Esileht Ilu ja tervis Smecta mõju kiirus

Näitan 17 postitust - vahemik 1 kuni 17 (kokku 17 )

Teema: Smecta mõju kiirus

Postitas:
Kägu

Oskab keegi öelda kui kiiresti see mõjuma peaks? Eile sai kaks pakikest joodud, aga hommikul esimese asjana jooksin ikka vetsupoole ja täielik vesi. Mõistus otsas, mis aidata võiks, mitmes-mitmes päev juba.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Oleneb, mille puhul sa seda jood. Kui kõhuviirus, siis kõik on õige. Smecta mõte on siduda haigustekitajaid, viia neid kehast välja ja kergel määral rahustada soole tööd, kuid välja peab see viirus sinust saama. Pannes punni nö ette, jääb haigustekitaja organismi möllama ja peagi on oodata uut puhangut. Seega kui see oli viirus (kõhulahtisus, iiveldus, palavikutunne), siis anna aega. 2-3 päeva on keskmine tippaeg ja siis hakkab taanduma. 3 pakikest Smectat päevas on täiskasvanu miinimumannus, võib ka rohkem, kui väga kehv olla. Aga kui oli niisama kõht lahti a’la toidutalumatus, ravimite kõrvaltoime jne., siis Smectast pole abi, vaid aitab Loperamid, näiteks.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Mulle see Smecta pole mõjunud. Kui mu lapsel imikuna oli kõhuviirus, siis lastehaiglast soovitati Ratiopharmi probiootikumi. Nende sõnul ainus, mis tõesti mõjub. Rääkimata sellest, et on ka maitse poolest joodav kraam! See Smecta on ju kohutav!
Igatahes, terve mu pere tarvitab nüüd ainult Ratiopharmi iga kord kui kõht mürisema hakkab. Ühe päevaga võtab selle vesise kraami kinni, teisel päeval on kõht pisut hell (õõnes tunne), aga kusagilt midagi ei jookse enam ja kolmandal päeval teema unustatud.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Mul pole kunagi Smectast midagi abi olnud. Kõhuviirus tuleb lihtsalt üle elada, oodata.
Pigem on aidanud söetabletid, aga neid tuleb siis ikka priskelt palju korraga sisse süüa 🙂

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Kui mu lapsel imikuna oli kõhuviirus, siis lastehaiglast soovitati Ratiopharmi probiootikumi. Nende sõnul ainus, mis tõesti mõjub.

Probiootikum taastab lihtsalt soole mikrofloorat, ta ei ravi sul viirust, vaid kiirendab haigusest taastumist. Haigus ise kestab aga ikka just sama kaua kui oleks kestnud ilma probiootikume tarbimata.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Kui mu lapsel imikuna oli kõhuviirus, siis lastehaiglast soovitati Ratiopharmi probiootikumi. Nende sõnul ainus, mis tõesti mõjub.

Probiootikum taastab lihtsalt soole mikrofloorat, ta ei ravi sul viirust, vaid kiirendab haigusest taastumist. Haigus ise kestab aga ikka just sama kaua kui oleks kestnud ilma probiootikume tarbimata.

Pole oluline, kuidas sel töötab, fakt on see, et minu jaoks on sellel reaalsed mõjud tervenemisele. Vähemalt ei tule enam tagant otsast nr 10 niiti ega teki tahtmine tervet sisikonda välja öökida 😊 lisaks on juba järgmisel päeval oluliselt parem olla. Vastupidiselt Smectale, mille maitse ise ajab juba südame pahaks ja 3 päeva jutti on tahtmine kuhugi auk kaevata ja surema minna.
Ilmselt on nii mõnelgil teise firma probiootikumil täpselt sama mõju kui Ratiopharmi omal, aga Smecta on küll viimane asi, mida kõhuviiruse puhul soovitaksin 😛

Please wait...
Postitas:
Kägu

Tõenäoliselt viirus, oksendamist pole olnud. Seega peaks justkui mõjuma. Enteroli ja probiootikume võtan lisaks ka. Enteroli võtsin juba päevi tagasi ja null mõju. Eilsest siis smecta ja probiootikumid. Ja noh – hommikul lippas kõik hullemini kui eelmised päevad. Tunni jooksul pärast ärkamist olin vist 5x vetsus käinud ja ega midagi vist sisse enam ei jäänud ka.

Tundub,et täna on kaks pakki smectat joodud ja magu rahulikum, ei mulise enam nii. Samas eile päevaaeg oli ka ja nii kui õhtul sõin siis ööläbi möllas ja mulksus.

Aga joon parem hea meelega seda smectat, 5 päeva kõhulahtisust on kohutaaaav (tegelikult vist isegi 7, esimesed päevad ei olnud hullu). Kuskile ei julge minna ka ju nii.

Mul pole kungi ühegi viirusega nii kaua kestnud, alati see, et oksendan ja nr II terve öö, hommikul kurnatusest väsinud ja järgmine päev pärast seda on juba inimene olla.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Samas eile päevaaeg oli ka ja nii kui õhtul sõin siis ööläbi möllas ja mulksus.

Kui on kõhuhäda, siis ometi ei sööda, inimene? Ise ju pikendad oma agooniat ja siis imestad. Lase sooltel ometi puhata, äärmisel juhul söö natuke banaani või riisiputru või röstsaia.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Samas eile päevaaeg oli ka ja nii kui õhtul sõin siis ööläbi möllas ja mulksus.

Kui on kõhuhäda, siis ometi ei sööda, inimene? Ise ju pikendad oma agooniat ja siis imestad. Lase sooltel ometi puhata, äärmisel juhul söö natuke banaani või riisiputru või röstsaia.

Proovi ise nädal aega söömata olla. Olen juba mitu kg alla võtnud küll (ainus mille üle ei kurda )
Aga õhtuks sõin keeduriisi ja natuke kana, keeduriis väga soovituslik ju kõhulahtisuse korral. Ja ei olnud suur ports, suures osas olengi nälginud või näksinudki putru, saia, banaani – kõike, mida just soovitakse, et energiat natukenegi saada ja midagi mis endasse vett seoks.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Minu lapsel on aidanud kõhuviirusega kartulitärklise joomine. See seob ka vähe tahkemaks asja ja siis tõesti ei jookse nagu kraanist.
Enterol ja Smecta ei ole mitte grammigi midagi kõhutõve puhul muutnud.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Smecta ei ravigi ju mitte midagi! Smecta sisaldab vaid mineraalaineid, mis kõhulahtisusega organismist välja viiakse, ehk mitte mingit ravi. Ka probiootikumid ei ravi, vaid neid võetakse sisse, et väljaviidud probiootikume asendada või puuduolevaid korvata. Kõhulahtisust ei peakski kodustes tingimustes kangesti püüdma ravida, sest organism saab ise jagu viirusest või bakteritest, kui anda talle aega. Mineraalaineid ja vett peab siiski palju tarbima, et ei tekiks nende puudus (selleks ka Smecta veega). Ainus erand on mingi raske bakter (NB! mitte viirus!), nt reisilt saadud võõrad bakterid, millega meie keha pole harjunud, nt. Egiptuses saadakse sageli bakter, mida ekslikult rahvasuus nimetatakse “kõhuviiruseks” või ka Eestis vahel liikuvad nt düsenteeria vms. Sellised rasked bakteriaalsed nakkused vajavad enamasti AB ravikuuri, kuigi lähevad sageli ka ise üle mitmenädalase piinlemise järel. AB on vaja enamasti siis, kui tekib ka kõrge palavik, väga tugev kõhuvalu jms sümptomid, mis lihtsa kõhuviirusega ei kaasne.

Kui sul nüüd neid bakteri tunnuseid pole (kõrget palavikku, tugevat kõhuvalu, jne), siis anna organismile aega, tarbi palju vedelikku. Pisut kinnistava toimega on meil müüdavatest probiootikumidest Gefilus +, see on meie peres alati kõhtukinnistava toimega.

Enterol on pärmi baasil ja minu meelest see kohe üldse kõhulahtisuse puhul ei sobi.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Tänud viimasele ja teistele vastajale, kõhuhäda teemasid on siin vahepeal küll ebameeldivat vastu võetud, aga praegune arutelu on väga abiks olnud!

Täiesti mõistetav on soovitus aega anda, aga nädal aega kestev vesine lahtisus on vägagi igapäevast elu segav. Tundub justkui pisiasi, aga mingi hetk viskab üle, et kui võiks tõesti justkui juba terve olla (enesetunne lubab), aga ikka lippad vetsuvahet ja muud elu on raske sinna ümber planeerida.

Selles suhtes saan aru, et kõhulahtisust ei saa ravida (loperamidi ei võta) vaid just, et kõik peaks välja tulema, aga mingi hetk tuleb piir ette, et mis maani on igapäevane lahtisus, mis mõjub tervisele juba okei, et peaks midagi ette võtma. Enterol on kõhulahtisuse raviks küll, kuid seal ongi nüüd see aga, et mõjub tõesti vaid teatud tüüpi lahtisusele, kus on just need konkreetsed head pärmseenebaktrid ilmselt puudu (siis peaks mõjuma juba paari tunniga).

Kuna smectat polnud varem tarvitanud ja kõik ja arst seda just kõhulahtisuse raviks soovitas (ja paljudest kommentaaridest, mis googeldasin leidsin, et just see aitab ja pani kõhu kinni jmt), siis tekkiski küsimusi millele ma vastust infolehelt ei leidnudki. Et kui ka teistel viiruse puhul on aitanud siis olengi aru saanud, et teised on ka viiruste puhul smectast siiski abi kiiremini saanud.

Olen aru saanud jah, et kõhulahtisuse raviks midagi ei ole, ongi vaid võimalik nö häid baktereid tagasi anda, et organism kiiremini taastuks. Sellest saangi aru, et kuni lahti on siis ilmselt “põhjusega” et vaja viirused/bakterid, mis iganes seal on välja saada ja ei tohi nö vägisi kõhtu kinni panna.

Ning kuna kogu elu on kõik kõhuviirused ja tõved kestnud max 1 päeva siis praegune olukord ajas juba ahastusse, et kas nii ongi “normaalne”. Reisil pole käinud, võõrast bakterit pole saanud, toidumürgitus ei tohiks olla. Kuna algas siiski ütleks, et viirusliku enesetundega siis ei tahakski mingit muud haigust külge mõelda.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Mul oli 20 aastat tagasi suvel selline lõppematu kõhulahtisus. Lõpuks soovitas arst ainult kuiva süüa. Ma ei mäleta kaua ma joomata vastu pidasin, aga see lippamine sai otsa küll.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Smecta ei tee kõhulahtisusega küll mitte midagi.
Võta parem Loperamiidi, mõjub tõesti kiiresti. 2 tabletiga saad paari tunniga kõhu korda.

Gaaside puhul aitab hästi söetablett. ja söetabletti võetakse sellistel erijuhtudel tavaliselt 4 tableti kaupa.

Lisaks joogiks mustikakissell ja söögiks nt keedetud munad või praekartulid – mõjuvad ka kõhtu kinnistavalt

ja teemaalgataja, kas sa arstiga konsulteerisid? sul võib ka nt düsenteeria olla, kui nii pikalt kõht järjest lahti. äkki peaksid analüüsid andma perearstikeskuses?

Please wait...
Postitas:
Kägu

Minul Smecta vist jällegi aitas (samas ei tea, kuidas oleks olnud ilma selleta). Reede õhtul hakkas iiveldama, kuniks läks asi nii hulluks et reede õhtu ja öö vastu laupäeva oksendasin neli korda. Kõht läks ka täiesti lahti. Palavikku kraadiklaas ei näidanud, aga külm higi oli üle kogu keha ja sellised rõvedad närvivalude laadsed hood lõid üle keha + lihasvalu, külmavärinad ka nagu palavikuga on. Laupäeva magasin maha ja täna on juba täitsa okei olla, ainult vahelduva eduga pool päeva lõi gaasivalu kõhtu, enam pole löönud ja kõht käis ka normaalselt läbi. Täna läks elukaaslasel kõht lahti, aga võttis ka Smecta sisse ja peale seda kõht enam ei mulksunud, vetsu pole ka praegu rohkem jooksnud.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Nüüdseks on korras ja juba mitu päeva, arvan, et lõpuks mõjus aeg ja eks mingil määral ka rohud aitasid kaasa. Aga jah, mu arusaam smectast ja selle mõjust oli veidi teine varasemalt. Samas võimalik, et aitabki kiiremini kui kohe esimesest päevast tarvitama hakata. Ma hakkasin suht hilja, kuna esimesed päevad mõtlesin kogu aeg, et kaua ikka kestab, et küll järgmine päev on korras.

Arstiga ikka konsulteerisin, arsti kogu soovitus oligi smecta ja suure tõenäosusega viirus, aga alla nädala mingeid proove ei võeta (väljaheitest). Verepildist saab ka ainult arusaama, et hiljuti ollakse nt haige olnud, kuid mis haigus või oli näiteks eelnevalt nohu – neid erinevusi sealt välja ei tule.

Kuid loperamid on väga vale soovitus – kui on viirus või bakter, siis loperamid paneb kõhu kinni küll, kuid lõpuks on enesetunne hullem, kuna viiruse ja bakteri puhul on just oluline kõik tühjaks saada, muidu on liiga hea keskkond, et viirus/bakter kehas rohkem paljuneks.

Aga sellised kõhuviirused nagu viimasel käol on mul ka alati olnud, õhtul hakkab iiveldama, siis oksendama ja kõht lahti, magu ja sooled tühjaks ja järgmine päev on lihtsalt kurnatud olla, kuid rohkem ei oksenda jne ja ülejärgmine päev juba inimlik. Seepärast mul endal ka seekord oli suurem paanika, et mitte kui kunagi varem pole sellist pikaaegset kõhuhäda olnud.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Arstiga ikka konsulteerisin, arsti kogu soovitus oligi smecta ja suure tõenäosusega viirus, aga alla nädala mingeid proove ei võeta (väljaheitest).

Mille põhjal siis arst vajadusel näiteks haiguslehe kirjutab? Kui ongi olukord, et palavikku ei kaasne ja silmaga ei ole näha, et inimene haige on. Lihtsalt huvi pärast küsin, kuna endal ei ole olnud vaja haiguslehel siiani olla, kõik tõved kuidagi just vabadel päevadel ära põdenud või saanud kodukontoris vajadusel olla. Minu perearst on siiani ikka andnud saatekirjad uuringutele, kui vaja on olnud.
Jama muidugi. Eks alati saab valetada ja öelda, et kõht juba nädal aega lahti olnud. Küllap paljud igasugust “skeemitamist” seetõttu kasutavadki, et abi saada.

Please wait...
Näitan 17 postitust - vahemik 1 kuni 17 (kokku 17 )

Esileht Ilu ja tervis Smecta mõju kiirus