Esileht Beebi ja mitmikud Sobiv lutt

Näitan 10 postitust - vahemik 1 kuni 10 (kokku 10 )

Teema: Sobiv lutt

Postitas:
Kägu

Laps on 2-kuune ja imemisvajadus on suur. Kuna saab RPA siis tissi imemiseks ei saaanda, aga näha on, et otsib suuga ja tahab kogu aeg imeda, küll lutsutab mänguasju kui lähedal on või oma rusikat, kui süüa pakkuda, siis seda nagu ei taha. Vahel ongi raske aru saada, et kas nüüd jälle nälg või lihtsalt tahab imeda. Aga no luti võtmist selgeks ei saa. Olen proovinud mingit NUK-i lutti, siis Philips Avent lutti, siis Mam lutt (kõik 0-6k vanustele) ja no lootusetu. Ega ma seda lutti ei topikski, aga tema puhul tundub, et see oleks väga lohutav. Kas on veel mingeid lutte, mis teistsugused ja mida teie lapsed lõpuks tunnistanud on sellises vanuses? Ta üritab lutti imeda nagu hästi lahtise suuga, nagu tahaks suurelt suhu võtta nagu pudelilutti, et alumine huul rullis ja suu avatud rohkem.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Kas sa proovisid lateksist (kollast) või silikoonist (läbipaistev) lutte? Mõnele lapsele meeldib üks neist materjalidest palju rohkem kui teine. Lateksist lutid on oluliselt pehmemad, silikoon jälle palju kõvem materjal. Meil oli hea kogemus NUK luttidega just, sest need on nn ortodontilised lutid, mis on sama kujuga, kui ema rind võtab lapse suus. Aga jah, proovi mõlemat materjali.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Mul on tunne, et Nuk lutt on lateks, sest see on pruuni värvi ja pehme, aga lõigatud otsaga nagu, mis minu arvates pole ju justkui keelele mugavaim. Pigem võiks siis vaadata Nuk lateksist ümara otsaga lutte?

Please wait...
Postitas:
Kägu

Pruun ja pehme on jah lateks. Aga NUKil minu teada ei olegi ümmargusi lutte, selles nende disaini idee ongi, et ümmargune lutt väidetavalt ei mõju lapse hambumise kujunemisele hästi. Aga kui tahad ümmargust lutti katsetada, siis pead mingi teise firma oma proovima. Üks variant on veel tegelikult: võib katsetada vanemale lapsele mõeldud lutti nt seda NUK lutti, mis on 6-kuusele ja sealt edasi. Võibolla tahab su laps lihtsalt suuremat lutti.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Nuk “lõigatud otsaga” silikoonlutt. Aga! Lutti sai alates sünnist ja esimesed kuu aega ikka sülitas kogu aeg välja 🙂 St ikkagi nõudis harjutamist. U 2-kuuselt siis hakkaski ise järjepidevalt võtma. Samal põhjusel harjutasin luti külge, et kuna tegu RPA beebiga, siis oli midagi imemisvajaduse rahuldamiseks vaja.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Minule soovitati enne synnitust poes Bibs lutti. Et paljud kiidavad. Kodus oli ka teisi lutte, Avent jms aga beebi tunnistab tõesti ainult Bibsi.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Kui on vaja proovida erineva kuju ja materjaliga lutte, siis Canpolil on olemas nii ümara, lõigatud ja sümmeetrilise otsaga ning nii lateksist kui silikonist. Odavad ka ja tihti ühe kaupa pakis, mis proovimiseks väga hea variant. Minu lapsele muidu sobisid kõik lutid, mida pakkusin, aga suus püsis kõige paremini just Canpol lõigatud otsaga lutt või Nuk, aga see viimane jättis tugeva randi suu ümber.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Jah, on küll teistsuguseid lutte ka. Minu laps võttis ainult Jollypoppi.
See on hoopis teistsugune kui need tavalised Nukid ja Mamid. Neid ei saanud talle suhu pistagi, sest hakkas öögatama ja kui see õudus piisavalt kiiresti suust ei kadunud, oksendas välja ka kõik mis kõhus oli parajasti.
Alguse sai see nii, et kuna ta sündis enneaegsena, siis haiglas oli tal Gumdrop. Koju tuligi sellega ja lutsis ja rebis-mudis nii agaralt, et lõpuks Gumdrop pragunes servast. Gumdroppi kuskil ei müüdud tavainimesele ja ma olin juba närvivapustuse äärel, kui avastasin, et Jollypop on samasugune, ainult veidi suurem (sest Gumdrop on enneaegsetele). Tellisin internetist ja oh seda õnne, kui see hästi kaubaks läks. Magades lipsas see tal suust välja, siis kahmas peosse ja niiviisi magas, lutt näpus, nii popp oli see Jollypop.
See Philips Aventi oma tundub Jollypopiga sarnane, seda siis veel ei eksisteerinud, kui minu laps beebi oli. Nad on selle vist Jollypopi pealt maha vehkinud. Aga pilte vaadates ei saa ma küll aru, kuidas see suhu peaks mahtuma, nina jääb ju ette, sest lihtsalt terve rõngas on. Jollypoppidel on ülemine osa kitsam, et nina alla ära mahuks.
Kahjuks ma ei ela Eestis ja ei oska öelda, kas Jollypoppe ehk ka kuskil müüa on või saab ainult netist.
Aga lohutuseks võin öelda, et sul on veel hästi, minu laps oli nõus võtma ka ainult üht kindlat pudelilutti, mida müüdi ainult apteegis ja mis oli nii pehme, et ei pidanud kaua vastu. Ükskord, kui ostma läksin jälle, teatas apteeker, et need võeti tootmisest maha, ei ole ja ei tule. See esimene närvivapustus ei olnud midagi võrreldes sellega, mis ma siis sain. Ostsin kokku terve pudelite ja luttide kollektsiooni, laps ainult öögatas nende kõigi peale või kui veidi lutsis, siis kätte midagi ei saanud. Aga lõpuks, oh imet, kuniks apteegiluttide tagavara otsa sai, hakkas ta võtma Tommee Tippee oma.
Nii et ära anna alla, ka kõige pirtskamale titele on kuskil õige lutt.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Minu esimestel lastel olid Avent lutid, nii sai kolmandale ka see ostetud. Aga talle see ei sobinud, muudkui ajas ära, samas minu näppu lutsutas küll. Avendi lutt (ja paljud teised) on selline “õhuke” liistakas. Peale mitut poes käiku leidsin Tommee Tippee, need lutid olid jämedamad. See suurus sobis talle paremini.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Minu lapsele sobisid algul kõik lutid. Nii sai ühe nuki luti kadudes võtta kasutusele mami lutt. Ja peale seda enam teisi ei taha. Nii siis jäigi mami pudel ja rõngaslutt

Please wait...
Näitan 10 postitust - vahemik 1 kuni 10 (kokku 10 )

Esileht Beebi ja mitmikud Sobiv lutt