Esileht Koolilaps Sõbrad külla või ööseks

Näitan 5 postitust - vahemik 61 kuni 65 (kokku 65 )

Teema: Sõbrad külla või ööseks

Postitas:
agneriin

RE: Sõbrad külla või ööseks

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]agneriin kirjutas:[/small]

Jah, ilmselt ma võiksin peale pressida, et peab saama ja kutsun ja kõik, aga kuna tahan, et ka tema oleks sel õhtul külalistest huvitatud ja suhtlemisaldis, siis pole ultimaatumit esitanud.

Kui mul on näiteks mõni sõbranna külas olnud, siis mees on teretanud ja paar sõna rääkinud ja siis läinud meie magamistuppa, arvutisse, pikutama või magama. Sõbrannal on muidugi imelik hakanud, et ma vist segan ja ma peaksin ära minema.
Ma ei tuleks selle pealegi, et kui mehe sõber või sõber koos naisega meile tulevad, siis lähen magama või istun teises toas. Aga tema arvates on see normaalne käitumine. Põhjendab vahel ka sellega, et ta ei tunne mu sõpru nii hästi. Aga ei saa ka kunagi tundma ju, kui ise ei suhtle. Sellepärast me suhtlemegi rohkem tema sõpradega, et kui ta tahab, siis ma olen alati nõus neile külla minema või midagi organiseerima.

[/tsitaat]
Nojah, aga siis pole probleem mitte selles, et mees ei luba külalisi kutsuda, vaid, et ta ei soovi alati külalistega suhelda. Mina oma mehele sellist nõudmist ei esita, kui mulle tulevad külalised. Kui mees ei taha minu külalistega suhelda, siis ei tee mina ega minu külalised sellest numbrit, vaid suhtleme omavahel ja las siis mees tegeleb oma asjadega ja teeb seda, mida heaks arvab. Samuti, kui mehele tulevad külalised, siis ei viitsi mina alati nendega suhelda, vaid tegelen oma asjadega ja jällegi keegi ei tee sellest probleemi.
Sa ei saa mehele peale suruda külalistega suhtlemist, kui tema seda ei soovi. Aga sina võid ju ikka endale külalisi kutsuda ja saad ju nendega suhelda ka ilma mehe osavõtuta seltskondlikust koosviibimisest, kui mees seda ei taha.

Please wait...
Postitas:
agneriin

Te ei oska lugeda või? Kus on keegi rääkinud pidevast külas viibimisest? Enamik mainib siin üksikuid kordi. Kui nendel neljal-viiel korral (niipalju vbl kokku ei tulegi) aastas on ka kahju oma aega ja \”rahu\” lapse heaks loovutada, siis on selgelt tegemist lapsevanematega, kellele isiklik heaolu on tähtsm kui laste heaolu ja lapsed on taolistele vanematele kõigest aksessuaarid.[/tsitaat]
No siin ei olegi ju kuskil täpselt kirjas kui tihedast külaskäimisest jutt on. Ja inimestel on selle külaskäimise tiheduse kohta igaühel ka erinevad arusaamad, mõni peab tihedaks kui külas käiakse paar korda nädalas, aga keegi teine jälle peab siinkohal silmas üle päeva külaskäimist. Seetõttu kirjutasingi selgelt, et paar korda nädalas on minu arvates normaalne, kui need külaskäigud ei veni just poole päeva pikkuseks.
Aga siin teemas ei olnudki tegelikult põhiküsimuseks tihedad külaskäigud, vaid öised külaskäigud. Tihedast külaskäimisest kirjutasin lihtsalt selleks, et selgitada üleüldiselt oma seisukohta külaskäikude suhtes, kuna siin eespool arvati, et olen täielikult külaskäikude vastane.
Aga, mis puudutab öiseid külaskäike, siis olen nende suhtes endiselt eitaval seisukohal, kuna ei saa aru nende vajadusest ja otstarbest, aga sellest ma juba eespool kirjutasin ja ei hakka seetõttu enam siinkohal ennast kordama.

Please wait...
Postitas:
Kägu

[small]agneriin kirjutas:[/small]
[tsitaat]
See ei tähenda, et mul üldse külalisi ei käi ja ma kellegiga ei suhtlen. Suhtlen ikka, aga mõõdukalt ja mitte alati minu kodus ja enamasti mitte öösel.[/tsitaat]

Kellegagi, mitte kellegiga- sellist sõna ei ole eesti keeles 😉

Please wait...
Postitas:
agneriin

Kellegagi, mitte kellegiga- sellist sõna ei ole eesti keeles ;)[/tsitaat]
Jah, läks kogemata valesti. Vabandan.

Please wait...
Postitas:
Kägu

[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]

Aga kas sa siis tahaks, et see Mari oleks kõik 5 päeva nt üksi kodus? Kas koolis pikapäevarühm üldse on kella kuueni? Kui Mari on igati tore tüdruk ja teie laps ka niikuinii kodus on, siis see ei võta ju tükki küljest. Kui see hakkab segama teie käimisi, on teine asi, siis saab öelda, et täna ei sobi. Või kui kaks päeva ei sobi, saab öelda, et tulgu kord nädalas. Aga lihtsalt selle pärast mossitada, et mõni ema saab siis nagu sinu meelest kergemini – rohkem empaatiat võiks olla ja just lapse suhtes. Või sa tahaks, et Mari ema sind tänaks kuidagi eriliselt või maksaks lapsehoidmise eest ?

Mul on üksikemast tuttav, eriline sõbranna polegi, aga lapsed klapivad väga hästi, kuigi ühes koolis ei käi. See tüdruk on meil lasteaiaealisena mitmel korral lausa terve nädala olnud, kui ta ema oli töö pärast teises linnas. Ja mitte niiväga ema pärast, kui tüdruku pärast, kes muidu oleks pidanud olema ei tea kus hoida. Tore tüdruk ja väga hea, kui ma saan nende elu kergemaks teha ja oma lapse rõõmsaks, sest nad tahaks tegelikult VEEL rohkem aega koos veeta. Ma pean ütlema, et minul on vastupidi – kui lapsel on keegi külas, siis on minu elu kordades lihtsam – nad asjatavad omaette ja minusse üldse ei puutu.

Ma ei saa saamagi aru, mis värk siin mönel nende laste ja laste sõpradega on. Et oma lapse sõbrad ei meeldi.

Meie noorema lapse klassi sõpruskond (u 3 tüdrukut) ja ka paar muud (üks hea sõbranna on jäänud lasteaiast + siis veel see eelnimetatud) käivad küll nii läbi, et ollakse probleemideta nädalas korra vähemalt pärast tunde vastastikku külas. Aeg-ajalt võetakse keegi teine laps, vahel ka lausa kaks, uisutama-suusatama-ratsutama-jalutama-näitusele-teatrisse oma perele lisaks kaasa, et lastel lõbusam oleks. Vanemad tunnevad üksteist. Pereti küll ei suhelda, aga vastastikku on positiivne meelestatus ja lapsed on alati oodatud. Ei kujutaks muud moodi ette ka, lapsed on täisväärtuslik osa perest.[/tsitaat]
ma kuidagi satun sellisesse olukorda et mina olen nagu teiste laste eest hoolitseja. kunagi oli ka olukord, kus lapsel ema käis öösiti tööl. laps siis, olles mu lapse lasteaiakaasnalne nuias end meie poole. tuli ja jäi kohe pikemaks ajaks. mitmeks päevaks. ema ütles et saada koju, kui ära tüütab. no aga kuidas ma saadan. nii ma olingi sellises olukorras, et lapse ei peaks olema üksi kodus, oli meil.
kuidagi ma jälle olen nüüd sellise ema rollis, kes hoiab külalapsi ka, kuni nende ema tööl on. kusjuures ise ma olen oma lapse pärast sättinud oma töö nädalavahetusele ja öödele.
ma ei tea, kui ma käiks nädalas tööl, kus mu laps siis oleks peale kooli. pikapäevarühma pole meil. ka istuks kellegi pool. aga ma olen täiesti kindel, et kui mu laps nii kellegi pool pidevalt on, siis hakatakse kulmu kergitama, et kuidas ma pole suutnud oma elu lapsega kuidagi muud moodi korraldada, kui nii et laps sokutab end pidevalt külla.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt
Näitan 5 postitust - vahemik 61 kuni 65 (kokku 65 )

Esileht Koolilaps Sõbrad külla või ööseks

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.