Esileht Ilu Softshell

Näitan 18 postitust - vahemik 1 kuni 18 (kokku 18 )

Teema: Softshell

Postitas:
Kägu

Kuidas on teie arusaamad softhellist jopedest? Kantakse ju palju neid, ja lastel on need. Minu arust võimatu kanda. See on umbne ja ajab higistama, seest kõik märg, kui ka väljast mingi aja niiskuse eest kaitseb. Kas see material üldse õhku läbi ka laseb ja hingab või ongi selline umbne? Kuidas väikesed lapsed sellega on, nad ju liikuvad jooksevad kogu aeg?  Mees andis enda oma ära, oli alles uus, ütles, et sellist asja küll kanda ei saa, kogu aeg higine sees, ole siis metsas liikumas või rattaga, isegi niisama käia ei saa. Mul on veel alles, niisama selga tõmmata, kui eest kinni ei pane, siis veidi saab kuskil ehk ära kanda. Jalutuskäigule loodusesse parem mitte panna.

+2
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kas keegi sundis teie peret neid soetama?

+1
-7
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kas keegi sundis teie peret neid soetama?

Las vastavad need, kes teavad asjast.

+5
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Seda kantaksegi tuulega ja külmaga, mitte siis, kui higistad, mis tähendab, et sul on liiga soe.

+6
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Odavad on umbsed ja kilejad, kallimad on paremad. Ja kui ajab higistama, siis tähendab, et kasutad neid liiga sooja ilmaga. Nagu fliiski, külmaga on hea ja soojahoidev, aga nagu vähegi soe on, ajab hirmsasti higistama. Aga hea külg on, et hoiab tuult ja natuke vihma. Hea ongi kasutada nö tuulejopena, väikelaste ajal ma polnud neist vaimustuses, aga sügisel, nt hommikul jahedaga ja tuulise ilmaga on hea peale panna, kui dressipluusist on vähe ja voodriga jopet on liiga palju panna.

+5
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ostsin mingi 3 a tagasi, maksis 100 eurot. Kandnud olen tuuleka eest ja ainult nii, et t- särk on all. Lühikeste käistega. Ma talvejope all kannan ka nii, minimaalseslt riideid all. Olen TA.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

No kui praegu kannate a la metsas sääskede eest kaitseks, on igasuguse jopega palav.

Mind ajab higistama siis, kui on selline soe-külm-soe-külm ilm. Et ongi nii, et üks hetk on päike pilve taga ja jahe tuul, siis on ok. Ja siis järsku päike paistab ja tuulevaikne koht – muidugi palav.

 

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

No kui praegu kannate a la metsas sääskede eest kaitseks, on igasuguse jopega palav.

Mind ajab higistama siis, kui on selline soe-külm-soe-külm ilm. Et ongi nii, et üks hetk on päike pilve taga ja jahe tuul, siis on ok. Ja siis järsku päike paistab ja tuulevaikne koht – muidugi palav.

Mitte mingil juhul ei kanna praegu. Selluse ilmaga ei saa peale ilma varrkkateta õhukese kleidi muidagi panna ja sellegagi varjus istuda parem. Ikka jahedaid ilmu mõtlen, jahe on +5 ja sellest alla.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Softsell kangast tooted on mõeldud kandmiseks temperatuurivahemikus -10 kuni +10. Jah, softsell hingab, st laseb õhku (ja ka vett) läbi. Ei ole veekindel, kuid on vetthülgav, st sobib väikse vihma- või kerge lumesaju puhul. Ja softsell ei ole tegelikult mõeldud palja ihu ega T-särgi peal kandmiseks, vaid kihilise riietuse ühe osana, st koos alusriietusega.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Softsell kangast tooted on mõeldud kandmiseks temperatuurivahemikus -10 kuni +10. Jah, softsell hingab, st laseb õhku (ja ka vett) läbi. Ei ole veekindel, kuid on vetthülgav, st sobib väikse vihma- või kerge lumesaju puhul. Ja softsell ei ole tegelikult mõeldud palja ihu ega T-särgi peal kandmiseks, vaid kihilise riietuse ühe osana, st koos alusriietusega.

Siis ei sobi kuidagi. Palja käega libiseb vähemalt, pikkade käistega ja mitmekihilisw riietusega oleksin kui kubujuss, ja palav oleks ikka. Polaarmatkal ei käi ega rwbas külmaga. Olen pensieelik.

+2
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Softshelle võib olla väga erinevaid. Kvaliteetsematel on infos kirjas nende tuule- ja veepidavuse näitajad. Kui midagi kirjas ei ole või on ebamääraselt, et kaitseb tuule eest, aga ei midagi detailsemat, siis ongi loterii.

Mul oli üks, mis laskis absoluutselt kõik tuule läbi, hingas hästi ja oli mugav aktiivsemaks eluks vaikse ilmaga, tsärk all. Tugeva tuulega ei saanud seda selga panna. Üks teine on õhuke, kus seda fliisi moodi kihti all ei ole, see kaitseb ideaalselt tuule eest ja samas hingab ka väga hästi, aga vihma eriti ei pea. Ideaalne tuulekaitse max +18 kraadiga. Ja siis on üks tuulekindel ja natuke vihmakindlam soojem, see sobib nii +12 kraadiga. Mulle muidu väga meeldib softshell, see on umbes nagu fliis+tuulejope 2in1.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

https://www.otto.de/p/h-i-s-softshellparka-aus-nachhaltig-recyceltem-polyester-in-grossen-groessen-erhaeltlich-569163833/#variationId=1267908161

Selletaoline, ja firma on mingi H.I.S

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

See on umbne ja ajab higistama, seest kõik märg

Mul on ka sama kogemus. Ajab higistama hirmsalt. Ma ei saa aru, milleks nad mõeldud on.

0
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Pole väga kallid, aga higistama ka ei ole kordagi ajanud. Kõige mõnusamad ongi need, mil ikka õrn fliis ka sees. Kasutan sügisel tuulega aias tööd tehes, koeraga vihmaga ja tuulega või temaga varahommikul(unesoe) või õhtul jalutades. Rattaga või tõukerattaga sõites (tuulekülm).

Ehk sisuliselt tõesti selliste ilmadega kui dressipluusist jääb väheks, aga jopest on palju ja lihtsalt vihmajopega hakkaks jahe. St otse t-särgile vmt läheb seal 15-18 kraadi juures. 5-15 kraadi juures siiski läheb mingi soojem kiht alla.

Tööd tehes saab veel kaenlaalt lukud ka lahti teha, et õhk liiguks.

 

Softshell tegelikult on tõesti kihilise riietuse osa (nö koorikjope) ja tahaks enda alla mingit kihti, mis keha kuivana-soojas hoiab ehk niiskuse kehast eemale juhib (nt meriinost soe pesu).

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mina käin softshelliga talvel suusatamas murdmaad. Softshell on kõige pealmine kiht ja eesmärk tuult pidada. Selle all on ainult sooja pesu pluus. Olen külmakartlik ja kõhn, aga sellise kahe kihiga käin kuni -10C. Sama softshelli kasutan ka kevad-sügis jahedama ilmaga lühikeste varrukate peal rattaga või rullikutega sõites.

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Sellist nagu siin viidatud otto pildil ma kannaks oktoobrikuus, kui juba jahedust õhku ilmub.

Kui higistama ajab, siis kannate liiga sooja ilmaga.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kuidas väikesed lapsed sellega on, nad ju liikuvad jooksevad kogu aeg? Mees andis enda oma ära, oli alles uus, ütles, et sellist asja küll kanda ei saa, kogu aeg higine sees, ole siis metsas liikumas või rattaga, isegi niisama käia ei saa. Mul on veel alles, niisama selga tõmmata, kui eest kinni ei pane, siis veidi saab kuskil ehk ära kanda. Jalutuskäigule loodusesse parem mitte panna.

Ilmselgelt ei kanna seda 25kraadi soojaga nagu sinu kirjutamise ajal ning ühtlasi pole see ka jooksmise riietus. Külmema kevad/sügisese ilmaga ideaalne väliriietus, hoiab tuule/külma eest sooja ja väikse vihmaga pole vihmavarju ka vaja.
Mul on mantli moodi pikem, teinekord saab viisakamagi riide peale visatud.
p.s. Kõik väikelapsed ei jookse vahetpidamata kogu aeg. Lastel on softshell materjalist kombekas olnud, see on väga sobiv jahedamal nö üleminekuajal lasteaia õuetundideks.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mina käin softshelliga talvel suusatamas murdmaad. Softshell on kõige pealmine kiht ja eesmärk tuult pidada. Selle all on ainult sooja pesu pluus. Olen külmakartlik ja kõhn, aga sellise kahe kihiga käin kuni -10C. Sama softshelli kasutan ka kevad-sügis jahedama ilmaga lühikeste varrukate peal rattaga või rullikutega sõites.

Ma olen ka külmakartlik ja kõhn, aga mul alles -10ga on ok suusatades. Parem veel, kui veidi külmem on. Aga v-o on mu jope veidi paksem ka, neid on üsna erinevaid.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 18 postitust - vahemik 1 kuni 18 (kokku 18 )


Esileht Ilu Softshell