Esileht Pereelu ja suhted Sõbra jaoks laenu võtmine

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 47 )

Teema: Sõbra jaoks laenu võtmine

Postitas:
Kägu

Sõber sattus rahalisse raskusesse ja pöördus mu poole palvega, et võtaksin talle laenu 3000 eurot. Mingil põhjusel ta ise ei saanud laenu võtta. Lubas mulle kõik tagasi maksta, aga ma siiski keeldusin ja põhjendasin, et risk on liialt suur, ei tea ju, mis elu toob. Ta solvus ja enam me ei suhtle. Tunnen end süüdi, et sõpra hädas ei aidanud, ehk ikka oleks pidanud aitama. Kuidas teie oleksite käitunud?

+11
-27
Please wait...

Postitas:
Kägu

Täna jumalat, et lahti said, sest teie sõprus oleks nagunii läbi saanud. Ainult hiljem oleksid sina jamades.

+68
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Selles olukorras on ainult kaks võimalust:

1) võtad laenu ja annad sõbrale. Sõber tagasi ei maksa/viivitab pidevalt maksmisega. Sõprus läbi, sul võlad kaelas;
2) ei võta laenu. Sõprus läbi.

Sinu valik.

+67
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Täna jumalat, et lahti said, sest teie sõprus oleks nagunii läbi saanud. Ainult hiljem oleksid sina jamades.

Just. 99% tõenäosusega oleksid jäänud ilma nii oma rahast kui sõbrast, praegu pääsesid 3000€ võrra odavamalt 🙂

+58
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Nii väikest summat annavad pangad suhteliselt kergelt, nii et kui pank pole nõus talle andma, siis on see hiiglaslik ohumärk. Ma olen kindel, et sa oleksid jäänud ise seda laenu tagasi maksma.

+50
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Kirikusse vaja minna murega ikka ja palvetada, et sõber ise raha leiaks?

Jah, kui viitsib, võib vabalt minna.

+7
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Söögiraha annaks ikka, kui sõbral hädasti vaja või kui kodus ähvardab elektri väljalülitamine. Need summad peaksid olema nii paarsada. Kui kolm tuhat, siis oleks vaja ikka täpselt teada, mille jaoks see summa on. Ja kas on tagatiseks midagi. Ja milline majandaja sõüber on ja kuidas on suhtumine üldiselt.
Muidu on nii, et kus on 10 miljonit, küsid ja küsid, lõpuks öeldakse sulle, et kuule, vana asi ,kaua võib.

+14
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Kuidas sa nii kiiresti vastad, tahan ka osata. 🙁

Ma olen töötu. 😐

+5
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

ma ei võtaks riski, laenu saaks, aga kes selle pärast maksab kui miskit juhtub. Tänan ei, 300€ ma saan aru ja ise ei läheks iialgi sellise summaga oma sõbrannasid- sugulasi tüütama ja keegi ei võtaks ilmselt sellist riski ka minu abistamiseks, ma arvan.

+12
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Sõber sattus rahalisse raskusesse ja pöördus mu poole palvega, et võtaksin talle laenu 3000 eurot.

Huvitav, kas nüüd teeb perekoolikas juba absoluutselt IGA PETMISKATSE kohta teema ja küsib igaks juhuks üle?

Suht raske ju uskuda, et selliseid elementaarseid asju isegi ei teata?
Sõber ise laenu ei saanud ja küsis minult…no halloo, perekoolikas.
Sa pole küll enam ammu tõsiseltvõetav, aga selliste lollustega küll ei maksa üles astuda.

Saaks veel aru, kui sa peast ei mäleta pii komakohti…

+6
-21
Please wait...

Postitas:
Kägu

ma ei võtaks riski, laenu saaks, aga kes selle pärast maksab kui miskit juhtub. Tänan ei, 300€ ma saan aru ja ise ei läheks iialgi sellise summaga oma sõbrannasid- sugulasi tüütama ja keegi ei võtaks ilmselt sellist riski ka minu abistamiseks, ma arvan.

Sinu jaoks oleks siis ka 300€ sõbralt laenata juba liig mis liig või? Ega sa vist päris sõber kellelegi ei ole ja ilmselt pole ka päris sõpru päriselt olnud!
Ma olen küll sõbrale mitu tuhat laenanud ilma igasuguse intressi ja muude trikkideta. Maksid tagasi siis kui said ja kõik olid häppyd edasi. Loomulikult ma ka teadsin miks nad raha vajasid ja kui poleks maksnud siis ilmselt poleks nii suured sõbrad enam olnud aga raha kindlasti meie suhteid niipalju muutnud ei oleks, et kardinaalselt võõraks oleks jäänud.

+4
-24
Please wait...

Postitas:
Kägu

Sõber sattus rahalisse raskusesse ja pöördus mu poole palvega, et võtaksin talle laenu 3000 eurot. Mingil põhjusel ta ise ei saanud laenu võtta. Lubas mulle kõik tagasi maksta, aga ma siiski keeldusin ja põhjendasin, et risk on liialt suur, ei tea ju, mis elu toob. Ta solvus ja enam me ei suhtle. Tunnen end süüdi, et sõpra hädas ei aidanud, ehk ikka oleks pidanud aitama. Kuidas teie oleksite käitunud?

Aitaksin, kui oleks võimalus. Kui mulle antaks see 3000 laenu ja selle tagasimaksmine ei tekitaks mulle keerulist olukorda, siis võtaks laenu. Maksab sõber tagasi, on hea, kui ei maksa ei juhtuks ka midagi. Ma aitaks igal juhul kui see on minu võimuses. Seda siis juhul kui sõber on ikkagi sõber. Antud näiteks polnud sul sõpra. Sõber ei kao ära kui ta ei saa seda, mida tahab. Nii et antud näiteks kõigepealt ära nimeta tuttavat sõbraks. See, et tunned end süüdi, on nüüd küll sinu arengukoht. Teine käitub alatult ja sina tunned end süüdi? Sõber ei kao ära kui ta ei saa mida tahab. Järelikult olid tema jaoks tühi koht ja miks peaksid sa tundma ennast süüdi, kui teine sind ei väärtusta.

+8
-7
Please wait...

Postitas:
Kägu

Sinu jaoks oleks siis ka 300€ sõbralt laenata juba liig mis liig või?

Laenamisvõimeline saab selle pangast. Kui ei saa, siis ei peagi laenama. Sõitku Bolti/Wolti või korjaku pudeleid.

+20
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Sinu jaoks oleks siis ka 300€ sõbralt laenata juba liig mis liig või? Ega sa vist päris sõber kellelegi ei ole ja ilmselt pole ka päris sõpru päriselt olnud!

Ma olen küll sõbrale mitu tuhat laenanud ilma igasuguse intressi ja muude trikkideta. Maksid tagasi siis kui said ja kõik olid häppyd edasi. Loomulikult ma ka teadsin miks nad raha vajasid ja kui poleks maksnud siis ilmselt poleks nii suured sõbrad enam olnud aga raha kindlasti meie suhteid niipalju muutnud ei oleks, et kardinaalselt võõraks oleks jäänud.

saadki laenata, kui endale auku ei löö, kui peaksin ise laenama ja oma taskust maksma, sõprusega pole siin midagi pistmist.
Laenata võib siis sellist summat, kui selle võid mälust kustutada, kui tagasi ei saa. Mitte ei käi pärast PK halamas, et raip ei maksnudki tagasi. Mina peaksin halama.

+10
-2
Please wait...

Postitas:
Kägu

Ma laenasin ka sõbrannale 5000.- käekoti ostmiseks, aga tegu heal järjel inimesega. Teiseks kui laenan, on tagasimakse kuupäev alati eelnevalt määratletud. Üldjuhul max kuu.

+1
-14
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 7 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Laenu sõbra jaoks võtaksin vaid siis kui summa selline, et saan hakkama kui seda mulle tagasi ei maksta. 3000€ oleks minu jaoks liiga suur summa sellise eksperimendi jaoks. Seega oleks talitanud samamoodi ning laenu mitte võtnud. Kui sõber solvub siis on see tema traagika.

+9
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Ma laenasin ka sõbrannale 5000.- käekoti ostmiseks, aga tegu heal järjel inimesega.

Ise ka usud oma juttu?

Ma saan täiesti aru, et on inimesi, kes omale 5000€ eest käekoti ostavad, aga need on sellised inimesed, kes EI PEA SEDA LAENAMA.
Vaid maksavad kaardiga ja arvelt, kus on 500000 vaba, kulutamiseks mõeldud raha.

+17
-4
Please wait...

Postitas:
Kägu

Ma usun, et sa tegid õigesti! Sellised diilid tuleb teha pere sees. Mul oli sarnane olukord. Võlad kokku olid kohtutäituri ees 4000€. Rääkisin õele oma mure ära, kuna mul oli vaja KOHE võlgadest vabaks saada, kuna sain uue töökoha, kuhu ma ei tahtnud oma minevikku kaasa võtta. Suheldes võlanõustaja, juristide ja kohtutäituritega sain võla 3000€-le. Mu õde võttis laenu 2 aastaks. Ja tänu sellele sain asjad ära maksta. Olen talle tohutult tänulik. Aga ma läkson alles siis küsima õelt, kui olin 120% kindel, et ma temale kuidagi võlgu ei jääks ja teda hätta ei jätaks. Tänaseks on juba võlad unustatud.

Kuigi, palju ma ei õppinud. Võtsin omale lõpuks ise uue laenu, et osta palju igatsetud auto. Saan selle autolaenu teenindamisega hakkama.

+6
-6
Please wait...

Postitas:
Kägu

Ma laenasin ka sõbrannale 5000.- käekoti ostmiseks, aga tegu heal järjel inimesega.

Kõlab jah nagu heal järjel inimene, isegi käekotti ei saa laenuta. Tegelikult pole ju mingit vahet, milline see märss on, peaasi, et põhi peab ja vajalik nänn sisse mahub. Ei ole nii, et maksad 5000 ja saad mingi übertehnoloogilise lahenduse, millest 50euroste kottidega leppija ei oska undki näha. Igaüks ostku ikka selline sumadan, mida saab endale lubada, pealegi, kui inimene on heal järjel, siis ei peaks ka tekkima mingit hädaolukorda, kus kohe sel sekundil on vaja mitmetonnine ridikül osta.
Teemaalgatajale: sõbrale tuleb laenata selline laen, millest kahju pole. Minul oleks 3000 ikka väga kahju. Ma pean hulga rasket tööd tegema, et 3000 eurot teenida. Mitte kunagi ma ei võtaks sõbra heaks laenu. Laenaks ainult sellise summa, mis mul niisama vedeleks ja endale peaks ikka ka veel vähemalt sama palju säästusid jääma.

+11
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Küllap ta tegelikult mõistab sind ja saab ka aru, ning eks tal ole piinlik ka. Kui ta just krooniline laenaja pole.
Ei oleks ka andnud. Laenu puhul tuleb alati arvestada, et seda tagasi ei saa.
Sööma kutsuks hädasolija alati.

+6
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Mina annan sõpradele laenu max 200-300 eurot, see on raha, millest ilmajäämine ei ole suureks probleemiks. Õppelaenukäendaja olen vaid õele ja oma lastele.

+8
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Võlad kokku olid kohtutäituri ees 4000€. ……… Suheldes võlanõustaja, juristide ja kohtutäituritega sain võla 3000€-le.

ehk räägiksid sellest lähemalt?
Võlg on 4000 ja kuidagi said selle 3000 peale “räägitud”?

Ilmselt veel vähema peale, sest “need juristid” tavaliselt tasuta midagi ei räägi.

+6
-3
Please wait...

Postitas:
Kägu

Jurist aitab programm on, maksad 5€ ja nad aitavad. Peamiselt läksin kokkuleppele, lubadusega korraga kõik ära maksta. Lahkelt tuldi vastu.

+4
-3
Please wait...

Postitas:
Kägu

KAs tõesti siin on sellised kommenteerijad kellel ei ole omast taskust 3000€ laenata? Hoiusena? Sukasääres pöönigul peidus? Sõpravõiks ju ikka aidata? Keda siis veel kui mitte sõpra? Ma leian, et Teil ei ole siis õigeid sõpru, kui ei julge neile sellist summat laenata ilma hirmuta, et endal on pärast veel hullem.

+1
-25
Please wait...

Postitas:
Kägu

KAs tõesti siin on sellised kommenteerijad kellel ei ole omast taskust 3000€ laenata? Hoiusena? Sukasääres pöönigul peidus? Sõpravõiks ju ikka aidata? Keda siis veel kui mitte sõpra? Ma leian, et Teil ei ole siis õigeid sõpru, kui ei julge neile sellist summat laenata ilma hirmuta, et endal on pärast veel hullem.

Tavaline näljarottide jutt: kui minul oleks, küll mina jagaks kõigile raha.

+13
-2
Please wait...

Postitas:
Kägu

Ise ka usud oma juttu?

Ma saan täiesti aru, et on inimesi, kes omale 5000€ eest käekoti ostavad, aga need on sellised inimesed, kes EI PEA SEDA LAENAMA.
Vaid maksavad kaardiga ja arvelt, kus on 500000 vaba, kulutamiseks mõeldud raha.

Ohjah. Kohe näha, et sa väga finantsvõimekas ja rikas pole, muidu teaksid, et arvel ei hoita 500 000 vaba, kulutamiseks mõeldud raha, dziisas. Isegi mul, kes ma endale rantjee-elu saan lubada, ei ole see 5000 kontol seismas. Vaid investeeritud, kus teatavasti läheb veits aega, et mingi raha kätte saada.
PS: 5000 koti eest pole midagi erilist, tavaline Chanel kott maksab niipalju.

+4
-12
Please wait...

Postitas:
Kägu

Igaüks ostku ikka selline sumadan, mida saab endale lubada, pealegi, kui inimene on heal järjel, siis ei peaks ka tekkima mingit hädaolukorda, kus kohe sel sekundil on vaja mitmetonnine ridikül osta.

Tekib ikka hädaolukord, kui saad teada, et sõbranna paar päeva Pariisis ja saab sulle selle poest ära tuua.
Aga pole probleem, sain järgmisel nädalal võla tagasi.

Aga teemaalgatusele vastuseks-ainult loll võtab sõbra jaoks laenu. Seda ei teeks iial, ka oma mehe jaoks mitte.

+7
-5
Please wait...

Postitas:
Kägu

Minu heaks üks sõber võttis kunagi laenu. Ja olen talle väga tänulik siiani. Väga halb asjaolude kokkusattumus, et hätta jäin.

Läksin mehest lahku, umbes pool aastat enne seda vahetasin töökohta. Palk uues töökohas oli palju parem, kui eelmises ja oli teada, et sel ametikohal ja selles firmas see hakkab pidevalt tõusma, nii et hätta ma ei jää. Lahku minnes võtsin eluasemelaenu enda nimele ja maja jäi mulle ja lastele. Eluasemelaenu sain, aga sel hetkel oleva palgaga oli see piir, pank mulle rohkem ei oleks andnud. Vähe aega olin ju töötanud ka selle palgaga. Maja oli maal, üksikus kohas, auto oliu olemas ja elukoha tõttu ka hädavajalik. Ja siis vajas auto suuremat remonti, ei saanud enam ülevaatuselt läbi. Siis sõber võttiski laenu aastaks ja ma sain auto remonditud. Iga kuu kandsin laenumakse tema arvele ja aastaga sai ta oma laenu tagasi makstud ning võlgu ma ei jäänud talle sentigi. Tegelikutl isegi tahtsin talle veidi rohkem kanda, et tema riski ka kinni maksta, aga ta ei olnud nõus.

Aga jah, eks ta risk ole. Kui ikka väga hästi inimest tunned ja usaldad, võid ju riskida. Aga oht on alati, et jääd rahast ilma.

+11
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Tavaline näljarottide jutt: kui minul oleks, küll mina jagaks kõigile raha.

Sinu jutt on küll näljaroti oma. Ma saaksin sõbrale vajadusel ka rohkem, kui 3000€ laenata. Ning juhul,kui ta seda tagasi ei saa maksta siis olengi sest rahast ilma. Vahepeal koguneb veel ja elu seisma sest ei jää. Seeeest saan SÕPRA aidata, kui tal on abi vaja ja ta ei pea ennast pangalaenuga või liigkasuvõtjaga siduma väikese rahaprobleemi korral.

0
-17
Please wait...

Postitas:
Kägu

Ega ütlus “kui tahad sõbrast ilma jääda, laena talle raha” pole tühja koha pealt tekkinud. Sellest hullem ongi vaid see, kui endal polegi raha, mida laenata, ja pead hoopis ise laenu võtma. Seega hea, et seda ei teinud.
Omast kogemusest. Olen laenanud isegi kaks korda (erinevad “sõbrad”) ja mõlemal korral rahast ilma jäänud. Õnneks polnud väga suured summad. Ei suhtle neist enam kummagagi. Üks küll üritab aeg-ajalt helistada, tavaliselt selleks, et lõpuks jälle raha laenata. Otsige lolli. See kõik oli aga noorema ja rumalamana, mil tundus, et iga “sõber” on sõber.
Praegu olen kogu selle laenamise asja elu jooksul läbi mõelnud, näinud ka teiste (tavaliselt koledaid) kogemusi ja minu seisukoht on järgmine. Oma sõpru tuleb tunda. 20 aastaga olen aru saanud, et mul on täpselt kaks sõpra, kellele laenaks. Nemad seda aga ei vaja. Seepärast ei vajagi, et on niivõrd kohusetundlikud inimesed, et sellise vajaduse oma elus üsnagi välistanud. Kui peaks aga juhtuma midagi täiesti erakorralist, siis neile laenaks küll. Kui oleks ise rikas, siis isegi mitte ei laenaks, vaid annaks niisama. Ja nii lepikski kokku. Kui aga jääb kokkulepe, et makstakse tagasi, siis eeldan samuti kokkuleppest kinnipidamist.
Teine seltskond, kes saaks minult raha, on lähedane pere. Nende puhul mind ei huvita isegi, kas nad tagasi maksavad (no eeldusel, et see kulu oleks mulle jõukohane). Jah, muidugi ei toeta ma mingeid sõltuvusi vmt, aga kui näiteks ema tahaks remonti teha või vennal jääks kodu sissemaksust puudu, siis annaks küll. Vennalt eeldaks küll tagasimaksmist, kui tal vähegi võimalik, aga emalt oleks piinlik isegi võtta. Ta mind palju aidanud.
Kõigile neile, kes siin kilkavad, kuidas sõpru tulebki aidata ja suhtlete rõõmsasti edasi ka pärast seda, kui teid on lohku tõmmatud, siis seda ma ei usu. See pettumuse ja ärakasutamise tunne jääb sisse ja ei ole enam selle inimesega samasugust usaldust ja lähedust, kes teid alt vedas. Proovi, kuidas tahad, no ei ole.

+15
-1
Please wait...

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 47 )

Esileht Pereelu ja suhted Sõbra jaoks laenu võtmine