Esileht Ajaviite- ja muud jutud Šmigun-Vähi dopingujuhtum

Näitan 23 postitust - vahemik 1 kuni 23 (kokku 23 )

Teema: Šmigun-Vähi dopingujuhtum

Postitas:
Kägu

Šmigun-Vähi dopinguteemas ei selgu lõplik tõde mitte kunagi. Milline on teie isiklik arvamus ja sisetunne, kas Šmigun-Vähi tarvitas dopingut või on tegemist puhta sportlasega, kes sattus süsteemi hammasrataste vahele?

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Minu jaoks keiss lõpetatud. Polnud mingit dopingut. Punkt.

(Uue aasta esimesel päeval on ka mingil käol vaja tulla perekooli kaklemisteemat üles panema. Pekske, käod, pekske nõrkemiseni!)

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Šmigun-Vähi dopinguteemas ei selgu lõplik tõde mitte kunagi. Milline on teie isiklik arvamus ja sisetunne, kas Šmigun-Vähi tarvitas dopingut või on tegemist puhta sportlasega, kes sattus süsteemi hammasrataste vahele?

Kõige tõenäolisem on versioon, et ilmselt tarvitas aga viidati asjaolule, et 10 aastat hiljem pole võimalik midagi enam tõestada jne.

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Muidugi tarvitas!

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Mina usun, et ei tarvitanud:)
Aga samas, nii palju kui lugenud olen, siis ega see tippsport ongi selline, et kasutatakse kõiki võimalikke viise. Kui sul kõik konkurendid ikka “astmaatikud” on, siis ole sa nii aus kui tahes, pead ju otsima oma võimalust, et sul oleks mingigi võimalus. Nii et olgu, kuidas oli, Kristiina on mulle ikka sümpaatne ja olen ta üle uhke:)

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

ei oska öelda kas tarvitas, aga kui igal aastal kontroll tõhusamaks muutub ja vanu proove avatakse, võib ka tavainimeselt keelatud aineid leida. keelatud ainete nimekiri on metsik.

siin on suur nimekiri 2016 aasta keelatud ainetest http://www.antidoping.ee/wp-content/uploads/2015/10/wada-2016-prohibited-list-et.pdf

võtke nüüd oma tabletipakid ette ja vaadake kas leiate mõne keelatud aine

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Mina usun, et ei tarvitanud:)
Aga samas, nii palju kui lugenud olen, siis ega see tippsport ongi selline, et kasutatakse kõiki võimalikke viise. Kui sul kõik konkurendid ikka “astmaatikud” on, siis ole sa nii aus kui tahes, pead ju otsima oma võimalust, et sul oleks mingigi võimalus. Nii et olgu, kuidas oli, Kristiina on mulle ikka sümpaatne ja olen ta üle uhke:)

See ongi piiripealne mäng. Enam ammu pole nii, et kas kasutan steroide või olen päris puhas. On ka võimalused, et kasutan mingit ravimit, mis aitab ehk 0,5 protsenti kaasa.
Mõnedki meditsiinieksperdid on öelnud, et dopinguvastases võitluses on ammu lolliks mindud. Kunagi oli jutt, et tuleb sportlase tervist kaitsta, nüüd on vahel nii, et pead olema teadlane, et aduda, kas see konkreetne asi on lubatud või mitte.

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

(Uue aasta esimesel päeval on ka mingil käol vaja tulla perekooli kaklemisteemat üles panema. Pekske, käod, pekske nõrkemiseni!)

Eks ole! Pigem ilus vale, kui kole tõde!

Mul ei ole ühegi sportlase vastu midagi, tema vastu samuti mitte, aga pigistada silm kinni vaid seetõttu, et muidu kukub roosa loss kokku, on ka narr. Sama ju kehtib Veerpalu kohta.

Kes meist ikka tahab tunnistada, et oleme uskunud ja ülistanud midagi, mis tegelikkusele ei vasta.

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Mul ei ole ühegi sportlase vastu midagi, tema vastu samuti mitte, aga pigistada silm kinni vaid seetõttu, et muidu kukub roosa loss kokku, on ka narr. Sama ju kehtib Veerpalu kohta.

Kes meist ikka tahab tunnistada, et oleme uskunud ja ülistanud midagi, mis tegelikkusele ei vasta.

sa lihtsalt usud, aga sul pole mitte mingisuguseid tõendeid. oleks sul natukenegi tõendeid, aga emotsioonide põhjal selliseid otsuseid teha ei saa. Kui ikkagi ROK sedasi otsustanud, siis nii on. vaevalt veerpalul ja šmigunidel on raha ROK kinnimaksmiseks.

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Eks sportlased tarvitavad kõik midagi, vahe ainult sellel kui head keemikut keegi suudab endale palgata.

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

sa lihtsalt usud, aga sul pole mitte mingisuguseid tõendeid. oleks sul natukenegi tõendeid, aga emotsioonide põhjal selliseid otsuseid teha ei saa. Kui ikkagi ROK sedasi otsustanud, siis nii on. vaevalt veerpalul ja šmigunidel on raha ROK kinnimaksmiseks.

Mina ei usu midagi. Tegelikult olen ma sellel teemal täiesti neutraalne. Ma olen üleüldse väga spordikauge inimene ja mind väga ei huvita see teema, kas ja kes võidab. Siiski olen üsna kindel, et täiesti tühja koha pealt ei saa sellist süüdistust tulla.

Pigem olen nõus siin ühe kommenteerijaga, kes ütleb, et kõik tarvitavad midagi. Küsimus on pigem selles, et mida tarvitatakse, millises koguses ja millal. See tähendab, et doos oleks vajalikul momendil kehas olemas ja ebavajalikul momendil kadunud. Seega, karta on, et teema on pigem selles, kas plaan töötab nii nagu vaja või mitte.

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Mina ei usu midagi. Tegelikult olen ma sellel teemal täiesti neutraalne. Ma olen üleüldse väga spordikauge inimene ja mind väga ei huvita see teema, kas ja kes võidab. Siiski olen üsna kindel, et täiesti tühja koha pealt ei saa sellist süüdistust tulla.

Pigem olen nõus siin ühe kommenteerijaga, kes ütleb, et kõik tarvitavad midagi. Küsimus on pigem selles, et mida tarvitatakse, millises koguses ja millal. See tähendab, et doos oleks vajalikul momendil kehas olemas ja ebavajalikul momendil kadunud. Seega, karta on, et teema on pigem selles, kas plaan töötab nii nagu vaja või mitte.

aga see ongi usk – kõik tarvitavad midagi. tunnistad ise et spordist midagi ei tea, kuidas sa saad siis hinnata mida keegi tegelikult tarvitab? väga paljud ravimid mida tavainimene võib tarbida, ei või nemad tarbida. ma tõin siia lingi kus on terve nimekiri keelatud ainetest ja see on suur.
kas sina sportlasena suudaksid navigeerida milliseid aineid/ravimeid võiksid tarvitada? aga sportlased jäävad haigeks nagu kõik teised ja neil on väga palju spordivigastusi mida tuleb ravida. kunagi ei tea ka mis ravim järgmisel aastal satub keelunimekirja.

aga sina demoniseerid neid, ah nagunii nad midagi ikka tarvitasid, sest kõik sportlased tarvitavad. see on nõme ülekohus, tundub et eestlastel on üldse suur vajadus pidevalt kedagi risti lüüa.

tulevikus lähevad paljud eestlased teiste riikide lipualla üle, oma riigis neid ei hinnata, aga mujal nad saavad rahus võistelda.

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

aga see ongi usk – kõik tarvitavad midagi. tunnistad ise et spordist midagi ei tea, kuidas sa saad siis hinnata mida keegi tegelikult tarvitab? väga paljud ravimid mida tavainimene võib tarbida, ei või nemad tarbida. ma tõin siia lingi kus on terve nimekiri keelatud ainetest ja see on suur.
kas sina sportlasena suudaksid navigeerida milliseid aineid/ravimeid võiksid tarvitada? aga sportlased jäävad haigeks nagu kõik teised ja neil on väga palju spordivigastusi mida tuleb ravida. kunagi ei tea ka mis ravim järgmisel aastal satub keelunimekirja.

aga sina demoniseerid neid, ah nagunii nad midagi ikka tarvitasid, sest kõik sportlased tarvitavad. see on nõme ülekohus, tundub et eestlastel on üldse suur vajadus pidevalt kedagi risti lüüa.

tulevikus lähevad paljud eestlased teiste riikide lipualla üle, oma riigis neid ei hinnata, aga mujal nad saavad rahus võistelda.

Paluks aru saada, et teatava asjaolu tunnistamine, ei tähenda risti löömist või et rahvas oma sportlasi üldse enam ei hinda. Isiklikult minu mõistes on Eesti sportlased tublid, kõvad tegijad ja sangarid igal juhul, sõltumata sellest, kas nad on midagi tarvitanud või mitte. Ka juhul, kui nad on dopingut tarvitanud, on nad tegelikult ju ikka kõva tööd teinud ja vaeva näinud. Raiuda, et dopingu kasutamise võimalus on täiesti välistatud, on kentsakas. See, et meile see tõdemus ei meeldi, on ju hoopis teine teema.

Ma usun, et sportlased orienteeruvad vägagi hästi selles, kas ja mida nad tohivad tarvitada. Vaevalt, et sinu lingitud nimekiri nende eest saladuses hoitakse. Ilmselt on see tippspordi tegemise üks osa, kus oled sunnitud end selle teemaga kurssi viima.

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Paluks aru saada, et teatava asjaolu tunnistamine, ei tähenda risti löömist või et rahvas oma sportlasi üldse enam ei hinda. Isiklikult minu mõistes on Eesti sportlased tublid, kõvad tegijad ja sangarid igal juhul, sõltumata sellest, kas nad on midagi tarvitanud või mitte. Ka juhul, kui nad on dopingut tarvitanud, on nad tegelikult ju ikka kõva tööd teinud ja vaeva näinud. Raiuda, et dopingu kasutamise võimalus on täiesti välistatud, on kentsakas. See, et meile see tõdemus ei meeldi, on ju hoopis teine teema.

Ma usun, et sportlased orienteeruvad vägagi hästi selles, kas ja mida nad tohivad tarvitada. Vaevalt, et sinu lingitud nimekiri nende eest saladuses hoitakse. Ilmselt on see tippspordi tegemise üks osa, kus oled sunnitud end selle teemaga kurssi viima.

siis sa pead hakkama sportlaseks, saad rohkem aimu teemast mida sa väga ikka ei jaga
paugutad puusalt kuna usud.

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

siis sa pead hakkama sportlaseks, saad rohkem aimu teemast mida sa väga ikka ei jaga
paugutad puusalt kuna usud.

Seega, teadlik dopingu kasutamine sportlaste seas on väljamõeldis?

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Mina (ilmselt naiivselt) arvan, et “õige hõlma ei hakka keegi”, seega midagi pidi seal olema. Samas tahaks uskuda, et tarvitas ikkagi tollal lubatud toidulisandeid mitte keelatuid.
Samas mäletan väga hästi olümpiat, mil Veerpalu “haiguse tõttu” ei startinud, Eestis polnud siis veel midagi kahtlastest proovidest vms kuulda. Viibisin ühes seltskonnas Kristiina meeskonda kuuluva inimesena, kes ütles Veerpalu haigestumise kohta kommentaariks, et veerpalule õeldi juba ammu, et lõpeta ära või me võtame su vahele. Seega veerpalu puhtusesse ei uskunud, Kristiina puhtuse suhtes tekitab see lause taganjärele kahetisi tundeid, kui tema oleks ka olnud tollal teada tarvitaja (no oma meeskond peaks ju midagi teadma või vähemalt aimama), siis miks oli tal vaja teise koondislase kohta niiviisi avameelitseda? Konkurents Kristiina ja meeste koondise abijõudude vahel ei tundu ka väga loogiline põhjus olevat, tean, et kui mehed sõitsid, siis oli ka Kristiina meeskond raja ääres joogipudeleid ulatamas ja vaheaegu ütlemas.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Usun, et tarvitas, aga ta ise ei pruukinud sellest teada.

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Samas mäletan väga hästi olümpiat, mil Veerpalu “haiguse tõttu” ei startinud

Mis aastal see oli?

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Mina arvan, et kõik tippsportlased kasutavad mingil määral lisaaineid tulemuste parendamiseks ning sealjuures teevad seda täpselt nii, et mitte vahele jääda ehk siis lubatavuse piiril. Kui keegi siiski vahele jääb või tekib kahtlus dopingu osas, siis on tegu halva õnnega. See, et kaassportlased ruttavad kohe vahelejääjat süüdistama ning talle näpuga näitama, on puhas enesekaitse.
Seega vastus küsimusele: minu jaoks on Kristiina Šmigun ja Andrus Veerpalu mõlemad olümpiavõitjad ja kuigi see jama on rõõmu ja sära rikkunud, on nad siiski kangelased.

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Tahaks uskuda et ei tarvitanud(midagi sellist mida teised ei tarvitanuks). Juba sellest hetkest kui omavanustega võistlema hakkas (kuskil 10 aastasena) oli teistest natuke üle- ega te taha arvama hakata et kogu selle aja krõbistas midagi keelatut?

Kõigi Torino 500 proovi tagantjärele õigeks tunnistamine on muidugi väga kahtlane-ilmselt oli neid “molekule” kõikjal ja massiliselt ja eriti Skandinaavia sportlaste proovides-meeldetuletuseks-enne Torinot oli tal norrakast treener-ehk ilmselt osteti värsket “oskusteavet” sisse.

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Mis aastal see oli?

Mäletab kohe nii “hästi”, et ei tee Levandil ja Veerpalul vahet.

Või tõesti, millisel olümpial Veerpalu ei startinud?

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Mis aastal see oli?

Nii hästi ikka ei mäletanud kui arvasin, hoopis Holmenkolleni MM oli 2011 aastal. Ilmselt olid kõik tiitlivõistlused tollal väga kõrgete ootustega seotud.
Oleks võinud ju eile õhtul juba järele vaadata et faktides ei ekskiks. Nüüd kontrollisin selle ka üle, miks siis Kristiina meeskonnaliige samal ajal võistlustel abiks polnud.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Mis aastal see oli?

Nii hästi ikka ei mäletanud kui arvasin, hoopis Holmenkolleni MM oli 2011 aastal. Ilmselt olid kõik tiitlivõistlused tollal väga kõrgete ootustega seotud.
Oleks võinud ju eile õhtul juba järele vaadata et faktides ei ekskiks. Nüüd kontrollisin selle ka üle, miks siis Kristiina meeskonnaliige samal ajal võistlustel abiks polnud.

No aga mine lao oma vankumatud faktid siis Pordile ette.

0
0
Please wait...

Näitan 23 postitust - vahemik 1 kuni 23 (kokku 23 )

Esileht Ajaviite- ja muud jutud Šmigun-Vähi dopingujuhtum

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.