Esileht Ajaviite- ja muud jutud Smart-ID kohta küsimus

Näitan 18 postitust - vahemik 1 kuni 18 (kokku 18 )

Teema: Smart-ID kohta küsimus

Postitas:
Kägu

Smart-ID kasutajad, kas teie saate aktiivse telefonikõne ajal äppi kasutada? Mina ei saa, autentimise päringut lihtsalt ei tule. Ka siis, kui äpi käsitsi avan, ei ole autentimise päringut – see tuleb alles pärast seda, kui olen kõne lõpetanud.

Ma ei näe mingit põhjust, miks peaks selline asi keelatud olema, seega huvitab mind, kas olen ainus, kellel see nii ei toimi ja kas äpi uuesti allalaadimine võiks asja parandada. Või on see telefoni opsüsteemis kinni ehk? Mul iOS.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Telefonikõne ajal polegi vajadust smart-id kasutamiseks, sest ega ei saa ju samal ajal kuhugi sisse logida ja telefoniga rääkida.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Telefonikõne ajal polegi vajadust smart-id kasutamiseks, sest ega ei saa ju samal ajal kuhugi sisse logida ja telefoniga rääkida.

Telefoni olevat Smart-ID-d saab kasutada ka arvutis sisse logimiseks. Kõne võib ju valjuhääldi peal olla.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Telefoni olevat Smart-ID-d saab kasutada ka arvutis sisse logimiseks. Kõne võib ju valjuhääldi peal olla.

Seda ma just räägingi, et ei saa korraga arvutis kuhugi lehele sisse logida ja samal ajal telefonis rääkida. Ebamugav on, aju läheb sõlme

Please wait...
Postitas:
Kägu

Seda ma just räägingi, et ei saa korraga arvutis kuhugi lehele sisse logida ja samal ajal telefonis rääkida. Ebamugav on, aju läheb sõlme

Juudas küll, no ta kõne võibki olla seotud sellega, et “vaata palun, kui palju mul raha on”. Ei pea ju sisse logimise ajal lobisema ja kuna see vaatamine võtab vaid hetke, siis pole ka mõtet kõnet katkestada.
Aga vastuseks teemasse – ei tea, ei ole proovinud.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Mul ei lähe aju sõlme, suudan küll rääkida ja pangas olla samal ajal. Küsimus jääb.

Mul on nii alaealisi kui ka eakaid, kellega rääkides tekib tihtipeale vajadus end autentida mingi keskkonna jaoks.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Hm, mul jääb kood isegi siis saamata, kui lihtsalt telefoni lukust lahti teen samal ajal kui arvutis toksin. Ehk et kindlasti ma midagi sel ajal teha ei saa, kui koodi ootan.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Mina kasutan iOSi ja ei ole probleeme olnud ka kõne ajal autentimisega.

Kas telefonile ja Smart-ID äpile on uuendused tehtud? Mis mudelit ja iOSi versiooni sa kasutad? Ehk on vanem telefon, millele enam uuendusi ei pakuta ja see mõjutab ka äpi tööd?

Kas telefoni ja äpi seadetes on kõik korras? See tähendab, et ei ole mingeid teateid maha võetud, kõnesätetest midagi muudetud või restrictionsi all midagi suditud, et see ka äpi tööd mõjutab?

Võib-olla tõesti oleks abi ka äpi uuesti installimisest. Või proovi kõigepealt telefonile reset teha. Nutikaid soovitatakse aeg-ajalt ka välja ja uuesti sisse lülitada, et vahemälu tülikatest vanadest failidest puhtaks saada.

Please wait...
Postitas:
Kägu

See on huvitav probleem, pole ise selle peale mõelnudki. Kas sisse logida tahad samas seadmes, millega räägid või teises? Ma käin tihti telefoniga pangas, aga kõne ajal pole juhtunud seda tegema.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Katsetasin.
Kõne ajal sain telefonirakenduses (Swedbank) sisse logida küll, aga sain esimese asjana hoiatuse, et smart ID kasutamiseks on vaja mobiilset andmwsidet. Mobiilne andneside oli mul enda arvates sees, nii et see hoiatus oli imelik.
Vaatasin järele, mul oli wifi telefonis välja lülitatud (ei teagi, miks), panin selle sisse ja siis sain.
Teemaalgataja, kas sina ei näe sellist hoiatust? Kuigi, ikkagi on veider, et hoiatus käib mobiilse andmeside kohta, aga tegelikult loeb wifi.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Mul eile just oli juhuslikult nii, et kõne ajal kasutasin smart-IDd ja sain seda väga edukalt teha. Aga mul on ka Android, v-o ongi asi just op süsteemis.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Mul on ka Android (7), aga ma ei usu, et just selles on asi.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Kuigi, ikkagi on veider, et hoiatus käib mobiilse andmeside kohta, aga tegelikult loeb wifi.

See on sellepärast, et mujal maailmas ei ole WiFi nii vabalt kättesaadav kui Eestis. Kui telefon pole netti ühendatud, siis automaatsättena soovitabki esmalt andmesidet. Kasutamise mõttes ei ole mobiilsel andmesidel ja WiFil vahet (kui just ei ole piiranguid seatud, et end vigaseks ei peaks maksma).

Please wait...
Postitas:
Kägu

Minu Androidi telefonis ei tööta üheaegselt mobiilne andmeside ja kõne. Olen selle teadmiseks võtnud ja edasi elanud

Please wait...
Postitas:
Kägu

Minu teada ei saagi korraga andmesidet pidada ja kõnet teha, telefonis on üks raadio või saatja või kanal, mida mõlemad kasutavad. Seega peaks wifi kasutamine probleemi lahendama. Ja mõnedel telefonidel on olemas advanced calling seade, sellega saab korraga mõlemat teha, nii andmesidet kui kõnet.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Minu teada ei saagi korraga andmesidet pidada ja kõnet teha, telefonis on üks raadio või saatja või kanal, mida mõlemad kasutavad. Seega peaks wifi kasutamine probleemi lahendama. Ja mõnedel telefonidel on olemas advanced calling seade, sellega saab korraga mõlemat teha, nii andmesidet kui kõnet.

Kui telefon oskab VoLTE-t, siis käibki kõneside 4G andmeside kaudu ja nii kõne kui andmeside on korraga olemas ja kõne ajal Smart-ID ühendus ka. Vanema telefoniga või väheminnovatiivsema mobiilifirmaga ei saa VoLTE-t kasutada ja siis läheb kõne läbi 2G kanali ja telefon paneb kõne ajaks 4G andmeside kanali kinni nagu eelkõneleja mainis.

See jutt käis mobiilse neti kohta. Kui telefon on WiFi kaudu internetis, siis seda ühendust kõne ei sega ja sedakaudu saab Smart-ID päring tulla kõne ajal ka sellisesse telefoni, mis VoLTE-t ei oska või mille mobiilne andmeside on välja lülitatud.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Kui telefon oskab VoLTE-t, siis käibki kõneside 4G andmeside kaudu ja nii kõne kui andmeside on korraga olemas ja kõne ajal Smart-ID ühendus ka. Vanema telefoniga või väheminnovatiivsema mobiilifirmaga ei saa VoLTE-t kasutada ja siis läheb kõne läbi 2G kanali ja telefon paneb kõne ajaks 4G andmeside kanali kinni nagu eelkõneleja mainis.

See jutt käis mobiilse neti kohta. Kui telefon on WiFi kaudu internetis, siis seda ühendust kõne ei sega ja sedakaudu saab Smart-ID päring tulla kõne ajal ka sellisesse telefoni, mis VoLTE-t ei oska või mille mobiilne andmeside on välja lülitatud.

see oli väga huvitav. aga minu telefoni puhul vist siiski mitte põhjus, sest safaris saan ma vabalt olla kõne ajal. wifit ei kasuta reeglina. pealegi toetab mu telefon 4G ja see on ka sisse lülitatud.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Misasja? Et kui helistad, siis samal ajal kaob internet ära? No tere talv!

Please wait...
Näitan 18 postitust - vahemik 1 kuni 18 (kokku 18 )

Esileht Ajaviite- ja muud jutud Smart-ID kohta küsimus