Esileht Ajaviite- ja muud jutud Sõda ja vägistamine. Mis toimub meeste peas?

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 175 )

Teema: Sõda ja vägistamine. Mis toimub meeste peas?

Postitas:
paula38

Ka selles sõjas ei pääse naised lisaks muudele sõjakoledustele vägistamisest. Mis ometi toimub meeste peas? Muidugi saan ma aru, et sõda muudab kõiki, aga kuidas nii paljud muutuvad koletisteks, et lisaks muudele õudustele võtavad naised ette, isegi lapsed ja vanurid. Palju on sellest räägitud maailmasõdade kontekstis, alati ohvrite silme läbi. Kas keegi oskab soovitada mõnd raamatut, mis räägiks sõdurite silme läbi? Kuidas nad mõtlevad, miks nad nii teevad? Kuidas endale seda põhjendavad? Kas siis inimeste sees on peidus ülima jälkuse võime, mis ilmneb siis, kui on ekstreemne olukord? Neil meestel on ju kodus ka endal naised ja lapsed. Ei suuda mõista…
Olen lugenud raamatuid “Naine Berliinis” ja “Miks sündisin tüdrukuna”, samuti “Naine rindel” – õõvastavad ja südantlõhestavad kirjutised naiste kannatustest. Oskab keegi veel midagi soovitada, eriti, kus keegi on püüdnud meeste käitumist seletada.

+49
-8
Please wait...
Kommentaarist on juba teavitatud
Postitas:
pildursokk

See on karistamatuse tunne, kiim, kättemaks vaenlasele, omale osaks saanud raskuste teise peal välja elamine- üsna üldinimlikud tunded, mingil tasemel paljudele omased. Mõni muidugi ongi rõve pervert ja sõda annab talle võimalusi oma perverssusi karistamatult praktiseerida. Mõni lihtsalt äärmuslikus olukorras loomastub, muidu suudab end kontrollida. Mõni jääb igas olukorras inimeseks. Enamik ei taha sellest kirjutada, ei taha meenutadagi neid tegusid, kui siis kuskil purjus peaga sõbrale, mitte kuskil oma nimega raamatus.

+45
-1
Please wait...

Postitas:
tavakasutaja

Ka selles sõjas ei pääse naised lisaks muudele sõjakoledustele vägistamisest. Mis ometi toimub meeste peas? Muidugi saan ma aru, et sõda muudab kõiki, aga kuidas nii paljud muutuvad koletisteks, et lisaks muudele õudustele võtavad naised ette, isegi lapsed ja vanurid. Palju on sellest räägitud maailmasõdade kontekstis, alati ohvrite silme läbi. Kas keegi oskab soovitada mõnd raamatut, mis räägiks sõdurite silme läbi? Kuidas nad mõtlevad, miks nad nii teevad? Kuidas endale seda põhjendavad? Kas siis inimeste sees on peidus ülima jälkuse võime, mis ilmneb siis, kui on ekstreemne olukord? Neil meestel on ju kodus ka endal naised ja lapsed. Ei suuda mõista…

Olen lugenud raamatuid “Naine Berliinis” ja “Miks sündisin tüdrukuna”, samuti “Naine rindel” – õõvastavad ja südantlõhestavad kirjutised naiste kannatustest. Oskab keegi veel midagi soovitada, eriti, kus keegi on püüdnud meeste käitumist seletada.

Mis siin ikka nii väga selgitada, eks neid juhib viha anastatava rahva vastu ja soov neile maksimaalselt halba teha, lisaks loomulikud vajadused ja olen suht kindel, et neid ongi juhendatud nii toimima.

+17
-2
Please wait...

Postitas:
nufik

Kõikidelt nendelt naistelt tuleks võtta DNA proov ja kui venemaalt saabub kunagi mõni meesterahvas – kontrollida tema DNA-d piiril ja kui on sama siis lihtsalt arreteerida ja 10+ aastaks kinnimajja panna see väärakas.

+39
-4
Please wait...

Postitas:
paula38

Mis siin ikka nii väga selgitada, eks neid juhib viha anastatava rahva vastu ja soov neile maksimaalselt halba teha, lisaks loomulikud vajadused ja olen suht kindel, et neid ongi juhendatud nii toimima.

Aga kas tavaline lihtsõdur tahab maksimaalselt halba teha? Inimese loomus on ikka väga jube. Loomulikud vajadused mõne nädalaga? Karistamatusse tunne, nagu eelnevalt mainiti, kas siis enamik mehi vägistaks naisi, kui teaks, et ei saa karistada? Appi?!

+37
-3
Please wait...

Postitas:
piret005

Mina olen alati arvanud, et sõduritele antakse mingeid narkootikume, muidu nad ei suudakski ju neid loomategusid teha, mida nad kõike teevad.

+17
-30
Please wait...

Postitas:
amatoor

See, mis Berliinis toimus, oli käsk. Nagu oli vaja sodiks pommitada Narva ja Tallinna kesklinn- et rahvas teaks ja kardaks.

Oi, kuidas oleks tahtnud mõnelt ülbelt sõjaveteranilt, kes rääkis oma võidukast sõjateed Berliini, kas osalesite ka laste ja naiste  vägistamises. Sellest ei räägitud ja Venemaa eitab seda siiani. Ilmselt oleks koolist välja visatud.

Eile just kuulasin, kus noor naine  Kiievis rääkis, et ära ei lähe, on med. töötaja, loomulikult kardan et mind vägistatakse, tapetakse.  Aga tema jääb sinna.

+32
-4
Please wait...

Postitas:
km70

Loomulikud vajadused mõne nädalaga?

Kus see mõni nädal on, nad on ju seal piiri ääres “õppustel” võbelenud juba kuude viisi.

Aga kas tavaline lihtsõdur tahab maksimaalselt halba teha?

Kui sa näed pidevalt surma, nälga, valu, ohtu, hirmu; kui su sõbrad surevad; kui su ajud on pestud mingi fašismijutuga – siis sa vajad süüdlast, kelle kaela see kõik kohutav ajada, mida sa läbi pead elama. Ohuolukorras tekitab adrenaliin veel suurema seksisoovi ka ja ongi olemas see taust, miks sõdurid vägistavad.
Need, kelles loom ärganud ei ole, on ammu ilmselt deserteerunud.

+16
-3
Please wait...

Postitas:
Hansmann

Ma olen üsna palju sõjaajaloo-alast kirjandust lugenud, aga TA poolt küsitud raamatut, kus oleks pikemalt käsitletud vägistamist läbi sõdurite endi silmade, ei tule ette. Üksikuid lõike on küll olnud, näiteks 1941. aastal vangistatud hävituspataljonlaste ülestunnistusi mõnes raamatus (nt Mart Laar, Jaan Tross “Punane terror”). Aga need rääkisid ka alati, et “ega mina ei vägistanud, olin vaid pealtvaataja.” Näited:

7. (Tallinna) hävituspataljoni liige Valter Krull seletas ülekuulamisel järgmist:

“Kui 7.hävituspataljon saadeti Virumaale Rakvere ümbrusse haaranguid korraldama, tabasime maanteel ühe noore neiu ja kaks noormeest, kes näisid meile kahtlastena. Võtsime neiu riidest lahti ja leidsime tema kõhu ümber mässituna hulga sidumismarlit. Ta nähtavasti kavatses seda viia metsavendadele.

Andsime tabatud üle nõukogude politrukkidele, kes tütarlapse omnibussis ära vägistasid. Noormeestel midagi kahtlast kaasas ei olnud. Politrukkide käsul lasksime tütarlapse ja mõlemad noormehed lähedalasuvas metsas maha.”

4. (Tallinna) hävituspataljoni kuulunud Laur Matuoja (endine Matjušov) jutustas ülekuulamisel:

„Vaidas korraldasime ühes kahtluse all olevas talus läbiotsimise, lootes tabada taluomanikku, keda kui endist kaitseliitlast peeti kontrrevolutsionääriks. Otsitavat mitte leides võtsime kaasa tema abikaasa, kelle tõime staapi ülekuulamisele.

Naist sunniti teatama, kus tema mees asub, kuid see ei andnud tagajärgi. Siis politrukid A n o h h i n , J e l i n k i n ja I v a n o v vägistasid meie juuresolekul naise ära, lubades pärast seda naise kallal ka meil vägivalda tarvitada. Naise kallal tarvitasidki vägivalda hävituspataljoni liikmed R a a d i k , P a j u , D e m e n t j e v ja K u z n e t s o v .”

Need tunnistused on siin: https://webzone.ee/millefiori/ERKA/M6rvad_ja_h2vitust88.htm

Veel meenus ühe 1941. aastal tabatud kommunisti tunnistusest: “Seejärel hulkusime ringi ja vägistasime metsadest kättesaadud naisi. Mina otsekohe kedagi ei vägistanud, sest mul oli omal noor ilus naine kodus.”

Kui kusagil on selliseid raamatuid, kus sõjakurjategijad oma roimade ja vägistamistega uhkustavad, siis äkki Jaapanis? Dokfilmides on jaapani vanamehed küll detailselt ja täiesti rahulikult kirjeldanud hiinlannade vägistamist II Maailmasõja ajal. Filmide nimed ei meenu, aga ühes rääkis keegi sõjaveteran, et hiinlannasid oli väga lihtne kätte saada- neil olid jalad kinnimähitud (mingi moevärk pisikeste labajalgade saamiseks) ja seetõttu nad ei saanud kiiresti eest ära joosta. Vanamehe oma abikaasa oli intervjuu ajal samas toas ja noogutas kaasa.

+22
-3
Please wait...

Postitas:
lounakana

“Ivani sõda” oli minu meelest see raamat, mis lahkas just lihtsa reamehe mõttemaailma ja tegusid.

+2
0
Please wait...

Postitas:
nimetamats

See, mis Berliinis toimus, oli käsk. Nagu oli vaja sodiks pommitada Narva ja Tallinna kesklinn- et rahvas teaks ja kardaks.

Oi, kuidas oleks tahtnud mõnelt ülbelt sõjaveteranilt, kes rääkis oma võidukast sõjateed Berliini, kas osalesite ka laste ja naiste vägistamises. Sellest ei räägitud ja Venemaa eitab seda siiani. Ilmselt oleks koolist välja visatud.

Eile just kuulasin, kus noor naine Kiievis rääkis, et ära ei lähe, on med. töötaja, loomulikult kardan et mind vägistatakse, tapetakse. Aga tema jääb sinna.

Ida-Preisimaale ja Berliinile eelnes ikka neli aastat julma sõda ja loomastumist !Nüüd aga vaevalt kuu sõja algusest ja need värdjad juba vägistavad ja röövivad .Kus juures tihti ju oma enda rahvuskaaslaseid .Sõda käib ju praegu peamiselt venekeelses Ukraina osas!

+32
-1
Please wait...

Postitas:
Hansmann

Nüüd aga vaevalt kuu sõja algusest ja need värdjad juba vägistavad ja röövivad .

See praegune röövimine Ukrainas oli neil ettekavatsetud. 19. veebruaril ehk siis 5 päeva ennem sõja algust kirjutas üks Venemaal tuttavaid omav eestlane militaarfoorumisse:

Suhtlesin sõjaväekaaslasega, endine prapor, küsisin mis toimub.Mees tõmbas matte ja ütles ,et inimesed on lolliks läinud selle sõjaga.Tema endine autopataljon pidi ka kuskil Ukraina juures olema.Kontraknikute ja ohvede naised on juba maasturite värvid välja valinud mida mehed sõjasaagiks koju toovad ja naised võtavad pangast krediiti tulevaste trofeede arvelt.Vene armee pidi nii võimas olema ,et keegi surma ei saa ja koju tullakse rikaste meestena.

+15
-2
Please wait...

Postitas:
paadund perekoolik

Mis vajadus peaks olema taolisi rõvedaid vägistajatepoolseid  kirjeldusi lugeda?

+17
-4
Please wait...

Postitas:
Ukssarv

Aga kas tavaline lihtsõdur tahab maksimaalselt halba teha? Inimese loomus on ikka väga jube. Loomulikud vajadused mõne nädalaga? Karistamatusse tunne, nagu eelnevalt mainiti, kas siis enamik mehi vägistaks naisi, kui teaks, et ei saa karistada? Appi?!

Ma ei saa hästi su imestusest aru. Kust sinu arust tavaelus meil nii palju vägistatud naisi tekib? Vägistamine ei ole ju ainult see, et keegi tungib sulle koju või tänaval kallale, sageli on teo sooritajaks tuttavad, keda inimene usaldab, ka korgijook on meilgi väga levinud. Mille poolest need inimesed sõduritest paremad on? Ei ole vajagi mingit ekstreemset olukorda, neid mehi on palju, kellel puudub konkreetselt naiste suhtes igasugune empaatia ja vastuseks su küsimusele – väidetavalt üks kolmest mehest vägistaks naise, kui sellele ei järgneks karistust.

Praegugi ei ole ju ainult sõdurid need, kes olukorda ära kasutavad – inimkaubitsejad olid juba esimesel päeval nii Slovakkia kui ka Poola piiride ääres kohal, põgenikud lasti suvaliste “heategijate” autode peale ja ei taha mõeldagi, millist elu praegu paljud neist elama peavad.

+23
-2
Please wait...

Postitas:
mc22cm

Nüüd aga vaevalt kuu sõja algusest ja need värdjad juba vägistavad ja röövivad .

See praegune röövimine Ukrainas oli neil ettekavatsetud. 19. veebruaril ehk siis 5 päeva ennem sõja algust kirjutas üks Venemaal tuttavaid omav eestlane militaarfoorumisse:

Suhtlesin sõjaväekaaslasega, endine prapor, küsisin mis toimub.Mees tõmbas matte ja ütles ,et inimesed on lolliks läinud selle sõjaga.Tema endine autopataljon pidi ka kuskil Ukraina juures olema.Kontraknikute ja ohvede naised on juba maasturite värvid välja valinud mida mehed sõjasaagiks koju toovad ja naised võtavad pangast krediiti tulevaste trofeede arvelt.Vene armee pidi nii võimas olema ,et keegi surma ei saa ja koju tullakse rikaste meestena.

Seda mil foorumi postitust lugesin ja kõige huvitavam oli sama inimese kommentaar 3 nädalat hiljem:
Suhtlesin sõjaväekaaslasega, endine vene armee prapor,
olukord on ikka täitsa pees.Tema endine autobatt on ka
Ukrainas ja esimesed laibad ka maha maetud,lesed ootavad rahasi ja toimub metsik joomine.Haavatuid pidi
palju olema ja suuremalt jaolt raskelt suremus pidi suur olema.Kõige hullem pidi olema,,teadmata kadunud,, tegelastega kuna keha pole siis peredele raha ei maksta ja
ega keegi ei viitsi eriti asjaga tegeleda.Rahvas on teadmatuses ja uputab oma mure viina sisse.

+12
0
Please wait...

Postitas:
billa

Mina olen alati arvanud, et sõduritele antakse mingeid narkootikume, muidu nad ei suudakski ju neid loomategusid teha, mida nad kõike teevad.

Sa võiksid Salingeri lugeda – “Kuristik rukkis” annab väga hea pildi sellest, kuidas inimesed loomastuvad. Selleks pole narkootikume vajagi.

+4
-6
Please wait...
Postitas:
Tervist

Selles asi ongi, et peas pole enam midagi.  Sõda loomastab inimesi ja seal pole peas enam midagi, pole kaastunnet, pole mõistmist, pole arusaamist. On loomalik instinkt. Sõda teeb halvad inimesed halvemaks ja paremad paremaks.  Kahjuks teisi tapma lähevad just inimkonna halved isendid, kes siis sõjas veelgi halvemaks muutuvad. Kui on tapja instinkt elus ja sõjas saab vägivalda mõõtmatult väljendada, noo mis võimalused üldse on. Nii et sõjas ei ole peas enam midagi, kui enne sõda pea ei tööta, et arusaada, et teisi ei tapeta, siis sõjas olles…. ohjah 🙁

+7
-9
Please wait...

Postitas:
Lozerz

Kui konkreetne inimene on juba nii lollakas, et üldse sõdima minna, siis sealt edasi jõhkrused ei tohiks sugugi üllatavad olla. Sõdurid ei ole mingi aateline ja intelligentne osa ühiskonnast ju pealegi, pigem just muude väljavaadeteta ja kergestimõjutatav inimgrupp, kes arvab, et kõik on neile lubatud.

+6
-13
Please wait...
Postitas:
Kati

Kui konkreetne inimene on juba nii lollakas, et üldse sõdima minna, siis sealt edasi jõhkrused ei tohiks sugugi üllatavad olla. Sõdurid ei ole mingi aateline ja intelligentne osa ühiskonnast ju pealegi, pigem just muude väljavaadeteta ja kergestimõjutatav inimgrupp, kes arvab, et kõik on neile lubatud.

Neile isegi ei öeldud, et sõdima lähevad, öeldi, et saadetakse õppustele. Nii nagu varemgi need õppused Poola-Leedu piir ääres olid, paljutähendusliku nimega “Zapad” (Lääs). Mõni ei saanud algul aru isegi, et Ukrainas on.

+15
-4
Please wait...

Postitas:
Andy

Sa vist sujuvalt unustad ära, et sõduritest rääkides räägid ka meie oma Eesti kaitseväest ning ka Nato sõduritest, kes siin sinu tagumikku valvavad.

+25
-3
Please wait...

Postitas:
enelil

Ma üritasin ka seda üks päev enda jaoks lahti mõtestada. Küsisin endalt küsimusi, millele tegelikult vastust ei leidnudki.

Kui puuduvad reeglid ja karistused, kas mingi osa mehi vägistaksi kogu aeg naisi (surnuks)? See ongi mingi inimliigile omane asi?

Kas ahvid, kellest me põlvneme, on samasuguse käitumisega? Ma olen bioloog ja minu teada ei ole. Sellisel juhul on see just inimesel välja kujunenud omadus.

Kui nii, siis me oleme kohutavalt ebaõnnestunud liigina. Meil on ainulaadbe relv ehk aju ja me käitume nagu emaämblik, kes sööb teda viljastanud isase ämbliku ära. Aga milline on ämbliku ja inimese intelligentsi vahe?

+22
-8
Please wait...
Postitas:
piiariin

Selles asi ongi, et peas pole enam midagi. Sõda loomastab inimesi ja seal pole peas enam midagi, pole kaastunnet, pole mõistmist, pole arusaamist. On loomalik instinkt. Sõda teeb halvad inimesed halvemaks ja paremad paremaks. Kahjuks teisi tapma lähevad just inimkonna halved isendid, kes siis sõjas veelgi halvemaks muutuvad. Kui on tapja instinkt elus ja sõjas saab vägivalda mõõtmatult väljendada, noo mis võimalused üldse on. Nii et sõjas ei ole peas enam midagi, kui enne sõda pea ei tööta, et arusaada, et teisi ei tapeta, siis sõjas olles…. ohjah 🙁

Loomastab? Loomad vägistavad ja teevad koledaid asju teistele? Loomad tapavad teisi loomi, et elus püsida.

+12
-3
Please wait...

Postitas:
paula38

Mis vajadus peaks olema taolisi rõvedaid vägistajatepoolseid kirjeldusi lugeda?

Silmaringi avardamiseks. Inimese käitumise mõistmiseks.

+7
-1
Please wait...

Postitas:
lilian351

Selles asi ongi, et peas pole enam midagi. Sõda loomastab inimesi ja seal pole peas enam midagi, pole kaastunnet, pole mõistmist, pole arusaamist. On loomalik instinkt. Sõda teeb halvad inimesed halvemaks ja paremad paremaks. Kahjuks teisi tapma lähevad just inimkonna halved isendid, kes siis sõjas veelgi halvemaks muutuvad. Kui on tapja instinkt elus ja sõjas saab vägivalda mõõtmatult väljendada, noo mis võimalused üldse on. Nii et sõjas ei ole peas enam midagi, kui enne sõda pea ei tööta, et arusaada, et teisi ei tapeta, siis sõjas olles…. ohjah 🙁

Loomastab? Loomad vägistavad ja teevad koledaid asju teistele? Loomad tapavad teisi loomi, et elus püsida.

Minu arust on ka loomade suhtes ebaõiglane kasutada sellist väljendid “loomastuma”. Selleks, et looduses valitseks tasakaal, peavad loomad teisi loomi tapma, nad teevad seda elus püsimiseks.

+21
-2
Please wait...

Postitas:
Alley Cat

Kui raamatutest küsida, siis Adichie “Pool kollast päikest” sisaldab ühte sellist stseeni. Vastu tahtmist sõduriks sattunud väljakujunemata isiksusega poiss läheb kambavaimuga kaasa. See osa raamatust pole kandev põhiteema, aga raamat ise on hea ja sisu nii mõneski mõttes täna aktuaalne.

+9
0
Please wait...

Postitas:
Seliiina

Missugune naiivik.

Sõjas on vaenlane, kes on vaja teha võimalikult halvaks, röövida temalt kõik head inimlikud omadused, et oleks lihtsam teda tappa ja vigastada. Ja need naised on vaenlaste naised. Psühholoogias on selline asi nagu dehumaniseerimine, ehk inimeselt võetakse tema inimlikud omadused-nimi, isiklikud asjad, isiksus, head omadused, saavutused (nt natsi valgilaagris ei olnud nimesid, olid numbrid, ei olnud soenguid,isiklikke riideid, asju, olid numbritega vormid ja natside jaoks need ei olnud õieti enam nagu inimesed, valest rassist ja rahvusest nagunii). Ei hakka sõdur sügavalt juurdlema, et selle naise silmad on nagu minu emal, et ta on ka ema või vanaema jms- ta on vaenlane ja vaenlast tuleb hävitada.

Mu vanaema elas maailmasõja ajal talus (ja no metsas), kust rinne mitu korda üle käis ja tema rääkis, missugune tohutu vahe oli saksa ja vene sõdurite vahel, viisakuses, kommetes, üldse enda ülevalpidamises.

William S. Maugham’il on üks selline vähe teistmoodi novell sõjast ja vägistamisest, leidsin inglisekeelse pealkirja, aga see on ka eesti keeles tõlgitud: https://en.wikipedia.org/wiki/The_Unconquered_(short_story)

+13
-2
Please wait...

Postitas:
lilian351

Missugune naiivik.

Sõjas on vaenlane, kes on vaja teha võimalikult halvaks, röövida temalt kõik head inimlikud omadused, et oleks lihtsam teda tappa ja vigastada. Ja need naised on vaenlaste naised. Psühholoogias on selline asi nagu dehumaniseerimine, ehk inimeselt võetakse tema inimlikud omadused-nimi, isiklikud asjad, isiksus, head omadused, saavutused (nt natsi valgilaagris ei olnud nimesid, olid numbrid, ei olnud soenguid,isiklikke riideid, asju, olid numbritega vormid ja natside jaoks need ei olnud õieti enam nagu inimesed, valest rassist ja rahvusest nagunii). Ei hakka sõdur sügavalt juurdlema, et selle naise silmad on nagu minu emal, et ta on ka ema või vanaema jms- ta on vaenlane ja vaenlast tuleb hävitada.

Mu vanaema elas maailmasõja ajal talus (ja no metsas), kust rinne mitu korda üle käisja tema rääkis, missugune tohutu vahe oli saksa ja vene sõdurite vahel, viisakuses, kommetes, üldse enda ülevalpidamises.

Minu vanaema elas ka talus, ühes piirkonna suurimas ja jõukamas ning seda himustasid nii sakslased kui ka venelased. Kasutati staabina. Vanaema rääkis, et sakslased tulid väravast, avasid selle ja sõitsid sisse, venelased lõhkusid värava maha. Lihtsalt selline väike nüanss. Sakslased aitasid loomade eest hoolitseda, venelased ei hoolinud. Ainult kaks väikest näidet. Ma ei taha öelda, et sakslaste seas poleks julmureid, muidugi on, aga minu vanaema kogemuse põhjal oli äärmiselt suur erinevus kahe rahvuse sõdurite käitumise vahel.

+34
0
Please wait...

Postitas:
enelil

Missugune naiivik.

Mu vanaema elas maailmasõja ajal talus (ja no metsas), kust rinne mitu korda üle käisja tema rääkis, missugune tohutu vahe oli saksa ja vene sõdurite vahel, viisakuses, kommetes, üldse enda ülevalpidamises.

Minu vanaema elas ka talus, ühes piirkonna suurimas ja jõukamas ning seda himustasid nii sakslased kui ka venelased. Kasutati staabina. Vanaema rääkis, et sakslased tulid väravast, avasid selle ja sõitsid sisse, venelased lõhkusid värava maha. Lihtsalt selline väike nüanss. Sakslased aitasid loomade eest hoolitseda, venelased ei hoolinud. Ainult kaks väikest näidet. Ma ei taha öelda, et sakslaste seas poleks julmureid, muidugi on, aga minu vanaema kogemuse põhjal oli äärmiselt suur erinevus kahe rahvuse sõdurite käitumise vahel.

80 aastat möödas ja ei mingit evolutsiooni rahvusena. Kui hale!

+27
-1
Please wait...

Postitas:
silesale

Kui lugeda raamatuid sellest, siis see on kirjaniku fantaasia, oletus, vaimuvili. Mõeldes välja tegelaskuju ja mõeldes välja seda mida ta tegelaskuju võib mõelda. Raamat peaks olema metsistunud sõjardi enda kirjutatud või kirja pandud tema mõtted. Aga kes seda julmust  lugeda tahaks.

+2
-3
Please wait...

Postitas:
Ida

Harmoonilises maailmas on seks armastuse akt. Reaalses elus (ka rahuajal) kasutavad mõned inimesed seksuaalvahekorrale sundimist oma ülemvõimu näitamise ja teise alandamise vahendina.

Selles olukorras on esiplaanil võimalus seksi kaudu teist inimest survestada, allutada, kontrollida, alandada, ohvriks teha, talle koht kätte näidata. Rahuolukorras on ehk kõige adekvaatsem näide selle kohta vanglasituatsioon, kus võivad olla ühes kambris mehed, kes domineerivad ja vägistavad korduvalt grupi kõige nõrgemat meest. Esikohal ei ole siin mitte niivõrd enese füüsilise rahuldamise aspekt, vaid vägistatavale signaali saatmine, et temast ollakse tugevam, tema tahe ei loe ning tal tuleb toorele jõule alistuda.

+17
-2
Please wait...

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 175 )

Esileht Ajaviite- ja muud jutud Sõda ja vägistamine. Mis toimub meeste peas?