Esileht Ajaviite- ja muud jutud Skulptuurid avalikus ruumis

Näitan 22 postitust - vahemik 1 kuni 22 (kokku 22 )

Teema: Skulptuurid avalikus ruumis

Postitas:
paadund perekoolik

Kas teie meelest on skulptuurid ja monumendid ilusad?  Kas need kaunistavad näiteks linnapilti? Pean tunnistama, et mina ei oska neist suurt pidada, eriti sellistest, mis kujutavad lihtsalt mõnda tuntud isikut. Vabas õhus on need kujud tihti ka kliimast puretud ja ei näe paatina või linnukakaga kaetult kuigi kaunid välja.

+2
-23
Please wait...
Kommentaarist on juba teavitatud
Postitas:
tiigertungel

Selleks oli päris äge festival millalgi suvel, mis keskenduski kunstile linnaruumis ja eriti just skulptuuridele – et kuidas nendega suhestuda, tõlgendada jne. See tundus nii äge kontseptsioon, et saaks natuke lähemad suhted nende skulptuuridega, aga kahjuks ei saanud sinna festile minna, kuulsin vaid tutvustusi Terevisioonis jms. Mul endal on see huvi nt ajaga muutunud, kunagi oli ka suva, aga kui natuke rohkem olen teadlikult tähelepanu pöörama hakanud, siis vahel on ikka huvitav ka, isegi midagi nautimise moodi juba tekib.

+6
-1
Please wait...

Postitas:
puravik

Oleneb, kuidas tehtud on. Mingi Jaak Joala vusserdis oli tõesti kole, aga Koidula, Laidoner, Russalka on väga ilusad ja väärikad. Mulle isiklikult ei meeldi sellised abstraktsed monumendid, näiteks Estonia huku oma Tallinnas. Muidugi ei peaks see olema mingi filigraanne pronksist uppuv laev, aga lihtsalt selline kõver post ka ei ole ilus.

+7
-13
Please wait...

Postitas:
Mette-Merithh

Oleneb, kuidas tehtud on. Mingi Jaak Joala vusserdis oli tõesti kole, aga Koidula, Laidoner, Russalka on väga ilusad ja väärikad. Mulle isiklikult ei meeldi sellised abstraktsed monumendid, näiteks Estonia huku oma Tallinnas. Muidugi ei peaks see olema mingi filigraanne pronksist uppuv laev, aga lihtsalt selline kõver post ka ei ole ilus.

See pole ju mingi lihtsalt kõver toru. Oled Sa üldse lähedalt näinud seda? Selle nimi on “Katkenud liin” ja mingit ühes torust ei ole seal ju juttugi. Vaata kasvõi Googlest pilte.

+17
-3
Please wait...

Postitas:
puravik

Vabandust jah, seal on isegi kaks kõverat posti. Ei olnudki varem sellesse koledusse süvenenud.

+3
-18
Please wait...

Postitas:
noobikoguja

Giza sfinks, Mount Rushmore, Trevi purskkaev… Romulus ja Remus, Pissiv poiss, Väike merineitsi… No üsna mõttetu värk kõik jah. Ega ometi Raimond Valgre skulptuuri, Rakvere tarvast või Gustav Ernesaksa skulptuuri ka keegi oluliseks pea. Las olla ka Wilded ja suudlevad tudengid olemata, kellele neid vaja.

+12
-3
Please wait...

Postitas:
lehmalellepoeg

Vabandust jah, seal on isegi kaks kõverat posti. Ei olnudki varem sellesse koledusse süvenenud.

Hämmastav. Mis siis sinu meelest oleks hea?

+4
-2
Please wait...

Postitas:
DeadSpace

Mine sõda Barcelonasse ja jaluta linnavahel ringi, siis arva uuesti.

0
0
Please wait...

Postitas:
minakahsiin

Minu arust on küll Estonia mälestusmärk ilus. Lihtne, sulandub hästi keskkonda.

+9
-2
Please wait...

Postitas:
Lihtne elu

Kunst ei ole kunsti teha, kunst on kunstis kunsti näha.

+2
-4
Please wait...

Postitas:
Agathe

Mulle osad skulptuurid väga meeldivad.

Eelolevatele osadele postitustele vastuseks – kui väga täpne olla, siis Estonia huku tähisena on meil mälestusmärk, mitte skulptuur. Kõik mälestusmärgid, kenotaafid, bareljeefid ja memoriaalid on rajatised, aga nad kõik kaugeltki pole skulptuurid. Nii ka selle teose puhul, kuigi inglise keeles võivad kõik need olla ka sculpture, siinses keeles, kui täpne olla, mitte. See ei ole skulptuur, kuigi teinekord ei tule ütlejale õige sõna meelde. Siin pole püütudki teha skulptuuri, see polnud eesmärk. Siht oli teha mälestusmärk. Seega me ei saa seda ka skulptuurina hinnata.

Suurem osa skulptuure mulle meeldivad. Idee poolest ei meeldi Russalka, mis seda vene tsaariarmee sõjalaeva niiväga meil leinata. Ka tollal ei olnud Eesti ju Venemaaga seotud vabast tahtest, ikka vallutatud. TÄIENDAN: Ei meeldi kui skulptuur, hoolimata kõigest muust.

Kuju poolest ei meeldi mulle kunagi Tartu lastehaigla ees seisnud ajudeta ema skulptuur, mille valmimisel on skulptori nägemus minu arusaamast kaugelt ees. Mõistan kunstilist taotlust, aga isiklikult ei naudi ema ja lapse skulptuuri, mis meenutab seda filmi Nicholsoniga, kus ohvri kolba ülaosa maha saeti.

Tauno Kangro skulptuurid ei meeldi ka, ehk ka veidi seepärast, et autorlus on kohe näha ja see pole minu masti.

Aga suur osa meeldib. Suudlevad tudengid, TÄIENDUS: hoolimata kõigest meeldib kui skulptuur Barclay Tartust. Linda. Enn Roosi Karu jne jne

+3
0
Please wait...

Postitas:
silesale

Kui te vaatate skulptuuri või mõnd mälestist, kas te kohe  teate mida või keda, miks on kujutatud, mida sellega autor mõtles ja kes autor on.

+1
-1
Please wait...

Postitas:
Siska

On ilusaid ja oma linnaruumi hästi sobivaid skulptuure, on käkke ka. Esimesed meeldivad, viimased mitte. Järgmise käki avamine on 21.oktoobril 🙂 https://www.err.ee/1608706567/patsi-monumendi-avamine-on-kavandatud-21-oktoobriks

0
0
Please wait...

Postitas:
kata85

Minu arust on küll Estonia mälestusmärk ilus. Lihtne, sulandub hästi keskkonda.

Hiidlaste ja saarlaste omad meeldivad rohkem. Pirital on mittemidagiütlev minu jaoks.

Kõige jubedam skulptuur on minu jaoks see, mis on pühendatud mingile prantslasele

Olen alati arvanud ja arvan siiani, et need kes kunsti mõistavad või vähemalt väidavad, et mõistavad, ei ole normaalsed inimesed ( jutt siis abstraktsest kunstist)

0
-5
Please wait...

Postitas:
paadund perekoolik

Jah, mälestusmärgid on tõesti natuke teine teema, neid ma oma teemaalgatuses niivõrd silmas silmas ei pidanud. Nagu ka mitte kauneid purskkaeve. Pigem mõtlen ma kolakaid inimskulptuure – nii täispikkuses kui büste -,  hobustel ratsanikke, mõõkadega sõjamehi jmt. Taolised mulle miskipärast ei sümpatiseeri, minu meelest on need tihti lihtsalt inetud.

+1
-3
Please wait...

Postitas:
silesale

Olen alati arvanud ja arvan siiani, et need kes kunsti mõistavad või vähemalt väidavad, et mõistavad, ei ole normaalsed inimesed ( jutt siis abstraktsest kunstist)

Mulle ka abstraktne kunst ei meeldi. Ma ei saa sellest aru. Aga kui mõelda, kui palju aega,  energiat kunstnik oma teosele kulutab, siis tundub see nii mõttetu, kui seda ei mõisteta. Igaüks tõlgendab sellist kunsti omamoodi endale. Aga mulle nii ei meeldi. Ma tahaks teada, mida autor on sellega mõelnud, mitte ise ära arvama hakata.

+2
-1
Please wait...

Postitas:
Lihtne elu

Idee poolest ei meeldi Russalka, mis seda vene tsaariarmee sõjalaeva niiväga meil leinata. Ka tollal ei olnud Eesti ju Venemaaga seotud vabast tahtest, ikka vallutatud.

Aga suur osa meeldib. Suudlevad tudengid, Barclay Tartust. Linda. Enn Roosi Karu jne jne

Vaat see on huvitav, et leinav ingel ei meeldi, kuna on vallutajate leinaja, aga suure sõjaväejuhi, kelle juhtimisel Venemaa suurejoonelisi vallutusi läbi viis, monument meeldib. Kusjuures Barclay monumendi autorid on vallutajarahva esindajad venelased ja monumendi loomist rahastasid kindralfeldmarssali alluvad ohvitserid, samas kui Russalka on eesti skulptori looming,  loodud eestlaste seas läbiviidud korjandusel kogutud raha eest, modelliks on eestlanna ja isegi selle põhjaläinud laeva meeskonnast olid osad eestlased.

+7
0
Please wait...

Postitas:
Lihtne elu

Pigem mõtlen ma kolakaid inimskulptuure – nii täispikkuses kui büste -,  hobustel ratsanikke, mõõkadega sõjamehi jmt. Taolised mulle miskipärast ei sümpatiseeri, minu meelest on need tihti lihtsalt inetud.

Eks need peegeldavad ikka seda, millised olid või mida esindasid need inimesed, kelle mälestuseks on need püstitatud. Kindlasti ei olnud kõik olulised isikud ajaloos ja nende teod ilusad, ei saa ka nende jäädvustused skulpturaalkunstis “ilusad” olla.

0
0
Please wait...

Postitas:
Agathe

Idee poolest ei meeldi Russalka, mis seda vene tsaariarmee sõjalaeva niiväga meil leinata. Ka tollal ei olnud Eesti ju Venemaaga seotud vabast tahtest, ikka vallutatud.

Aga suur osa meeldib. Suudlevad tudengid, Barclay Tartust. Linda. Enn Roosi Karu jne jne

Vaat see on huvitav, et leinav ingel ei meeldi, kuna on vallutajate leinaja, aga suure sõjaväejuhi, kelle juhtimisel Venemaa suurejoonelisi vallutusi läbi viis, monument meeldib. Kusjuures Barclay monumendi autorid on vallutajarahva esindajad venelased ja monumendi loomist rahastasid kindralfeldmarssali alluvad ohvitserid, samas kui Russalka on eesti skulptori looming, loodud eestlaste seas läbiviidud korjandusel kogutud raha eest, modelliks on eestlanna ja isegi selle põhjaläinud laeva meeskonnast olid osad eestlased.

Tõsi, sul on õigus. Ma oleksin pidanud täpsustama, et hoolimata kõigest siiski Russalka ei meeldi, kuigi Barclay jälle hoolimata kõigest meeldib. Kui skulptuur. PS Adamson oli eestlane niivõrd-kuivõrd, aga jah, sul on õigus, ma avaldasin oma arvamust lohakalt. Viisin täpsustused sisse, algtekstile lisaks. Tänan segadust märkamast!

+1
-1
Please wait...

Postitas:
Agathe

Ahsoo, veel üks meenus. See on ilmselt täiesti silmakirjalik suhtumine, aga mulle ei meeldi see siga Tartu turuhoone ees. Loomulikult pole mõtet pead liiva alla peita, aga kas lausa nii peab lajatama – “Sealiha ostma minnes vaata, tõbras, kui kena loom pidi sinu pärast surema”. Selle idee autor pidi küll vegan olema 🙂 , kuigi ei tea, kas Karmin seda on. Lihtsalt tundub, et see kena notsu pigem võtab lihasöömise isu ära, on see nii planeeritud või ei. Kuigi raske uskuda, et Tartu Turg sooviks oma ukse ette midagi, mis vähendab soovi neilt osta. Ilmselt teisi peale minu see ei kõneta sel moel.
Paralleel aga mul tekib selline, kui alkopoe ees oleks skulptuur haledast lapsest, keda parasjagu peksab purjus mees. Või skulptuur tolmulestast kasutatud pehme mööbli poe ees.

+4
-9
Please wait...

Postitas:
Siska

Aga Võrus on selline seapere 🙂

+6
-1
Please wait...

Postitas:
OriginalTaste

Russalka ongi eesti kõige ilusam monument, ta on kõige suurem ka. Eestlased ei viitsi vaeva näha, mingi kärakas teha ja saab koju minna. Mujal maailmas küll ahhetad kui palju on vaeva nähtud, kui võimas ja uhke. See estonia elulõng on nagu väändunud raudtee rööbas.

+1
-5
Please wait...

Näitan 22 postitust - vahemik 1 kuni 22 (kokku 22 )

Esileht Ajaviite- ja muud jutud Skulptuurid avalikus ruumis