harjutused, mida ise teha.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Soovitan ka Sandra Joaga ühendust võtta ja ka ise korsettide kohta uurida, kuna neid paljud arstid Eestis üldse ise välja ei paku, kuid ilmselt kui juba Sandra juurde lähed, siis ta suunab sind ka vajaliku arsti juurde, kes korsettidega tegeleb.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 12 postitust - vahemik 1 kuni 12 (kokku 12 )


Esileht Koolilaps Skolioos ja (ravi)võimlemine