Esileht Tööelu, raha ja seadused. Sobiva elukutse leidmine

Näitan 10 postitust - vahemik 1 kuni 10 (kokku 10 )

Teema: Sobiva elukutse leidmine

Postitas:

Olen omadega ummikus.
Käin välismaal tööl, reisin kuude kaupa mööda maailma. Palk on hea, kuid töö raske, pingeline ja stressirohke. Iga päevaga tahan üha rohkem koju. Olen seda tööd alles paar aastat teinud, maksin õppelaenud ära, ostsin laenuga kodu ja sisustasin ära. Sellest tulenevalt suurt rahareservi pole. Nüüd tahaks paikseks jääda. Tunnen iga päevaga, et raiskan mõttetult elu. Elukaaslast pole selle elukorralduse juures leidnud. Probleem on aga selles, et ma ei oska ühtegi teist tööd teha ega tea, mis mind võiks huvitada. Miski nagu ei paku huvi ka. Praegune töö on väga kitsas valdkonnas, milles Eestis tööd eriti ei leia, Tartus täiesti võimatu. Kodu on Tartus ja seal tahan elada. Kuna kodulaenumakse on Eesti miinimumpalk, siis sissetulekut oleks vaja vähemalt keskmist. See oleks üle kahe korra väiksem kui praegu, kuid ma ei soovigi rahamägesid, see ei tee mind õnnelikuks. Kui saaks, muudaks kohe täna oma elu. Kust alustada? Kuidas leida huvipakkuv valdkond ja siis töö? Praegune elu tundub täiesti mõttetu ja tühi. Elu lihtsalt libiseb mööda ja ei paku mingit huvi. Üheks võimaluseks oleks töötada seni, kuni laen tagasi makstud, kuid see tähendaks aastaid masenduses vindumist. Võib lausa tervisele hakata.

+5
-3
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 09.12 16:26; 10.12 02:58;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui vana pled?

0
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kas ettevõtluse peale oled mõelnud? Kui sul on nii spetsiifiline töö, mis sulle huvi pakub, aga millega Eestis tööd ei leia, kas see tähendab seda, et eestis selle valdkonna vastu üldse huvi pole? Kui huvi oleks, aga lihtsalt pole vastavat firmat, siis äkki lood ise selle firma?

Mingil põhjusel sa ju selle eriala valisid, mida praegugi teed, mõtle variandid läbi, kuidas juba õpitud oskusi kodumaal rakendada ja äkki saad lihtsalt midagi veidi juurde õppida ja sama eriala juurde jääda, mitte päris nullist alustada.

Ma arvan ka seda, et sulle praegu tundub, et tahaksid rahulikku ja paikset elu, aga kui sa oled mitu aastat ringi reisinud, rahapuudust pole olnud, siis vaikne paikne ja palgapäevast palgapäevani elu tundub sulle ahvatlev vaid senikaua, kuni sa seda endale eemalt teoreetiliselt ette kujutad. Kui selline argipäev käes, siis pärast ei jõua ennast ära kiruda.

+7
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Las ma pakun… stjuardess?
Olen olnud sinu sussides ca 10a tagasi. Töötasin nii 4a. kuni ostin ka laenuga korteri ja tulin tulema. Ise ka ei usu, aga pidutsemine ja reisimine lihtsalt väsitasid ära. Ma ei kahetse oma ostsust ning neid, kes minust sinna veel jäid, ei kadesta karvavõrdki. Samas tagasiharjumine võttis aasta kindlasti. Läksin uuesti kooli ja alustasin nullist. Aga ma olen üliõnnelik, et tagasi tulin. Nüüd on mul pere ja oma kodu ning minu inimesed on lähedal.
Mida sulle soovitada? Ei teagi. Kui raha pole oluline, siis tuleb see õige asi sinuni kiiremini.
Ja veel – tule tagasi alles kevadel. See, kes on valguse ja päiksesega harjunud, sellele on jaanuar-veerbuar väga karm.

+6
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Vanust veidi üle 30 aasta. Mõtlen küll, et hakkaks ettevõtlusega tegelema, aga ei leia head ideed.
Tänud vastajatele. Soov on hiljemalt suveks Eestis olla, aga kui ühtegi head mõtet ei teki, on veidi nutune.
Võiks õppima minna, kuid selleks jälle peab huvipakkuva eriala leidma.

+2
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 09.12 16:26; 10.12 02:58;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Proovi töötukassa karjäärinõustaja abi. Registreerida saab Töötukassa lehelt. Nõustamise võimalus ka läbi Skype. Võid ka mitu korda kasutada. Võibolla aitab seda “oma” valdkonda leida.

0
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Millega sa tahaksid tegeleda, kui kõik oleks võimalik (kujuta ette, et supled rahas ja annet on kõigeks)?

Mis aine(d) sulle koolis meeldis(id) ja/või hästi välja tuli(d)?

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Las ma pakun… stjuardess?

Tartus?

Ma läheks hoobilt Lennuakadeemiasse ja õpiks lennujuhiks. Niikaua kõrvalt töötaks.
Tartus on ju lennuväli ka.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tõlkijaks võid hakata. Eelduseks on muidugi võõrkeele ja eesti keele oskamine (ilma naljata, suur osa tõlkija kandidaate põrub sellega läbi, et emakeeleks olevat eesti keelt ei oska, isegi kui võõrkeel on suus) ning head oleks teadmised mingist valdkonnast, mida siis tõlkima asuda.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mõtle sellele, mis olid need töö osad mis sulle meeldisid ja mis hästi välja tulid. Just osade kaupa – mõnele meeldivad numbrid, teisele korraldamine, kolmandale lugemine, neljandale sisekujundus jne.

Toome siis stjuardessi näiteks –
kui sulle meeldis inimestega suhtlemine ja tunned end vabalt probleemide lahendamisel, siis sobib ilmselt klienditeenindus ka muudel aladel.
Kui oled hea kohaneja ja hea jutuga – siis äkki töö müügi alal.
Kui oled kiire taibuga ja oskad hästi korraldada, meeldivad numbrid -siis töö logistikavaldkonnas, ostu-müügi planeerimine.
Kui meeldisid inimesed, tunned end vabalt erinevate rahvuste hulgas – töö turismivaldkonnas või ürituste korraldamine.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 10 postitust - vahemik 1 kuni 10 (kokku 10 )


Esileht Tööelu, raha ja seadused. Sobiva elukutse leidmine