Näitan 30 postitust - vahemik 61 kuni 90 (kokku 92 )

Teema: Sõda.

Postitas:
Kägu

Enda tööd ma saan teha igast maailma otsast

Selle peale tahaksin küsida, et aga kui riigis, kus on su töökoht, on sõda, kuidas saab kindlustada, et see töökoht siis püsib ja sa saad seda kaugtööna teisest rahulikust maailma otsast teha? Sõjaolukorras kaob kergesti ka see töökoht. Kui aga seda tööd enam pole, kas oled siis selles rahulikus kohas oodatud inimene või see, kellesse kohalikud suhtuvad nii, nagu paljud tänases Eestis pagulastesse?

Mõned ametid on nii internatsionaalsed ja töökeel on inglise keel igal maal, näiteks reaalteadus, näiteks IT-valdkond. Need on sellised alad, kus ei ole raskuseid ükskõik mis maal tööd leida, kui oled oma eriala tipp, sest kvalifikatsiooninõuded on igal pool samad. Kindlasti on selliseid alasid teisigi.

0
-4
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

See mis ida-ukrainas toimus, oli hull ju. Venemaalt tulid kõik bandiidid sinna, suvaliselt võeti inimesi igapäev tänavalt kinni ja viidi kuhugi kus neid piinati vigaseks, torgati silmad peast. Kõik on ära juba unustatud? Vene rahvas on nii kohutavalt jube rahvas.

Ole mureta, see, mis Rootsi põgenikelaagrites toimub, on vähemalt sama hull. Või no mis põgenikelaagris, niisama tänavaltki juba veetakse noori poisse surnuaeda, vägistatakse ja piinatakse tundide viisi ja lõpuks maetakse elusalt.
Rootsi põgenikelaagrit ma ei soovitaks, te ei kujuta seda kultuurišokki vist ettegi.

+4
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt

Postitas:
Tõutäkk

Ja kuidas te mõtlete sõja tingimustes põgeneda? Mitte üks reisilennuk ega laev ei käi sõja ajal ja isegi kui käiks, siis oleks nende peal veelgi ohtlikum. Autoga mõtlete tankide vahel läbi lipsata? Tänapäeva sõjad ei käi nagu vanasti. Ei tasu silme ette manada mingeid vanu sõjafilme ja arvata, et see käib sama stsenaariumi järgi. Oh lähen Rootsi, sest sinna II maailmasõda ei jõudnud. Suurem ala võib olla sõjategevusest haaratud ja kaasa arvatud Rootsi. Tänapäeva sõda on kõrgtehnoloogiline.

On 2 varianti, kas kaatriga(või kummipaadiga) või väikelennuvahendiga, olgu selleks või motodeltaplaan. Mina jään siia, kaitseliitlasena, kuid lastele võiks küll orgunnida kaatri või väikelennuvahendi.

0
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Sina siis elasid ka dissidendina? Tööle said ainult katlakütjaks? Või niisama fantaseerid? Ma usun küll, et nii kui esimene miin su kodutänavasse kukub, siis pakid juba tuhinal asju. Muidu perekoolis on tore fantaseerida oma kangelaslikku kaitsmist.

Ei ole küüditamiste ajal elanud. Aga kui miin kukub kodutänavasse, siis ma ütlesin, kuhu lähen. Omade juurde maale. Seal vaippommitamist ei tehta.
Kangelaslikust kaitsmisest pole ma sõnagi rääkinud, see on noorte meeste teha, aga nagu üks kägu juba ütles ja mina järele kiitsin: küllap saan ka sõja ajal millegagi kasulik olla, oma jõudu mööda. Alati on häda ajal vaja inimesi, kes teiste elusid saavad kergendada.

+1
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 16 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Või no mis põgenikelaagris, niisama tänavaltki juba veetakse noori poisse surnuaeda, vägistatakse ja piinatakse tundide viisi ja lõpuks maetakse elusalt.

Kust sellist asja kuulnud oled?

+2
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Või no mis põgenikelaagris, niisama tänavaltki juba veetakse noori poisse surnuaeda, vägistatakse ja piinatakse tundide viisi ja lõpuks maetakse elusalt.

https://www.aftonbladet.se/nyheter/a/mRGyzg/uppgifter-pojkarna-gravdes-ner-levande–i-en-jordgrop

+1
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

saadaksite mehe ja/või poja meie riiki kaitsma?

Kas tõesti su mees ja täiskasvanud poeg ei teeks ise selliseid otsuseid? Sina saadad või ei saada?

Oled tähenärija, aga mitte kõige teravam hammas. Termin “saatmine” pole üheülbaline.            Käsitled varianti, umbes et perenaine SAADAB toas niheleva koera hoovi end tuulutama.

Aga on ka veel variandid, näiteks et ema SAADAB poega sõjaväkke. Tema saatmisest ei olene mitte midagi, aga kui ta seda ei tee, siis pojake on südamepõhjani solvunud. Võtad sõna eesti keele alal, aga astud ämbrisse

+1
-4
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Kas te olete mõelnud mida te teeksite, kui peaks tulema sõda Eestis? Kas põgeneksite perega ära või kaitseksite meie riiki? Oma kodumaad.

Hakkad jala minema? Sõja korral ei ole sul ei autol kütust ega elektrit. Parimal juhul lähed jalal 20-30 km päevas. Kuhu? Sõja korral on õigus riigil kõik varad konfiskeerida ja võtta kasutusse, et kaitsta riiki. Kuulutatakse üldmobilisatsioon ja kui kõrvale hoiab, läheb isik tribunali alla. Aga veelkord, kuhu sa kavatsed põgeneda ja kuidas?

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Kahjuks ajad on võrreldes maailmasõdade perioodiga kõvasti muutunud. Rootsis ja mujal Euroopas on moslemite invasioon ja need nüsivad valgetel päid otsast, korraldavad plahvatusi, sõidavad autodega rahva hulka, pussitavad noori emasid lapsevankri kõrval surnuks ja moodustavad linnadesse suletud getosid. Noh, läheb veel 10 aastat mööda, moslemeid on läänes veel rohkem ja valgeid veel vähem ja kui meil siin peakski sõda tulema siis ei pruugigi enam kuhugi minna olla. Kuisaabki siit põgenema siis seal ollakse uskmatu ja seega automaatselt kõrilõikajatele “maiuspala”.

+4
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Kui sa jääd eesti, siis arvatavasti vene all on

Eestisse

+5
-2
Please wait...

Postitas:
Kägu

Ja kuidas te mõtlete sõja tingimustes põgeneda? Mitte üks reisilennuk ega laev ei käi sõja ajal ja isegi kui käiks, siis oleks nende peal veelgi ohtlikum. Autoga mõtlete tankide vahel läbi lipsata? Tänapäeva sõjad ei käi nagu vanasti. Ei tasu silme ette manada mingeid vanu sõjafilme ja arvata, et see käib sama stsenaariumi järgi. Oh lähen Rootsi, sest sinna II maailmasõda ei jõudnud. Suurem ala võib olla sõjategevusest haaratud ja kaasa arvatud Rootsi. Tänapäeva sõda on kõrgtehnoloogiline.

On 2 varianti, kas kaatriga(või kummipaadiga) või väikelennuvahendiga, olgu selleks või motodeltaplaan. Mina jään siia, kaitseliitlasena, kuid lastele võiks küll orgunnida kaatri või väikelennuvahendi.

Sul on kaater ja kummipaat kapis valmis? Või sõjaolukorras loodad, et saab shopata? Meri võib vaenlase kontrolli all olla ja lipsa sealt hiirgi läbi. Ja mis arvad, et teised riigid pole sinna sõtta hõlmatud? Või ju paati ronida, aga mitte kuhugi ei ole minna, sest kõik ümber mere on sõjatsoon. Nagu öeldud, siis ära arva, et kordub II maailmasõda ja Rootsi on igavesest ajast igavesti sõjavaba ning sinna saab alati minna.

+1
0
Please wait...

Postitas:
Tõutäkk

Sul on kaater ja kummipaat kapis valmis? Või sõjaolukorras loodad, et saab shopata? Meri võib vaenlase kontrolli all olla ja lipsa sealt hiirgi läbi. Ja mis arvad, et teised riigid pole sinna sõtta hõlmatud? Või ju paati ronida, aga mitte kuhugi ei ole minna, sest kõik ümber mere on sõjatsoon. Nagu öeldud, siis ära arva, et kordub II maailmasõda ja Rootsi on igavesest ajast igavesti sõjavaba ning sinna saab alati minna.

Valmis pole, aga olen mõelnud soetada.

Kui ikka tuhanded kaatrid üritavad üle minna, siis enamusel see ka õnnestub.

Kui rünnatakse, siis kõiki balti riike korraga, seega on sõjalaevad suhteliselt hajutatud ja läbilipsamise tõenäosus on suur.

0
-2
Please wait...

Postitas:
Kägu

Sina siis elasid ka dissidendina? Tööle said ainult katlakütjaks? Või niisama fantaseerid? Ma usun küll, et nii kui esimene miin su kodutänavasse kukub, siis pakid juba tuhinal asju. Muidu perekoolis on tore fantaseerida oma kangelaslikku kaitsmist.

Ei ole küüditamiste ajal elanud. Aga kui miin kukub kodutänavasse, siis ma ütlesin, kuhu lähen. Omade juurde maale. Seal vaippommitamist ei tehta.

Kangelaslikust kaitsmisest pole ma sõnagi rääkinud, see on noorte meeste teha, aga nagu üks kägu juba ütles ja mina järele kiitsin: küllap saan ka sõja ajal millegagi kasulik olla, oma jõudu mööda. Alati on häda ajal vaja inimesi, kes teiste elusid saavad kergendada.

Jaa, vaippommitamist maal ehk tõesti ei tehta. Aga meie kalli idanaabri invasiooni puhul võid tsiviilelanike turvalisuse ja puutumatuse ära unustada. Tulevad sõdurid talu alguses lihtsalt röövima. Siis vaatavad- ohhoo, naine! Vägistavad, halvemal juhul pärast tapavad. Veel halvemal juhul tapavad ka kõik tunnistajad ning panevad talu põlema. Eriti kui sa veel mingist vastupanuliikumisest osa oled võtnud, siis võid vaid unistada, et sul rahulikult edasi elada lastakse.

+3
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Loen Rootsi meediat. Eespool on sulle juba link pandud, aga kui guugeldad nt “solna kyrkogård misshandel”, saad veel hulga artikleid, k.a. Expresseni nutuloo kurjategijate rikutud tulevikust.

+1
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Mingit sõda talu-talu haaval rüvetamise ja lagastamisega ei tule. Mis on sõja eesmärk? Saada endale maa ja allutada rahvas. Lastakse (no tglt on juba lastud) Covid 19-sarnane uus viirus käiku, ja mis toimub? Valitsus tapab (pankrotistab) ise omaenda riigi keskklassi ja ettevõtluse. Varsti on kohalik ettevõtlus, maad ja kinnisvara üliodavalt müügil. Tule ja ainult osta. Parem ikka, kui jaurata veel aastakümneid hiljem mingites inimõiguskohtutes ja rahvusvahelise seltskonna ees aru anda sõjategevuse pärast. Odavam ka, kui varustada sõjaväge, osta pomme ja sõjatehnikat.

Ei, mina ei läheks kuskile põgenikuks. Esimese generatsiooni immigrant olla on veel eriti hull.

+2
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Mingit sõda talu-talu haaval rüvetamise ja lagastamisega ei tule. Mis on sõja eesmärk? Saada endale maa ja allutada rahvas. Lastakse (no tglt on juba lastud) Covid 19-sarnane uus viirus käiku, ja mis toimub? Valitsus tapab ise omanda riigi keskklassi ja ettevõtluse. Varsti on kohalik ettevõtlus ja kinnisvara üliodavalt müügil. Tule ja ainult osta. Odavam ikka, kui varustada sõjaväge, osta pomme ja sõjatehnikat.

Ei, mina ei läheks kuskile põgenikuks. Esimese generatsiooni immigrant olla on veel eriti hull.

Selles on sul õigus, me müüme ise oma riigi maha.
Nagu venelased kunagi ütlesid “Meil pole vaja teid rünnata, et teid endale saada. Me lihtsalt ostame teid ära.”

+1
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Fakt on, et keegi ei tea, mis tuleb. Lihtsalt iseenda jaoks tuleb teha mingi põhimõtteline otsus. Jah, me võime surma saada, meid võidakse vägistada, küüditada, orjastada, mida iganes. Aga võib ka mitte. Need, kes hullema kartuses mujale plaanivad põgeneda, arvestagu sellega, et kõike seda võidakse nendega teha ka kaunis läänemaailmas, kus samuti käib sõda ja on hulgaliselt hoopis teist sorti immigrante ees ootamas, kellel on sõja ajal veel eriti vaba voli. Kes koju jääb, sellel on mingisugunegi turvavõrgustik olemas.
Kägu, kes unistab tulutoovast IT-kaugtööst imeliselt rahulikus läänes, võib sattuda hullemasse lõksu, ainult et täiesti üksi. Igaühel oma valik.

Naiivne on igal juhul arvata, et saabub mingi Stalini aeg. See on juba olnud. Ajalugu küll kordub suurtes joontes, kuid tegevused ja taktikad on alati erinevad.

+2
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Mingit sõda talu-talu haaval rüvetamise ja lagastamisega ei tule. Mis on sõja eesmärk? Saada endale maa ja allutada rahvas. Lastakse (no tglt on juba lastud) Covid 19-sarnane uus viirus käiku, ja mis toimub? Valitsus tapab ise omanda riigi keskklassi ja ettevõtluse. Varsti on kohalik ettevõtlus ja kinnisvara üliodavalt müügil. Tule ja ainult osta. Odavam ikka, kui varustada sõjaväge, osta pomme ja sõjatehnikat.

Selles on sul õigus, me müüme ise oma riigi maha.

Nagu venelased kunagi ütlesid “Meil pole vaja teid rünnata, et teid endale saada. Me lihtsalt ostame teid ära.”

Teine variant on avada oma piirid kõigile ja meid lihtsalt paljunetakse paari põlvkonnaga üle.

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Teine variant on avada oma piirid kõigile ja meid lihtsalt paljunetakse paari põlvkonnaga üle.

Kellegi jaoks tundus ahvatlev elada Rootsi põgenikelaagris. Piiride avamise korral võib ta seda elu koduski kogeda. 🙂

+2
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

saadaksite mehe ja/või poja meie riiki kaitsma?

Kas tõesti su mees ja täiskasvanud poeg ei teeks ise selliseid otsuseid? Sina saadad või ei saada?

Oled tähenärija, aga mitte kõige teravam hammas. Termin “saatmine” pole üheülbaline. Käsitled varianti, umbes et perenaine SAADAB toas niheleva koera hoovi end tuulutama.

Aga on ka veel variandid, näiteks et ema SAADAB poega sõjaväkke. Tema saatmisest ei olene mitte midagi, aga kui ta seda ei tee, siis pojake on südamepõhjani solvunud. Võtad sõna eesti keele alal, aga astud ämbrisse

Eriline tola ikka. Sõimad mind tähenärijaks ja hakkad ise hullemini närima. Saada parem oma nihelev koer ennast tuulutama ja mine ise ka. Eesti keele teemal ei soovitaks sul rohkem sõna võtta.

0
-2
Please wait...

Postitas:
Kägu

Rootsi on selline “vahva” riik, et pole võimatu, et nad uuesti Baltutlämningeni teevad ja enam mitte ainult sõduritele…kui te piisavalt tõmmu nahavärviga ei ole.

0
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Rootsi on selline “vahva” riik, et pole võimatu, et nad uuesti Baltutlämningeni teevad ja enam mitte ainult sõduritele…kui te piisavalt tõmmu nahavärviga ei ole.

Jah, ja lisaks tasub mõelda sellele, et Rootsi maksumaksja on juba praegu tühjaks pigistatud. Riigil ei jätku raha enam oma pensionäride toetusekski, sest kõik voolab islamistide taskusse. Nii et kui just enne Eestis puhkevat sõda Rootsis mingi rahvusrevolutsioon ei toimu, ei tasu nendega arvestada.

+2
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Vaadates kuidas juba Eestis EKREt omade poolt tambitakse siis ei usu enam mingit rahvusrevolutsiooni tulekut. Valged lihtsalt hääbuvad.

+5
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Ei tea. Kaitsta pole mul midagi. hetkel on mul 2 väikelast ja kolmas tulekul. Kaitseksin neid, moraalselt. Mida ma muud teha saan? põgenemise kohta – ei tea, hetkel ei kujuta ette, kuidas ma sinna välismaale niimoodi lähen, et kaks kätt taskus, kedagi ei tunne.

Oma mehelt pigem ikka ootaksin pere juurde jäämist. Sest mitte ainult lapsed ei karda, vaid ka mina kardan ja vajan tuge. Ja ma ei usu, et mees tahakski lahkuda – just sellepärast, et ka tema kardaks laste pärast ja kardaks veel rohkem kui oleks meist eemal ja ei teaks, mis meiega toimub, kus oleme jne. Teadmatus on ju kõige hullem.

Sõja ajal tuleb mobilisatsioon, see pole vabathtlik. Vajadusel võetakse ka lapsed, kui need on teatud vanuses juba. Lapsi lahingusse siiski ei saadeta.

Ma põgeneks ja ei läheks võitlme just seepärast, et kardaksin, et lapsed jäävad emata. Aga seda, kas põgenemine ka võimalik on, ma muidugi ei tea. Mul on ikka tunne, et sõja eest põgeneksid pea kõik, kui seda saaaks. Vast ikka ei ole see nii lihtne, et kõik soovijad koha saavadki. Eestis ju ainult meri. Hullult peab pappi olema, et laevas kohta saad. Sõja ajal mul vaevalt sulli kuskil vedeleb

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Ei tea. Kaitsta pole mul midagi. hetkel on mul 2 väikelast ja kolmas tulekul. Kaitseksin neid, moraalselt. Mida ma muud teha saan? põgenemise kohta – ei tea, hetkel ei kujuta ette, kuidas ma sinna välismaale niimoodi lähen, et kaks kätt taskus, kedagi ei tunne.

Oma mehelt pigem ikka ootaksin pere juurde jäämist. Sest mitte ainult lapsed ei karda, vaid ka mina kardan ja vajan tuge. Ja ma ei usu, et mees tahakski lahkuda – just sellepärast, et ka tema kardaks laste pärast ja kardaks veel rohkem kui oleks meist eemal ja ei teaks, mis meiega toimub, kus oleme jne. Teadmatus on ju kõige hullem.

Sõja ajal tuleb mobilisatsioon, see pole vabathtlik. Vajadusel võetakse ka lapsed, kui need on teatud vanuses juba. Lapsi lahingusse siiski ei saadeta.

Ma põgeneks ja ei läheks võitlme just seepärast, et kardaksin, et lapsed jäävad emata. Aga seda, kas põgenemine ka võimalik on, ma muidugi ei tea. Mul on ikka tunne, et sõja eest põgeneksid pea kõik, kui seda saaaks. Vast ikka ei ole see nii lihtne, et kõik soovijad koha saavadki. Eestis ju ainult meri. Hullult peab pappi olema, et laevas kohta saad. Sõja ajal mul vaevalt sulli kuskil vedeleb

Pangakaartiga ei soovi maksta 🙂 Sõja ajal ei taha su sulli ükski paadimees! Ka eelmine kord ju nõuti tasu kullas ja hõbedas ,et paati saada.

+4
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Lähen kohe vastase poolele üle, vot eestit ei kaitseks juba põhimõtteliselt. Kõige parem kui vastane oleks venemaa ja tahaks taastada nõukogude liitu.

0
-8
Please wait...

Postitas:
Kägu

Lähen kohe vastase poolele üle, vot eestit ei kaitseks juba põhimõtteliselt. Kõige parem kui vastane oleks venemaa ja tahaks taastada nõukogude liitu.

No need ülejooksikud notitakse tavaliselt esimesena maha, kes neid reetureid ikka usaldada julgeb. Ei julge omad, ei julge võõrad.

+3
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

No need ülejooksikud notitakse tavaliselt esimesena maha, kes neid reetureid ikka usaldada julgeb. Ei julge omad, ei julge võõrad.

Aga mis sind praegu siin hoiab? Venelased ka ei taha? Vut-vut üle Narva silla!

+1
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Hakkad jala minema? Sõja korral ei ole sul ei autol kütust ega elektrit. Parimal juhul lähed jalal 20-30 km päevas.

20 km ma läbin 2 tunniga. Päeva jooksul jõuan kindlasti rohkem.

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Hakkad jala minema? Sõja korral ei ole sul ei autol kütust ega elektrit. Parimal juhul lähed jalal 20-30 km päevas.

20 km ma läbin 2 tunniga. Päeva jooksul jõuan kindlasti rohkem.

Seljskottidega matkajad üldjuhul päevast marsruuti väga palju üle 20 km ei planeeri. Raskus seljas liikumine erineb niisama kõndimisest. Olgu, matkamarsruudid kulgevad maastikul. Teed mööda marsid rohkem, aga tee peal seljakoti raskuse all marssimine võtab jalad rohkem läbi kui maastikul rahuliku tempoga kulgemine.

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt

Näitan 30 postitust - vahemik 61 kuni 90 (kokku 92 )