Esileht Beebi ja mitmikud Sleep Sense jne.

Näitan 11 postitust - vahemik 1 kuni 11 (kokku 11 )

Teema: Sleep Sense jne.

Postitas:

Loen just seda sleep sense raamatut ja tekkis küsimus: siin perekoolis ollakse ka kuri, et lased lapsel voodis nutta ja siis ta jääbki magama kuna ta on omadega nii läbi ja traumatiseeritud, et keegi teda ei aita ja see on lapsele kõik jube hirmus.

Kui teha seda nn. Sleep sense programmi ja olla ise lapse juures s.t. et ei jäta teda üksi oma pimedasse tuppa nutma, vaid ollaks lapse juures kuni ta siis magama jääb, kas see on siis tegelikult ka lapsele suur trauma? Ma mõtlen just et räägitakse, et laps lepib kurnatusest sellega, et tuleb siis magama jääda. Aga kui laps õpib selle iseseisvalt, ilma abivahenditeta, magama jäämise ära, siis magab laps ju tavaliselt ka öösel paremini ja suudab ise öösel ärgates uuesti magama jääda. Ja kui laps seda oskab, siis ei saa see ju trauma ja jube asi olla, sest laps ärkab öösel ja magab siis ilma abita edasi, ilma nutma hakkamatta. See ei ole ju halb? Ma mõtlen just lapsel ei ole see ju halb?

Või olen ma millestki valesti aru saanud?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 16.01 00:21; 16.01 11:53; 16.01 13:03;
To report this post you need to login first.
Postitas:

No aga eks iga ema saabki neist asjadest erinevalt aru. Üks ütleb, et tema laps oli nii tubli ja õppis iseseisva uinumise kahe ööga ära, teine ütleb jällegi, et tema ei suuda lasta oma lapsel üksinda voodis nutta.

Minu ka siis seda teist tüüpi ema. Variant, et laps väljendab oma tundeid valju nutuga ja mina seisan toanurgas ega võta teda sülle oli minu jaoks vastuvõetamatu (no mis tunde see lapses tekitama peab – tema nutab, palub abi, ema lihtsalt vahib pealt ega tee pmst midagi). Mõni teine ema ütleb jällegi, et nt minu laps on traumeeritud (! mitte traumatiseeritud!) sellest, kuidas ta terve oma esimese eluaasta iga öö korduvalt unest virgus ja enne magama ei jäänud, kui mina kohale tormasin ja teda magama jäämisel aitasin. Kumb suhtumine õige on? Vot ei tea. Kui tunned, et suudad oma last unekoolitada (ja arvad, et su lapse psüühika ei saa mõjutatud sellest), siis teegi nii – vaieldamatult on tegu kõige kiiremaid tulemusi toova kavaga.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Jessas küll neid miinustajaid. Ausöna. Ma küsin vaid arvamusi…

Ok, mina ei ole ka seda sorti ema kes suudab last nutta lasta. Aga ma loen hea meelega raamatuid. 🙂 Oma last ainult raamatu järgi muidugi ei kasvata. Aga kui ma loen, siis mötlen loetu üle järgi ja üritan aru saada, kas loetu on üldse tark jutt, vöi mingi jura. Sellepärast küsin teiste arvamusi ka.

Laps magab mul ikka kaisus ja ega ma talle seda unekooli teha nagunii ei suudaks.

IrenaK, aitäh vastamast. Ja aitäh parandamast, eesti keel kaob vahel kuhugi pörandaprakku ära…

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 16.01 00:21; 16.01 11:53; 16.01 13:03;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu arvates on väikeste uneabiliste kasutamine ok.Näiteks kaisuloomad, unelapid jms. Beebil võib ju olla mingi ese või asi,mis turvatunnet tekitab ja une toob.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina ka lugesin seda raamatut ja katsetasin. Minu jaoks on nutul ja nutul vahe. Kui ta joriseb ja protestib, siis ei ole mul nii raske lasta tal seal voodis nutta, kui ise kõrval olen. Kui aga nutt läheb ikka väga nö kurvaks, siis loomulikult võtan sülle ja lohutan. Aga meie laps on õppinud nüüd ise magama jääma. Enam ei pea isegi õhtuti tema voodi juures istuma. Öösiti küll vahel ärkab, aga siiski on meie ööd palju rahulikumad kui enne 🙂

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Vot ongi nutul ja nutul vahe ja on vahe kas olla toas vöi mitte jne jne.

Mulle meeldis seal raamatus vördlus sellega, et me laseme lapsel nutta kui ta tahaks veel shokolaadi vöi kui ta ei anna teisele lapsele mänguasja tagasi jne. Aga öhtul on sellest nutmisest tehtud nagu midagi sellist, mida vaid rongaemad lubavad. Samas laps ju töesti ei oska ise magama jääda, ei ole talle seda öpetatud. Oleneb ka vanusest ja lapsest ja emast, kas seda on üldse vaja teha. Südantlöhestavat nuttu ei kannataks ma elu sees.

Ma üritan ka talle kaisulooma köige pealt armsamaks teha ja siis vaatame edasi mis elu toob.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 16.01 00:21; 16.01 11:53; 16.01 13:03;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina lasen ka joriseda voodis aga kui nutt läheb tõesti kurvaks, kaeblikuks ja valjemaks siis võtan sülle ja rahustan ning annan märku, et olen olemas ja panen ta voodisse tagasi.

Mulle meeldis ka Kooskasvamise raamatust unega see lõik, et enne magamaminekut anna süüa ja pane laps voodisse. Kui ta ei jää magama, ju jäi veel puudu, anna veel süüa. Kui mõne hetke pärast virgub ja nutab, anna veel süüa. Võimalik, et ta imeb vaid paar sõõmu aga just need paar sõõmu olidki tal veel puudu. Ning laps jääb magama. – Ma teen nii. Kui uinumisel virgub, annan uuesti süüa ja kui vaja siis veel veidi ning laps jääb tõesti ilusti magama ise 🙂

Nüüd kuu aega on kasutusel olnud kaisukaru. Lugesin, et see kaisukas võiks olla selline, et sellega väljaspool voodit ei mängita – ehk kui laps selle mänguasjaga on siis saab aru, et on magama mineku aeg. Ma ei tea kas karu toimib … veel ei ole aru saada. Teinekord võtab küll kaissu juba ja topib suhu jne aga no 4 kuune topib ka tekki suhu ja võtab kaissu 😀

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

täpselt nii ongi, laps nutab poeleti ees, tahab mingit asja, oleme enesele kindlad ja laseme nutta. Laps ei taha hambaid pesta, nutab, ikka peseme iga õhtu.

Laps ei oska midagi, ei taha midagi teha vanemana, alati protestib nutuga aga just see öine nutt on miskipärast meie jaoks nii õudne.

Minu laps nuttis ilma unekoolitamata palju-palju rohkem, mitu kuud järjest igal õhtul tunde.

Kui lõpuks suurest kurnatusest, ta oli siis u.6-kuune, sleepsense ja Nututa uni läbi lugesin ja nende järgi talitasin, nuttis laps ehk maksimum 3* tund aega esimesel ööl ja 1 tund teisel ööl ja hakkas ise magama.

Olin kõrval, silitasin, lohutasin, hoidsin kätt. hommikul rkab nüüd reibas ja lõbus laps, päevauned on pikad ja rahulikud.

Kas tegin lapsele teie arvates liiga? Kas oleks parem olnud lasta tal kuni aastaseni iga õhtu tundide viisi end magama nutta, sest ta ei osanud ise uinuda, ei õppinud seda iseenesest ära?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

ükskõik millist meetodit kasutamisel (ka instinktiivse ehk sisetundest tuleneva!) on kõige olulisem lapsele TURVATUNNE. kuidas ema ja isa seda loovad on igas peres pisut erinev. seepärast on ka laste käitumine sama meetodi puhul täiesti erinev. emadele panen südamele, et laps imiteerib ja peegeldab sinu tundeid. kui ema on raamatumeetodi kasutamise puhul ebakindel, siis ei saagi tulemuseks olla rahulik laps. kui sa oled ise ebakindel, siis unusta raamatutarkused ja lähtu sisetundest. raamat ei pane sinu last magama – olgu selle autori teooria nii õige ja ideaalne kui tahes. kui sa oled väsinud ja kurnatud ega oska ise adekvaatselt otsustada, mis on parim sulle ja su lapsele, siis KÜSI ABI lähedastelt!!!

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul 1,5-aastane sünnist saati kehv magaja laps. Olen lugenud nii Sleep Sense´i kui ka teisi Eestis levinud uneraamatuid.

Eks sealt enda lapsele üht-teist kohandada annab, aga need tarkused, mida rakendada nt 4-kuuse puhul, ei pruugi lapse kasvades enam toimida. Kui ma oma lastki vaatan, siis on selle 1,5 a jooksul olnud korduvalt perioode, kui laps on ilusti ise oma voodis uinunud (tavaliselt kestab see õnneaeg u 2 nädalat). Aga siis tuleb mingi järgmine arenguline iseärasus, mis kõik jälle segi pöörab (järgmised hambad, mõni uus oskus, nt käputamine, kõne spurt, nii et laps passib öösel üleval ja vadistab kõiki sõnu, mida teab jne).

Meil on unega maadlemine olnud püsiv ja jätkuv töö, millel ei paistagi lõppu tulevat. 1,5 aasta jooksul on laps kõige pikemalt maganud järjest 2 h, on olnud aegu, kui nädalaid võtab magamajäämine 2-3 h iga õhtu. Ja samas on meil kindel päevakava, õhturutiin, päeva ajal käime pargis või metsas – kui uneraamatuid lugesin, siis ei leidnud midagi, mida päevarutiinis muuta, et laps paremini magaks või magama jääks. Kõik oli nagu korras, aga ometi laps ei maga. Nii et tarkused tarkusteks, aga need tõesti ei pruugi iga lapse puhul toimida. Mõne puhul tõesti aitab ainult aeg.

Uneraamatute näidetes räägitakse, kuidas laps õpetuse peale ilusti magama jääb, aga ei räägita, kas ta ka 3-4 kuu pärast samamoodi magama jääb. Olen tuttavatega laste uneprobleemidest palju rääkinud ja ka neuroloogiga arutanud, tundub, et see õpetamine ei ole selline asi, et korra õpetad ja ülejäänud elu naudid vilju. Laps ei ole staatiline objekt, ka tema muutub ja areneb. Nii et tõesti, tasub lugeda, aga terve mõistusega ja ikka oma pere ja lapse seisukohast sealt asju üle võtta.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina olen ka viimase käoga nous. Raamatutest voib palju abi olla ja sealt voib häid nippe saada, kuid igal emal on oma sisetunne, mille järgi peaks talitama. Kui ei suuda endale kindel olla voi endas kaheldakse, ei ole motet proovidagi.
Kokkuvottes opib ju iga laps ise magamajäämise ära, kes varem kes hiljem ( orienteeruvalt kolmandaks eluaastaks on lapse turvatunne piisavalt tugev, et magada ööläbi), iseasi kui palju on vanematel aega ja jaksu nii kaua oodata.
Aga nutmise koha pealt- iga ema teab ise koige paremini. Kindlasti pole minu arvates oige, kui laps lihtsalt yhel ohtul voodisse pannakse ja tal seal ennast magama karjuda lastakse. Aga väikeste sammudega liikudes on vähene nutt lubatud- koigepealt emme korval voodil magama jäämine, siis oma voodis magama jäämine, kui emme korval ja rahustab, lopuks päris ise magama jäämine. Meie tegime nii, ning jah, oli nuttu. Koige enam esimeses faasis(kestis kaks päeva) kuna olukord harjumatu, aga siis lohutasin nii ennast kui last sellega, et ta on kindlalt minu kaisus!

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 11 postitust - vahemik 1 kuni 11 (kokku 11 )


Esileht Beebi ja mitmikud Sleep Sense jne.

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.