Esileht Ilu ja tervis Skolioos ja seljavalu iseloom

Näitan 15 postitust - vahemik 1 kuni 15 (kokku 15 )

Teema: Skolioos ja seljavalu iseloom

Postitas:

Loodan, et selle postituse lugejate seas leidub inimesi, kellel on diagnoositud skolioos (lülisamba kõverdumine)? Kuidas kirjeldaksite selle poolt põhjustatud seljavalu? Kas valu on pidev? Kas selle tugevus sõltub ka kehaasendist? Kas lamamine leevendab valu?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

On skolioos juba lapsest saati. Valu on selline tuikav, kuid edukalt treeninguga kontrolli all hoitav. Minul hakkab selg valutama peamiselt peale pikki pingelisi tööpäevi kontorilaua taga. Kord nädalas käin tunnikese pilateses ja peale seda on tavaliselt paar päeva rahu majas isegi kui 14 h järjest (no enam-vähem) laua taga istuda. Kui jälle kiropraktiku juures ära käia, võib ka pikemaks ajaks igasugusest valust vabaneda. Sama efekti on andnud osteopaadi külastamine. Mul on kaks põhilist punkti selgroo peal, mis valusaks muutuvad. Polegi aru saanud, millise loogika järgi, sest mõnikord annab tunda rohkem üks ja mõnikord teine.

Selili lamamine leevendab hetkeks valu, aga ei võta seda ära. Ära võtab siiski trenn/seljavenitused ja kiropraktiku või osteaopaadi osav manuaalteraapia.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Suur tänu kogemusi jagamast!

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul on selline kerge näriv valu aga minul aitab edukalt jooga – kord nädalas trenni hoiab enam-vähem valu kontrolli all. Samas pole mul istuvat tööd, seega usun, et pikad päevad töölaua taga võivad valu küll suurendada.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

ei ole pidev. Minul tekib näiteks pärast sundasendis olemist – näiteks nõudepesu, hakkimine jms kus käed on pinges ja keha pisut kummargil.
Siis aitab hästi natuke lamamine, eriti kõhuli.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kuidas seda skolioosi diagnoositakse? Ka pidevalt on peale raskemat tööpäeva selg valus või kui pikalt käimist on. Peaks midagi ette võtma?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul ka lapsena pandud diagnoos skolioos. Oli olemas ka pilt, kus mu selgroos on S-tähe kujuline. Oma selga tunnen pidevalt. Küll on asend ebamugav, küll õlad kanged, vahest täiesti valutab ka. Kui kummardan ette ja natuke aega nii olen, siis läheb hullumajaks. Selg hakkab jubedalt valutama, jalad värisema ja tekib nagu väike kramp. Vanust alles 30, ei tea, mis edasi veel saab. Minul vahest lamamine aitab, vahest ka mitte. Tundub enamasti ka nii, et asendist ei sõltugi väga midagi, sest selg annab tunda pidevalt ja ebamugav on olla. Küürus on leebem olla. Kui ajan selja sirgu, siis on kuidagi raske hingata ja valus on. Tunnen, et ka ühelpool puusaga on midagi. Sealpool jalga üles tõsta ei saa, et nagu näiteks niipalju jalga üles, et saabast jalga panna. Mingi kramp lööb puusa ja jalg ei taha liikuda.
Kõige veidram on selle juures see, et käisin hiljuti oma kodukohas arsti juures selja murega ja ütlesin ka, et lapsena on skolioos diagnoositud. Saadeti röntgenisse ja öeldi, et ei ole mingit skolioosi. Palun öelge, et kas see saab üldse võimalik olla, et selline asi iseenesest ära paraneb ja selgroog iseenesest sirgemaks läheb? Tahan teada, kuna ma ei usalda siinseid arste ,sest nad pole usaldusväärsed ja ehk peaksin siiski mujale arstile juurde pöörduma.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Kuidas seda skolioosi diagnoositakse? Ka pidevalt on peale raskemat tööpäeva selg valus või kui pikalt käimist on. Peaks midagi ette võtma? [/tsitaat]

Seljavalu on tänapäeval väga tavaline nähtus, ja väga harva kui seda põhjustab skolioos või näiteks diski prolaps. Peamiselt (90% juhtudest) tuleneb see ikkagi istuva eluviisi poolt põhjustatud muudatustest kehas. Seljavalu vastu tuleb võimelda ja venitada, välja on töötatud isegi spetsiaalne harjutuste kompleks seljahädade all kannatajatele, Pilates nimeks.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Skolioos diagnoositi röntgenuuringuga.
Selg hakkab valutama, kui pean üle poole tunni paigal seisma või paar tundi bussis istuma. Laua taga istudes või liikudes ei valuta. Valu ajal selili lamada ei saa. Valu koht ja valu leevendavad harjutused olenevad sellest, kuhu poole kõverus on.
Käisin ravivõimlemises ja jätsin meelde mõned harjutused, mida teen, kui selg jälle rohkem valutab.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Skolioos diagnoositud varajases nooruses. Silmagagi näha, et selgroog jookseb viltu ja küljelihased on ka ühel pool kergemini treenitavad. Järjepidev kerge seljalihaste treenimine on siiani valu eemal hoidnud, küll aga on rühiga probleeme ja see vajab rohkemat teadvustamist ja enesekontrolli, sest pika inimesena olen kerge kössi vajuma.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ka mind on skolioosiga \”õnnistatud\”.Minu valu väljendub kolme moodi:
*Kume valu kõrgemal piirkonnal… see on peaaegu igapäevane. Tekib pikemalt istudes, jalutades, nõusid pestes – sundasendites. Aitavad võimlemine ja venitused. Samas vahel need just ärritavad ja valu läheb hullemaks – see peaks normaalne olema.
*Pinge õlgades. Ei tea kas tasub skolioosida seostada, see vaevab vist kõiki inimesi 🙂
*Terav närvivalu kui seljast käib mõni nõks läbi. Ma ei tea, kas see ka skolioosiga seotud on, aga mul käib neid nõkse tihedamini kui teistel ja siis ei saa tükk aega keha liikuma. Aitab rahu ja \”tagasinõks\”.

Mis on ka väga tähtis – kas te teate, mis on teie skolioosi põhjus?
Enamasti on neid põhjuseid kolm:
*kaasasündinud
*vale istumine, kehahoid – pidev lösutamine ühel küljel
*jalgade erinev pikkus – keha vajub ära.

Esimesel kahel juhul pole suurt midagi teha, oleneb astmest muidugi, aga võlusõnad on võimlemine (venitamine) ja massaash.
Kolmandal juhul tuleks lasta teha endale spets jalanõud või tallad.
Elu on kahjuks näidanud, et arstide poolt lahterdatakse kohe teise põhjuse alla ja materdatakse vaimselt nii et vähe pole. Kolmanda põhjuse diagnoosimine/välistamine ei nõua mingeid muid abivahendeid kui arsti silmad ja seda ju ometi võiks patsientidele lubada?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul on skolioos 2. astmes aga tekkis hiljem. Esimene tundemärk oli valu abaluu vahel. Peamiselt seal piirkonnas ongi, samuti ka abaluutõstur, kaelasoon. Lihased jäävad kangeks, eriti peale magamist siis on valu kergem tekkima. Pärast mitmetunnilist võimlemist saab vabamaks aga ka siis pikkades sundasendites olemine(näiteks seismine) võivad selle piirkonna kangeks teha. Samuti ka nõrgema käega pidevalt midagi tehes, mis sunnib õlga üles tõstma. Nimelt on mul üks pool palju nõrgem.Röntgeniga mul midagi kindlaks tehtud ei ole. Mul tekkis see ühe õla peal koti kandmisest, nõrkadest vaagnapõhja lihastest ja samuti mõjutas halb perekondlik karma. Raimond Lihtmaa oskab päris hästi selga vaadata, soovitan tema juurde minna, paneb peamselt nõelu, aga teeb ka muudki. Künka 2 on aadress, ilma aega panemata e-n 15.00-18.00.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

On skolioos juba lapsest saati. Valu on selline tuikav, kuid edukalt treeninguga kontrolli all hoitav. Minul hakkab selg valutama peamiselt peale pikki pingelisi tööpäevi kontorilaua taga. Kord nädalas käin tunnikese pilateses ja peale seda on tavaliselt paar päeva rahu majas isegi kui 14 h järjest (no enam-vähem) laua taga istuda. Kui jälle kiropraktiku juures ära käia, võib ka pikemaks ajaks igasugusest valust vabaneda. Sama efekti on andnud osteopaadi külastamine. Mul on kaks põhilist punkti selgroo peal, mis valusaks muutuvad. Polegi aru saanud, millise loogika järgi, sest mõnikord annab tunda rohkem üks ja mõnikord teine.

Selili lamamine leevendab hetkeks valu, aga ei võta seda ära. Ära võtab siiski trenn/seljavenitused ja kiropraktiku või osteaopaadi osav manuaalteraapia.

Kägu kui sa seda teemat veel loed, palun nimeta konkreetseid manuaalterapeute kelle juures tulemuslikult oled käinud. Huvitab nii kiropraktik kui osteopaat. Ja olgu ükspuha kus Eestimaa otsas.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Pidev võimlemine ja venitamine aitavad.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina sain diagnoosi 20-aastasena, skolioos tingitud ilmselt mingist traumast. Minul kaasneb valu pigem selja koormamise või pingutusega (kui teen näiteks kummardades tööd või tõstan midagi). Valu on kergemal juhul tuim ja pidev, kui end kogemata rohkem koormata siis lööb selga tugev ja terav valu, mis takistab igasugust liigutamist. Halvematel perioodidel olen pidanud pea nädala voodis pea liikumatuna lamama, iga pisim liigutus tekitas põrguvalu ning tualetti minekuks püsti ajamine ajas nutma.
Mind on aidanud kerelihaste trennid (Bodybalance, Pilates) ning raskuste tõstmisest hoidumine. Füsioterapeudilt sain ka rea harjutusi, mida kodus teha. Vähemalt paar korda nädalas teen kodus harjutuskava läbi ning ka see hoiab asja kontrolli all.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 15 postitust - vahemik 1 kuni 15 (kokku 15 )


Esileht Ilu ja tervis Skolioos ja seljavalu iseloom

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.