Esileht Lapse ootamine Sõbranna on rase, hiline teada saamine

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 49 )

Teema: Sõbranna on rase, hiline teada saamine

Postitas:

Tere!
Kuna sõbrannal siin kasutajat ei ole ja arstil käies oli ta shokeeritud, ei suutnud küsida/otsustada uurin siitpoolt,ta on hetke seisuga stressis.
Nimelt avastas ta paar päeva tagasi, et on rase,aga kahjuks juba umbes 9-10 nädalat.Kuna tal oli tsükkel väga ebaregulaarne ja kasutas ka plaastreid on ehmatus suur.
Ehmatus poleks nii suur, kui tal ei oleks selle aja sisse jäänud päris mitmeid alkoholi tarbimisi ja suitsetamist. Ta teeb küll vähe, nii 4-5 päevas, aga see on siiski suitsetamine!
Katkestamiseks oleks tal vist viimane aeg, aga minu meelest on ikka nädalaid ju päris palju..
Alles jätta kardab ta samuti, sest eluviis ei olnud ju just kõige tervislikum.
Mida talle soovitada? Kuidas lohutada ja mis edasi?
Aitäh!

+1
-4
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 27.09 20:03; 27.09 22:01; 27.09 22:30;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Pole ta esimene ega ka viimane kes teadmatusest suitsu teinud ja alkot tarbinud. Sellepärast aborti teha ma arvan ei tasuks.

+21
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Päris hilja teada saamine.
Esimesed 3 kuud on ju kõige suurem loote areng, kuidas siis see kimumine ja alko ohtlik ei ole?! ????

0
-13
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 27.09 20:24; 27.09 21:55; 27.09 22:57; 28.09 14:08; 28.09 21:54;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Päris hilja teada saamine.

Esimesed 3 kuud on ju kõige suurem loote areng, kuidas siis see kimumine ja alko ohtlik ei ole?! ????

No kui jääb selle pärast IQ mõne punkti võrra madalamaks või sünnikaal väiksemaks, on see siis probleem või? Ja seegi pole kindel, et üldse lootele mõju avaldas. Seosed on saadud suure andmehulga ehk väga paljude inimeste andmete põhjal ja kuigi seos on olemas, pole see mõju nii suur midagi. Või oli sõbranna iga päev maani täis ja ahelsuitsetaja?
Olen küll ja küll näinud alkoholiga liialdavatest suitsetajate peredest pärit õpilasi ja enamasti on nad füüsiliselt võimekad, nutikuselt nagu teised klassis, aga koduste probleemide tõttu tihti kehva käitumise ja õpioskustega. Aga need tulenevad sellises keskkonnas järjepidevast kasvamisest, mitte sellest, et ema tegi raseduse ajal suitsu ja jõi aega-ajalt alkohoolseid jooke.

+15
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 27.09 21:42; 29.09 11:29; 29.09 13:34;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Päris hilja teada saamine.

Esimesed 3 kuud on ju kõige suurem loote areng, kuidas siis see kimumine ja alko ohtlik ei ole?! ????

No kui jääb selle pärast IQ mõne punkti võrra madalamaks või sünnikaal väiksemaks, on see siis probleem või? Ja seegi pole kindel, et üldse lootele mõju avaldas. Seosed on saadud suure andmehulga ehk väga paljude inimeste andmete põhjal ja kuigi seos on olemas, pole see mõju nii suur midagi. Või oli sõbranna iga päev maani täis ja ahelsuitsetaja?

Olen küll ja küll näinud alkoholiga liialdavatest suitsetajate peredest pärit õpilasi ja enamasti on nad füüsiliselt võimekad, nutikuselt nagu teised klassis, aga koduste probleemide tõttu tihti kehva käitumise ja õpioskustega. Aga need tulenevad sellises keskkonnas järjepidevast kasvamisest, mitte sellest, et ema tegi raseduse ajal suitsu ja jõi aega-ajalt alkohoolseid jooke.

Nojah,samas tehakse nii suur paanika,kui mõni rase peaks suitsu poole vaatama või raseduse ajal pokaali veini tarbima.
Lausa oli artikkel, et väike pokaal veini halvab loote kolmeks tunniks?
Hirmujuttudel vist vähe tõepõhja siis?
Aga saan aru miks teemaalgataja sõbranna muretseb,just seetõttu muretsebki,et puust ja punaseks on tehtud, kuidas peaks juba enne raseduse planeerimist olema karske jne.

+1
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 27.09 20:24; 27.09 21:55; 27.09 22:57; 28.09 14:08; 28.09 21:54;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kopeerisin selle just emmedeklubist:
Ämmaemand näeb oma töös ka seda, et rasedaks jäämine ei ole olnud nö teadlik tegevus, vaid on juhtunud kogemata. Kuid peomöllus eostatud laste tervis on suures ohus. “Suuremate alkoholikoguste manustamist raseduse varajases järgus, siis, kui rasedusest veel ei teatagi, peetakse eriti ohtlikuks,” hoiatab Reidma. Ühest peoõhtust võib piisata loote tervise kahjustamiseks, kuigi naine hiljem võib-olla enam alkoholi ei tarvita.

Väga hirmutav ja abort paistab selle põhjal väga õigustatud? ????

+1
-14
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 27.09 20:03; 27.09 22:01; 27.09 22:30;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Rahune(ge) nüüd sõbrannaga kenasti maha alustuseks. Väga-väga paljud naised on teadmatusest alkot ja suitsu tarbinud, ise rasedad olles. Ka mina natuke tarbisin u 5.-6. nädalani, enne kui rasedusest teada sain (oli samuti suur üllatus), aga mul ei tulnud pähegi muretseda, sest ma teadsin, et see on nii tavaline. Ja oi kui palju lapsi on purjus peaga eostatud. Mõni suitsetab sünnituseni välja. Tean isiklikult ühte sellist, laps on terve ja nutikas, juba käib koolis ammu. Kui sõbranna just tõesti padujoodik pole, et iga päev sünnituseni välja juua täis on (ja normaalne töölkäiv inimene vist ei saa iga päev nii?), siis ei ole midagi hullu. Ja mingi loote halvamise jutt…no tulge maa peale. Las sõbranna konsulteerib mõne naistearstiga, mitte perekooliga. Loodan, et jätab lapse alles! Nagu ma mainisin, et kui ta just padujoodik pole, siis on lapsega tõenäoliselt kõik korras.

+9
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

“Suuremate alkoholikoguste manustamist raseduse varajases järgus, siis, kui rasedusest veel ei teatagi, peetakse eriti ohtlikuks,” hoiatab Reidma.

See väide vajaks mõne teadusuuringu viidet juurde. Ikka väga üldsõnaline ja mittemidagiütlev. Kui ohtlik see siis täpsemalt on – pigem siis teha aborti või pigem ikkagi mitte?

Mina soovitaks teemaalgataja sõbrannal pigem jätta see alkoholi tarbimine kaalukausil täiesti kõrvale ja mõelda hoopis, kas ta on valmis emaks saama? On tal endal soov, majanduslik valmisolek ja sotsiaalne tugi olemas?

+5
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

“Suuremate alkoholikoguste manustamist raseduse varajases järgus, siis, kui rasedusest veel ei teatagi, peetakse eriti ohtlikuks,” hoiatab Reidma.

See väide vajaks mõne teadusuuringu viidet juurde. Ikka väga üldsõnaline ja mittemidagiütlev. Kui ohtlik see siis täpsemalt on – pigem siis teha aborti või pigem ikkagi mitte?

Mina soovitaks teemaalgataja sõbrannal pigem jätta see alkoholi tarbimine kaalukausil täiesti kõrvale ja mõelda hoopis, kas ta on valmis emaks saama? On tal endal soov, majanduslik valmisolek ja sotsiaalne tugi olemas?

Eks ta on isegi kahe vahel, me kõik oleksime saades sellise üllatuse osaliseks, aga probleeme vast ei tohiks tekkida.
Samas ma tunnen teda, ta ei annaks endale iial andeks, kui haige lapse tänu nendele vigadele sünnitaks. Ka mulle on alati pähe raiutud olnud see “nulltolerants” kõige suhtes raseduse ajal. No mina muidugi rasedana oma pulmas jõin 3 pokaali veini, 20 nädalal. Laps on siiani terve ja juba 6ne,aga hirm oli ka siis.

0
-3
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 27.09 20:03; 27.09 22:01; 27.09 22:30;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul on mällu sööbinud vaatepilt naisest, kes oli 8,9ndat kuud rase, purupurjus ja hüppas batuudil. Tal on 3 last, need kõik on ühese eluviisiga eostatud ja üles kasvatatud. Lapsed olid lasteaias ja koolis nutikad. Nagu eespoolgi öeldud, sai lastele saatuslikuks keskkond milles kasvasid. Ma leian ka, et paanikaks pole põhjust. Uuringud ju ka kohe ukse ees.

+4
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul on mällu sööbinud vaatepilt naisest, kes oli 8,9ndat kuud rase, purupurjus ja hüppas batuudil. Tal on 3 last, need kõik on ühese eluviisiga eostatud ja üles kasvatatud. Lapsed olid lasteaias ja koolis nutikad. Nagu eespoolgi öeldud, sai lastele saatuslikuks keskkond milles kasvasid. Ma leian ka, et paanikaks pole põhjust. Uuringud ju ka kohe ukse ees.

Ja siis on meil ülikorralikud vitamiine tarbivad ja karsked raseduse planeerijad, kes saavad mingi terviseprobleemiga haige lapse.
Raske siin isegi kaasa mõelda millest siis tegelikult loote areng sõltub, kui isegi alkohol ja tubakas mõne ema lapsi ei mõjuta.
Keeruline, aga eks otsuse jas saada see laps või ei peab ta ikka ise tegema.

+6
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 27.09 20:24; 27.09 21:55; 27.09 22:57; 28.09 14:08; 28.09 21:54;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tere

Sain ise ka hiljuti teada, et olen rase. Olin enne 2 aastat triipe püüdnud ja selle aja sees olnud täiesti kaine. Nüüd juhtus nii, et sõbranna kutsus mind oma sünnipäevale ja jõin seal klaasi veini (ei uskunud, et olen rase..sest kõik sümptomid viitasid, et hakkavad päevad). Igatahes 3 päeva hiljem sain positiivse testi tulemuse.

Loomulikult, olen enda peale selle klaasi veini pärast väga väga kuri!! Sest minu vastutus on anda beebile parim start siia ellu tulekuks.
Olen nüüd seda alkoholimõju lootele päris palju uurinud!

Kahjuks vastab tõele, et kõige hullemini mõjub lootele just varajases raseduses alkoholi tarbimine. See võib lapsel tunda anda alles koolieas (nt õpiraskustena). Kui loode saab varajases alguses tugevalt kahjustada tänu ema joomisele/ suitsetamisele siis katkeb rasedus ise..kui rasedus jääb kestma, siis ei ole loote kahjustused nii märkimisväärsed.
Samas leidsin ka ühe katse, kus uuriti 5 aastaseid lapsi (kelle emad olid napsutanud) ja nendel ei leitud mingeid mahajäämusi vaimses võimekuses võrreldes nende emade lastega kes ei joonud.
Üldiselt on nii, et tegu on tehtud ja laps on kõhus! Kui ema soovib lapse sünnitada, tuleb endale andestada ja proovida olla nüüdsest ekstra tubli (süüa täisväärtusliku toitu, süüa foolhapet ja vajadusel teisi toidulisandeid ning kindlasti jätta igasugune alkoholi tarbimine ja suitsetamine). Keskenduda oma kõhubeebile ja temaga olla heas kontaktis (laulda talla ja rääkida). Soovitan kindlasti sinu sõbrannal rääkida enda ämmaemanda/arstiga..ja ausalt tunnistada, et on joonud ja suitsetanud. Nemad oskavad anda head nõu ja vb teevad emale ka mõned lisauuringud.

0
-4
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 28.09 09:51; 28.09 13:23;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tere

Sain ise ka hiljuti teada, et olen rase. Olin enne 2 aastat triipe püüdnud ja selle aja sees olnud täiesti kaine. Nüüd juhtus nii, et sõbranna kutsus mind oma sünnipäevale ja jõin seal klaasi veini (ei uskunud, et olen rase..sest kõik sümptomid viitasid, et hakkavad päevad). Igatahes 3 päeva hiljem sain positiivse testi tulemuse.

Loomulikult, olen enda peale selle klaasi veini pärast väga väga kuri!! Sest minu vastutus on anda beebile parim start siia ellu tulekuks.

Olen nüüd seda alkoholimõju lootele päris palju uurinud!

Kahjuks vastab tõele, et kõige hullemini mõjub lootele just varajases raseduses alkoholi tarbimine. See võib lapsel tunda anda alles koolieas (nt õpiraskustena). Kui loode saab varajases alguses tugevalt kahjustada tänu ema joomisele/ suitsetamisele siis katkeb rasedus ise..kui rasedus jääb kestma, siis ei ole loote kahjustused nii märkimisväärsed.

Samas leidsin ka ühe katse, kus uuriti 5 aastaseid lapsi (kelle emad olid napsutanud) ja nendel ei leitud mingeid mahajäämusi vaimses võimekuses võrreldes nende emade lastega kes ei joonud.

Üldiselt on nii, et tegu on tehtud ja laps on kõhus! Kui ema soovib lapse sünnitada, tuleb endale andestada ja proovida olla nüüdsest ekstra tubli (süüa täisväärtusliku toitu, süüa foolhapet ja vajadusel teisi toidulisandeid ning kindlasti jätta igasugune alkoholi tarbimine ja suitsetamine). Keskenduda oma kõhubeebile ja temaga olla heas kontaktis (laulda talla ja rääkida). Soovitan kindlasti sinu sõbrannal rääkida enda ämmaemanda/arstiga..ja ausalt tunnistada, et on joonud ja suitsetanud. Nemad oskavad anda head nõu ja vb teevad emale ka mõned lisauuringud.

Vabandust, aga ÜHE pokaali veini pärast nii hullult stressamine viitab mingile ärevushäirele. Üks pokaal veini ajal, mil lapsel ja emal pole isegi ühist vereringet, ei kahjusta loodet mitte kuidagi. Eriti kui ema pole juba aastaid end alkoholiga üldse mürgitanud.

+19
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Issand jumal küll.
Ära sekku sõbranna ellu ja ära pane talle mõtteid pähe. Ära topi oma nina ega sisenda hirmumõtteid isegi kui sõbranna küsib.
Kui pidutsemise pärast teadmata raseduse ajal kõik aborti teeksid, oleks see kohutav (ja pooled lapsed jääksid sündimata)
Kui soovib last, hakkab nüüd korralikuks ja muud midagi.

+6
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 28.09 10:48; 28.09 15:23; 29.09 13:54; 30.09 12:11; 15.10 22:32;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ühes beebigrupis rääkis üks naine, et sai rasedusest alles 26+ nädalal teada. Selle aja sees olevat ta väga palju pidutsenud ja suitsetanud aga laps olevat väga tark ja tubli. Isr oli jube uhke muidugi. Seega ei pruugi lootel midagi viga olla.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 28.09 12:32; 29.09 00:46; 29.09 12:29; 29.09 13:30; 29.09 14:20;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tere

Sain ise ka hiljuti teada, et olen rase. Olin enne 2 aastat triipe püüdnud ja selle aja sees olnud täiesti kaine. Nüüd juhtus nii, et sõbranna kutsus mind oma sünnipäevale ja jõin seal klaasi veini (ei uskunud, et olen rase..sest kõik sümptomid viitasid, et hakkavad päevad). Igatahes 3 päeva hiljem sain positiivse testi tulemuse.

Loomulikult, olen enda peale selle klaasi veini pärast väga väga kuri!! Sest minu vastutus on anda beebile parim start siia ellu tulekuks.

Olen nüüd seda alkoholimõju lootele päris palju uurinud!

Kahjuks vastab tõele, et kõige hullemini mõjub lootele just varajases raseduses alkoholi tarbimine. See võib lapsel tunda anda alles koolieas (nt õpiraskustena). Kui loode saab varajases alguses tugevalt kahjustada tänu ema joomisele/ suitsetamisele siis katkeb rasedus ise..kui rasedus jääb kestma, siis ei ole loote kahjustused nii märkimisväärsed.

Samas leidsin ka ühe katse, kus uuriti 5 aastaseid lapsi (kelle emad olid napsutanud) ja nendel ei leitud mingeid mahajäämusi vaimses võimekuses võrreldes nende emade lastega kes ei joonud.

Üldiselt on nii, et tegu on tehtud ja laps on kõhus! Kui ema soovib lapse sünnitada, tuleb endale andestada ja proovida olla nüüdsest ekstra tubli (süüa täisväärtusliku toitu, süüa foolhapet ja vajadusel teisi toidulisandeid ning kindlasti jätta igasugune alkoholi tarbimine ja suitsetamine). Keskenduda oma kõhubeebile ja temaga olla heas kontaktis (laulda talla ja rääkida). Soovitan kindlasti sinu sõbrannal rääkida enda ämmaemanda/arstiga..ja ausalt tunnistada, et on joonud ja suitsetanud. Nemad oskavad anda head nõu ja vb teevad emale ka mõned lisauuringud.

Vabandust, aga ÜHE pokaali veini pärast nii hullult stressamine viitab mingile ärevushäirele. Üks pokaal veini ajal, mil lapsel ja emal pole isegi ühist vereringet, ei kahjusta loodet mitte kuidagi. Eriti kui ema pole juba aastaid end alkoholiga üldse mürgitanud.

Vabandust, aga sinu jutt ei vasta tõele, kahjuks see ei ole nii nagu sa väidad. Ka raseduse väga varajases staadiumis on alkohol ohtlik- selle kohta on terve internet artikleid/uurimustöid täis. Kui sina leiad oma sõnu kinnitava usaldusväärse artikli, kas sa paluks jagaks seda siin? Nii mõnigi ema (kaasaarvatud siis mina) saaksime siis lugeda ja ei muretseks vb niipalju enam!

+1
-7
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 28.09 09:51; 28.09 13:23;
To report this post you need to login first.
Postitas:

26 nädalal teada, et ootab last?!
No see ei ole võimalik….

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 27.09 20:24; 27.09 21:55; 27.09 22:57; 28.09 14:08; 28.09 21:54;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tere

Sain ise ka hiljuti teada, et olen rase. Olin enne 2 aastat triipe püüdnud ja selle aja sees olnud täiesti kaine. Nüüd juhtus nii, et sõbranna kutsus mind oma sünnipäevale ja jõin seal klaasi veini (ei uskunud, et olen rase..sest kõik sümptomid viitasid, et hakkavad päevad). Igatahes 3 päeva hiljem sain positiivse testi tulemuse.

Loomulikult, olen enda peale selle klaasi veini pärast väga väga kuri!! Sest minu vastutus on anda beebile parim start siia ellu tulekuks.

Olen nüüd seda alkoholimõju lootele päris palju uurinud!

Kahjuks vastab tõele, et kõige hullemini mõjub lootele just varajases raseduses alkoholi tarbimine. See võib lapsel tunda anda alles koolieas (nt õpiraskustena). Kui loode saab varajases alguses tugevalt kahjustada tänu ema joomisele/ suitsetamisele siis katkeb rasedus ise..kui rasedus jääb kestma, siis ei ole loote kahjustused nii märkimisväärsed.

Samas leidsin ka ühe katse, kus uuriti 5 aastaseid lapsi (kelle emad olid napsutanud) ja nendel ei leitud mingeid mahajäämusi vaimses võimekuses võrreldes nende emade lastega kes ei joonud.

Üldiselt on nii, et tegu on tehtud ja laps on kõhus! Kui ema soovib lapse sünnitada, tuleb endale andestada ja proovida olla nüüdsest ekstra tubli (süüa täisväärtusliku toitu, süüa foolhapet ja vajadusel teisi toidulisandeid ning kindlasti jätta igasugune alkoholi tarbimine ja suitsetamine). Keskenduda oma kõhubeebile ja temaga olla heas kontaktis (laulda talla ja rääkida). Soovitan kindlasti sinu sõbrannal rääkida enda ämmaemanda/arstiga..ja ausalt tunnistada, et on joonud ja suitsetanud. Nemad oskavad anda head nõu ja vb teevad emale ka mõned lisauuringud.

Vabandust, aga ÜHE pokaali veini pärast nii hullult stressamine viitab mingile ärevushäirele. Üks pokaal veini ajal, mil lapsel ja emal pole isegi ühist vereringet, ei kahjusta loodet mitte kuidagi. Eriti kui ema pole juba aastaid end alkoholiga üldse mürgitanud.

Vabandust, aga sinu jutt ei vasta tõele, kahjuks see ei ole nii nagu sa väidad. Ka raseduse väga varajases staadiumis on alkohol ohtlik- selle kohta on terve internet artikleid/uurimustöid täis. Kui sina leiad oma sõnu kinnitava usaldusväärse artikli, kas sa paluks jagaks seda siin? Nii mõnigi ema (kaasaarvatud siis mina) saaksime siis lugeda ja ei muretseks vb niipalju enam!

Kuna rasedatega katseid teha ei tohi, siis lõppkokkuvõttes ei tea keegi midagi ja suures osas tehemist oletustega. Keegi ei saa kindlalt väita, et laps oleks ilma selle pokaalita targem või lollim.

+4
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 9 korda. Täpsemalt 28.09 14:32; 28.09 15:09; 28.09 15:29; 29.09 11:04; 29.09 12:05; 29.09 12:43; 29.09 13:43; 29.09 14:20; 29.09 14:41;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tänapäeval uuritakse loodet igatepidi, lisaks on võimalik teha tasulisi veel vingemaid uuringuid.

Sõbranna otsustagu selle järgi, kas ta tahab seda last ja kas ta kahetseks aborti või ta tegelikult ei taha seda last.

0
-3
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 28.09 14:35; 28.09 15:21;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tänapäeval uuritakse loodet igatepidi, lisaks on võimalik teha tasulisi veel vingemaid uuringuid.

Sõbranna otsustagu selle järgi, kas ta tahab seda last ja kas ta kahetseks aborti või ta tegelikult ei taha seda last.

12.nädala oscar ja 20.nädala looteanatoomia on igatpidi uurimine? Ma pole isegi oma ämmaemandat peale 8. nädalat näinud…

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 9 korda. Täpsemalt 28.09 14:32; 28.09 15:09; 28.09 15:29; 29.09 11:04; 29.09 12:05; 29.09 12:43; 29.09 13:43; 29.09 14:20; 29.09 14:41;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tänapäeval uuritakse loodet igatepidi, lisaks on võimalik teha tasulisi veel vingemaid uuringuid.

Sõbranna otsustagu selle järgi, kas ta tahab seda last ja kas ta kahetseks aborti või ta tegelikult ei taha seda last.

12.nädala oscar ja 20.nädala looteanatoomia on igatpidi uurimine? Ma pole isegi oma ämmaemandat peale 8. nädalat näinud…

ee, jah, ongi. Lisaks on võimalik Panorama testi või Niptify testi eest maksta.

Ega igatepidi uurimine tähenda, et koguaeg peaks uurima. Mida see, et sind pole peale 8 nädalat ämmakas näinud, tähendab siis? 12. nädala UH on ju kõigest 4 nädalat hiljem. KUI tihti sa soovid siis käia seal ja mida peaks tehtama seal? Ei tasu nüüd üle mõelda, sage käimine ei tähenda rohkem uuringuid 😀

0
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 28.09 14:35; 28.09 15:21;
To report this post you need to login first.
Postitas:

12.nädala oscar ja 20.nädala looteanatoomia on igatpidi uurimine? Ma pole isegi oma ämmaemandat peale 8. nädalat näinud…

Kui on mingeid muresid, saad kindlasti sagedamini näha, aga mitu korda kuus sa siis teda näha tahaksid? Ilma põhjuseta pole ju ka vaja üleliia uurida ja UH-tada.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 28.09 10:48; 28.09 15:23; 29.09 13:54; 30.09 12:11; 15.10 22:32;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tänapäeval uuritakse loodet igatepidi, lisaks on võimalik teha tasulisi veel vingemaid uuringuid.

Sõbranna otsustagu selle järgi, kas ta tahab seda last ja kas ta kahetseks aborti või ta tegelikult ei taha seda last.

12.nädala oscar ja 20.nädala looteanatoomia on igatpidi uurimine? Ma pole isegi oma ämmaemandat peale 8. nädalat näinud…

ee, jah, ongi. Lisaks on võimalik Panorama testi või Niptify testi eest maksta.

Ega igatepidi uurimine tähenda, et koguaeg peaks uurima. Mida see, et sind pole peale 8 nädalat ämmakas näinud, tähendab siis? 12. nädala UH on ju kõigest 4 nädalat hiljem. KUI tihti sa soovid siis käia seal ja mida peaks tehtama seal? Ei tasu nüüd üle mõelda, sage käimine ei tähenda rohkem uuringuid ????

“igatpidi uurimine” see ka siiski ei ole, kui 9 kuu jooksul 2 ultraheli ja üks vereproov. Uurimine küll, aga mitte ’igatpidi’ uurimine. Lisaks peab panorama jaoks ikka üsna jõukas inimene olema.

+1
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 9 korda. Täpsemalt 28.09 14:32; 28.09 15:09; 28.09 15:29; 29.09 11:04; 29.09 12:05; 29.09 12:43; 29.09 13:43; 29.09 14:20; 29.09 14:41;
To report this post you need to login first.
Postitas:

2 UH 9 kuu jooksul? No ei usu..

0
-4
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 27.09 20:24; 27.09 21:55; 27.09 22:57; 28.09 14:08; 28.09 21:54;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Asjakohane artikkel inglise keeles (sisaldab viiteid uurimustöödele)

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

2 UH 9 kuu jooksul? No ei usu..

Arvele võtmise uh, oscar, LA, näidustustel 3. trimestri uh

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 28.09 12:32; 29.09 00:46; 29.09 12:29; 29.09 13:30; 29.09 14:20;
To report this post you need to login first.
Postitas:

2 UH 9 kuu jooksul? No ei usu..

Arvele võtmise uh, oscar, LA, näidustustel 3. trimestri uh

Novot, see arvele võtmine on ka suht selline, et vaadatakse, kas süda lööb või mitte ja ongi kõik. 12.nädalal vaadatakse kromosoomhaiguste tõenäosust, siis järgmine on LA 20.nädalal, kui pool rasedust on endiselt ees ja see ka viimane ultraheli. Ämmaemand praegu eriti kedagi näha ei taha niiet ma ei teagi, järgmine kord vist alles sünnitusel näeb siis kedagi kui 3.trimestri ultraheli on ainult nö näidustusel? Vererõhku jne enam ei kontrollita, kuigi see võib alles lõpus käest minna?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 9 korda. Täpsemalt 28.09 14:32; 28.09 15:09; 28.09 15:29; 29.09 11:04; 29.09 12:05; 29.09 12:43; 29.09 13:43; 29.09 14:20; 29.09 14:41;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Soovi sõbrannale õnne ja ole toeks raseduse ajal ja lapse kasvatamisel – mis seal muud

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

2 UH 9 kuu jooksul? No ei usu..

Arvele võtmise uh, oscar, LA, näidustustel 3. trimestri uh

Novot, see arvele võtmine on ka suht selline, et vaadatakse, kas süda lööb või mitte ja ongi kõik. 12.nädalal vaadatakse kromosoomhaiguste tõenäosust, siis järgmine on LA 20.nädalal, kui pool rasedust on endiselt ees ja see ka viimane ultraheli. Ämmaemand praegu eriti kedagi näha ei taha niiet ma ei teagi, järgmine kord vist alles sünnitusel näeb siis kedagi kui 3.trimestri ultraheli on ainult nö näidustusel? Vererõhku jne enam ei kontrollita, kuigi see võib alles lõpus käest minna?

Kus sa arvel oled? Minul mõõdetakse iga kord (1x kuus) vererõhku, kuulatakse doppleriga südamelööke, mõõdetakse. Aega-ajalt on ka ultraheliga natuke vaadatud, seda küll südamelöökide kuulamise nime all, aga vaadati ikkagi pilti ka. Vereproove tehakse aega-ajalt, uriiniproov on iga kord. Ja kuigi ma pole mingi riskirase olnudki, on iga kord veel millalgi enne sünnitust korralik UH tehtud, et lapse kaalu, asendit, platsenta olukorda jne hinnata. Ette pole küll tingimata nähtud see viimane UH, aga minu rasedust jälgivad arstid on alati leidnud mingi põhjuse, miks mind sinna saata (pole ise küsinud, nad ise on paremaks pidanud saata).

Kui nüüd alkoholi ja suitsetamise teema juurde tagasi tulla, siis selles nn kuklavoldi-UHs on tegelikult näha, kui midagi väga valesti. Selles UHs ei vaadata kaugeltki ainult kromosoomihaiguste tõenäosusi, vaid uuritakse ikkagi üsna põhjalikult kas kõik loote, nabaväädi ja platsentaga on korras.
Aga selleks, et midagi väga valesti oleks, peab raseduse alguses ikkagi pidevalt mürgistusseisundis olema. Seda, et lapse IQ jääb natuke madalamaks, kui muidu geneetiliselt võiks või et tema tervis pisut nõrgem oleks kui tervislike eluviisidega emadel lastel, pole võimalik mitte mingil ajahetkel ultrahelis näha. Suitsetamise ja alkoholi tarvitamise kahjulikkusest räägitakse nii palju ja resoluutselt, kuna sel on tõestatult negatiivne mõju lootele. Aga selle mõju suurus (või kas üldse mõju tuvastataval määral esineb) sõltub tugevalt suitsetamise ja alkoholi tarvitamise sagedusest ning kogustest. Mõni juhuslik suits või pokaal ei avalda tõenäoliselt üldse mingit mõju.

ps. mina pole elus suitsetanud ja pole ka ükski mu pereliige, samuti on valdav enamus mu suguvõsast, sh ma ise karsklased.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 27.09 21:42; 29.09 11:29; 29.09 13:34;
To report this post you need to login first.
Postitas:

2 UH 9 kuu jooksul? No ei usu..

Arvele võtmise uh, oscar, LA, näidustustel 3. trimestri uh

Novot, see arvele võtmine on ka suht selline, et vaadatakse, kas süda lööb või mitte ja ongi kõik. 12.nädalal vaadatakse kromosoomhaiguste tõenäosust, siis järgmine on LA 20.nädalal, kui pool rasedust on endiselt ees ja see ka viimane ultraheli. Ämmaemand praegu eriti kedagi näha ei taha niiet ma ei teagi, järgmine kord vist alles sünnitusel näeb siis kedagi kui 3.trimestri ultraheli on ainult nö näidustusel? Vererõhku jne enam ei kontrollita, kuigi see võib alles lõpus käest minna?

Kus sa arvel oled? Minul mõõdetakse iga kord (1x kuus) vererõhku, kuulatakse doppleriga südamelööke, mõõdetakse. Aega-ajalt on ka ultraheliga natuke vaadatud, seda küll südamelöökide kuulamise nime all, aga vaadati ikkagi pilti ka. Vereproove tehakse aega-ajalt, uriiniproov on iga kord. Ja kuigi ma pole mingi riskirase olnudki, on iga kord veel millalgi enne sünnitust korralik UH tehtud, et lapse kaalu, asendit, platsenta olukorda jne hinnata. Ette pole küll tingimata nähtud see viimane UH, aga minu rasedust jälgivad arstid on alati leidnud mingi põhjuse, miks mind sinna saata (pole ise küsinud, nad ise on paremaks pidanud saata).

Kui nüüd alkoholi ja suitsetamise teema juurde tagasi tulla, siis selles nn kuklavoldi-UHs on tegelikult näha, kui midagi väga valesti. Selles UHs ei vaadata kaugeltki ainult kromosoomihaiguste tõenäosusi, vaid uuritakse ikkagi üsna põhjalikult kas kõik loote, nabaväädi ja platsentaga on korras.

Aga selleks, et midagi väga valesti oleks, peab raseduse alguses ikkagi pidevalt mürgistusseisundis olema. Seda, et lapse IQ jääb natuke madalamaks, kui muidu geneetiliselt võiks või et tema tervis pisut nõrgem oleks kui tervislike eluviisidega emadel lastel, pole võimalik mitte mingil ajahetkel ultrahelis näha. Suitsetamise ja alkoholi tarvitamise kahjulikkusest räägitakse nii palju ja resoluutselt, kuna sel on tõestatult negatiivne mõju lootele. Aga selle mõju suurus (või kas üldse mõju tuvastataval määral esineb) sõltub tugevalt suitsetamise ja alkoholi tarvitamise sagedusest ning kogustest. Mõni juhuslik suits või pokaal ei avalda tõenäoliselt üldse mingit mõju.

ps. mina pole elus suitsetanud ja pole ka ükski mu pereliige, samuti on valdav enamus mu suguvõsast, sh ma ise karsklased.

Pelgulinnas olen arvel. Ämmaemandat nägin 8 ndl, kui kinnitati et loode elus. Rohkem pole näinud, praegu 19+, LA tuleb 21+.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 9 korda. Täpsemalt 28.09 14:32; 28.09 15:09; 28.09 15:29; 29.09 11:04; 29.09 12:05; 29.09 12:43; 29.09 13:43; 29.09 14:20; 29.09 14:41;
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 49 )


Esileht Lapse ootamine Sõbranna on rase, hiline teada saamine