Esileht Pereelu ja suhted Sõbrann

Näitan 30 postitust - vahemik 61 kuni 90 (kokku 110 )

Teema: Sõbrann

Postitas:
Kägu

Pole mina ühtegi sõbrannat hüljanud, kui nad lapsed on saanud. Ei saa sellest mõtteviisist aru, et siis peaks nagu ainult teist lapsevanematega suhtlema.

Sõnastasin ka halvasti. Tahtsin öelda, et sünnitusjärgne üksindus on normaalne ja tsirka 68% tunnevad, et pere, sõbrad jt lähedased lõikavad värske vanema elust välja. Erinevaid uuringuid on tehtud ja leitud, et väga pisikestega, kuni eelkoolieani, kannatavad sõprussidemed. Ja arvan, et nii tekivad ka tihedamad sidemed teiste vanematega mänguväljakul, lasteaias, algklassides jne.

Ma ei tahtnud öelda, et kohustus on teiste vanematega suhelda, aga lapse kõrvalt tekkiv ajapuudus ja muutunud roll muudab loogiliselt ka sinu sõpruskonda.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Pole mina ühtegi sõbrannat hüljanud, kui nad lapsed on saanud. Ei saa sellest mõtteviisist aru, et siis peaks nagu ainult teist lapsevanematega suhtlema.

Sõnastasin ka halvasti. Tahtsin öelda, et sünnitusjärgne üksindus on normaalne ja tsirka 68% tunnevad, et pere, sõbrad jt lähedased lõikavad värske vanema elust välja. Erinevaid uuringuid on tehtud ja leitud, et väga pisikestega, kuni eelkoolieani, kannatavad sõprussidemed. Ja arvan, et nii tekivad ka tihedamad sidemed teiste vanematega mänguväljakul, lasteaias, algklassides jne.

Ma ei tahtnud öelda, et kohustus on teiste vanematega suhelda, aga lapse kõrvalt tekkiv ajapuudus ja muutunud roll muudab loogiliselt ka sinu sõpruskonda.

Ega ma ei vaidle, et nii juhtuma kipub. Olen ise ka kuskilt mingit selleteemalist artiklit lugenud. Ja eks neid, kellega suhtlemist on vähemaks jäänud, on teisigi. Ja samas on jälle neid, kellega nüüd on rohkem suhtlust.

Lihtsalt, samamoodi nagu teemaalgataja, ei oleks ma osanud oodata, et ära kaduda võiks just see inimene. Ja see on kurb ja valus. Ma olen nooremana veel ühe südamesõbranna kaotanud ja see on umbes samasugune lein nagu lahkuminek. Kurb on ka siis, kui põhjustest aru saad ja nendega lepid.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Lihtsalt, samamoodi nagu teemaalgataja, ei oleks ma osanud oodata, et ära kaduda võiks just see inimene. Ja see on kurb ja valus. Ma olen nooremana veel ühe südamesõbranna kaotanud ja see on umbes samasugune lein nagu lahkuminek. Kurb on ka siis, kui põhjustest aru saad ja nendega lepid.

Sul on beebi. Sul on mees. Sul on sõpru. Sul on ema, isa. Õde. Vend. Mulle tundub, et hindad klaasi pooltühjaks, aga objektiivselt on see poolenesti täis.

0
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Lihtsalt, samamoodi nagu teemaalgataja, ei oleks ma osanud oodata, et ära kaduda võiks just see inimene. Ja see on kurb ja valus. Ma olen nooremana veel ühe südamesõbranna kaotanud ja see on umbes samasugune lein nagu lahkuminek. Kurb on ka siis, kui põhjustest aru saad ja nendega lepid.

Sul on beebi. Sul on mees. Sul on sõpru. Sul on ema, isa. Õde. Vend. Mulle tundub, et hindad klaasi pooltühjaks, aga objektiivselt on see poolenesti täis.

Esiteks, muidugi ma hindan seda head, mis mul elus on, ja tunnen sellest rõõmu. See ei välista aga seda, et ma võin samal ajal mõne asja pärast ka kurb olla. Ma ei usu tunnete maha surumisse, vaid sellesse, et need tuleb enda jaoks läbi elada ja mõtestada, et siis puhtamalt lehelt edasi minna.

Teiseks, see, mis mul on või ei ole või kui palju ma selle üle rõõmu tunnen ei ole ju antud teema kontekstis absoluutselt oluline. Kirjutasin siia teemasse lihtsalt, et teemaalgatajale öelda, et ma tean, mida ta tunneb.

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Lihtsalt, samamoodi nagu teemaalgataja, ei oleks ma osanud oodata, et ära kaduda võiks just see inimene. Ja see on kurb ja valus. Ma olen nooremana veel ühe südamesõbranna kaotanud ja see on umbes samasugune lein nagu lahkuminek. Kurb on ka siis, kui põhjustest aru saad ja nendega lepid.

Sul on beebi. Sul on mees. Sul on sõpru. Sul on ema, isa. Õde. Vend. Mulle tundub, et hindad klaasi pooltühjaks, aga objektiivselt on see poolenesti täis.

Esiteks, muidugi ma hindan seda head, mis mul elus on, ja tunnen sellest rõõmu. See ei välista aga seda, et ma võin samal ajal mõne asja pärast ka kurb olla. Ma ei usu tunnete maha surumisse, vaid sellesse, et need tuleb enda jaoks läbi elada ja mõtestada, et siis puhtamalt lehelt edasi minna.

Teiseks, see, mis mul on või ei ole või kui palju ma selle üle rõõmu tunnen ei ole ju antud teema kontekstis absoluutselt oluline. Kirjutasin siia teemasse lihtsalt, et teemaalgatajale öelda, et ma tean, mida ta tunneb.

Ühe sotsiaalse suhte saab asendada teisega, see oli point, mitte see, et nad asendavad sõprussidemeid.

0
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ilmselt need, kes ütlevad, et noh ikka juhtub, suhtled siis mehe ja lastega, pole sellist sõprust kogenud. Jah, paljusid sõpruseid saab asendada aga sellist ei saa. Ellu jääb väga suur tühi koht ja seda millegagi täita mina pole veel suutnud. Pluss pettumus, et sind nii lihtsalt hüljati, et sa polnudki nii oluline kui arvasid. See tundub nii võimatu, et just see inimene sinust kuude kaupa puudust ei tunne. See on valus. Ükskõik mis ka su elus ei toimu. Mul oli siin just üks uus ja põnev kogemus elus ja ma mõtlesin selle toimumise ajal vaid seda, et ma ei saagi sellest enam sõbrannale rääkida.

Teemaalgataja

+7
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Tundub hoopis, et teemaalgataja tahaks väga ühe laheda tuttava naisega suhelda nagu sõbrannad, aga see jälle ei ole huvitatud eriliselt suhtlema ja kui nad vahel ikkagi  suhtlevad, on teemaalgataja kohmetu ja ei oska midagi öelda eriti. Vahel on püüdnud vestlust algatada ja siis pole teise vähese huvi tõttu small talki ajada saanud ka vastust. Teemaalgataja aga ei oska ka läheneda, näiteks teadis naise sünnipäeva ja “unustas” õnne soovida. Või oli hoopis teemaalgataja sünnipäev ja see naine ei teadnud seda või teadis, kuid unustas ära.

Võimalik, et saan täiesti valesti aru.

 

 

 

0
-7
Please wait...
Kommentaarist on juba teavitatud
Postitas:
Kägu

Tundub hoopis, et teemaalgataja tahaks väga ühe laheda tuttava naisega suhelda nagu sõbrannad, aga see jälle ei ole huvitatud eriliselt suhtlema ja kui nad vahel ikkagi suhtlevad, on teemaalgataja kohmetu ja ei oska midagi öelda eriti. Vahel on püüdnud vestlust algatada ja siis pole teise vähese huvi tõttu small talki ajada saanud ka vastust. Teemaalgataja aga ei oska ka läheneda, näiteks teadis naise sünnipäeva ja “unustas” õnne soovida. Või oli hoopis teemaalgataja sünnipäev ja see naine ei teadnud seda või teadis, kuid unustas ära.

Võimalik, et saan täiesti valesti aru.

Lugeda ei oska või. Ma ei saa aru, kuidas on võimalik sellest teemast üldse nii aru saada.

Kas oled troll või loll?

+8
0
Please wait...
Kommentaarist on juba teavitatud
Postitas:
Kägu

Ilmselt need, kes ütlevad, et noh ikka juhtub, suhtled siis mehe ja lastega, pole sellist sõprust kogenud. Jah, paljusid sõpruseid saab asendada aga sellist ei saa. Ellu jääb väga suur tühi koht ja seda millegagi täita mina pole veel suutnud.

Me oleme ikka sõprust kogenud. Aga sinul on vist ainult see üks sõber olnud täiskasvanueas üldse kokku ja tundub, et ta ikka nii suur sõber lõppeks ei olnudki (vähemalt tema poolt). Muidu sa ju julgeks selle jutuajamise temaga ära teha ega viskaks käega, et tead niigi. Tegelikult sa ei tea täpselt, kahtlustad asju – aga samas ei julge või on trots küsida. Sellepärast sa ei saagi lahti lastud.
Muidugi ei täida aastatepikkust sõprust kohe uuega. See on ebamõistlik ootus, mida sa ei peaks endale seadmagi (see ei olnud ka postitajate point, ma usun)

+2
-7
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Sa väärid palju paremat kui see ”sõbranna”, ära lase ennast solgutada.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Tundub et siin teemas on möödarääkimine sellel tasandil, et osade inimeste jaoks on sõber igaüks, kellega rohkem kui paar korda räägitud on. Ja teise jaoks on sõber see, kes on üks lähedasemad inimesi üldse. Ja see esimene leer ei hakkagi kunagi aru saama, miks teine leer sõpruse kaotust nagu lahkuminekut leinab.

+7
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Keegi pole öelnud, et sõbrad pole tähtsad. Lihtsalt see kirjeldus on ebatervislik, liig.
Põnevaid kogemusi jagatakse perega. Kui mehega olid probleemid ja sõbrannaga nendest rääkisite, siis selgitab see, miks sõbranna on võtnud mehe rolli. Paljude naiste parim sõber on ühtlasi mees.

+1
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Tundub et siin teemas on möödarääkimine sellel tasandil, et osade inimeste jaoks on sõber igaüks, kellega rohkem kui paar korda räägitud on. Ja teise jaoks on sõber see, kes on üks lähedasemad inimesi üldse. Ja see esimene leer ei hakkagi kunagi aru saama, miks teine leer sõpruse kaotust nagu lahkuminekut leinab.

Või siis osade elu on väga igav, draamavaba ja rutiinne, et pole eriti rääkida midagi? Või ollakse introverdid ja saadakse suhtlusvajadus täidetud. Kas keegi saab väita, et koolis polnid väga häid sõpru, aga elu viis lahku? Jah, saab. 12 aaatat parim sõber ja pinginaaber, aga elu viib eraldi. Nii on iga elusündmusega paratamatult. Kui inimese roll muutub, siis muutub see laiemalt ja on vajalik uues keskkonnas kohanemiseks.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Väga valus on teada saada, et sa polegi nii tähtis kui endale tundus. Seda ükskõik mis suhetes. Teada saada, et sind saab asendada ükskõik millise ettejuhtuva inimesega. Sest praegu on nii juhtunud, sõbranna läks tööle ja uued tuttavad ja ongi kõik, enam vanad ei huvita. Mina pole ühegi oma sõbrannaga nii lähedaseks saanud sest ma pole selline inimtüüp lihtsalt ja suhtlused ongi olnud sellised mõõnade ja tõusudega. Võib täiesti juhtuda, et mõnel elu raskemal perioodil võtab sõbranna ühendust ja jätkab nagu enne, sest tahab sellist toetust sinult nagu vanasti.

+2
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Väga valus on teada saada, et sa polegi nii tähtis kui endale tundus. Seda ükskõik mis suhetes. Teada saada, et sind saab asendada ükskõik millise ettejuhtuva inimesega. Sest praegu on nii juhtunud, sõbranna läks tööle ja uued tuttavad ja ongi kõik, enam vanad ei huvita. Mina pole ühegi oma sõbrannaga nii lähedaseks saanud sest ma pole selline inimtüüp lihtsalt ja suhtlused ongi olnud sellised mõõnade ja tõusudega. Võib täiesti juhtuda, et mõnel elu raskemal perioodil võtab sõbranna ühendust ja jätkab nagu enne, sest tahab sellist toetust sinult nagu vanasti.

Kui see sõbranna on selline populaarne suhtleja, kelle stiil on pidevalt uusi sõpru leida ja vanu sõpru hüljata, kui endale miski enam ei meeldi nende juures, siis varem või hiljem oleks see ju ikka juhtunud ka teemaalgatajaga. Juhtus lihtsalt varem, aga juhtumata poleks see jäänud.

Edaspidi lihtsalt valiksin mõne vähem populaarse ja vähem suhtleja endale sõbrannaks.

0
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Väga valus on teada saada, et sa polegi nii tähtis kui endale tundus. Seda ükskõik mis suhetes. Teada saada, et sind saab asendada ükskõik millise ettejuhtuva inimesega. Sest praegu on nii juhtunud, sõbranna läks tööle ja uued tuttavad ja ongi kõik, enam vanad ei huvita. Mina pole ühegi oma sõbrannaga nii lähedaseks saanud sest ma pole selline inimtüüp lihtsalt ja suhtlused ongi olnud sellised mõõnade ja tõusudega. Võib täiesti juhtuda, et mõnel elu raskemal perioodil võtab sõbranna ühendust ja jätkab nagu enne, sest tahab sellist toetust sinult nagu vanasti.

Ühendust saab võtta sellega, kes laseb endaga ühendust võtta.  Mina isiklikult kaoks pildilt kogu täiega ja ei hakkaks sõbrannat toetama, kui temal minult midagi vaja on, samal ajal, kui tema hoidis kõrvale, kui minul lihtsalt rääkida vaja oli.

Sellised inimesed nagu siin teemas jutt käib, tunduvad olevat kõigi sõbrad, kelle eesmärk on lihtsalt kõigiga läbi saada ja seeläbi on neil alati sõpru ja ärakuulajaid ja nad ei hinda kellegi sõprust eriti kõrgelt vaid kord üks, siis teine, kokkuvõttes mitte keegi. Sellise kõrval oledki kas ärakuulaja rollis või mahajäetud.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Minule jääb see teemaalgatus arusaamatuks. Et mitte lihtsalt teoretiseerida, räägin tõestisündinust.

Olime väga head sõbrannad üle 9 aasta. Tutvusime vanuses, kus enam väga uusi südamesõpru ei teki (38-39), aga meil klikkis kohe. Rääkisime iga päev, kas siis messengeris või telefonis. Ehk jäi aastate jooksul 10 päeva vahele. Mõnikord ainut lause, mõnikord tundide kaupa. Ma arvan, et teadsime teineteisest kõike. Sai koos reisitud, meeletult naerdud ja ka vaieldud. Meestemuresid kurdetud, kuna temal oli neid oluliselt rohkem, siis tema küsis sageli mu arvamust või nõuannet. Teismeliste laste kasvatamisele kaasa elatud. Aga teemad ei onud ainult halamine ja kaeblemine! Ikka palju lõbu ja toredust. Aga ühel päeval hakkasin tundma, et mul on kõrini. Lihtsalt kõrini. Kõrini sellest, et 9 aastat ta küsib regulaarselt minu nõu teatud asjades. Just nõuannet, mitte lohutamist. Ja siis kunagi ei tee, nagu soovitasin. Siis alati kerkib mõne aja pärast sama teemadepakett uuesti. Mis sa sa pagan küsid sisuliselt sama asja kohta 9 aastat, kui sa isegi kordagi ei tee, nagu soovitan? Ja sipled ikka samas võrgus. Ega mul ju garantiid polnud ega pole, et soovitus oleks aidanud, aga mida sa küsid siis? Kümneid kordi, saad sisuliselt sama vastuse ja ikka ei tee kunagi, isegi ei proovi. Loomulikult küsisin temalt seda korduvat, et miks nii. Vastus oli alati sama, et ma ei tunneta seda olukorda, nagu see tal elus tegelikult on. Mis küsid siis taas ja taas?

Ma ei oska seda tunnet nimetada, solvumine segatud tüdimusega ehk. Kuigi enamasti oli väga lõbus. Nending, et kõik head asjad ammenduvad, jutud hakkavad kerima ja korduma. Viimane piisk karikasse. Ühe messengeri vestluse poolepealt, kui ta üldiselt sama meeste- asja kohta hakkas taas arutlema, panin arvuti kinni. Blokkisin ta numbri telefonis ja tema meiliaadressilt tulevad kirjad saatsin junki.
Kas oleksin pidanud talle kahe silma vahele ütlema, et kle, mul sai sinust kõrini? Ütlema, et enam pole huvi? Arvan, et ei.

Ka minu elust on sõbranna kadunud pärast 15 aastat lähedast sõprust ja päevapealt. Eks see tekitas alguses segadust, aga arusaadav – järelikult tal polnud enam huvi. Ja tal on selleks õigus, meil kõigil on õigus lahkuda suhtest, mis enam ei meeldi ja on kurnav, tüütu või ebaoluline.

Inertsist või “sest nii on ilus käituda” sõbrustada…küll ei sooviks, et keegi minuga nii teeks.

+1
-6
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

ma loodan, et ma oskan nõu anda. Olen ise sellises olukorras mitu mitu korda olnud. Paar lähedast sõbrannat olen kaotanud, neid enam väga ei igatse ka, olgugi et alguses oli väga valus.

Elan ise välismaal ja mul on kaks sõbrannat, keda ma olen tundud aastaid aastaid. Ühe sõbranna puhul on nii, et tundus et ta hakkab kaugeks jääma ja ma olin solvunud et ta mind minu jaoks olulistel sündmustel ei õnnitlenud jne jne. Aga ta lihtsalt pole selline inimene. Kui Eestisse tulin, oli kõik samamoodi. Võib olla vahel tundus, et oleme kaugeks jäänud, aga see läks mingil hetkel iseenesest üle.

Teine sõbranna samamoodi lihtsalt kaugenes nagu sinu sõbranna. Aga ta oli minu jaoks väga oluline inimene, saatsin talle sõnumi et “Anna andeks, kui ma olen sind kuidagi solvanud. Sa oled minu jaoks oluline inimene, ma ei taha sind kaotada.” Eks ta alguses vältis mind edasi mingi aeg aga ma ei andnud alla. Saatsin talle lihtsalt sõnumeid, mis ei nõudnud vastust, et lihtsalt näidata et ta on mu jaoks oluline. Ja mingil hetkel ta oli nõus rääkima, ja eks nüüd tagant järgi sain aru et tal oligi õigus minu peale pahane olla. Ma ei saanud tema situatsioonist aru ja võib olla nõudsin liiga palju aega endale, tal oli sel ajal muid jamasi. Võttis aega, aga leppisime ära. Minu algatusel, aga tegelikult polnud sellel mingit vahet.

Ma saan aru, et paljud inimesed on liiga uhked, et sellist asja teha, ise leppimist taga ajada. Minu jaoks ta oli oluline inimene ja minu uhkus oli vähem oluline kui see et ta oleks minu elas alles. Meie sõprus suhe on nüüd palju parem ja lähedasem kui kunagi varem.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Väga valus on teada saada, et sa polegi nii tähtis kui endale tundus. Seda ükskõik mis suhetes. Teada saada, et sind saab asendada ükskõik millise ettejuhtuva inimesega. Sest praegu on nii juhtunud, sõbranna läks tööle ja uued tuttavad ja ongi kõik, enam vanad ei huvita. Mina pole ühegi oma sõbrannaga nii lähedaseks saanud sest ma pole selline inimtüüp lihtsalt ja suhtlused ongi olnud sellised mõõnade ja tõusudega. Võib täiesti juhtuda, et mõnel elu raskemal perioodil võtab sõbranna ühendust ja jätkab nagu enne, sest tahab sellist toetust sinult nagu vanasti.

Kui see sõbranna on selline populaarne suhtleja, kelle stiil on pidevalt uusi sõpru leida ja vanu sõpru hüljata, kui endale miski enam ei meeldi nende juures, siis varem või hiljem oleks see ju ikka juhtunud ka teemaalgatajaga. Juhtus lihtsalt varem, aga juhtumata poleks see jäänud.

Edaspidi lihtsalt valiksin mõne vähem populaarse ja vähem suhtleja endale sõbrannaks.

Asi pole ju otseselt populaarsuses. Kui inimene on suur suhtleja, siis tal võib olla palju pinnapealseid tutvusi, aga see ei tähenda, et ta ilmtingimata reedab lähedased sõbrad nagu TA.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

reedab lähedased sõbrad nagu TA

Reedab. Nii karm sõna. Seda ehk saaks kasutada siis, kui ta räägiks TA kohta laimu või tema saladusi jagaks, aga kui lihtsalt enam ei paku pinget suhelda. Peaks ponnistama või?

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

See ongi, et igaühel on sisemuses oma pet peeve.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

ma loodan, et ma oskan nõu anda. Olen ise sellises olukorras mitu mitu korda olnud. Paar lähedast sõbrannat olen kaotanud, neid enam väga ei igatse ka, olgugi et alguses oli väga valus.

Elan ise välismaal ja mul on kaks sõbrannat, keda ma olen tundud aastaid aastaid. Ühe sõbranna puhul on nii, et tundus et ta hakkab kaugeks jääma ja ma olin solvunud et ta mind minu jaoks olulistel sündmustel ei õnnitlenud jne jne. Aga ta lihtsalt pole selline inimene. Kui Eestisse tulin, oli kõik samamoodi. Võib olla vahel tundus, et oleme kaugeks jäänud, aga see läks mingil hetkel iseenesest üle.

Teine sõbranna samamoodi lihtsalt kaugenes nagu sinu sõbranna. Aga ta oli minu jaoks väga oluline inimene, saatsin talle sõnumi et “Anna andeks, kui ma olen sind kuidagi solvanud. Sa oled minu jaoks oluline inimene, ma ei taha sind kaotada.” Eks ta alguses vältis mind edasi mingi aeg aga ma ei andnud alla. Saatsin talle lihtsalt sõnumeid, mis ei nõudnud vastust, et lihtsalt näidata et ta on mu jaoks oluline. Ja mingil hetkel ta oli nõus rääkima, ja eks nüüd tagant järgi sain aru et tal oligi õigus minu peale pahane olla. Ma ei saanud tema situatsioonist aru ja võib olla nõudsin liiga palju aega endale, tal oli sel ajal muid jamasi. Võttis aega, aga leppisime ära. Minu algatusel, aga tegelikult polnud sellel mingit vahet.

Ma saan aru, et paljud inimesed on liiga uhked, et sellist asja teha, ise leppimist taga ajada. Minu jaoks ta oli oluline inimene ja minu uhkus oli vähem oluline kui see et ta oleks minu elas alles. Meie sõprus suhe on nüüd palju parem ja lähedasem kui kunagi varem.

See ei ole uhkus, vaid see tunne, et miks mina peaks kellegi nimel end liigutama ja paluma ja smsima, kes mulle väljagi ei näita, et tal minust sooja või külma on. Enamasti nii nagu keegi käitub, nii ta ka mõtleb. Kui ühendust ei võta, järelikult pole mina talle oluline ju. Mul võib ju olla teoreetiline teadmine, kuidas selle sõbrannaga ühendust saada, aga miks peaksin mina olema see, kes seda teeb, kui tema midagi ei viitsi teha.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Isegi, kui näitaks korraks kuidagi, et hoolib minust. Kas peaksin esimese hoolivuse märgi peale kohe reageerima suure sõprusega või peaks teda laskma veidi pingutada, kui viitsib, ja vaatama, mis teeb, et hoolivust välja näidata? Pigem laseksin temal pingutada rohkem, kui endal.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

See ei ole uhkus, vaid see tunne, et miks mina peaks kellegi nimel end liigutama ja paluma ja smsima, kes mulle väljagi ei näita, et tal minust sooja või külma on. Enamasti nii nagu keegi käitub, nii ta ka mõtleb. Kui ühendust ei võta, järelikult pole mina talle oluline ju. Mul võib ju olla teoreetiline teadmine, kuidas selle sõbrannaga ühendust saada, aga miks peaksin mina olema see, kes seda teeb, kui tema midagi ei viitsi teha.

Sekundeerin. See ei ole uhkus. See on pigem see, et viisakas ei ole tülitada inimest, kes sinuga ei taha suhelda. Pealetükkivus on kole asi. Tahad märku anda, et hindad teda – jõulukaardist ja sünnipäevaõnnitlusest peaks piisama. Eriti, kui need on napisõnalised ja paberil, vanamoodsad. Milleks end peale pressida.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

reedab lähedased sõbrad nagu TA

Reedab. Nii karm sõna. Seda ehk saaks kasutada siis, kui ta räägiks TA kohta laimu või tema saladusi jagaks, aga kui lihtsalt enam ei paku pinget suhelda. Peaks ponnistama või?

10 aastat on lähedaselt suhelnud ja siis ei vasta enam, ignoreerib, kuigi teab, et teine ootab vastust. See ongi reetmine. Arusaadav ja normaalne, kui enam suhelda ei taha, aga see viis, kuidas ta seda väljendab, on ebaviisakas ja solvav.

+2
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

See ei ole uhkus, vaid see tunne, et miks mina peaks kellegi nimel end liigutama ja paluma ja smsima, kes mulle väljagi ei näita, et tal minust sooja või külma on. Enamasti nii nagu keegi käitub, nii ta ka mõtleb. Kui ühendust ei võta, järelikult pole mina talle oluline ju. Mul võib ju olla teoreetiline teadmine, kuidas selle sõbrannaga ühendust saada, aga miks peaksin mina olema see, kes seda teeb, kui tema midagi ei viitsi teha.

Sekundeerin. See ei ole uhkus. See on pigem see, et viisakas ei ole tülitada inimest, kes sinuga ei taha suhelda. Pealetükkivus on kole asi. Tahad märku anda, et hindad teda – jõulukaardist ja sünnipäevaõnnitlusest peaks piisama. Eriti, kui need on napisõnalised ja paberil, vanamoodsad. Milleks end peale pressida.

Ma oleksin ootel, et sõbra käitumise järgi hinnata, milliste märkide järgi on selge, et mind hinnatakse ja minuga sõbrustada tahetakse. Kas tõesti on minu väärtus kõigest üks kõne või üks kaart? Ma arvan, et selleks läheb vaja enamat ja järjepidevat moosimist, et ma meelt muudaksin ja jälle suhelda tahaksin. Komplimente, shokolaadi, vabandusi, palju viisakat tüütamist. Vastasel korral mina ei liiguta lillegi.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma oleksin ootel, et sõbra käitumise järgi hinnata, milliste märkide järgi on selge, et mind hinnatakse ja minuga sõbrustada tahetakse. Kas tõesti on minu väärtus kõigest üks kõne või üks kaart? Ma arvan, et selleks läheb vaja enamat ja järjepidevat moosimist, et ma meelt muudaksin ja jälle suhelda tahaksin. Komplimente, shokolaadi, vabandusi, palju viisakat tüütamist. Vastasel korral mina ei liiguta lillegi.

Aga loobunud sõbrannat ei huvita sa (TA) ju enam niikuinii. Ei tema moosima hakka, ega hakka sinagi, kui mõni vana sõbranna sulle enam huvi ei paku. Samas vanade heade aegade mälestuseks võib ju kaardi saata (saada). Mina küll ise seda ei teeks ega ootaks, aga siin keegi soovitas pidevalt ise pinda käia. Seda sooviksid vist sinagi. See mingi kaardike või õnnesoov signaliseerib, et sa oled tal meeles, aga ei ole pealetükkiv ega tähenda kuidagimoodi, et nüüd tahaks uuesti suhelda. Olid toredad ajad. But it is over now.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

reedab lähedased sõbrad nagu TA

Reedab. Nii karm sõna. Seda ehk saaks kasutada siis, kui ta räägiks TA kohta laimu või tema saladusi jagaks, aga kui lihtsalt enam ei paku pinget suhelda. Peaks ponnistama või?

10 aastat on lähedaselt suhelnud ja siis ei vasta enam, ignoreerib, kuigi teab, et teine ootab vastust. See ongi reetmine. Arusaadav ja normaalne, kui enam suhelda ei taha, aga see viis, kuidas ta seda väljendab, on ebaviisakas ja solvav.

Mis vastust siis oleks sobiv anda? Aitäh, ei huvita? Valetama? Või mingit viisakat ila nagu: sain su kirja kätte, aitäh, püüan aastal 2029 vastata.
Te ei taha ju tõde kuulda või tõesti? Tõde on ilmselge – ei huvita enam. Punkt. Sellest võiks ju ise aru saada.

0
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

reedab lähedased sõbrad nagu TA

Reedab. Nii karm sõna. Seda ehk saaks kasutada siis, kui ta räägiks TA kohta laimu või tema saladusi jagaks, aga kui lihtsalt enam ei paku pinget suhelda. Peaks ponnistama või?

10 aastat on lähedaselt suhelnud ja siis ei vasta enam, ignoreerib, kuigi teab, et teine ootab vastust. See ongi reetmine. Arusaadav ja normaalne, kui enam suhelda ei taha, aga see viis, kuidas ta seda väljendab, on ebaviisakas ja solvav.

Mis vastust siis oleks sobiv anda? Aitäh, ei huvita? Valetama? Või mingit viisakat ila nagu: sain su kirja kätte, aitäh, püüan aastal 2029 vastata.

Te ei taha ju tõde kuulda või tõesti? Tõde on ilmselge – ei huvita enam. Punkt. Sellest võiks ju ise aru saada.

Selge see, et ei huvita. Pigem ootaks tõesti ausat tõde, kui viisakat pugemist.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Selge see, et ei huvita. Pigem ootaks tõesti ausat tõde, kui viisakat pugemist.

Nojah, muidugi. Pigem. Aga miks mitte lihtsalt taandumist. Kui sõbranna TAd lolliks ei pea, siis ta ju eeldab, et inimene saab ise aru. See asi on läbi. Milleks veel mingid asjade otse näkku selgeksrääkimised, pealekäimised ja sedasorti asjad.

+2
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 61 kuni 90 (kokku 110 )


Esileht Pereelu ja suhted Sõbrann