Esileht Väikelaps Sõda mütsi vastu

Näitan 13 postitust - vahemik 1 kuni 13 (kokku 13 )

Teema: Sõda mütsi vastu

Postitas:
Kägu

Tere.

Selline mure, et minu peaaegu pooleteist aastane sikutab pidevalt mütsi peast ära. Olen proovinud enda arust kõike. Erinevad mütse: paeltega alt kinni, ilma paelteta, tuukrimüts. Kõik sikutab peast ja viskab maha. Seletanud, et kui müts pole peas, siis jääb tõbiseks. Aga ei teda huvita ja siis ongi tatine. Õues mänguasju, lehti, oksi kätte andnud, et ta mõtted oleks mütsist eemal. Mõni aeg mängib, siis hakkab igav, viskab asja minema ja järgmisena lendab müts ka peast. Ainuke koht, kus ta mütsi peast ei tiri on liivakast. Aga mujal on ka vaja käia vahel.

Kui õue hakkame minema, siis teatab: “müts, müts, müts” ja üritab ise pähe panna. See-eest õues hakkab selle vastu tõsine sõda.

Kuidas te oma põnnidel mütsi peas hoiate? Mis ma teha saaks, et ta selle vastu ei kakleks nii palju?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Praegu pole minu jaoks veel väga palju nii külmasid ilmasid olnud, et ma sama vanale lapsele mütsi pähe paneks, aga vahepeal kui olen pannud siis kapuuts mütsi peal aitab sellel kauem peas seista. Mina ütleks selgelt lapsele, et kas müts läheb pähe tagasi või läheme tuppa ja ja lähekski lapsega tuppa tagasi kui müts peas ei püsi. Mitmestki halvast harjumusest lapsel õues nii lahti saanud, et koheselt tuppa läinud, kuigi vahel võib see üpris ebamugav olla, eriti kui endal on vaja tegelikult kuhugi minna.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Õpeta ometigi järjekindlusega: paned iga kord mütsi tagasi pähe ja keelad ära kiskumist; kui vaja, ütled, et muidu peab tuppa minema ja siis lähedki. Iga kord. Muidugi algul üürgab, aga kui saab aru, et sa järele ei anna, siis lõpetab mütsiloopimise.

0
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

1,5 a last küll see ei huvita, et ta siis haigeks jääb. Paned mütsi pähe ja ütled, et ilma mütsita ei saa õues olla ja kui võtab mütsi ära, siis ütled, et peate nüüd tuppa minema, sest ta võttis mütsi ära. See ei tohi suvaline ähvardus olla, vaid lähetegi kohe tuppa ja siis seletad veel, et ilma mütsita õues ei saa olla.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Hea soovitus küll, et minge kohe tuppa. See tähendab siis, et ema maja juurest kaugemale kui mõnikümmend meetrit lapsega minna ei saagi.

Kas on võimalik, et tal on nende mütsidega palav? Liiga kitsas või suur? Või ärritab materjal nahka? Pese mütsid enne kandmist läbi, tootmises kasutatakse igasugu kemikaale, mille jäägid tekstiili sisse jäävad.

Vahel ongi lihtsalt sensoorne ülitundlikkus ja ei salligi midagi pea ümber. Minu laps pole protestinud, aga ma ise mäletan lapsena ja praegu on ka, et mütsid on kõrvade ümber vastikud. Ma muidugi kannan mütsi külmaga ja olen õppinud taluma, aga see tunne, kui saab lõpuks mütsi peast tõmmata, halleluuja!

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mu lapsel oli samas vanuses vastumeelsus kinnaste kandmisega. Keelduski kindaid kandmast, kuni talvel käed ikka pidevalt väga ära jäätusid, siis sai aru mu pidevast rääkimisest, et ilma kinnasteta on külm.

Pea on jälle liiga õrn koht võrreldes kätega, et tunde saamiseks lasta külmetada. Soovitan ikka proovida, niiakaua kuni kunagi üle läheb. Kui mütsi viskab peast, siis saab vähemalt ajutiselt kapuutsi pähe tõmmata, kui seda talub.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kas ema ise mütsi kannab? Mul aitas kui nägi, et ma kannan ka ôues temaga käies mütsi (suvel oli nokats).

0
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kas ema ise mütsi kannab? Mul aitas kui nägi, et ma kannan ka ôues temaga käies mütsi (suvel oli nokats).

Mul aitas see, kui välisukse juures vanaemal oli müts peas ja vanaema ütles lapsele, et müts tuleb pähe panna, temal on ka. Keegi peale minu näitas veel eeskuju 🙂

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Tuukrimütsi ja igasugu voodritega mütside jaoks on ilm ikka liiga soe alles ja kui antud mütsid ei sobi, osta teine, mis lapsele ka meeldib. Laps võib ära kiskuda kuna on palav. Praegu sobib õhem paeltega riidest müts küll veel. Minu arvates mütsil paelad peavad kindlalt olema selles vanuses.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Hea valik mütse on müügil kaltsukas. Enda lapsele ostsin erinevaid mütse Humanast.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mina panin paelte asemel nööbiga mütsi. St kinnis oli nööbiga. Tunduvalt raskem ära võtta.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Osad vanemad kipuvad üleriietama lapsi. Eile just nägin paksu tuukrimütsi ja softshell kombega 3-4 aastast. Laste riietus olgu pigem kihiline ja minu arvates pole ka lapsele mõtet pähe panna mütsi, mida ise praeguse ilmaga veel ei kannaks.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Minul käib 5-aastane laps küll juba softshell pükste ja jopega, peas on puuvillane tavaline müts. Täna hommikul oli meil näiteks tajutav temperatuur  hommikul kell kaheksa, kui jalgrattaga lasteaeda sõidame, 1,7 kraadi, mis on ikka juba päris jahe. Tütar ütles et retuusidega on tal külm, et tahab soemaid pükse.  Kindad ka käes. Ise kannan ka puuvillast mütsi rattaga sõites – muidu oleks külm.

Väikelapse mütsidest rääkides – ikka mingi kinnisega lõua alt. Ja kui on juba lõua alt kinni siis kuidas ta selle peast ära sikutab – suht võimatu ju? Aga kui tõesti, siis tuleb sama lolli järjekindlusega see müts pähe tagasi panna ja kui järgi ei jäta siis nagu eelnevalt soovitatud, tuppa tagasi.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 13 postitust - vahemik 1 kuni 13 (kokku 13 )


Esileht Väikelaps Sõda mütsi vastu