Esileht Pereelu ja suhted Sõbrannade/sõprade pulma kutsumine

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 33 )

Teema: Sõbrannade/sõprade pulma kutsumine

Postitas:

Plaanime hetkel elukaaslasega pulmi ning arutlusel on küsimus keda kutsuda. Kuna tahame väikest pulma, siis peale pere/lähisugulaste kedagi kutsuda ei plaani (pered on meil mõlemal juba üsna suured, seega kahepeale tuleb juba kuni 40 inimest kokku). Elukaaslane kutsub ka 2-3 sõpra. Kuna minul niiöelda “parimat” sõbrannat pole, siis piirdun ainult pere kutsumisega. Elukaaslane aga ei mõista, miks minul siis ühtegi sõbrannat pulma ei tule. Ausalt öeldes mul tõesti ei ole selliseid sõbrannasid, keda ilmtingimata sellisele tähtsale päevale kutsuda (kuhu kutsudes minu silmis asetaksin nad perega samale pulgale). On küll üks sõbranna kooliajast, kellega aeg-ajalt suhtleme, aga pulma kutsuda oleks ikkagi nagu natuke imelik, eriti kuna nii väike pulm. Ühesõnaga, mure seisneb selles, et viimastel päevadel olen end selle teema tõttu natuke õnnetult tundnud. Arutasime just paar päeva tagasi keda elukaaslane sõpradest siis kutsub ja kui ta küsis, et kas ma siis ei kutsugi ühtegi sõbrannat, siis paratamatult oli kurb tunne.

Ma ei tea, kas ma reageerin üle? Nii halb tunne on sees koguaeg sellepärast, kuigi tegelikult ma lihtsalt pole iseloomult suur sõbrannataja ja pole kunagi tekkinud selliseid suuri sõbrannasid. Aga kujutan ette juba, kui keegi pulmas nt juhtub küsima, kas pruudil siis ühtegi sõbrannat ei tulnudki. Paratamatult rikub tuju.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 15.10 19:40; 16.10 09:10; 17.10 13:31;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Eks ta imelik ole jah, kui inimesel üldse sõpru ei ole. Aga kui oled selle tee valinud, milleks põdeda.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ok, sõbrannasid pole aga meessoost sõpru ka mitte? Kohe üldse pole sõpru?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ütlen ausalt, mina ka ei mõista sellist olukorda, kus noorel inimesel ei ole mitte ühtegi sõpra. Hea küll, 90-aastasel ehk on kõrvalt kõik läinud, aga noortel?

Kui siia püstitatakse teemasid, stiilis “otsin uut sõbrannat, vanad on kõik kuskile ära kadunud”, siis kangastub tihtipeale olukord, kus inimene on väga egoistlik. Leidis mehe, sai lapsed, tundis, et tal pole enam sõbrannade jaoks nii palju aega ja siis nö põletas ise kõik sillad. Üks hetk tekib aga rohkem vaba aega jälle ja saab üksiku elust villand, siis hakkab nutt ja hala, kuidas “kuhu kõik mu sõbrad kadusid, on ikka jobud!!!”
Midagi peab ju inimesel enda viga olema, kui mitte ükski inimene sõbrustada ei soovi.

Aga teemasse ei oskagi nagu mingit erilist nõu anda. Kui tunned, et ühtegi sõpra kutsuda ei ole/ei soovi, siis pole ju mõtet mingeid suvalisi tuttavaid ka sel eesmärgil kokku kutsuda.
Siis jääb nii.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ära põe. Mul ei ole ka selliseid suuri südamesõpru ja sõbrannasid. Pulmas oli ainult lähimad pereliiked, kellest kaugeim oli vanaisa.
Me tegime sõpradele samas restos õhtusöögi 1-pulmaastapäeval. Kõik aga minu sõbrad oma elukaaslastega, kellega minu mees ka suhlenud oli. Tal sõpru pole, ta ei vaja neid lihstalt oma ellu, nii on. Mis teha, nii on, inimesena on ta vaikne ja üldsegi mitte egoistlik.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma ei tea, kas ma reageerin üle? Nii halb tunne on sees koguaeg sellepärast, kuigi tegelikult ma lihtsalt pole iseloomult suur sõbrannataja ja pole kunagi tekkinud selliseid suuri sõbrannasid. Aga kujutan ette juba, kui keegi pulmas nt juhtub küsima, kas pruudil siis ühtegi sõbrannat ei tulnudki. Paratamatult rikub tuju.

Reageerid üle jah. Pulmaeelne ärevus, mis parata! 🙂 Sinu tulevase poolt oli see natuke ebadelikaatne suuri silmi teha ja tõsta teema “no kuidas sul siis sõbrannasid pole”. Ilmselt pole tal taktitundega asjad kõige paremini – loodame, et muidu on hea mees…
Pulmas libised sellistest võimalikest küsimustest kergelt ja naeruga üle, ütled lihtsalt umbes nii, et tahtsime väikest pulma ja kuna minu paar parimat sõbrannat on välismaale kolinud, siis kuidagi kukkus jah nii välja, et näe ei tulnudki kedagi peale pere. Ja siis kohe vahetad teemat. Kuigi, ma ütlen sulle, 99.999999% tõenäosusega ei tule keegi sellise küsimuse pealegi. Minule küll ei kargaks iial midagi niisugust pähe.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 15.10 21:03; 16.10 23:33; 23.10 06:50; 23.10 14:17;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Elukaaslane aga ei mõista, miks minul siis ühtegi sõbrannat pulma ei tule. Ausalt öeldes mul tõesti ei ole selliseid sõbrannasid, keda ilmtingimata sellisele tähtsale päevale kutsuda

Arutasime just paar päeva tagasi keda elukaaslane sõpradest siis kutsub ja kui ta küsis, et kas ma siis ei kutsugi ühtegi sõbrannat, siis paratamatult oli kurb tunne.

Kumb siis – kas lihtsalt küsis, kas sa sõbrannasid ei kutsu või “ei mõista”, miks sõbrannasid ei tule?
Tegelikult selle asemel, miks sul sõbrannasid ei ole või kas peaksid need poolvõõrad sinna kutsuma, tekkis mul hoopis küsimus, et kuidas sinu peigmees ei tea, et sul häid sõbrannasid pole?
Kas sa siiski suhtled osadega siis sagedamini, käite väljas, kinos vm? Kinnisele inimesele (nagu sa tundud olevat) võibki sõna sõber vist tunduda midagi utoopilist ja lihtsalt head tuttavat perega samale pulgale asetada imelik. Aga kui sul selline inimene siiski on, kellega “aeg-ajalt suhtled” ja isiklikumaid teemasid-muresid soovi korral jagada saab (mis ei tähenda, et igapäevaselt helistama peaks), siis äkki sul ikka on sõber, sa ise lihtsalt ei saa aru sellest : )

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Midagi peab ju inimesel enda viga olema, kui mitte ükski inimene sõbrustada ei soovi.

Jah, ei taha teiste egoismi toetada. Kui teiste probleemide prügikastiks kõlban, aga minu mõtted ei huvita kedagi, siis pole ju mõtet “sõbrustada”. Ühepoolne sõprus pole midagi väärt.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Teemaalgataja olen.

Kumb siis – kas lihtsalt küsis, kas sa sõbrannasid ei kutsu või “ei mõista”, miks sõbrannasid ei tule?

Jah, võibolla sõnastasin valesti emotsioonide ajel. Elukaaslane teab, et olen pigem omaette hoidev ja vaiksem inimene. Seega talle pole mingi üllatus, et mul pole suurt sõpruskonda. Ja tema lause oli pigem öeldud lihtsalt jutu käigus, umbes et “sinu poolt ei tule siis kedagi jah?”. Minu tegi see lihtsalt kurvaks sellepärast, et mõistsin, et mul tõesti pole ühtegi nii lähedast sõpra/sõbrannat.

Neile, kes ei mõista, kuidas noorel inimesel ühtegi sõpra pole – inimesed on ju erinevad. Ma ei saa öelda, et mul tõesti null sõpra oleks. Muidugi on selliseid inimesi, kellega aeg-ajalt suhtlen. Lihtsalt ei ole kohanud kedagi, kellega võiks tekkida sügavam sõprus. Kooliaegsed suhted on pärast keskkooli maha jahtunud. Üks sõbranna, kellega keskkoolis väga tihedalt suhtlesime, on siiani alles, kuid pigem räägime paar korda aastas sellest, kuidas läheb jne ja näeme nt kellegi sünnipäeval. Kuna kooli lõpuga kadus ka ühine tutvusringkond ja elame erinevates piirkondades, siis jututeemasid lihtsalt pole enam nii palju. Käin hetkel ülikoolis ning kursusekaaslaste seas on tekkinud 2-3 inimest, kellega tihedamini suhtlen. Siiski jääb see suhtlus ainult ülikooli teemade tasemele, kuskil niisama väljas pole kunagi käinud, kuna keegi pole seda initsiatiivi võtnud ja ma ise pole ka selline inimene, kes ühisüritusi korraldama hakkaks, eriti kui teised pole selleks varem huvi näidanud. Ülikooli kõrvalt teen ka tööd, aga töö iseloomu tõttu teiste inimestega otseselt kokku ei puutu. Lisaks sellele tunnen, et mul tõesti pole teiste omavanustega ühiseid jututeemasid/väärtuseid, mis soodustaksid sõbrasuhete tekkimist. Olen veel üsna noor (20ndate alguspoolel), aga olen sama kaaslasega juba aastaid koos olnud ning hakkame abielluma. Seega huvitun pigem oma kodu loomisest, hariduse saamisest ning omale stabiilse sissetuleku kindlustamisest. Teised minuvanused (või need, kellega mina olen kokku puutunud) käivad iganädalaselt kuskil väljas, neil ei ole kindlat kaaslast ega mõtlegi veel oma pere loomisele.

Igatahes, tuli pikk jutt, aga sain oma muret jagada ja tunne on juba parem. Aitäh kõigile, kes oskasid mõistlikuid vastuseid anda. Kindlasti ei hakka pulma kutsuma kedagi puhtalt kutsumise eesmärgil.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 15.10 19:40; 16.10 09:10; 17.10 13:31;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ütlen ausalt, mina ka ei mõista sellist olukorda, kus noorel inimesel ei ole mitte ühtegi sõpra. Hea küll, 90-aastasel ehk on kõrvalt kõik läinud, aga noortel?

Kui siia püstitatakse teemasid, stiilis “otsin uut sõbrannat, vanad on kõik kuskile ära kadunud”, siis kangastub tihtipeale olukord, kus inimene on väga egoistlik. Leidis mehe, sai lapsed, tundis, et tal pole enam sõbrannade jaoks nii palju aega ja siis nö põletas ise kõik sillad. Üks hetk tekib aga rohkem vaba aega jälle ja saab üksiku elust villand, siis hakkab nutt ja hala, kuidas “kuhu kõik mu sõbrad kadusid, on ikka jobud!!!”
Midagi peab ju inimesel enda viga olema, kui mitte ükski inimene sõbrustada ei soovi.

Aga teemasse ei oskagi nagu mingit erilist nõu anda. Kui tunned, et ühtegi sõpra kutsuda ei ole/ei soovi, siis pole ju mõtet mingeid suvalisi tuttavaid ka sel eesmärgil kokku kutsuda.
Siis jääb nii.

Noortel just tihti pole sõpru, kui nad ei sobitu oma väiksesse kogukonda, näiteks väikelinnakooli või ei saa naaberlastega läbi. Eriti just teismelisena on raske, kui sind ei huvita veel vastassugu ega neile meeldimine, peod ja joomine ja noored on tihti just teiste välimuse suhtes kriitilised. Kui juhtud olema liiga paks või vastupidi, liiga kiitsakas, kannad prille, oled füüsiliselt vähemarenenud või jällegi liiga palju arenenud, vaesest perekonnast, rikkast perekonnast, aga tagasihoidlik ja nohiklik, kui sulle meeldib alternatiivne stiil ja muusika, tegeled hobidega, mis pole su naabruskonnas populaarsed. Laps või ka teismeline ei saa ju teise linna kolida, kus on rohkem rahvast, isegi suuremas linnas elades on mõnel väga ranged vanemad, teisel pole rahagi väljas käimiseks. Teismelistel, keda tavaline pubekaelu ei huvita, soovitatakse leida näiteks vanemad sõbrad, aga see on mõnikord ohtlik või pole võimalik, näiteks väikelinnas elavad üldjuhul täiskasvanud pereinimesed, mitte aga näiteks üliõpilased, kes 15-18aastastega suhtleks. Sageli pole seal huviringe ega trenne, v.a juba kehaliselt võimekatele.

Täiskasvanuna on palju lihtsam sõpru leida, kui ise aktiivne olla. Otsi tutvusi, saa inimestega kokku, tegele hobidega, hakka vabatahtlikuks, käi üritustel. Tavaliselt inimesed ei tee seda, just seetõttu kaovad sõbrad ära. Aga aktiivsena on täiskasvanuna minu meelest küll lihtsam tutvuda, sest tutvutakse huvipõhiselt, mitte juhusliku statistilise läbilõikega ühiskonnast, nagu koolis.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui ei ole selliseid, keda kohe kindalsti oleks pulma vaja (st nii head sõbrannat, kellest pulmas puudust tunneksid), siis lihtsalt kohatäiteks ma ei kutsuks. Mees elagu üle, tegelikult on see sinu otsustada. Meil oli väike pulm, 16 inimest, olid ka pere ja 1 sõber kummalgi.

Mulle tundub, et sinu “sõbrannatus” on tingitud sellest, et sul on üks eluetapp läbi (keskkool) ja teise alles algamas, niisugusel ajal ongi nii, et vanad sõbrad kellega varem palju sidus, on jäänud kaugemaks ja uusi pole veel tekkinud. See on normaalne, eriti inimese puhul, kes ei sõbrune nii kiiresti. Selliseid aegu tuleb veel- saad lapse, kolid, vahetad t66kohta ja vanad sõbrad-kaaslased-tuttavad jäävad maha. Küll tulevad uued, tõesti, anna ainult aega. Aga sellistel inimestel (mina olen ka säänne) on hea jälle vanu sõprussuhteid hoida, siis ei teki nii suurt tõhjust vahele, mina nt käin siiamaani külas vanas t66kohas, kust lahkusin 12 a tagasi, kuna seal on nad kõik nagu teine pere ja nemadki hüüavad mind “nende tüdrukuks”. Paljudel on sõbrannad, kes kooliajal olnud, veel eluksajaks toeks, ainult naatukene pingutada, et suhtlemine ei katkeks. Nt mina sain esimesena lapsed, siis jäi mõneks aastaks tahaplaanile need sõbrannad, kes veel vabad-vallalised olid. Kui nemad lapsed said, siis on meil jälle paljust rääkida ja mul on hea meel nõu anda (põhiliselt mitme lapse emana rahustada, et küll läheb üle, misiganes titel mureks on 🙂 )

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kedagi ei huvita see tegelikult, kas sul on seal sõbrannad või mitte, usu mind. Meil polnud näiteks pulmas mehe poolt ühtegi inimest, pulm oli üsna väike ka muidugi, aga ikkagi. Polnud ka probleemi.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui ei ole, siis ei saa kutsuda jah… Aga tegelt ka – see on imelik ja kurb… Ma olen suht sotsiofoob ja ei viitsi suhelda jne, aga mul on siiski võtta,,,. ot ma mõtlen kohe…no vähemalt 5 elukallist vana sõbrannat, kes on nagu pere. Äkki su mees küsib, sest talle tundub see järsku nagu scary ja imelik ja ta nüüd mõtleb, et WTF, et mis inimesega ma ikkagi abiellun…:)

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul ei ole ka mitte ühtegi, no kohe mitte ühtegi sellist, keda kutsuda… kas või külla.
Ei pea end egoistiks, suhtlemisväärakaks pigem. On see pidev halvustamine lapsepõlvekodus või sellele järgnenud koolikiusamine… no igal juhul ei suuda normaalselt suhelda.
Pisut valus on lugeda sihukesi hammustusi siin teemas.
Võib-olla on tõesti teema-algatajal mingi probleem, mida sina (õnneks) kunagi mõistma ei hakka… sul ei ole vaja ülbitseda.

Teemaalgataja: kui ei ole kutsuda, siis ei kutsu. Mees, kes sinuga abielluda(!) kavatseb, võiks ju sind selleks piisavalt teada ja mõista.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 16.10 17:54; 21.10 20:07;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul pole südamesõbrannat. 2-3 enam-vähem sõbrannat on.
Mul sellepärast kurb pole.
.. not tõesti mu mees ja lapsed on mu kõige paremad sõbrad ja ma naudin nendega rääkimist /reisil, jm käimist

Oled selline nagu oled.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul oli kooliajast ka selline tuttav, elasime ühes majas ja mängisime tihti koos. 20 aasta jooksul ei ole temale ühtegi sellist inimest tekkinud, keda oma sünnipäevale kutsuda peale minu ja ühe oma klassiõe. See klassiõde ei ole ka enam aastaid kohale tulnud, saan aru, kuna ta elab juba eemal ning on ka ise tunnistanud, et kummaline oleks tulla sünnipäevale, kui 364 päeva aastas üldse ei suhtle. Mina lähen kohale, lisaks on sõbranna ema ja isa ning õde. Sõbranna mees töötab välismaal, teda tavaliselt ei ole, äi on surnud ja ämm on eakas. istume siis neljakesi lauas. ise ma temaga muul ajal ei suhtle, kui tänaval näeme teretame ja räägime paar sõna juttu.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 16.10 20:20; 20.10 08:23;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul oli kooliajast ka selline tuttav, elasime ühes majas ja mängisime tihti koos. 20 aasta jooksul ei ole temale ühtegi sellist inimest tekkinud, keda oma sünnipäevale kutsuda peale minu ja ühe oma klassiõe. See klassiõde ei ole ka enam aastaid kohale tulnud, saan aru, kuna ta elab juba eemal ning on ka ise tunnistanud, et kummaline oleks tulla sünnipäevale, kui 364 päeva aastas üldse ei suhtle. Mina lähen kohale, lisaks on sõbranna ema ja isa ning õde. Sõbranna mees töötab välismaal, teda tavaliselt ei ole, äi on surnud ja ämm on eakas. istume siis neljakesi lauas. ise ma temaga muul ajal ei suhtle, kui tänaval näeme teretame ja räägime paar sõna juttu.

Ääretult armas sinust, et sina lähed kohale. Minu arvates näitab see, et sa oled avatud hingega ja mõnusalt ebakonventsionaalse mõtlemisega inimene. Kogu stseen pärineks nagu otse mingist Ingmar Bergmani filmist (tunnista üles, kui pärinebki! 🙂 ). Minu meelest jube lahe. Selliseid hetki tulebki võtta nagu väikseid kunstiteoseid – nad on täpselt see mis on, selle hetke sürreaalne ilu. Asja muudab veel eriti lahedaks selle korduvus aastast aastasse, samad tegelased, ainult aasta vanemad… Ma tahaks seal veel näha ühte vana fotograafi, kes poeb statiivil seisva fotoaparaadi musta katte alla ja teeb klõps – igal aastal seesama fotograaf, temagi jääb iga aastaga vanemaks. Iga stseeni lõpetab still-kaader fotoaparaadist…

See teine klassiõde tegelikult jääb kõigest sellest ilma.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 15.10 21:03; 16.10 23:33; 23.10 06:50; 23.10 14:17;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Teemaalgataja, sa põed ilmaasjata. Teine asi on see, et anna siiski inimestele väljaspool kodu ka võimalus. Nii lahedaid inimesi on olemas. Ise olen suhtleja, minu elus on inimesi läinud ja tulnud. Parimaks sõbraks pean praegu ühte 89-aastast prouat, loomadega saan hästi läbi ja lapsed vanusest 5+ on lemmikud. Minu enda vanus 30-ndate teine pool ja elu hakkab pöörama nii, et läbi aegade on jäänud ikkagi sõbrad, kes kaugest lapsepõlvest pärit. Hilisemad sõbrad töökohtade kaudu tulevad, lähevad. Üks hilisem sõber tõesti eristub ja on nagu pereliige, temaga seob sarnane vaimsus.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Hakkasin mõtlema, et kui mina peaksin uuesti oma pulma läbi tegema, et kas mul oleks selliseid sõbrannasid, keda kutsuda? Ega ei…
Mul on küll üheksa väga head sõbrannat, aga nad on pea kõik erinevatest eluetappidest mu juurde tulnud ja üksteist nad ei tunne. Mõned siiski minevikust tunnevad, aga ei lävi juba ammu omavahel, ainuke ühenduslüli olengi mina. Kolm sõbrannat on sellised, et neid kutsudes peaksin kutsuma ka nende mehed, sest lävime perekonniti, samas ei ole need mehed minu abikaasa parimad sõbrad, on lihtsalt head peretuttavad. Kamp läheks kohe suureks ja poleks juttugi väikesest pulmast.
Ühtegi neist üheksast naisest ei saaks ma esile tõsta nii palju, et kutsuksin tema ja teisi mitte. Üheksa naist ja kolm meest aga oleks juba liialt palju kutsuda. Nii et mina ka ei kutsuks ühtegi ja keegi neist ei paneks mulle seda ka pahaks.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 17.10 10:22; 23.10 08:14;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kas 40 külalist on väike pulm? :O

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kas 40 külalist on väike pulm? :O

Võib-olla tõesti mitte, aga “väike” all mõtlesin rohkem seda, et kutsutud on tõesti ainult lähimad pereliikmed ehk siis vanemad, õed-vennad oma abikaasade/elukaaslaste ja lastega, peigmehe poolt ka vanavanemad (+ tema paar sõpra ka).

Teemaalgataja

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 15.10 19:40; 16.10 09:10; 17.10 13:31;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ole täpselt selline nagu oled. Nii tihti me arvame, et me peame kellegi teise järgi elama või käituma. Kuskil oleks justkui kirjas mingi norm, mitu sõpra sul peab olema, millal sa pead lapsed saama, mitu korda nädalas seksima, milliseid riideid kandma, kuidas oma pulma pidama jne. Aga tead mis? Ülimalt kergendav on avastada, et mitte kuskil ühtegi sellist “reeglistikku” tegelikult kirja pandud ei ole. Täiesti vabalt võib teha asju hoopis risti vastupidi sellele, kuidas kombeks on. Ja see on okei. Nii et lihtsalt vilista sellele, mida keegi teine arvab ja naudi oma pulmapäeva täpselt sellisena nagu see on. Mõtle hoolega järele, kas sind päriselt häirib see, et sul sõpru ei ole või häirib sind pigem mõte, mis teised sellest arvavad. Esimesel juhul saad oma mugavustsoonist väljuda ja midagi ette võtta, teisel juhul lihtsalt ära tee väljagi. Naudi oma päeva ja kutsu sinna ainult need inimesed, kelle seltsis sa end tõesti hästi tunned:) Loed sina, mitte teiste arvamus.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul oli kooliajast ka selline tuttav, elasime ühes majas ja mängisime tihti koos. 20 aasta jooksul ei ole temale ühtegi sellist inimest tekkinud, keda oma sünnipäevale kutsuda peale minu ja ühe oma klassiõe. See klassiõde ei ole ka enam aastaid kohale tulnud, saan aru, kuna ta elab juba eemal ning on ka ise tunnistanud, et kummaline oleks tulla sünnipäevale, kui 364 päeva aastas üldse ei suhtle. Mina lähen kohale, lisaks on sõbranna ema ja isa ning õde. Sõbranna mees töötab välismaal, teda tavaliselt ei ole, äi on surnud ja ämm on eakas. istume siis neljakesi lauas. ise ma temaga muul ajal ei suhtle, kui tänaval näeme teretame ja räägime paar sõna juttu.

Ääretult armas sinust, et sina lähed kohale. Minu arvates näitab see, et sa oled avatud hingega ja mõnusalt ebakonventsionaalse mõtlemisega inimene. Kogu stseen pärineks nagu otse mingist Ingmar Bergmani filmist (tunnista üles, kui pärinebki! ???? ). Minu meelest jube lahe. Selliseid hetki tulebki võtta nagu väikseid kunstiteoseid – nad on täpselt see mis on, selle hetke sürreaalne ilu. Asja muudab veel eriti lahedaks selle korduvus aastast aastasse, samad tegelased, ainult aasta vanemad… Ma tahaks seal veel näha ühte vana fotograafi, kes poeb statiivil seisva fotoaparaadi musta katte alla ja teeb klõps – igal aastal seesama fotograaf, temagi jääb iga aastaga vanemaks. Iga stseeni lõpetab still-kaader fotoaparaadist…

See teine klassiõde tegelikult jääb kõigest sellest ilma.

tunnen, et saan asjata kiitust, kuna ise mõtlen, et äkki see aasta ei tule kutset. aastatega oleme võõraks jäänud ja seda pingutavam on seal lauas istuda. seda aga kurvem on, et inimesel ei ole tekkinud uusi sõpru, kellega seda päeva jagada – et ta klammerdub ühtede ja samade inimeste külge. samas ei ole tegu kinnise või suhelda mitteoskava naisega.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 16.10 20:20; 20.10 08:23;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui need ülikooli tuttavad on sulle sobivad inimesed, kellega tahaksid oma elu lähemalt jagada, siis kutsu nad enda pulma. Sellest võib ju ometi sõprus alguse saada, et annad märku, et nad pakuvad sulle huvi. Mehe sõprade suhtes oleks pulm väga ebaõiglane, kui neil poleks seal isegi mitte kellegagi tantsida.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui need ülikooli tuttavad on sulle sobivad inimesed, kellega tahaksid oma elu lähemalt jagada, siis kutsu nad enda pulma. Sellest võib ju ometi sõprus alguse saada, et annad märku, et nad pakuvad sulle huvi. Mehe sõprade suhtes oleks pulm väga ebaõiglane, kui neil poleks seal isegi mitte kellegagi tantsida.

WTF?

Kus on kirjas, et mehe sõbrad peavad kõik meessoost olema? Kus on kirjas, et naise sõbrad peavad kõik naissoost olema? Miks ei suuda sõbrad endale ise pulma kaaslast leida? Ja mis on katki, kui tõesti mõni ei tantsi? Ma ei saa nüüd kohe MITTE ÜLDSE aru…

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 16.10 17:54; 21.10 20:07;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma olen 40+ ja mul pole mitte ühtegi sõbrannat. Viimati oli üks sõbranna keskooli ajal ja üks sõbranna ülikooli ajal (ei käinud minuga koos ülikoolis, vaid saime tuttavaks, kui suvevaheajal tööl käisin). Mõlemaga suhtlen ca. 1 kord aastas või harvemini. Ei tunne puudust sõbrannadest. Elan koos oma lastega ja nendega saab piisavalt palju suhelda, lisaks töötan suures kollektiivis, seega suhtlemisvaeguse alla ei kannata. Sina ei pea end süüdi või halvasti tundma, kõik on kõige paremas korras.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mõtlen, et need kel ühtegi sõbrannat ei ole. Ok sünnipäevi ei pea pidama, aga kuidagi nukker ikka kui kedagi ei tule. Aga rohkem olen mõelnud matustele, ei ühtegi ära saatjat. Tegelt väga väga nutune elu, rääkige mis tahate.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mõtlen, et need kel ühtegi sõbrannat ei ole. Ok sünnipäevi ei pea pidama, aga kuidagi nukker ikka kui kedagi ei tule. Aga rohkem olen mõelnud matustele, ei ühtegi ära saatjat. Tegelt väga väga nutune elu, rääkige mis tahate.

Minu vanaisa saab varsti 90-aastaseks. Ta on oma pere ja kõik oma arvukad sõbrad matnud, ja suure hulga venna- ja õelapsigi, kuna ta oli suure pere viimane uups-laps, vanimaga vahet 19 aastat. Ta oli kogu elu oma elukohas väga tuntud ja populaarne kuju, tohutu kohaliku elu aktivist. Aga praegu ei tereta teda alevi vahel liikudes pea mitte keegi – kõik, kes teda tundsid, on surnud, vähesed elusolijad on voodihaiged või dementsed ja/või või vanadekodus.

Mis sa arvad, kui palju inimesi tema matustele tuleb? Ja mis sa arvad, kas temal endal on seal kirstus sooja või külma, kui palju matustel inimesi on? Maetud saab ju ikka samamoodi.

Elu on üks hädaorg
ära surema pead kord
ja siis mullaks saama.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 15.10 21:03; 16.10 23:33; 23.10 06:50; 23.10 14:17;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mõtlen, et need kel ühtegi sõbrannat ei ole. Ok sünnipäevi ei pea pidama, aga kuidagi nukker ikka kui kedagi ei tule. Aga rohkem olen mõelnud matustele, ei ühtegi ära saatjat. Tegelt väga väga nutune elu, rääkige mis tahate.

Matuste puhul pole elust enam juttugi nii ehk naa.
Ja isegi väga suure sõpruskonna olemasolul võivad lähimad pereliikmed lahkunu mulda sängitada omakeskis ja ilma liigse tseremooniata.

Aga selles teemas on siiski käsil hoopis rõõmsam sündmus, kus teemaalgataja saab sõna sekka öelda. Kui pole lähimaid sõpru ja enda pooltuttavaid kutsuda ei taha või nende hulgast kedagi eelistada ei oska, mis siis ikka. Isiklikult minu jaoks oleks üsna tobe kutsuda enda pulma keegi juhuslik, kellega ma enda igapäevaseid rõõme ei jaga ja kes minu elust ka üldse ei huvitu. Pigem kutsuksin mehe sõprade kaaslased, siis on see tantsuprobleem kah lahendatud ja mine tea – äkki kasvab hoopis nende hulgast mingi suur sõprus välja.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 17.10 10:22; 23.10 08:14;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mis sa arvad, kui palju inimesi tema matustele tuleb?

Ma arvan, et aktiivsel mehel, sellises eas, lapsi vast 3 ikka on. Vanuselt umbes 60ne kanti.
Neil juba omakorda keskmiselt 2 last, kellel omakorda lapsed.

Koos abikaasDEGA, siis võiks matustel olla mingi 18 inimest, kui neljandat põlve kaasa EI võeta.
Mingit sõbra või sõbrannatamist toimub matustel harva.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 33 )


Esileht Pereelu ja suhted Sõbrannade/sõprade pulma kutsumine

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.