Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 92 )

Teema: Sõda.

Postitas:
Kägu

Kas te olete mõelnud mida te teeksite, kui peaks tulema sõda Eestis? Kas põgeneksite perega ära või kaitseksite meie riiki? Oma kodumaad.

+6
-10
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

saadaksite mehe ja/või poja

Kas sinu peres on aju ainult sinul… kui sedagi

+2
-10
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

saadaksite mehe ja/või poja

Kas sinu peres on aju ainult sinul… kui sedagi

Ma ei saa aru.

+7
-2
Please wait...

Postitas:
Kägu

saadaksite mehe ja/või poja meie riiki kaitsma

Kas tõesti su mees ja täiskasvanud poeg ei teeks ise selliseid otsuseid? Sina saadad või ei saada?

+16
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Kas tõesti su mees ja täiskasvanud poeg ei teeks ise selliseid otsuseid? Sina saadad või ei saada?

Mu sõnastus oli kehva. Pidasin silmas, et kas nõustuksite. Tegelikult ei olnud see isegi mõte, vaid see, kuidas toimiksite sõjaajal. Kas keegi üldse on mõelnud selle peale.

+8
-3
Please wait...

Postitas:
Kägu

Sõda pole kohe ehk oodata, epideemia tuli puhastustuld ja rahvastiku koguarvu korrigeerima…

Katsun kohaneda ja ellu jääda.  Mees ja pojad teevad omad otsused ise aga ilmselt nad leiaks, et neil on oma eluga parematki teha. Ei ole neis seda mäslevat patriotismi, mis neid sõdima ajaks.

+9
-4
Please wait...

Postitas:
Kägu

Lolli teema tunnus on punkt pealkirja lõpus.

+7
-11
Please wait...

Postitas:
Kägu

Ega sa ei peagi vastama selle, ma pole isklikult palunud.

+10
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Keegi ei tea, milline see sõda täpselt tuleb. Seega ootame ära ja eks siis jooksvalt selgu, mida on teha vaja ja mida teha vaja ei ole.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 16 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Mille poolest see teema loll on?

+5
-2
Please wait...

Postitas:
Kägu

Kas te olete mõelnud mida te teeksite, kui peaks tulema sõda Eestis? Kas põgeneksite perega ära või kaitseksite meie riiki? Oma kodumaad.

Olen mõelnud sellisele asjale ja sisimas tahaksin ära minna. Aga reaalsuses ….  hirm et ei õnnestu see.

+7
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Mu sõnastus oli kehva. Pidasin silmas, et kas nõustuksite. Tegelikult ei olnud see isegi mõte, vaid see, kuidas toimiksite sõjaajal. Kas keegi üldse on mõelnud selle peale.

Sellised, väga sügavalt isiklikud ja enda tõekspidamisetele tuginevad otsused teevad täiskasvanud inimesed ise. Mul ei ole siin kedagi saata ega millegagi nõustuda või mitte. Kui mu mehe või poja otsus on minna sõdima enda kodumaa eest, siis mul jääb üle seda lihtsalt aktsepteerida. Mul on endal 3 venda ja nad on kõik sõjaväelased. Sõja tulekul nad läheksid kindlasti sõtta. Ei kujuta ette, kuidas minu ema saaks neid keelata. Mina isiklikult ei näe põhjust Eesti eest võidelda. Võimalusel ma põgeneksin. Tegelikult on mul juba umbes kaks viimast aastat olnud plaan Eestist lahkuda. Koroona näitas nüüd kätte, et enda plaanid peaks kiiremini teoks tegema, sest iga suvaline asi võib need ootamatult pausile panna. Enda tööd ma saan teha igast maailma otsast ja sülelapsi, kelle eest vastutada mul ei ole. Loll olin, et muudkui plaanisin, aga plaani teoks ei teinud. Loodan, et järgmisel aastal ehk avaneb see võimalus.

+6
-4
Please wait...

Postitas:
Kägu

Ei tea. Kaitsta pole mul midagi. hetkel on mul 2 väikelast ja kolmas tulekul. Kaitseksin neid, moraalselt. Mida ma muud teha saan? põgenemise kohta – ei tea, hetkel ei kujuta ette, kuidas ma sinna välismaale niimoodi lähen, et kaks kätt taskus, kedagi ei tunne.

Oma mehelt pigem ikka ootaksin pere juurde jäämist. Sest mitte ainult lapsed ei karda, vaid ka mina kardan ja vajan tuge. Ja ma ei usu, et mees tahakski lahkuda – just sellepärast, et ka tema kardaks laste pärast ja kardaks veel rohkem kui oleks meist eemal ja ei teaks, mis meiega toimub, kus oleme jne. Teadmatus on ju kõige hullem.

+11
-4
Please wait...

Postitas:
Kägu

Mina isiklikult ei näe põhjust Eesti eest võidelda. Võimalusel ma põgeneksin.

Mina ei võitleks, aga ka ei põgeneks. Tuleb mis tuleb. See, mis tuleb, jõuab nagunii ükskord igale poole. Siin on vähemalt omad ja mina jään siia, sest siin on mu kodu.

+8
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Sellise väga sügavad otsused teevad täiskasvanud inimesed ise. Mul ei ole siin kedagi saata ega millegagi nõustuda või mitte. Kui mu mehe või poja otsus on minna sõdima enda kodumaa eest, siis mul jääb üle seda lihtsalt aktsepteerida. Mul on endal 3 venda ja nad on kõik sõjaväelased. Sõja tulekul nad läheksid kindlasti sõtta. Ei kujuta ette, kuidas minu ema saaks neid keelata. Mina isiklikult ei näe põhjust Eesti eest võidelda. Võimalusel ma põgeneksin. Tegelikult on mul juba umbes kaks viimast aastat olnud plaan Eestist lahkuda. Koroona näitas nüüd kätte, et enda plaanid peaks kiiremini teoks tegema, sest iga suvaline asi võib need ootamatult pausile panna. Enda tööd ma saan teha igast maailma otsast ja sülelapsi, kelle eest vastutada mul ei ole. Loll olin, et muudkui plaanisin, aga plaani teoks ei teinud. Loodan, et järgmisel aastal ehk avaneb see võimalus.

Ma sain ise ka aru, kui rumalalt see kõlas. Ilmselgelt ei ole siin meie otsustada midagi, kas meie mehed ja pojad lähevad. Pigem ma pidasin silmas, kui mõtekaks teie seda peate ja kuidas teie käitute, et kas keegi on mõelnud sellele. Kõik.

+5
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Ei tea, pole mõelnud.
Mees tõenäoliselt suure patrioodina tahaks kohe rindele minna.

+3
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Ei ole mõelnud. Aga tõenäoliselt põgeneksin nii kiiresti kui saab. Olen seda võitlemist ja siiajäämist näinud, teist korda (uue põlvkonnana) selle reha otsa astuda ei tahaks.

Siia jäämisel ja võitlemisel oleks mõtet vaid siis, kui me tõepoolest ka võidaks. Tänapäeval on selline võimalus aga ilmselt nullilähedane. Kui mingid liitlased kohe appi ei tule, pole mingit lootust. Ja siis jääb alati veel variant, et keegi kuskil sõlmib mingi “rahulepingu”, millega riik üle antakse ja jälle kõik. Istu ja helbi seda sitta.

+10
-3
Please wait...

Postitas:
Kägu

<p style=”text-align: left;”>Miks peaks siin üldse mingisugune sõda tulema? Tänapäeval ei sõdita enam vanakooliviisil relvade ja kaigastega. Pigem kasutataksegi igasuguseid bioloogilisi relvi (nagu nt Covid-19), sanktsioone jms meetmeid.</p>

+2
-4
Please wait...

Postitas:
Kägu

Põgenemise korral… kuhu? Kus oleks elu nii elamisväärne nagu me harjunud? Kus meisse suhtutakse paremini kui meie teiste riikide sõjapõgenikesse. Et ei tekiks küsimust nagu meil tekib teiste kohta, et miks nad oma riiki ei kaitse? Miks põgenevad elujõus mehed?

+8
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

<p style=”text-align: left;”>Miks peaks siin üldse mingisugune sõda tulema? Tänapäeval ei sõdita enam vanakooliviisil relvade ja kaigastega. Pigem kasutataksegi igasuguseid bioloogilisi relvi (nagu nt Covid-19), sanktsioone jms meetmeid.</p>

Taktikalisel tasandil sõjad muutuvad läbi aja ja on seda alati teinud. Kuid oma olemuselt jäävad samaks. See, kui väita, et “selliseid sõdu nagu eelmisel sajandil ei pruugi enam tulla”, ei tähenda, et neid üldse enam ei tuleks.

+1
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Ikka sõditakse. Vt ka Süüria, Ukraina jne

+4
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Lolli teema tunnus on punkt pealkirja lõpus. Mille poolest see teema loll on?

Sest sõda on pea aasta juba käinud

https://elu.ohtuleht.ee/998712/ave-alavainu-olen-lugenud-et-ukski-polvkond-pole-elanud-ilma-sojata-ja-moelnud-et-mina-sundisin-saksa-okupatsiooni-ajal-et-vist-paasen-ara-aga-tutkit-saime-pandeemia-

Isegi põgeneda pole kuhugi.

+2
-4
Please wait...

Postitas:
Kägu

Sa nagu uudiseid ei loekski 😀

+2
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

kuhu sa põgened, isegi kui tahaks, piirid lüüakse kinni ja pole siit kuskile minna.

+4
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Sellises olukorras on palju muutujaid ning sageli osutub kaalukeeleks midagi, mida üldse ei osatud ette näha. Esiteks on vahe, kes meile sõja kuulutab. Teiseks, millise (mõjuga). Kolmandaks mängib rolli, kas sel hetkel on piirid lahti ja kas midagi liigub, millega ära minna. Neljandaks, kas on, kuhu minna. Jne.

+8
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

<p style=”text-align: left;”>Sa nagu uudiseid ei loekski 😀

aga miks ma peaksingi seda peavoolumeediat lugema, kust jookseb läbi masside hirmutamine? teada ju on, et tegelikult see, mis praegu toimub, ongi juba sõjaolukord, kus tipus mõjutatakse valitsusi ning valitsused omakorda oma rahvast.</p>

0
-3
Please wait...

Postitas:
Kägu

kuhu sa põgened, isegi kui tahaks, piirid lüüakse kinni ja pole siit kuskile minna.

Aastakümnete eest pagesid paljud eesti inimesed läände enne kui piirid kinni pandi.

+2
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Lolli teema tunnus on punkt pealkirja lõpus. Mille poolest see teema loll on?

Sest sõda on pea aasta juba käinud

https://elu.ohtuleht.ee/998712/ave-alavainu-olen-lugenud-et-ukski-polvkond-pole-elanud-ilma-sojata-ja-moelnud-et-mina-sundisin-saksa-okupatsiooni-ajal-et-vist-paasen-ara-aga-tutkit-saime-pandeemia-

Isegi põgeneda pole kuhugi.

Sa oled ilmselt väga rumal inimene. Ma oleksin nõus elama oma elu lõpui koos koroonaviirusega, kui see tähendaks, et sõda selle üldlevinud mõistes meid ei puudutaks.

+5
-3
Please wait...

Postitas:
Kägu

Aastakümnete eest pagesid paljud eesti inimesed läände enne kui piirid kinni pandi.

see oli nii jah, aga tänapäeval käib see ilmselt näpunipsuga, ilma ette hoiatamata.

+2
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Koroonast on vähe või? Et vaja veel mingit sõjapaanikat külvata?

+5
-2
Please wait...

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 92 )