Esileht Pereelu ja suhted Sõbra jaoks laenu võtmine

Näitan 17 postitust - vahemik 31 kuni 47 (kokku 47 )

Teema: Sõbra jaoks laenu võtmine

Postitas:

Ega nemadki võhivõõrastele laenu andnud, nüüd on sõbrad kadunud
https://www.facebook.com/groups/petturidavalikuks

0
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 24.08 15:40; 24.08 22:11; 25.08 01:29;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina olen sõbrale raha laenanud ja selle ka tagasi saanud. Sõber vajas raha maja sissemakse kokkusaamiseks, maksis järgneva aasta jooksul iga kuu mulle palga kõrvalt võlga tagasi ja mingeid viivitusi ega hämamist polnud.

+3
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma usun, et sa tegid õigesti! Sellised diilid tuleb teha pere sees. Mul oli sarnane olukord. Võlad kokku olid kohtutäituri ees 4000€. Rääkisin õele oma mure ära, kuna mul oli vaja KOHE võlgadest vabaks saada, kuna sain uue töökoha, kuhu ma ei tahtnud oma minevikku kaasa võtta. Suheldes võlanõustaja, juristide ja kohtutäituritega sain võla 3000€-le. Mu õde võttis laenu 2 aastaks. Ja tänu sellele sain asjad ära maksta. Olen talle tohutult tänulik. Aga ma läkson alles siis küsima õelt, kui olin 120% kindel, et ma temale kuidagi võlgu ei jääks ja teda hätta ei jätaks. Tänaseks on juba võlad unustatud.

Täiesti õudne!

Huvitav, mis inimese peas toimub, et ta oma elu selliseks elab?

+6
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma ei riskiks laenu võtmisega sõbra jaoks. Kui ta ei jõua tagasi maksta, on see minu mure. Muidugi ta lubab et jõuab ja püüab. Aga kui ta ise seda laenu juba ei saanud, on tal ilmselt juba mingi rahaline probleem millega hakkama ei saa.
Ma jätaks sõbra selles laenus üldse kõrvale, sest see laen on ju minu nimel ja ma vastutan selle eest.sõber võib küsida küll et kas sa ei usalda mind. Aga kas peaks? Tal võib tulla ette midagi, mis pärast ta ei saa seda tagasi maksta.

+11
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ei ole nii, et maksad 5000 ja saad mingi übertehnoloogilise lahenduse, millest 50euroste kottidega leppija ei oska undki näha

🙂 Kott, kell, auto on staatuse sümbolid.

+1
-5
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 7 korda. Täpsemalt 24.08 16:12; 24.08 22:28; 24.08 22:34; 25.08 10:09; 25.08 14:44; 26.08 10:49; 26.08 19:06;
To report this post you need to login first.
Postitas:

KAs tõesti siin on sellised kommenteerijad kellel ei ole omast taskust 3000€ laenata? Hoiusena? Sukasääres pöönigul peidus? Sõpravõiks ju ikka aidata? Keda siis veel kui mitte sõpra? Ma leian, et Teil ei ole siis õigeid sõpru, kui ei julge neile sellist summat laenata ilma hirmuta, et endal on pärast veel hullem.

Tavaline näljarottide jutt: kui minul oleks, küll mina jagaks kõigile raha.

Sinu jutt on küll näljaroti oma. Ma saaksin sõbrale vajadusel ka rohkem, kui 3000€ laenata. Ning juhul,kui ta seda tagasi ei saa maksta siis olengi sest rahast ilma. Vahepeal koguneb veel ja elu seisma sest ei jää. Seeeest saan SÕPRA aidata, kui tal on abi vaja ja ta ei pea ennast pangalaenuga või liigkasuvõtjaga siduma väikese rahaprobleemi korral.

Preili iluselu vist avas esimese Proseco ja kukkus fantaseerima.
Pange oma kontonumbrid siia alla, iluselu joob ennast täis ja hakkab oma olematut raha pangaarvelt jagama laiali.

+9
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tubli, et ei laenanud. Kusjuures, väga võimalik, et sõber praegu küll mossitab, aga mõne aja pärast imbub vaikselt su külje alla tagasi.

Enda tutvuskonnas kipub olema nii, et suhelda ja sõbrustada tahetakse pigem nendega, kes oskavad ennast kehtestada ega lase endast üle sõita. Nägin kõrvalt juhtumit, kus üks mu pereliige laenas oma “parimale sõbrale” raha, kuid pärast seda hakkas see sõber teda vältima ja kadus lõpuks igaveseks ära. Pereliige pidi tegema aastate vältel hulga telefonikõnesid, lunides omaenda raha tagasi inimeselt, kellega suhtlus ammugi läbi. Teisele soovijale ta enam ei laenanud ja nad on sõbrad siiani.

+5
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Preili iluselu vist avas esimese Proseco ja kukkus fantaseerima.

Kirjutada võiks ikka osata, prosecco on see.

+3
-5
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 7 korda. Täpsemalt 24.08 16:12; 24.08 22:28; 24.08 22:34; 25.08 10:09; 25.08 14:44; 26.08 10:49; 26.08 19:06;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma olen küll sõbrale mitu tuhat laenanud ilma igasuguse intressi ja muude trikkideta. Maksid tagasi siis kui said ja kõik olid häppyd edasi. Loomulikult ma ka teadsin miks nad raha vajasid ja kui poleks maksnud siis ilmselt poleks nii suured sõbrad enam olnud aga raha kindlasti meie suhteid niipalju muutnud ei oleks, et kardinaalselt võõraks oleks jäänud.

Ma laenasin ka sõbrannale 5000.- käekoti ostmiseks, aga tegu heal järjel inimesega. Teiseks kui laenan, on tagasimakse kuupäev alati eelnevalt määratletud. Üldjuhul max kuu.

Mitte ykski heal järjel inimene ei laena raha käekoti ostmiseks. 5000.- käekott pole just kõige kallimate killast, aga ykski heal järjel inimene ei hakka mingi koti pärast laenu võtma.
See rohkem mingi wannabe elu, jõukusega pole siin midagi pistmist.

+9
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ise ka usud oma juttu?

Ma saan täiesti aru, et on inimesi, kes omale 5000€ eest käekoti ostavad, aga need on sellised inimesed, kes EI PEA SEDA LAENAMA.

Vaid maksavad kaardiga ja arvelt, kus on 500000 vaba, kulutamiseks mõeldud raha.

Ohjah. Kohe näha, et sa väga finantsvõimekas ja rikas pole, muidu teaksid, et arvel ei hoita 500 000 vaba, kulutamiseks mõeldud raha, dziisas. Isegi mul, kes ma endale rantjee-elu saan lubada, ei ole see 5000 kontol seismas. Vaid investeeritud, kus teatavasti läheb veits aega, et mingi raha kätte saada.

PS: 5000 koti eest pole midagi erilist, tavaline Chanel kott maksab niipalju.

Ja see 5000-ne kott ei või veits oodata?

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meil on naabrimees, endine, kes isegi ei laenanud raha, vaid andis oma käenduse sõbra laenule. Noh, naabrit meil enam pole, kodu võeti ära talt selle laenu katteks ja me isegi ei tea, kus ta nüüd elab või on, mingis sotsiaalkorteris vist kuskil.
Laenu annab pank. Sõpra abistatakse, mitte ei anta laenu. Kui sõbral kõht tühi, kutsutakse enda poole sööma, ostetakse kott sööki ja minnakse külla. Kui sõbral põleb maja maha või läheb mehest lahku ja pole kusagil katust pea kohal, kutsutakse AJUTISELT enda juurde elama, süüakse ka ühises lauas, et sõber saaks raha kõrvale panna, et endale osta või üürida midagi. Aga laenu anda, ei, selleks on pangad. Jah, kui oleme koos poes või kontserdil ja sõbral ei ole rahakotti kaasas või tuleb natuke puudu vms, siis laenan küll jah, aga see laen makstakse kohe tagasi, kui rahakott käeulatuses.
Laenu annab pank. Neile, kellele saab ja võib laenu anda. Sõbrad on aitamiseks, mitte pankurid.

+10
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mitte ykski heal järjel inimene ei laena raha käekoti ostmiseks. 5000.- käekott pole just kõige kallimate killast, aga ykski heal järjel inimene ei hakka mingi koti pärast laenu võtma.
See rohkem mingi wannabe elu, jõukusega pole siin midagi pistmist.

No kui selliseid kotte on kümmekond, siis võib vahepeal rahavaakum küll tekkida :).

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 7 korda. Täpsemalt 24.08 16:12; 24.08 22:28; 24.08 22:34; 25.08 10:09; 25.08 14:44; 26.08 10:49; 26.08 19:06;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Olen nõus, et enamasti jääksid ilma nii rahast kui sõbrast, aga…
kui 7 aastat tagasi oleks minu sõber samamoodi teinud, ei tea, kus ma täna oleks.

Olin vägivaldses suhtes ja oli vaja sellest välja saada. Tööd mul polnud, säästusid mitte (mees oli selle eest kenasti hoolitsenud). Sõbranna võttis minu aitamiseks ise laenu, et mina saaksin korteri üürida ja kuni töö leidmiseni 2 lapsega ära elada. Kulus lausa ligi pool aastat enne kui tööle sain ja võlga tagasi maksma hakata. Aga andsin endast maksimumi, et võlg kiiresti kustutada. Elasime ligi aasta ülisäästliku eelarvega, ilma teleka ja internetita, ilma meelelahutuseta jne, et saaks iga kuu max summa sõbrale tagasi maksta.

+2
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Olen nõus, et enamasti jääksid ilma nii rahast kui sõbrast, aga…

kui 7 aastat tagasi oleks minu sõber samamoodi teinud, ei tea, kus ma täna oleks.

Olin vägivaldses suhtes ja oli vaja sellest välja saada. Tööd mul polnud, säästusid mitte (mees oli selle eest kenasti hoolitsenud). Sõbranna võttis minu aitamiseks ise laenu, et mina saaksin korteri üürida ja kuni töö leidmiseni 2 lapsega ära elada. Kulus lausa ligi pool aastat enne kui tööle sain ja võlga tagasi maksma hakata. Aga andsin endast maksimumi, et võlg kiiresti kustutada. Elasime ligi aasta ülisäästliku eelarvega, ilma teleka ja internetita, ilma meelelahutuseta jne, et saaks iga kuu max summa sõbrale tagasi maksta.

See on ju täiesti teine olukord! Teemaalgatus rääkis sellest, et sõber on end igatepidi lõhki laenanud, võlad tagasi maksmata jätnud ja nüüd üritab sõbralt suurt summat laenuks saada.

+6
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mitte ykski heal järjel inimene ei laena raha käekoti ostmiseks. 5000.- käekott pole just kõige kallimate killast, aga ykski heal järjel inimene ei hakka mingi koti pärast laenu võtma.
See rohkem mingi wannabe elu, jõukusega pole siin midagi pistmist.

Tegu muidu rikkurite top-i kuuluva perega, nii et su väide ei pea paika.
Sa oled samat sorti, nagu osad finantsteadmisteta perekoolikad, kes arvavad, et rikkad inimesed ostavad oma autod kohe välja:) Ja liisingusse võetakse siis, kui raha pole välja osta.

+1
-5
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 7 korda. Täpsemalt 24.08 16:12; 24.08 22:28; 24.08 22:34; 25.08 10:09; 25.08 14:44; 26.08 10:49; 26.08 19:06;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kaks ühes – jääd ilma nii sõbrast kui rahast.

Kusjuures sõber võib ise reaalselt uskuda ja olla kindel tahtmine tagasi maksta, aga elus võib tulla ette igasuguseid asju ja võib ka tekkida olukord, kus reaalselt pole raha tagasimaksmiseks.

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma saan teemaalgatusest aru nii, et mitte sõber ei palunud 3000.- laenu teemaalgataja omast vabast rahast andmiseks, vaid et taheti teemaalgatajat kasutada nö tankistina pangast vms kohast laenu taotlemisel. Igatahes ei oleks ma sellise asjaga nõus, lõppude lõpuks oleks minu nimi maksehäirete registris, mitte temal!
Oma vaba raha ma heale sõbrale laenaks küll, olgu 30.- või 3000.-. Olen laenanud ja tagasi saanud, ei jäänud sõbrast ilma vaid pigem on tema raskel hetkel antud abi eest alatiseks tänulik, eks peab ka oskama valida, kellele raha anda. Samas mu isa pika eluea jooksul on ikka kümmekond olukorda olnud, et annad sõbrale raha, kaotad nii raha kui sõbra. Ta enam põhimõtteliselt ühelegi inimesele raha ei laena (no oma lapsed jne välja arvatud).

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 17 postitust - vahemik 31 kuni 47 (kokku 47 )


Esileht Pereelu ja suhted Sõbra jaoks laenu võtmine