Esileht Väikelaps Sõber tahab külla

Näitan 12 postitust - vahemik 1 kuni 12 (kokku 12 )

Teema: Sõber tahab külla

Postitas:

4a lapse lasteaia sõber tahab meile külla tulla. Muidu mängivad lasteaias, kuid väljaspool lasteaeda mitte. Samuti ei tunne selle lapse vanemaid rohkem kui tere-head aega ja paar lauset siia-sinna. See laps küsis oma vanemalt, kas saab mu lapsele külla tulla ja tema vanemad polnud minu üllatuseks vastu. Ise samuti otseselt vastu ei ole, aga kuidas see välja näeks? Ma olen kursis, et koolilastel käivad sõbrad külas, kuid kuidas on lasteaialastega? Kas tuleb laps külla koos vanematega või üksi st vanemad toovad ja tulevad pärast järgi vms? Saan aru, et tegu oleks kahepoolse külastusega ja mingil ajal kutsutaks mu laps neile ka külla.

0
-6
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ikka jah, neljane ju natuke vara, meil hakkas see külas mängimas käimine kuskil 6a.
Kui on olemas lasteaia meililist vms, siis saad sealt ju nende kontaktid, või õpetajalt, )või kui silmast silma näete hommikul ja õhtul) kokkuleppimine käib ikka vanemate vahel, kes kuna kuhu ja kuna järgi tulla jne.
Tavaliselt on meil olnud, et kas õhtul või laup. paar tunnikest, nt võtad lapse lasteaiast enda poole kaasa ja paari tunni pärast tuleb vanem järele. Oleks meeldivam ja omal süda rohkem rahul muidugi, kui tunneks ka vanemaid enne rohkem, kui lapse kuhugi küla peale anda! Ega neljane ei jaksa kauem külas olla ka kui nt 2 tundi, saab oma asjad ära näidata sõbrale ja vast ei jõua asjade jagamisel tülli minna.

+2
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui 4-aastane külla kutsuda siis tuleb minu meelest kohe arvestada, et tõenäoliselt on ta mingist hetkest külas pigem sinul vanemana, mitte lapsel. Sellises vanuses nad ikkagi kipuvad enamvähem kogu aeg juhendamist vajama, võivad jube kergelt riidu minna ja siis vaja tegeleda ja juhendada. Selline variant, kus lapsel sõber külas ja siis nt lapse toas toimetavad ja vanem toimetab omi asju on pigem ikkagi alates kuskilt lasteaia viimasest rühmast ja algkooliealistel.

+3
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

4aastane võib ka üksi külas olla, lihtsalt ole valmis teda wcs aitama ???? Meil käis tüdruk ka 4aastaselt kodusel sünnipäeval üksi (olime varem koos külas käinud).

Kui eelistad, et teine vanem juures, siis ütle julgelt välja.

Muidu aga hea soodustada lasteaiavälist suhtlust. Olen ise üritanud mitmeid kordi oma lapse sõpru külla kutsuda ja tulutult, küll see küll teine ettekääne ???? Laps õnnetu, miks tal külalisi ei käi, kuigi õpetajate sõnul ka need lapsed tema sõbrad

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meie lapsel hakkasid just 4a sõbrad külas käima. 1,5 max 2h korraga ja üldiselt õhtupoolikul, et oleks kodus kõhu täis söönud ja puhanud. Või nädalavahetusel. Esimene aasta oli tüütu jah-kogu aeg pidi juures olema ja juhendama/mänge välja mõtlema. Aga no, 1-2 korda nädalas jaksab ikka. Ja palju käisime teiste vanematega koos kelgutamas ja mõnguväljakul vms.
Viieselt õppisid juba omavahel mängima, piisas sellest et oled lähedal kui abi vajas.
Nüüdseks esimeses klassis ja sõpradega väga lihtne. Ise kutsub ja organiseerib. Tunneme kõiki sõpru ja teame nende vanemaid. Alati pole vaja ise koduski olla.
Ma soovitan küll et kutsuge sõber mängima!

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Miks 4aastastele peab mänge välja mõtlema ja juures passima? Mul on lapsed äsja 4a saanu ja 1a ning nende mängulegi pean haruharva vahele segama… Tavaliselt vaid siis kui aastane on müramishoos kuidagi õnnetult kukkunud ja haiget saanud. Kui lapsel käivad omavanused sugulased külas siis ei pruugi neid mitu tundi õieti näha ja minuga neil küll aega rääkida pole…

Tasuks otse sõbra vanematega läbi rääkida kuidas nemad seda küllatulekut näevad ja vastavalt teie soovidele kokku leppida.

Kujutan ette, et koos vanematega külla tulemine tähendaks, et lapsed mängivad omaette ja te vahite terve selle aja võõraste inimestega keset elutuba tõtt. 🙂

+2
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

On alles ajad. Ma käisin ca 5-6 aastaselt omapäi sõbrannadel külas, kes läheduses elasid ja pidin lihtsalt teatud kellaajal koju jõudma. Nemad käisid minu juures ka. Ja kui ma olin 3-4aastane, siis sai emaga käidud tema sõbrannade juures, kellel olid samavanused lapsed või veidi vanemad ja nad mängisid minuga ja õpetasid rattaga sõitma. Niiet miks sa ei võiks siis oma lapse sõbra emaga tutvust sobitada ja uurida, kuidas see võiks välja näha? Paku nt välja, et tuleb mingil laupäeval koos lapsega teile külla ja samal ajal kui lapsed mängivad, joote te koos kohvi vms.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mu lapsel käis ka lasteaia sõbranna külas. Kutsusin nädalavahetuse hommikul, siis lapsed ei väsi ootamisest ära. Lapse ema kasutas juhust ja läks mõneks tunniks oma asju ajama, pärast pakkusin kohvi-küpsist, ajasime veidi juttu.

Lapsed said kenasti ise mängitud, ei pidanud miskit mõtlema-tegelema. Kutsusin suuliselt ükdsõnaliselt (et kas oleks huvi jne) lasteaias hommikul, siis vahetasime kontakte. Pärast saatsin sõ umi, et mis aegadel meile sobiks.

Mõlemad olid sel hetkel neljased.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

4-aastased saavad omavahel kenasti mängitud, aga seda võib küll olla, et vajab vetsus abi ja kindlasti peab ka täiskasvanu lapsega veidi suhtlema, a la kas sa tahaksid vett juua või trepi peal ärge jookske.

Kui teised vanemad ei ole nii tuttavad ja pole ka soovi tutvust teha, siis saab kokku leppida, et laps on tund-kaks külas ja siis tulevad vanemad järele.

Ma oma sama vana lapsega olen käinud sõbranna sama vanal lapsel külas, siis ma olen küll ise ka seal kohapeal, aga lapsed on oma toas ja mängivad seal, ega nad sealt muuks välja ei tulegi kui et tahavad pissile või midagi juua-süüa.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Siin pole midagi keerulist. Meil toimusid sellised külastused pärast lasteaeda. Kelle juurde mindi, selle ema/isa võttis mõlemad lapsed. Külastus kestis umbes 1-1,5 tundi, siis tulid lapsevanemad külas olnud lapsele järele ja viisid ta koju. 4aastasena ei olnud selliseid külastusi palju, ehk kord kuus, aga lasteaia viimases rühmas olid sellised külastused tavalised. Enamasti käidi külas vastastikku. Kord oli mõni sõber meie juures, siis minu laps nende juures külas.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Jah, meil küll käisid laste parimad sõbrad ka lasteaia ajal külas. Vanematega vahetasime telefoninumbreid. Mõne vanemaga saime sõbraks, kohvitasime, teised lihtsalt transportisid lapse meile ja pärast jälle viisid ära. Sama moodi käisid minu lapsed külas. Aga seda alates vanusest, kus laps juba ise vetsus hakkama saab, ehk siis alates 5-ndast eluaastast. Nooremad käisid koos vanematega ja sel juhul oli vanem tuttav.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Johhaidii 😀 võtad koos lasteaiast või siis teine vanem toob 1-2 tunniks. Mängivad oma toas. Paku vahepeal pirukat vms ja muud polegi. Tullakse järgi ja võetakse laps ära. Vaata üle, ehk on norm vanemad ja saad järgmine kord oma lapse sinna sokutada. Mis siin imelikku on. Mina sõitsin 5a üksinda kesklinnast õismäele trolliga ja peatus oli majast mingi km kaugusel 😀

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 12 postitust - vahemik 1 kuni 12 (kokku 12 )


Esileht Väikelaps Sõber tahab külla