Esileht Ilu ja tervis skolioos ja ühest silmast pime

Näitan 4 postitust - vahemik 1 kuni 4 (kokku 4 )

Teema: skolioos ja ühest silmast pime

Postitas:

Mul ema tahab teada, millise protsendi ta saaks?
Näeb ühe silmaga – 9 ja selg on täiesti läbi.
Haigekassat tal pole. Kas pean need visiidid ise kinni maksma? Maksan muidugi kui vaja.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui prillidega saab selle -9 (mis on väga-väga kaugel pime olemisest!) ära korrigeerida, siis sellega töövõimetust ei määrata. Endal on mõlemad silmad -8, aga absoluutselt ei tunne, et see mu elu segaks. Kui kõigile lühinägelikele hakataks töövõimetust määrama, siis meil jääks töövõimelisi vähemus. 🙂 Ma pole päris kindel, et isegi neile antaks, kes päriselt ühest silmast pimedad on, sest vähemalt ühel mu sõbrannal on lapsest saadik tema ema lohakuse tõttu \”laisk silm\” (ei näe selle silmaga üldse mitte midagi) ning tal pole küll mingit töövõimetust, igapäevaelus ei pane seda ühelgi moel tähele (ma tundsin teda aastaid, enne kui teada sain, et ta ühe silmaga ei näe) ning isegi autojuhiloa on ta alati saanud probleemideta.

Mis nüüd puutub seljahädasse, siis olenevalt selle raskusest on ilmselt võimalik, et mingi töövõimetuse protsent määratakse. Teisalt muidugi see \”selg on täiesti läbi\” võib tähendada mida iganes ning seljavalud on kõige tavalisem perearstile esitatav kaebus üldse … Ühesõnaga, see oleneb.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 19.01 01:30; 19.01 21:42;
To report this post you need to login first.
Postitas:

skolioosiga küll töövõimetust ei saa. Siis peab ikka mingi tõsisem diagnoos olema. Suurem osa seljahädasid on korrigeeritavad.
Ja -9 on tõeti pimedusest väga kaugel.
Kui haigekassat pole, siis visiidid muidugi tasulised.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]skolioosiga küll töövõimetust ei saa. Siis peab ikka mingi tõsisem diagnoos olema. Suurem osa seljahädasid on korrigeeritavad.
Ja -9 on tõeti pimedusest väga kaugel.
Kui haigekassat pole, siis visiidid muidugi tasulised.[/tsitaat]No nii äärmustesse jälle ka ei maksa minna. Kergekujuline skolioos on tõesti väga paljudel inimestel, aga skolioosi rasked vormid võivad inimese ikka väga hullusti liikumis- ja töövõimetuks teha. Kõik oleneb konkreetse inimese seisundist.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 19.01 01:30; 19.01 21:42;
To report this post you need to login first.
Näitan 4 postitust - vahemik 1 kuni 4 (kokku 4 )


Esileht Ilu ja tervis skolioos ja ühest silmast pime

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.