Esileht Koolilaps Sõbrad külla või ööseks

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 65 )

Teema: Sõbrad külla või ööseks

Postitas:
Kägu

Kui tihti lubate oma laspel sõpru külla kutsuda või lausa ööseks jääda. Minul lapsed 10 ja 8 ja sõbrad käivad pidevalt külas, samuti käivad minu lapsed pidevalt teiste lastega mängimas ja suurem ka ööbib vahest nädalavahetusel või koolivaheajal mõne sõbranna pool või vastupidi. Elan aga oma vanematega ühes majas ja nemad on väga kõige selle vastu. Ütlevad, et laps peab ikka oma kodus olema mitte mööda küla ringi hulkuma ja mujal mängima ja magama. Sama kehtib ka meile külaliste kutsumise kohta, alati peab plats puhas olema kui nemad töölt koju jõuavad. Olen küll üritanud selgeks teha, et tänapäeval teised ajad ja kombed ja see on normaalne kui niimoodi käiakse. Mis teie sellest kõigest arvate ja kuidas on teie peres lood. Aitähh

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

RE: Sõbrad külla või ööseks

Minu laps (hetkel 11) on lasteaia viimasest rühmast alates aeg-ajalt ikka mõne sõbra pool ööbinud, samuti ka sõbrad meil. samas mitte ka väga tihti, umbes 3-4 korda aastas. ise ööbisin vaat, et sagedaminigi oma sõbranna pool selles vanuses ja tema omakorda meie pool. pole need ajad selles mõttes nii erinevad midagi. muidugi, alati teen ikka ennem endale selgeks, kes see sõber ja tema vanemad on, et muretsema ei peaks, et miskit halba juhtuda võib. alati lepin ka vanematega isiklikult kokku, kas üldse sobib ja umbes kui kauaks jne.

Please wait...
Postitas:
Gipsy

Minu lapsel (10.a.) käib palju sõpru külas. Enamus meie kõrvalmajadest. Mulle meeldib, et mu oma laps on kodus ja seetõttu ka luban sõpradel meil olla.
Ööseks jääb keegi kord nädalas ikka. Minu laps tahab ise harva teiste juures ööbida. Meil väga kodune suhe 🙂
Ja lapse sõprade vanemad peavad kindlalt teadma, kus nende lapsed, sellepärast võtan ise nendega alati ka ühendust.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Mulle ei meeldi kui lapsed liiga tihti külas käivad. Saan täitsa su vanematest aru, et nad tunnevad end ebamugavalt, kui lastel sõbrad külas. Kui elate vanemate majas, siis peab kindlasti nende arvamusega arvestama, mitte oma normaalse elu nägemust peale suruma. Muidugi käivad lapsed tänapäeval rohkem üksteisel külas kui vanasti, kuid kindlasti mitte pole see mingi norm, et peabki palju külas käima.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Meie kodus käivad tütre (9a) sõbrad üsna sageli külas ning kord kuus jäävad ka ööseks. Varem käidi rohkemgi külas, kuid ütlen ausalt, et mind hakkas see tüütama ning meie pereelu segama, sestap tõmbasin ma pidurit.
Koolis ollakse koos (kool kestab 8:30-15:30), pika, 1 h, vahetunni ajal ollakse niikuinii ninapidi koos, pärast kooli veel trennides ka.

Mina saan sinu vanematest väga hästi aru, eriti veel, kui see nende maja on:)

Please wait...
Postitas:
Kägu

Inimesed on erinevad Meil endal ei käi kuigi sageli külaisi, kui siis mingitel tähtpäevadel enamasti sugulased. Meil mehega ei ole suurt sõpruskonda. Lapsed aegajalt ikka kutsuvad sõpru ja käivad ise külas. Öisest külasviibimisest ma eriti aru ei saa, milleks see vajalik on`? Siis passitakse poole ööni üleval kui mitte hommikuni… Vaevalt, et ilma nende öiste olenguteta laps end kuidagi tõrjutuna tunneb.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Minu meelest peab kodus kõigil pereliikmetel hea olema ja kõik peavad kompromisse tegema. Ei saa nii, et kui ühele miskit ei meeldi, siis olgu plats puhas tema tuleku ajaks. Miks te üldse elate vanemate majas sellise dikteerimisega nõustudes? Kas ärakolimise võimalust pole? Oleks kõigil parem.
Ise olen alati laste külaskäimisi, ööbimisi ja üldse sõbrustamist igati toetanud ja soosinud. Minu meelest on see väga oluline. kellele ei meeldi, see rakendagu enda peal, mitte ärgu piiraku teisi (ka mitte omai lapsi, nagu nt eelmine kägu)

Please wait...
Postitas:
Kägu

Ma ei saa aru, kas lapsed segavad kuidagi vanainimesi? Või on ruumi nii vähe, et lapsed ei saa eralduda ja teises toas vanaema-vanaisa omaette olla? Või on vanainimesed lihtsalt selle vastu, et lapsed külapeal kolavad (iga roju oma koju, nö emotsionaalne blokk)?

Mina ise olin sellisest perest, kus isa ütles, et minu laps magab öösel minu katuse all. Käisin külapeal vast keskkooliklassides vaid. Oma lapsel luban muidugi mõõdukalt külalisi kutsuda ja ka ise külas käia. Igaühel peab oma kodus hea olema ja minu kodu on ka mu lapse kodu.

Please wait...
Postitas:
Kägu

mu 6-aastasel tüdrukul käib mitu korda nädalas naabritüdruk külas, ja ka vastupidi. minu arust on see ainult lahe – neil on koos nii lõbus olla ja tegemist küllaga. soojemal ja valgemal ajal mängivad jälle koos õues rohkem. mis selles üldse halba saab olla, et lapsel külalised käivad? minu sõbranna tütar (ühevanune minu lapsega) on mitmeid kordi meil ööbinud, pidzaamapidu või mis iganes see neil on, pidanud. loodan, et kooli minnes leiab endale toreda sõbranna ja see sõbranna(d) on alati meie kodus teretulnud!

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt
Postitas:
Maxine

Minu lapsed ka alates viiendast eluaastast (lasteaia east)aeg-ajalt sõprade pool olnud või siis on sõbrad jälle meil ööbinud. Mitte just sagedasti, aga korra kuus ikka keegi saabub meile või läheb minu laps kellegi juurde.
Olen ka jälginud, et see on laste omavahelises sõpruses üks suuremaid motivaatoreid. Keegi pole usaldust siiani kuritarvitanud. Loomulikult luban oma lapsed ainult neisse peredesse, kus tunnen piisavalt ka vanemaid. Ja kindlasti kooskõlastan sellise visiidi ka lapsevanematega, et vältida ebameeldivaid üllatusi ja arvestada teise perede plaanidega. Midagi halba ei oska ma selles kuidagi näha.

Please wait...
Postitas:
amatöör

kes maksab, see tellib ka muusika – ehk kui elate koos vanematega – peate nendega ka arvestama.
jäävad küll ööseks – nädala lõpus või vaheajal, samas on ise ka ööseks jäänud sõprade juurde – seega ei keela.
suvel on telk aias – siis magatakse sõpradega seal.
Endalegi meeldis jääda ööseks küll või kui sõbranna külas oli – palju põnevam. Seega soovitan vanemal vahest mõelda enda lapsepõlve peale.

Please wait...
Postitas:
agneriin

Ei meeldi üldse, kui keegi ööseks jääb, ei räägi siinkohal mitte ainult lastest, vaid ka täiskasvanutest. Igaüks ööbigu oma kodus! Ja oma last ( 9a ) ka mitte kuskile ööbima ei luba, õnneks ta pole selleks soovi avaldanudki.

Please wait...
Postitas:
agneriin

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Ma ei saa aru, kas lapsed segavad kuidagi vanainimesi? Või on ruumi nii vähe, et lapsed ei saa eralduda ja teises toas vanaema-vanaisa omaette olla? Või on vanainimesed lihtsalt selle vastu, et lapsed külapeal kolavad (iga roju oma koju, nö emotsionaalne blokk)?

Mina ise olin sellisest perest, kus isa ütles, et minu laps magab öösel minu katuse all. Käisin külapeal vast keskkooliklassides vaid. Oma lapsel luban muidugi mõõdukalt külalisi kutsuda ja ka ise külas käia. Igaühel peab oma kodus hea olema ja minu kodu on ka mu lapse kodu.[/tsitaat]
Öine aeg on magamiseks, mitte kuskil ringitrallitamiseks, sõpradega suhtlemiseks on päevane aeg. Ja mind näiteks segab küll, kui minu kodus on võõrad inimesed, sõltumata sellest, kas nad on lapsed või täiskasvanud. Tahan ennast oma kodus tunda privaatselt, ei taha oma koju ööseks ei täiskasvanuid ega lapsi. Mind näiteks häirivad külalised, kes ei saa aru, millal tuleb koju minna. Külalised võivad ju olla paar tundi külas, aga siis tahan rahu ja privaatsust ja ainult oma perega koos olla. Igal perel on oma elu ja teiste juurde ööseksjäämine häirib seda.

Please wait...
Postitas:
Kägu

mu lapsed 7 ja 9, mitte kunagi ei käi sõpru külas ja nad ise ka ei käi, ei lihtsalt külas ega ka ööseks mitte. Ei ole küll kuidagi tõrjutud lapsed, aga ühtegi sellist sõpra neil küll pole, kellega nii tihedalt suheldakse. nad on just pigem hästi kodused ja pere ligi hoidvad lapsed, mulle ausalt öeldes meeldib see. olen ise ka hästi kinnise koduse eluga inimene, sõbrad käivad külas kindlatel kokkulepetel, ise samuti. mulle ei meeldi, kui tullakse ette teatamata ja jäädakse ei-tea-kui-kauaks, sest reeglina olen ma ise liiga viisakas, et öelda, et mul on tegelikult väga mitu tähtsat asja planeeritud sellesse aega, ja siis pärast põen ja olen ajahädas. nii et see külaskäimine ei pruugi tõesti sugugi alati kõigi meele järele olla.
kui lastel see soov tekiks, külalisi kutsuda, siis ma küll esialgu ei keelaks, aga räägiks mõistlikust külaskäimisest. Aga see häirib küll, kui külla kipub näiteks naabrilaps, lihtsalt seetõttu, et tal igav on. ehkki mingit sõbrustamist ja koos mängimist tal minu lastega ei ole.

Please wait...
Postitas:
leeni

oma lapsepõlvest mäletan, et külalisi käis mul … vahest – sünnipäevadel ja vbla korra-paar kuus niisama ka (alati pidi ette kokku leppima jne). Sellist \”lähme peale kooli meile\” ei olnud. Vanemad andsid üsna kähku mõista, et see on nende kodu ja kogu moos (elamine oli muidugi väike ka). Noh, ja selle tulemusena ei kutsunud ma suurmana enam ise endale vanematekoju külalisi. Käisin pigem ise teiste pool.

Omal on poisid 6 ja 9 ning nende külalisi ja külaskäike küll soosin. Väiksemal veel palju külalisi ei käi, aga suuremal küll. Vahepeal hakkaski seltsielu juba nii tihedaks minema, et kool ei mahtunud enam sinna vahele – siis tõmbasime vähekese pidurit.
Aga minu suhtumine on see, et minu kodu on ka minu laste kodu ja ma tahan oma laste elus osaleda ka siis, kui nad täiskasvanud on, seega tassigu oma sõpru julgelt koju. Meil ruumi palju ja paar väikest poissi majapidamises rohkem või vähem ei ole määraja. Endal käib ka palju sõpru külas.

Ööseks eriti ei käida – paar korda on need lapsed olnud, kelle vanemaid ma ise hästi tunnen.

Please wait...
Postitas:
agneriin

[small]leeni kirjutas:[/small]
[tsitaat]oma lapsepõlvest mäletan, et külalisi käis mul … vahest – sünnipäevadel ja vbla korra-paar kuus niisama ka (alati pidi ette kokku leppima jne). Sellist \”lähme peale kooli meile\” ei olnud. Vanemad andsid üsna kähku mõista, et see on nende kodu ja kogu moos (elamine oli muidugi väike ka). Noh, ja selle tulemusena ei kutsunud ma suurmana enam ise endale vanematekoju külalisi. Käisin pigem ise teiste pool.

Omal on poisid 6 ja 9 ning nende külalisi ja külaskäike küll soosin. Väiksemal veel palju külalisi ei käi, aga suuremal küll. Vahepeal hakkaski seltsielu juba nii tihedaks minema, et kool ei mahtunud enam sinna vahele – siis tõmbasime vähekese pidurit.
Aga minu suhtumine on see, et minu kodu on ka minu laste kodu ja ma tahan oma laste elus osaleda ka siis, kui nad täiskasvanud on, seega tassigu oma sõpru julgelt koju. Meil ruumi palju ja paar väikest poissi majapidamises rohkem või vähem ei ole määraja. Endal käib ka palju sõpru külas.

Ööseks eriti ei käida – paar korda on need lapsed olnud, kelle vanemaid ma ise hästi tunnen. [/tsitaat]
No külalisi võib ju ikka käia, kui on tegemist mõistlike külalistega, kes saavad aru, et mingil ajal tuleks ikka oma koju tagasi minna. Aga siin teemas oli küsimus just öiste külaskäikude kohta. Vot sellest ei saa ma kuidagi aru, miks see vajalik on, eriti veel laste puhul. Lapsel käivad ikka sõbrad külas ja, kui see toimub päeva ajal, siis see on igati normaalne. Aga öö on magamise jaoks, eriti veel laste puhul ja siis ma küll ei saa aru, miks peaksid sõbrad külas viibima. Ja nagu ma eespool kirjutasin, siis hindan ma oma kodus privaatsust ja ei soovi seda jagada võõraste inimestega, ei laste ega täiskasvanutega. Ööseks riietun ma tavaliselt öösärki ja ka hommikuti olen öösärgis, mille peal kannan hommikumantlit ja ei soovi näiteks võõraste inimeste ja ka võõraste laste ees sellises riietuses olla. Samuti korrastan hommikuti oma välimust – pesen hambaid, meigin jne. Neid tegevusi ka ei soovi kellegi ees teha, ega ka olla hommikul korrastamata välimusega võõraste inimeste ees. Ka hommiku- ja õhtusöögilauas eelistan oma pere seltskonda, et arutada ka oma peresiseseid asju, mida ei peaks võõrad inimesed kuulma. Nii, et põhjuseid on mitmeid, miks öised külalised ei ole just väga teretulnud. Aga päevasel ajal ei ole mul ka külaliste vastu midagi, ükskõik, kas tegemist on minu või minu laste sõpradega.

Please wait...
Postitas:
amatöör

inimesed on erinevad – minu juurde võivad tulla mu sõbrad etteteatamata ja jääda nii kauaks kui tahavad, samuti ei ole minu jaoks probleem töllerdada hommikul ilma meigita ja hommikumantlis ringi ka siis, kui sõbrad külas. Märksõna on – sõbrad. sõbrad on ka sellised, kellega olen puuda soola ära söönud – ülikooli ajast kaaslased, endised kolleegid, lapsepõlvesõbrad
Minu lapsepõlves olid ka sõbrad alati oodatud, vanaema pakkus pannkooke ja sõbrad jäid ööseks jne. Ka vanematel käisid külalised, kes meile ööseks jäid. Eriti toredad üritused olid suvel maal – kui telgid löödi aeda üles ja hommikul aeti vanad ja noored metsajooksule.
Samuti ei olegi kohe iga hommiku- ja õhtusöök arutada pereseiseseid asju, seega saavad sõbrad ja laste sõbrad seal osaleda.
Ma räägin – et inimesed on erinevad, nad on pärit erinevatest kodudest. Minul ei ole suurt privaatsuse vajadust, saan seda piisavalt, armastan oma sõpru enda ümber ja suhtlen nendega meelsasti – hea meelega pakun ka öömaja.

Please wait...
Postitas:
Kägu

See angeriin provotseerib siin ilmselt teadlikult. Nii tagurlikke inimesi ei saa lihtsalt olemas olla. Või kui siiski, siis ilmselt pole ta lastel ühtki mänguasja, sest tegegelikult ei ole mänguasjad üldse vajalikud, lapsed ei sõida vast kunagi ka jalgratastega, sest ka need ei ole kuidagi vajalikud – alati saab käia või joosta. Tegelikult pole laste sünnipäevade pidamine ka kuidagi vajalik – kamp lapsi tuleb kokku ja rikub pere privaatsust – õudne.
Sa ikka vanematega suutsid lapsepõlves ühist kodu jagada? Mõtle kui õudne – meigid rahulikult ja siis isa juhtus kogemata pealt nägema.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt
Postitas:
agneriin

[tsitaat]See angeriin provotseerib siin ilmselt teadlikult. Nii tagurlikke inimesi ei saa lihtsalt olemas olla. Või kui siiski, siis ilmselt pole ta lastel ühtki mänguasja, sest tegegelikult ei ole mänguasjad üldse vajalikud, lapsed ei sõida vast kunagi ka jalgratastega, sest ka need ei ole kuidagi vajalikud – alati saab käia või joosta. Tegelikult pole laste sünnipäevade pidamine ka kuidagi vajalik – kamp lapsi tuleb kokku ja rikub pere privaatsust – õudne.
Sa ikka vanematega suutsid lapsepõlves ühist kodu jagada? Mõtle kui õudne – meigid rahulikult ja siis isa juhtus kogemata pealt nägema.[/tsitaat]
Nagu siin eelmine postitaja mainis, on inimesed siiski erinevad, see tähendab ka erineva privaatsus-ja suhtlusvajadusega. Olengi seda tüüpi inimene, kes teisi inimesi väga enda lähedale lasta ei taha, mul on vaja oma ruumi. Ei taha kõiki mõtteid teistega koos arutada, ei taha kõiki tegevusi teistega koos teha, mul on parem olla koos oma perega. Mul ei ole väga palju lähedasi sõpru, sest ma ei vaja neid, liiga suur suhtlusringkond väsitaks mind ära. Muidugi on mul sõbrad olemas, kuid suhtlen nendega siiski teatud distantsilt. Minu jaoks on kõige tähtsam minu pere ja minu kodu on minu kindlus, ei taha siia palju sagimist ja lärmi, tahaks siiski rahulikult oma kodus olla. Ja ei saa aru, mis mõttes on selline soov tagurlik, kui soovin lihtsalt rahu oma kodus ja ei taha liiga palju inimesi oma ellu.
Mis mänguasjadesse ja jalgratastesse puutub, siis need on minu lastel olemas ja ei saa üldse aru, mil moel nende asjade puudumine või olemasolu siia teemasse puutub. Laste sünnipäevi peame ka, aga sinna ei ole loomulikult kutsutud kõik lapse klassikaaslased, vaid siiski lapse parimad sõbrad. Ja ega ma muidugi väga rõõmus ei ole, kui tean, et peab jälle lapse sünnipäeva korraldama hakkama, aga lapse soovist lähtudes olen nõus sellel päeval oma huvid ja soovid teisejärguliseks jätma ja kannatan selle sünnipäeva välja.

Please wait...
Postitas:
Kägu

[tsitaat]Kui tihti lubate oma laspel sõpru külla kutsuda või lausa ööseks jääda. Minul lapsed 10 ja 8 ja sõbrad käivad pidevalt külas, samuti käivad minu lapsed pidevalt teiste lastega mängimas ja suurem ka ööbib vahest nädalavahetusel või koolivaheajal mõne sõbranna pool või vastupidi. Elan aga oma vanematega ühes majas ja nemad on väga kõige selle vastu. Ütlevad, et laps peab ikka oma kodus olema mitte mööda küla ringi hulkuma ja mujal mängima ja magama. Sama kehtib ka meile külaliste kutsumise kohta, alati peab plats puhas olema kui nemad töölt koju jõuavad. Olen küll üritanud selgeks teha, et tänapäeval teised ajad ja kombed ja see on normaalne kui niimoodi käiakse. Mis teie sellest kõigest arvate ja kuidas on teie peres lood. Aitähh[/tsitaat]

Lubame muidugi. Ma ei näe põhjust keelata. Miks peaksime võtma lastelt selle lõbu.
Vanemate teema- see on eraldi ja pikk teema. Sellest ma võiks tunde rääkida, et ärge kolige vanematega kokku.
Aga katsu vanematele selgeks teha, et kuna see on ühine kodu, siis teie perel võiks ka olla mingi otsustusõigus, tegevusvabadus. Püüdke kesktee leida. Päris ärakeelamine, nomaeitea….

Please wait...
Postitas:
Kägu

[small]agneriin kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]

Nagu siin eelmine postitaja mainis, on inimesed siiski erinevad, see tähendab ka erineva privaatsus-ja suhtlusvajadusega. Olengi seda tüüpi inimene, kes teisi inimesi väga enda lähedale lasta ei taha, mul on vaja oma ruumi. Ei taha kõiki mõtteid teistega koos arutada, ei taha kõiki tegevusi teistega koos teha, mul on parem olla koos oma perega. Mul ei ole väga palju lähedasi sõpru, sest ma ei vaja neid, liiga suur suhtlusringkond väsitaks mind ära. Muidugi on mul sõbrad olemas, kuid suhtlen nendega siiski teatud distantsilt. Minu jaoks on kõige tähtsam minu pere ja minu kodu on minu kindlus, ei taha siia palju sagimist ja lärmi, tahaks siiski rahulikult oma kodus olla. Ja ei saa aru, mis mõttes on selline soov tagurlik, kui soovin lihtsalt rahu oma kodus ja ei taha liiga palju inimesi oma ellu.
Mis mänguasjadesse ja jalgratastesse puutub, siis need on minu lastel olemas ja ei saa üldse aru, mil moel nende asjade puudumine või olemasolu siia teemasse puutub. Laste sünnipäevi peame ka, aga sinna ei ole loomulikult kutsutud kõik lapse klassikaaslased, vaid siiski lapse parimad sõbrad. Ja ega ma muidugi väga rõõmus ei ole, kui tean, et peab jälle lapse sünnipäeva korraldama hakkama, aga lapse soovist lähtudes olen nõus sellel päeval oma huvid ja soovid teisejärguliseks jätma ja kannatan selle sünnipäeva välja.[/tsitaat]

Kena lugeda, et vähemalt lapse sünnipäeval oled valmis oma huvid ja heaolu teisejärguliseks jätma ja selle välja kannatama… Kena seegi….

Please wait...
Postitas:
Kägu

Mis mänguasjadesse ja jalgratastesse puutub, siis need on minu lastel olemas ja ei saa üldse aru, mil moel nende asjade puudumine või olemasolu siia teemasse puutub. Laste sünnipäevi peame ka, aga sinna ei ole loomulikult kutsutud kõik lapse klassikaaslased, vaid siiski lapse parimad sõbrad. Ja ega ma muidugi väga rõõmus ei ole, kui tean, et peab jälle lapse sünnipäeva korraldama hakkama, aga lapse soovist lähtudes olen nõus sellel päeval oma huvid ja soovid teisejärguliseks jätma ja kannatan selle sünnipäeva välja.[/tsitaat]

Minu nägemuses põhjendad sa selle privaatsusvajadusega lihtsalt oma tohutut isiklikku egoismi ja autoritaarsust: sinu, sinu, sinu. Kas sa kunagi oma lastelt oled küsinud, mis neile rohkem meeldiks: palju sõpru nad tahavad sünnipäevale kutsuda ja kas nad vahel tahaksid, et sõbrad nende poole ööseks jääksid, et üks tore õhtune pid¸aamapidu korraldada? Sinu kodu ei ole mitte sinu pere kindlus, vaid sinu isiklik kindlus tulenevalt sinu asotsiaalsest olemusest. ise väidad, et inimesed on erineva privaatsusvajadusega, ometi surud sa oma ülejäänud pereliikmetele peale täpselt samasugust privaatsust nagu sul endal on. See, et sa tunned, et pead laste sünnipäevi välja kannatama, näitab seda üsna selgelt. Sinu lastest on tõsiselt kahju. Ja jälle tekib küsimus, miks sa sünnitasid, kui lapsed on sinu elus segav faktor.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

agneriin kõlab nagu üks mu vissis näoga sugulane 😉 viu-viu-viu privaatsus ja kodu on kindlus jne. sõpru tal pole. elabki halli elu oma koduseinte vahel. mees vingub, et igav on. suhtleks heameelega ka kellegi teisega vahel kui oma pere. aga eit ei taha – äkki keegi näeb teda hommikumantlis. laps veel õnneks pisike aga juba praegu vaatab suu ammuli minu lapse lõbusaid asjatamisi oma sõpradega. vaevalt, et ta ise kunagi oma sõpru koju, kindlusesse, kutsuda tohib. õnneks elame lähestikku, nii et laenan tulevasteks lõbusateks pidzaamakateks nii telki kui hoovi. ja hommikul küpsetan väligrillil pannkooke – nagu meie peres kombeks on, kui lapsed ööseks külas.
mu vanaema oli samasugune rõõmutu inimene. õnneks oli ema teisest puust ja minu lapsepõlv tänu sellele rõõmus ja naeru täis. mitte \”oma perega kindluses\”.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt
Postitas:
agneriin

[tsitaat] [small]agneriin kirjutas:[/small]

Minu nägemuses põhjendad sa selle privaatsusvajadusega lihtsalt oma tohutut isiklikku egoismi ja autoritaarsust: sinu, sinu, sinu. Kas sa kunagi oma lastelt oled küsinud, mis neile rohkem meeldiks: palju sõpru nad tahavad sünnipäevale kutsuda ja kas nad vahel tahaksid, et sõbrad nende poole ööseks jääksid, et üks tore õhtune pid¸aamapidu korraldada? Sinu kodu ei ole mitte sinu pere kindlus, vaid sinu isiklik kindlus tulenevalt sinu asotsiaalsest olemusest. ise väidad, et inimesed on erineva privaatsusvajadusega, ometi surud sa oma ülejäänud pereliikmetele peale täpselt samasugust privaatsust nagu sul endal on. See, et sa tunned, et pead laste sünnipäevi välja kannatama, näitab seda üsna selgelt. Sinu lastest on tõsiselt kahju. Ja jälle tekib küsimus, miks sa sünnitasid, kui lapsed on sinu elus segav faktor. [/tsitaat]
Minu laps ei ole soovi avaldanud ööseks külalisi kutsuda. Ka sünnipäevakülaliste nimekirja koostab tema ise ja ta ei ole kunagi soovinudki kutsuda sünnipäevale väga suurt hulka lapsi. Kõik, keda ta on soovinud kutsuda, on ka kutsutud, ei ole kedagi kutsumata jäetud.
Samuti peab arvestama olemasolevate elamistingimustega. Kui mul oleks suur maja, siis saaks ka inimesi rohkem külla kutsuda, aga kahetoalisse korterisse väga palju inimesi ei mahuta. Lisaks sellele on väiksem laps alles beebi ( 10-kuune ) ja vajab rahulikke tingimusi, mitte väga suurt külaliste hulka ja pidevat lärmi kodus.
Ja, mis puutub minu egoismi ja autoritaarsusse, siis kui ma oleksin väga egoistlik ja autoritaarne inimene, siis ma jätaksin igasugused sünnipäevad ja lapse sõprade külaskäigud üldse ära. Aga kuna arvestan ka oma lapse soovidega, siis ma nii ei käitu, vaid luban mõistlikkuse piirides korraldada ka sünnipäevi ja sõprade külaskäike. Kui inimesed elavad perekonnana koos, siis on selge, et peab arvestama üksteise soovide ja vajadustega. See tähendab seda, et mina pean arvestama oma lapsega ja laps peab arvestama ka minuga. Ja arvan, et olemegi leidnud kompromissi – sünnipäevad ja külaskäigud toimuvad, aga piiratud külaliste hulgaga ja mitte öösel. Minu laps on sellise olukorraga täiesti rahul ja ka mina olen rahul.

Please wait...
Postitas:
agneriin

[tsitaat]agneriin kõlab nagu üks mu vissis näoga sugulane 😉 viu-viu-viu privaatsus ja kodu on kindlus jne. sõpru tal pole. elabki halli elu oma koduseinte vahel. mees vingub, et igav on. suhtleks heameelega ka kellegi teisega vahel kui oma pere. aga eit ei taha – äkki keegi näeb teda hommikumantlis. laps veel õnneks pisike aga juba praegu vaatab suu ammuli minu lapse lõbusaid asjatamisi oma sõpradega. vaevalt, et ta ise kunagi oma sõpru koju, kindlusesse, kutsuda tohib. õnneks elame lähestikku, nii et laenan tulevasteks lõbusateks pidzaamakateks nii telki kui hoovi. ja hommikul küpsetan väligrillil pannkooke – nagu meie peres kombeks on, kui lapsed ööseks külas.
mu vanaema oli samasugune rõõmutu inimene. õnneks oli ema teisest puust ja minu lapsepõlv tänu sellele rõõmus ja naeru täis. mitte \”oma perega kindluses\”. [/tsitaat]
Ma ei ela halli elu oma koduseinte vahel, käin osalise ajaga ka tööl ja ka suhtlen inimestega. Samuti on vale, et mul ei ole sõpru. Mul on oma sõbrad olemas, aga ma ei pea nendega pidevalt ninapidi koos olema ja samuti ei pea nad minu juures ööbima. Ka mul käivad sõbrad külas, aga tavaliselt nad ööseks ei jää ( on ka erandjuhtumeid olnud, kui olen lubanud mõnel inimesel enda pool ööbida, aga üldiselt ma seda õigeks ei pea ).
Ka minu mehel on sõbrad olemas ja ma ei keela tal nendega suhelda või ka vahel külla kutsuda, aga üldjuhul, jah mitte siiski ööseks. Ja mees on mul ka rahuliku iseloomuga, ei soovi samuti pidevalt kärarikkaid ja rahvarohkeid pidusid korraldada. Oma sõpradega ta loomulikult suhtleb ja mul ei ole selle vastu mitte midagi.
Ja mul ei ole ka suurt maja ja hoovi, elan kortermajas kahetoalises korteris. Samuti, kuna teine laps on alles 10-kuune, siis kulub palju aega temaga tegelemiseks ja ei saa pidevalt sõpradega koos olla ja kodus kärarikkaid pidusid pidada.

Please wait...
Postitas:
mare40

Olen nõukaajast. Minu peres oli kohutavalt range kord, vaatamata, et meil õega oli oma tuba. Selleks ajaks kui ema koju tuli pidi plats puhas sõpradest olema. Kellelegi ööseks jääda, see oli tabu teema minu peres. Kogu aeg olin kade klassiõele, kellel olid mõnusad vanemad. Lubasid meid ööseks.Kui keskas olime, siis sai seal pidugi pandud. Inimeste elumõiste on erinev.
Mina luban oma lastele sõbrannasid külla. Mul on 12-a ja 7-aastane. Väiksemal käib sõbranna iga päev või on tema sõbranna juures. Ööseks luban mõned korrad aastas, sest hetkel meil veel 4-kuune tita majas. Me elame oma majas ja suvel saavad sõbrad meie hoovis telkida ja koos aega veeta. Kuid meil on kord selline, et lapsed on oma sõpradega oma tubades, mööda maja ei patseeri. Meil isaga peab ka olema privaatsus. Soovime allkorrusel oma telesaateid või omavahel juttu ajada. Üldiselt olen kehtestanud reeglid ja kui neist kinni ei peeta, siis mõneks ajaks sõprade kutsumine külla jääb ära.

Please wait...
Postitas:
agneriin

Minu laps ei ole soovi avaldanud ööseks külalisi kutsuda. Ka sünnipäevakülaliste nimekirja koostab tema ise ja ta ei ole kunagi soovinudki kutsuda sünnipäevale väga suurt hulka lapsi. Kõik, keda ta on soovinud kutsuda, on ka kutsutud, ei ole kedagi kutsumata jäetud.
Samuti peab arvestama olemasolevate elamistingimustega. Kui mul oleks suur maja, siis saaks ka inimesi rohkem külla kutsuda, aga kahetoalisse korterisse väga palju inimesi ei mahuta. Lisaks sellele on väiksem laps alles beebi ( 10-kuune ) ja vajab rahulikke tingimusi, mitte väga suurt külaliste hulka ja pidevat lärmi kodus.
Ja, mis puutub minu egoismi ja autoritaarsusse, siis kui ma oleksin väga egoistlik ja autoritaarne inimene, siis ma jätaksin igasugused sünnipäevad ja lapse sõprade külaskäigud üldse ära. Aga kuna arvestan ka oma lapse soovidega, siis ma nii ei käitu, vaid luban mõistlikkuse piirides korraldada ka sünnipäevi ja sõprade külaskäike. Kui inimesed elavad perekonnana koos, siis on selge, et peab arvestama üksteise soovide ja vajadustega. See tähendab seda, et mina pean arvestama oma lapsega ja laps peab arvestama ka minuga. Ja arvan, et olemegi leidnud kompromissi – sünnipäevad ja külaskäigud toimuvad, aga piiratud külaliste hulgaga ja mitte öösel. Minu laps on sellise olukorraga täiesti rahul ja ka mina olen rahul.[/tsitaat]
Ja ära tembelda mind asotsiaalseks. Asotsiaalid on teatavasti inimesed, kellel pole kindlat elu-ja töökohta. Minul on mõlemad olemas, nii, et asotsiaalne ma kindlasti ei ole.
Arvan, et mõtlesid siinkohal siiski sõna antisotsiaalne, mis tähendab vähese suhtlusoskusega inimest. Aga ma ei ole ka antisotsiaalne, kuna mul on suhtlemisoskus täiesti olemas. Suhtlen pidevalt inimestega vabalt ja probleemideta, üldiselt olen avatud suhtlemisega inimene. Kui olen kuskil külas või koosistumisel, siis ei kössita ma kuskil omaette nurgas, vaid suhtlen aktiivselt inimestega, samuti ka igapäevastes suhtlussituatsioonides. Küsimus on ainult selle suhtlemise mahus, ajas ja kohas. Ei soovi pidevalt inimestega suhelda, vaid aeg-ajalt, kuna vajan aega ka iseenda ja oma perega olemiseks. Samuti ei saa aru, miks peaks tingimata suhtlema öösel. Olen nõus suhtlema päeval, aga öösel sooviks jah privaatsust oma perega olemiseks.
Samuti ei saa aru, miks ma pean suhtlemiseks pidevalt inimesi oma koju kutsuma, kuna suhelda võib ka mujal. Minu kodu ei ole läbikäiguhoov, kus peaksid pidevalt inimesed sisse-välja voorima. Mäletan minevikust, et kunagi, kui veel oma eksmehega koos elasin ja lapsi veel ei olnud, oli meil selline aeg, kus paar päeva järjest käisid meil külalised. Ühed lahkusid ja teised tulid ja siis jälle järgmised ja järgmised ja nii edasi. Lõpuks tekkis ühel õhtul väike vaheaeg, nii, et kedagi polnudki külas. Vaatasime üksteisele otsa ja olime õnnelikud, et saime lõpuks ometi kahekesi olla. Kuid seda rõõmu ei olnud kauaks, kuna jälle kostis uksele koputus… Jälle külalised. Võtsime nad siis vastu ja veetsime natuke aega koos nendega ja, kui nad lahkusid, siis olime surmväsinud ja õnneks jäid nad ka tookord viimasteks külalisteks selkorral.
Nüüd õnneks sellist asja pole juhtunud, et pidevalt järjest külalisi tuleks ja võib-olla mõnede inimeste jaoks on see normaalne, et nende kodu on pidevalt külalisi täis, aga mina eelistan siiski külalisi vastu võtta aeg-ajalt, mitte pidevalt, sest mul on ka oma pere ja muud tegemised kui külalistega kohvilauas jutu vestmine.
See ei tähenda, et mul üldse külalisi ei käi ja ma kellegiga ei suhtlen. Suhtlen ikka, aga mõõdukalt ja mitte alati minu kodus ja enamasti mitte öösel.

Please wait...
Postitas:
Kägu

mulle endale külalised ei meeldi. mulle ei meeldi külalistega rääkida, aega veeta. mina võin olla siis asotsiaalne või antisotsiaalne tüüp.
aga laste külalised on teine teema. mina ju ei pea istuma ja nendega lobisema. ma saan teha oma asju või poodi minna.
alates sellest ajast, kui külalised enam ei jonni ega hakka emmet öösel igatsema, on laste külaliste võõrustamine lihtne. ma teen neile süüa. naeratan, ajan paar sõna juttu ja ülejäänud aja nad mind ei sega.
meil on suur maja ja palju magamisasemeid ka. kui lapsed sünnipäevi peavad, siis suudan ma probleemideta magama sättida 10 last lisaks oma perele. peale külastust on voodiriiete pesuhunnik kõige tüütum. aga kui on masin ja kuivati, on see ka vaid sissetoppimise ja väljavõtmise vaev.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

[tsitaat]Mulle ei meeldi kui lapsed liiga tihti külas käivad. Saan täitsa su vanematest aru, et nad tunnevad end ebamugavalt, kui lastel sõbrad külas. Kui elate vanemate majas, siis peab kindlasti nende arvamusega arvestama, mitte oma normaalse elu nägemust peale suruma. Muidugi käivad lapsed tänapäeval rohkem üksteisel külas kui vanasti, kuid kindlasti mitte pole see mingi norm, et peabki palju külas käima. [/tsitaat]
huvitav jah. on täiesti kaht sorti vanainimesi. ühed sellised ranged \”kord peab majas olema\” ja \”iga roju oma koju\”.
aga on ka selliseid, kellele lapselapse sõbrad meeldivad. minu lapse sõbra vanavanemad meeldivad mu lapsele enam, kui meie enda vanaema. meie vanaema ka on selline väga korralik inimene. kes sööb tervislikku toitu, kes magab korralikult, kelle tuba ona alati korras. lapse sõbra vanavanemad aga ehitavad lastega onni poole ööni ja vanaema toob neile sinna poole öö aegu pannkooke. see on nagu hoopis teine elu. ja palju armsam tundub. kui emadel ja isadel on vaja käia tööl, maksta laene, ja pea on pulki täis, siis just vanavanemad on endalt maha lükanud \”korraliku kodaniku\” kasvatmise kohustuse ja elavad lapselapsega nagu lapsepõlves.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Mina heameelega luban lastel koju sõpru kutsuda aga mõlemad lapsed, 9 ja 12a on sellised kodutüübid, ütlevad kohe et peale kooli ei viitsi nemad enam kellegagi sekeldada. Siis nohistavad omavahel ja on rahul.
Vahel harva kui utsitan siis kutsuvad sõbra koju..ööbima pole küll keegi jäänud, ei ole selle peale tulnudki nagu. Olen kuulnud laste kaudu küll et mõned ööbivad aga meil pole ette tulnud.
Sööma on küll jäänud, lõuna või õhtusel ajal aga mitte tihti.
Meil on suur ja karvane koll koer ka, ehk see peletab ka paljusid eemale, kuigi koer sõbralik aga paljud lapsed kardavad koeri paaniliselt.

Please wait...
Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 65 )

Esileht Koolilaps Sõbrad külla või ööseks

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.