Esileht Pereelu ja suhted sõbranna lapsed

Näitan 11 postitust - vahemik 1 kuni 11 (kokku 11 )

Teema: sõbranna lapsed

Postitas:

Meie perel, ehk minu vanematel on suvila, Tallinna lähedal. Mina olen vallaline aga sõbrannal kaks last, alla 10a.
Ise käin harva nende juures suvilas ja kui siis nädalavahetusel, sest olen tööl.
Sõbranna siis ka tööl ja tema mees, nende vanemad kas elavad kaugel või siis pole enam.
Nüüd siis küsis kas minu vanemad neid oma suvilasse ei taha võtta nädala sees?? Minu vanemad keeldusid sest ei taha lihtsalt, tahavad rahus oma asju nikerdada.
Nüüd on sõbranna solvunud. Jääb tunne nagu ma oleks ta lapsi väärtkohtlenud?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Päris hea 😀

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

selle peale annab ikka tulla – Ise oma lapsi niimoodi sisuliselt võõrastele sokutada ja tagatipuks veel solvuda ka…

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Päris \”hea\” sõbranna sul.
Ei saa vist aru, et mõne jaoks on see \”suvila\” iseenda elu elamine, et see ei ole lihtsalt üks koht, kus suvel ollakse ja kuhu saab ükskõik missuguseid lapsi linnulaulu kuulama viia.
Igaüks peab ikka ise vaeva nägema, et tema lastel oleks koht, kus suvel loodust nautida.
Sellistes olukordades ongi kõige õigem kohe konkreetselt paika panna asjad, mitte ääri-veeri midagi lubada või mõista anda.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Sinu jutust jääb natuke selgusetuks, kas sõbrannal on vaja nädala sees hädasti üheks ööpäevaks kedagi lapsi hoidma (vaja endal haiglasse uuringutele minna vms) ja tal tõesti ei ole selleks hetkel muid variante? Sest kui mul oleks selline olukord, siis ei häbeneks küll hea sõbranna kodustelt vanematelt, kes ju ka minu head tuttavad tegelikult, abi paluda ning pakuksin, et viin ja toon nad nende asukohta (hetkel siis see suvila), et neil endil võimalikult vähe sekeldusi oleks. Või soovib ta lapsed suvevaheajaks nädalateks kuhugi ära sokutada? Kuigi see esimene variant oleks veidi pehmendav, siis eeldada ja solvuda ei annaks see ikkagi mingit põhjust, kuigi küsida ju võib. Teine variant aga on, jah, suisa häbematu, kui sa samamoodi tunned ja oma tunnetele kinnitust otsid.

Ilmselt mõtled ka, et mida siis teha. Mitte midagi, sina oled oma (pere) seisukoha viisakalt välja öelnud ja mis seal ikka, küll solvumine üle läheb. Endal sellise asja palju kogemusi, kuna üks mu lapsepõlvesõbranna ka natuke seda sorti :). Elasime kõrvuti majades, tunneme nii kaua kui mäletame ja üldiselt tegemist väga aruka, mõistliku ning toreda inimesega, kellel 99% ajast sotsiaalne närv ja takt 5+. Aga kohati käib mingi klik ja siis ta tuleb lagedale täpselt samasuguste veidrate nõudmiste ja ettepanekutega :). Ja kui teistele ei sobi, on siiralt ja südamest solvunud. Ma olen sellega lihtsalt nii harjunud ja lasen selle endast täiesti külma rahuga üle ning soovitan sama sullegi.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.

ic@väärtkohtlema

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Sõbranna on solvunud ja kelle peale?
Sinu vanemate või Sinu? Millega ta seda põhjendab?
Et ei taheta võõraid lapsi valvata?
Hea nali ikka tõega 😀 Ma ka ei võtaks niimoodi võõraid lapsi enda juurde. Vastutus, kontroll, omad plaanid ja käimised jne.

Kas sõbranna vähemalt raha pakkus lapsehoidmise eest? Ma vist ütleks, et võtan, aga 200¤ nädal.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

see on ju emade seas nii tavaline soov!
kes ei unistaks et neil oleks võimalik lapsi suveks maale saata. siingi soovitatakse, et kui kurdetakse, et lastel suvel üksi igav linnas, ema tööl…. et kas vanavanemaid pole, kas mõni sugulane on maal, äkki mõni tuttav. ju ta on perekoolist selle mõtte võtnud, et oma laste suve sisustada.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Just nimelt, maakodu teemas ju avaldati arvamust, et mõni tuttav ikka on, kelle juurde maale end sokutada!

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

ütle,mis aadressil lapsed tuua,ma tooks ka natsiks ajaks su vanemate juurde:D

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Solvumine on jah omaette teema.
Aga küsida ju ikka võib, ka seda võib oma sõbranna käest küsida, kas sa oled nõus mu lapsi maale võtma?
Küsija suu pihta ei tohiks lüüa. Kui ei sobi, piisab viisakast äraütlemisest, võib ka selgitada, et vanad tahavad omaette olla.
See, et sõbranna solvus, on tema isiklik solvumine, selle eest ei saa sina vastutust võtta.
Kui sa tunned end halvasti, siis võid ju korra proovida veel selgitada (eriti juhul, kui sa ei selgitanud), mis põhjusel lapsi maale ei taheta, et üleüldse ei taheta lapsi maale, mitte asi pole temas ja konkreetselt tema lastes (sest tema seda võib-olla just niimoodi tõlgendab, et teda ei taheta). Edasi solvumisega peab sõbranna ise tegelema. Aga kui sina jätkuvalt tunned end halvasti, siis on siin kaassõltuvuse algeid näha.
Jutt, et kuidas ta üldse sellist asja küsib, kas loll on või, selline jutt on küsija halvustamine. Optimaalseks olukorra lahenduseks piisab viisakast keeldumisest, ei pea küsijat taga kiruma ja vimma tekitama.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 11 postitust - vahemik 1 kuni 11 (kokku 11 )


Esileht Pereelu ja suhted sõbranna lapsed

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.