Esileht Pereelu ja suhted Sõbrann

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 110 )

Teema: Sõbrann

Postitas:
Kägu

Mul on olnud ligi kümme aastat parim sõbranna. Selline, kellega suhtlesime absoluutselt igapäev. Kui paar päeva jäi vahele oli see imelik. Enamasti käis see suhtlus messengeris. Korra nädalas helistasime ja võisime rääkida tund aega. Mõlemad olime suht ühel ajal lastega kodused. Mõlemal olid ka meestega probleemid ja saime üksteisele rõõme ja muresid jagada. Polnud asja mida me teineteisest ei teadnud. Mina läksin paar aastat tagasi lapse kõrvalt tööle kuid suhtlus jätkus samamoodi. Ma tõesti südamest armastasin teda, ta oli mu pere kõrvalt kõige kallim inimene mu elus. Mõned kuud tagasi läks ka tema tööle. Leidis oma unistuste töö, palju suhtlemist ja seltskonda. Ja järsku ta kadus. Vahel ta ei lugenud isegi mu sõnumeid päevi. Ma loobusin lõpuks kirjutamast sest kui ta ka vastas siis võis ta poole jutu pealt kaduda ja jälle päevi isegi mitte lugeda mu kirja. Umbes paar korda kuus ta helistab või kirjutab ja räägib oma fantastilisest elust, minu elu kohta ei küsi. Või siis kurdab aga minu elu ei huvita üldse. Vahepeal oli ta sünnipäev ja ta ei kutsunud mind isegi sünna puhul kohvi jooma. Ka mu lapse sünnipäevale ei tulnud. See on kestnud umbes 8 kuud. Algul tundsin kohutavat leina- ja süütunnet. Mis ma tegin? Suur tükk mu elust oli järsku puudu. Nüüd hakkan vaikselt harjuma aga ei möödu päevagi mil ma ei mõtleks miks? Jah, ta on toonud mingeid põhjendusi aga aru on saada kilomeetrite kaugusele, et see on lihtsalt häma.

Kuidas kõrvaltvaataja seda käitumist põhjendaks? Kas loen selle suhte lõppenuks või olen ikka olemas kui korra kuus meelde tulen?

+22
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Pigem võid vist eluga edasi minna. Muidu teed endale lihtsalt haiget selle ootuse ja lootusega. Mul on olnud ka taoline mure, kus tema tegemised ja mured olid väga tähtsad ja minu omi ei tahtnud kuuldagi ja vahetas teemat või lõpetas kõne. Lõpuks ütlesin otse ja avatud kaartidega talle välja mis mind häirib ja tahtsin näha mis vastab, aga ega sealt midagi väga tulnud. Temal ikka kiire, polevat aega kuulata ja mis su elul siis viga jne. Tegin kurvalt, ent lõplikult lõpu ja rohkem tema kõnesi vastu ei võtnud. Sai kiirelt aru ja nii see jäänud ongi. Kurb muidugi, aga mis teha. Ei tasu enda elu raisata inimesele kellele sa korda ilmselgelt ei lähe.

Soovitan ka sul temaga otse ja avatult vestelda. Ütle mis sind häirib ja vaata kas mõistab sind ja proovib suhtlust päästa või mitte. Siis tead kuidas edasi toimida.

Jõudu!

+23
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma olen siis vältima hakanud, kui mulle keegi liiga palju on meeldima hakanud. Näiteks olen olnud armunud, aga ei tahtnud enda tundeid väga otseselt ka paljastada. Tõenäoliselt selleks, et olin juba ette kindel, et nagunii ta ei tunneks minu vastu sama. Kuna ta midagi ei küsinud ka otsekoheselt, sest ta vist ei saanud aru, või sai ja tegi nägu, et ei saa, sain ja saan ka teha nägu, et ta ei paku mulle huvi. Samas kui juba on tunded tekkinud, on juba väga raske neid maha suruda ja teha taas nägu, et näen temas ainult sõpra. Siis eelistangi eemale hoida ja mitte suhelda. Vahel saab uudishimu võitu, siis hoian end kursis, aga muidu ei suhtleks hea meelega. Aitab unustada.

+1
-21
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Räägid, et sul oli mehega probleeme. Kas nüüd on mehega korras? Klati üks suhe korraga.

0
-12
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Räägid, et sul oli mehega probleeme. Kas nüüd on mehega korras? Klati üks suhe korraga.

Mis see suhe mehega puutub küll suhtesse sõbrannaga? Soovitan ka sõbrannaga otse rääkida, et milles tegelikult asi on. Vähemalt saad mingigi vastuse, siis tead, kuidas edasi minna.

+9
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mis see suhe mehega puutub küll suhtesse sõbrannaga? Soovitan ka sõbrannaga otse rääkida, et milles tegelikult asi on. Vähemalt saad mingigi vastuse, siis tead, kuidas edasi minna.

Kas sa oled TA või miks sa praegu vastad?

Puutub, SEST Päevas on ainult 24h ja kui kl 8ks lasteaeda, lapsed kooli, ise tööle, siis enne õhtut ei jätku eriti muuks aega. Kl 18 on nii läbi, hea kui jõuab kl 20 puhata. Mõni töötab graafikuga 12h 8ks tööle ja 21 kodus. Kust selle aja võtad?

+4
-20
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mis see suhe mehega puutub küll suhtesse sõbrannaga? Soovitan ka sõbrannaga otse rääkida, et milles tegelikult asi on. Vähemalt saad mingigi vastuse, siis tead, kuidas edasi minna.

Kas sa oled TA või miks sa praegu vastad?

Puutub, SEST Päevas on ainult 24h ja kui kl 8ks lasteaeda, lapsed kooli, ise tööle, siis enne õhtut ei jätku eriti muuks aega. Kl 18 on nii läbi, hea kui jõuab kl 20 puhata. Mõni töötab graafikuga 12h 8ks tööle ja 21 kodus. Kust selle aja võtad?

Pole ka mõtet seda vestlust ja kogu probleemi edasi lükata, tükk aega uut sõbranna kõnet oodata ja samas punktis edasi olla. Selge ju, et kui inimene võtab sinuga ühendust iga natukese aja järelt, et tahab rääkida millestki.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mulle tundub, et ta on muutunud ja ei taha enam suhelda. Ma ei suhtleks temaga enam ja ei vastaks ka, kui ta mulle kirjutaks. Seda puhtalt sellepärast, et on ülimalt ebaviisakas, kui sõbranna räägib ainult enda elust ja minu kohta ei küsi. Isegi, kui (enam) ei huvita, siis mingigi viisakus võiks olla. Normaalselt saab ju ka suhtlemist vähendada.

+10
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Pole ka mõtet seda vestlust ja kogu probleemi edasi lükata, tükk aega uut sõbranna kõnet oodata ja samas punktis edasi olla. Selge ju, et kui inimene võtab sinuga ühendust iga natukese aja järelt, et tahab rääkida millestki.

Kirjuta talle ISE.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Pole ka mõtet seda vestlust ja kogu probleemi edasi lükata, tükk aega uut sõbranna kõnet oodata ja samas punktis edasi olla. Selge ju, et kui inimene võtab sinuga ühendust iga natukese aja järelt, et tahab rääkida millestki.

Kirjuta talle ISE.

Ma ei ole TA ja ei puutu asjasse, aga ma ei kirjutaks ega helistaks ja ei laseks ka endale kirjutada ega helistada. Kui tahab suhelda, leiab mingi muu otsesema viisi. Kui ei, polegi vaja.

+3
-8
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma ei ole TA ja ei puutu asjasse,

Siis oli mu küsimus õige, sest teemaalgatuses mainiti meest ja sinu sekkumine ebavajalik.

0
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Siis oli mu küsimus õige, sest teemaalgatuses mainiti meest ja sinu sekkumine ebavajalik.

Jälle see troll, kes igasse teemasse sekkub ja enda juttu kirjutama hakkab. Teemas ei mainitud meest, vaid mainiti, et oli mõlemal meestega probleeme ja rääkisid üksteisele neid muresid.

+9
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Jälle see troll, kes igasse teemasse sekkub

Kas sa soovid, et perekoolis ei vastata?
Mina loen 1k korda välja, et jah. Mulle pole vaja mitu korda öelda, et kuskilt lahkuksin. See suht esimene ja viimane.

Tsau pakaa.

0
-8
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Jälle see troll, kes igasse teemasse sekkub

Kas sa soovid, et perekoolis ei vastata?

Mina loen 1k korda välja, et jah. Mulle pole vaja mitu korda öelda, et kuskilt lahkuksin. See suht esimene ja viimane.

Tsau pakaa.

Mina sooviks ikka seda, et sa mulle kirjutamise ära lõpetaksid nii siin kui mujal. Kõige parem, kui sa ei püüaks minuga üldsegi suhelda. Aitäh juba ette ära.

0
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma ei ole TA ja ei puutu asjasse, aga ma ei kirjutaks ega helistaks ja ei laseks ka endale kirjutada ega helistada. Kui tahab suhelda, leiab mingi muu otsesema viisi. Kui ei, polegi vaja.

Et helistamine ja kirjutamine keelatud, tuleb minna kohapeale ootamatult inimest varitsema? Kriipi!

+7
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma ei ole TA ja ei puutu asjasse, aga ma ei kirjutaks ega helistaks ja ei laseks ka endale kirjutada ega helistada. Kui tahab suhelda, leiab mingi muu otsesema viisi. Kui ei, polegi vaja.

Et helistamine ja kirjutamine keelatud, tuleb minna kohapeale ootamatult inimest varitsema? Kriipi!

Aga mida see helistamine ja kirjutamine sulle siis annab? Talle annab see ju võimaluse helistada sulle, kui ta tahab parasjagu endast rääkida ja talle annab see võimaluse sinu sõnumeid ignoreerida, kui ta ei taha endast rääkida. Aga mida sina sellest kõigest saad, on küsimus? Ole siis talle vähem kättesaadav kuna sul oli ju probleem, et sa ei taha teda vahel kuulata. Varitseda pole keegi kedagi soovitanud.

Miks te mitte kunagi otse ei räägi? Mina oleks juba ammu maininud, et helistagu mulle jälle, kui ainult endast tahab rääkida. Ütle talle ometi otse, mida sa tahad temast ja mis sulle ei meeldi.

+2
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma ei ole TA ja ei puutu asjasse, aga ma ei kirjutaks ega helistaks ja ei laseks ka endale kirjutada ega helistada. Kui tahab suhelda, leiab mingi muu otsesema viisi. Kui ei, polegi vaja.

Et helistamine ja kirjutamine keelatud, tuleb minna kohapeale ootamatult inimest varitsema? Kriipi!

Üldiselt ka kehakeel ütleb inimese kohta palju. Seda aga läbi telefoni sa ei näe, või näed või? Miks ei võiks oma sõbrannaga aegajalt kohtuda? Kas peab alati kirjutama ja helistama? Kokku saamine on varitsemine, aga lampi helistamine ei ole?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kokku saamine on varitsemine, aga lampi helistamine ei ole?

… Natuke sõnatuks teeb, see on nii eluvõõras 🙂
Jah, helistamine ei ole ahistamine, inimene saab vastata kõnele endale sobival ajal.
Sõbrannaga kohtumine lepitakse loomulikult eelnevalt kokku telefoni või kirja teel. Minna kuhugi passima, kus sa tead, et ta olema/tulema peaks – see on ilmselge varitsemine. Ebanormaalne sotsiaalne käitumine.

+5
0
Please wait...
Kommentaarist on juba teavitatud
Postitas:
Kägu

Ole siis talle vähem kättesaadav kuna sul oli ju probleem, et sa ei taha teda vahel kuulata. Varitseda pole keegi kedagi soovitanud.
Miks te mitte kunagi otse ei räägi? Mina oleks juba ammu maininud, et helistagu mulle jälle, kui ainult endast tahab rääkida. Ütle talle ometi otse, mida sa tahad temast ja mis sulle ei meeldi.

Mina (kellele sa vastasid), ei ole teemaalgataja ja mul ei ole probleeme oma sõbrannadega.
Minule jäi silma see ebaloomulik soovitus inimest ingoreerida ja jätta talle võimalus ilma ette teatamata mind üles otsida.
See on täiesti ebamõistlik. Milleks seda peaks tegema üldse, kui ühte sõbrannat ei huvita suhtlemine? Kas teine peaks teda füüsiliselt kinni hoidma, kuni talle oma elust räägib?
See “kõnedele-kirjadele ei vasta, las suhtleb otsemal viisil” on ikka väga veider soovitus.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ole siis talle vähem kättesaadav kuna sul oli ju probleem, et sa ei taha teda vahel kuulata. Varitseda pole keegi kedagi soovitanud.

Miks te mitte kunagi otse ei räägi? Mina oleks juba ammu maininud, et helistagu mulle jälle, kui ainult endast tahab rääkida. Ütle talle ometi otse, mida sa tahad temast ja mis sulle ei meeldi.

Mina (kellele sa vastasid), ei ole teemaalgataja ja mul ei ole probleeme oma sõbrannadega.

Minule jäi silma see ebaloomulik soovitus inimest ingoreerida ja jätta talle võimalus ilma ette teatamata mind üles otsida.

See on täiesti ebamõistlik. Milleks seda peaks tegema üldse, kui ühte sõbrannat ei huvita suhtlemine? Kas teine peaks teda füüsiliselt kinni hoidma, kuni talle oma elust räägib?

See “kõnedele-kirjadele ei vasta, las suhtleb otsemal viisil” on ikka väga veider soovitus.

Kui sa oma sõbrannat kardad, pole ka ju ime, et ta sinuga nii harva suhtleb ja ainult iseendast julgeb rääkida. Siiani sa oled siin rääkinud, et ette helistamiseta kokku saamine on sinu arvates varitsemine ja muud imelikku. Tegele enda hirmuga sõbranna ees.

0
-6
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kui sa oma sõbrannat kardad, pole ka ju ime, et ta sinuga nii harva suhtleb ja ainult iseendast julgeb rääkida. Siiani sa oled siin rääkinud, et ette helistamiseta kokku saamine on sinu arvates varitsemine ja muud imelikku. Tegele enda hirmuga sõbranna ees.

Veelkord, mina ei ole teemaalgataja.
Palun seleta, kuidas see helistamiseta kokku saamine käib?
Ma tõesti tunneks ebamugavalt, kui inimene hakkab suvalisel ajal minu teele ilmuma, ootab koduukse ees või töö juures peale päeva lõppu.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

elus ongi nii, et sõbrasuhted muutuvad vastavalt sellele, kuidas elu muutub. Mingil ajal on Mariga elud sarnases staadiumis, ühisosa hästi suur. Siis ühisosa kaob, tekivad uued suhted (sellel, kel elus muutused). Varasemate sõpradega suhtlemine jääb harvaks, samas lisandub väike süütunne (mis ei tee tegelikult edasist suhtlust kergemaks).

Täiskasvanud inimesena ei ole mõtet väga põdeda, on nagu on. Tekita parem enda ellu ka midagi uut – hobi, või õpi midagi – jälle uued tuttavad.

+14
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kindel, et vägivaldses suhtes pole?

Kui nii lähedased olite, küsi otse. Mul on tunne, et sul pole viimasel ajal aega vüi tahtmist minuga suhelda ja see teeb mind kurvaks. Ja murelikuks – on sul ikka kõik hästi? Kui sul on mure või tööd ülepea, siis ehk just vajaksid vabamat hetke, et südant puistada?

+5
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kui sa oma sõbrannat kardad, pole ka ju ime, et ta sinuga nii harva suhtleb ja ainult iseendast julgeb rääkida. Siiani sa oled siin rääkinud, et ette helistamiseta kokku saamine on sinu arvates varitsemine ja muud imelikku. Tegele enda hirmuga sõbranna ees.

Veelkord, mina ei ole teemaalgataja.

Palun seleta, kuidas see helistamiseta kokku saamine käib?

Ma tõesti tunneks ebamugavalt, kui inimene hakkab suvalisel ajal minu teele ilmuma, ootab koduukse ees või töö juures peale päeva lõppu.

Lähed lihtsalt külla talle. Siis küsidki näost näkku, et mis häma on, mis toimub. Suur asi nüüd, mida kuid ette planeerida. Astu läbi, saad kohe teada.

0
-9
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mul on ka väga vähe aega ja kui õhtul koju jõuan ja on hetk vaba aega käib kohe närvidele, kui keegi kirjutama kukub. Sõbrannadel ka oma elu ja  nendega aeg-ajalt ikka suhtleme telefoni teel. Ma lõpetasin samamoodi suhte ühe sõbrannaga, kes tahtis õhtuti kogu aeg helistada ja “lobiseda”, sest mul ei ole sellista aega. Mul on palju suhtlust tööalaselt ja õhtuks olen väsinud ja ei soovi suhelda, lisaks tulen koolist, lastele vaja süüa anda, riided valmis panna kooliks, kodu natuke korrastada, ei soovi istuda telefoni otsas ja lobiseda või toksida telefonis kirju, kui endal on kõik tegemata. Tema sellest aru ei saanud ja süüdistas mind, miks ma ei soovi suhleda. Isegi kui olin külas ja kirjutasin, et ei saa hetk rääkida, ignoreeris ja hakkas ikka helistama. Ise on kodune, tööl ei käi, lapsed suured.

Mina soovitan sul tagasi tõmbuda, sest kui ise suhtlust peale pressid, ärritab see veel rohkem ja kaotad sõbranna igaveseks. Küll aeg näitab, kas olete veel sõbrannad või mitte.

+9
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Lähed lihtsalt külla talle. Siis küsidki näost näkku, et mis häma on, mis toimub.

Suht meeleheitlik käitumine. Ma ei harrasta sellist.
Kui ei soovi suhelda, jumal temaga!
(pole TA)

+5
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Lähed lihtsalt külla talle. Siis küsidki näost näkku, et mis häma on, mis toimub.

Suht meeleheitlik käitumine. Ma ei harrasta sellist.

Kui ei soovi suhelda, jumal temaga!

(pole TA)

Mitte suhelda soovimisel on ju ka mingi põhjus. Mina eelistaks kindlalt teada saada, ja teada saamiseks tulekski seda otse küsida. Muidugi ma võin enda peas ka midagi valmis mõelda, kuidas asjad minu arust on, aga siis ei pruugi see põhjus õige olla. Mina aga tahaks just kindlalt õiget põhjust teada. See annaks mulle kindlustunde, et miks nii läks.

0
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Suht meeleheitlik käitumine. Ma ei harrasta sellist.

Kui ei soovi suhelda, jumal temaga!

(pole TA)

Sina ju ka ei soovi suhelda temaga tegelikult, sest sulle ju täielikult piisab sellest, mismoodi teil asjad praegu on ja enamat tahta oleks liigne pingutus sulle, mida sa ei taha ju teha, sinu juttu siin lugedes. Mingi mugavustsoon teile mõlemale lihtsalt. Milleks te vastastikku seda jätkate, seda teate teie kahekesi paremini.

0
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma pole sinu sõbranna, aga sama hästi võiksin olla. Olin samamoodi üpris pikalt kodune, suhtlesin paari kalli sõbrannaga igapäevaselt väga palju. Aga mul oli siis aega… Nüüd olen paar kuud tööl käinud (nemad on veel kodused) ja tunnen, kuidas ma pole enam nende jaoks sedasi olemas nagu varem. Oleme ka üksteisele sõnastanud seda, et igatseme meie vestlusi. Aga ma tõesti ei raatsi seda aega, mis ma õhtuti lastega saan olla, telefonis ära raisata. Ja päeval olen tööasjadega rakkes. Ma igatsen ka oma lapsi väga ja tunnen ennast siis süüdi, kui selle vähese aja “ära” olen. Jah, mul on kahju ja häbi oma sõbrannade ees… päriselt… Nad on mulle väga kallid ning ma tõesti loodan, et nad ei kao ära, sest meie suhtlus taandub nädalavahetustele. Ehk tunneb ka sinu sõbranna sarnaselt, teemaalgataja?

 

+9
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

sinu juttu siin lugedes.

Ei tea, mitu korda võib korrata, et ma pole teemaalgataja? Minul on probleem ainult ühe asjaga siin teemas – ebaviisaka ette teatamata külaskäimisega.
Kui sa lõpetaks selle soovitamise, siis su ülejäänud jutt on täiesti okei.

0
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 110 )


Esileht Pereelu ja suhted Sõbrann