Esileht Väikelaps Softshell kombe – mis kraadini võib kasutada?

Näitan 18 postitust - vahemik 1 kuni 18 (kokku 18 )

Teema: Softshell kombe – mis kraadini võib kasutada?

Postitas:
Kägu

Mis kraadineni võib veel softshell kombe lapsele selga panna, et külm ei oleks? Laps kohe 3 saamas ja ega ta ei oska väga väljendada, kas täna oli lasteaias külm või palav sellega.

Praegu olen riietanud nii – t-särk, pika varrukaga pluus, sukapüksid, reima fliiskombe ja softshell kombe.

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Olen lasteaiaõpetaja.
Oleneb lapsest.
Ise kandsin oktoobris (temperatuur u 5-10 kraadi vahel) veel softshelli mantlit, selle all paksemat fliisdressikat ja jahedama tuulega ka PV sooja pesu – ja mul hakkas sageli jahe, olime õues u 1-1,5 tundi korraga nii hommikul kui õhtul. Ma ei liigu kindlasti nii palju, kui aktiivsemad lapsed, kes jooksevad-ronivad-müravad, aga päris paigal ka ei seisa ja on ka lapsi, kes ainult liivakastis mängivad või jalutavad, neil oleks kindlasti juba softshelliga külm.
Samuti tahaksin rõhutada, et külm hakkab ka ainult kummikute ja õhukese sokiga, kui saabaste ilm pole, siis võiks kummik olla voodriga ja/või naturaalse villase sokiga.

+1
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Olen lasteaiaõpetaja.

Oleneb lapsest.

Ise kandsin oktoobris (temperatuur u 5-10 kraadi vahel) veel softshelli mantlit, selle all paksemat fliisdressikat ja jahedama tuulega ka PV sooja pesu – ja mul hakkas sageli jahe, olime õues u 1-1,5 tundi korraga nii hommikul kui õhtul. Ma ei liigu kindlasti nii palju, kui aktiivsemad lapsed, kes jooksevad-ronivad-müravad, aga päris paigal ka ei seisa ja on ka lapsi, kes ainult liivakastis mängivad või jalutavad, neil oleks kindlasti juba softshelliga külm.

Samuti tahaksin rõhutada, et külm hakkab ka ainult kummikute ja õhukese sokiga, kui saabaste ilm pole, siis võiks kummik olla voodriga ja/või naturaalse villase sokiga.

Lisan, et peas on +2c juures soe talvemüts ja jalas talvesaapad, et kompenseeriks softshelli. Samas homseks lubati jälle suht 0c…. ei teagi, kas juba panna siis talvekombe selga?

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Softshelliga juba jahe. Minu kuuene käib didriksons boardmaniga kui vihmane, tänase ilmaga õhem talvekombe,rohkem ülemineku jaoks. Päris pakasega on Lenne talvekomplekt, 300g vatiiniga.

0
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Miks teha lapse ja õpetajate elu keeruliseks nii mitme kihiga? Mu lapsel ülemineku riided, toariietele õhuke üle pea käiv pusa ja siis kombe ning valmis.

+4
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Talvekombe loomulikult, softshell sobib +10 kraadiga

+1
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Softshelliga juba jahe. Minu kuuene käib didriksons boardmaniga kui vihmane, tänase ilmaga õhem talvekombe,rohkem ülemineku jaoks. Päris pakasega on Lenne talvekomplekt, 300g vatiiniga.

kas boardman pole sama mis softshell?

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Sõltub ikka lapsest. Minu omale praegu ei saa küll veel talvekombet panna.

+1
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

0-kraadiga, tõesti?

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Minu laps hauduks ka 0-kraadi juures talvekombes ära. Ta on alati õuest tulles totaalne higirull. Aga ainult softiga on minu hinnangul ka juba jahe. Lisakiht fliisi- või villakombena on kindlasti vajalik. Minu kutt käib soft-shell pükste ja vatiinvoodriga k/s jopega. Tema mingeid lisakihte vabatahtlikult selga ei pane, sest riietumine käib neil võidu peale.

Alati on variant paluda hommikul õpetajat, et ta õuest tulles see üks päev korra katsuks, kas lapsel on kukal ja jäsemed soojad.

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Alati on variant paluda hommikul õpetajat, et ta õuest tulles see üks päev korra katsuks

No kuulge, nädalavahetus just lõppes, võiks ju ise selle 1-1,5 tundi õues käia, vahepeal küsida ja pärast katsuda.

+2
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Alati on variant paluda hommikul õpetajat, et ta õuest tulles see üks päev korra katsuks

No kuulge, nädalavahetus just lõppes, võiks ju ise selle 1-1,5 tundi õues käia, vahepeal küsida ja pärast katsuda.

No kuule, eile ei olnud -kraadid ju!

Meil lastel täna toariiete peal pusa  ja boardmanid. All ka retuusid/dressipüksid. Peas juba soojad mütsid, kuid kindad k-s, sest pole leidnud verl õiget värvi õiges suuruses talvekaid (oeh jah). Voodriga kummikud.

Boatdmani pükste vestiosa muudab komplekti väga soojaks. Samas on päevi, kus boardmani pükste asemel kilekad – muidu palav. Ma lihtsalt ei taha kappi verl kolmandaks komplektiks talveriideid. Kuni püsivalt ei ole külm ja õhtuti on juba +kraadid, käivad boardmaniga – kui just ise ei kurda. Nad juba piisavalt suured, et ise kurta.

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Kui on juba max +5 päeval, seega hommikul 0, siis muidugi õhemat sorti/vanem või õhemaks pestud talvekombe, jäävad ära need mitme kihi pusserdamised üksteise alla. Toariietele kombekas peale, (tuukri)müts-kindad-saapad ja korras ongi. Kõrbedate talveilmadega, -10+, siis on paks talvekombe ja lisakihtidega mängimine.

Softshell on hea soojema ja porise ilmaga. Ja kui ise ei käi väljas rohkem kui paarkümmend minutit auto vahet, aga laps on õues ja vahel istub külma liiva peal tund või rohkem.

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

See, kui aktiivne on laps õues lapsevanemaga ja kui aktiivne lasteaias, võib erineda nagu öö ja päev. Kui lapsevanemaga laps liivakastis ainult kooke laob, aga lasteaias teistega pidevalt võidu jookseb ja mürab, on last lihtne kubujussiks riietada. Või vastupidi, kui lapsevanem ise pidevalt last aktiivselt liikuma utsitab, aga lasteaias lastakse tund aega rahulikult liivakasti serval mängida, on lihtne last liialt õhukeselt riietada.

Minule on küll õpetajad alati nina kirtsutamata õueriiete kohta tagasisidet andnud, kui olen palunud jälgida.

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Ma ei saa aru, millal siis üldse talvekombet kanda, kui null kraadi juures see jube palav tundub. Null ongi tavaline Eesti talv ja minu lapsed käivad talvekombega. Kui on krõbe pakane, panevad talvekombele veel fliisi või villakombe alla.

+2
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

0-kraadiga, tõesti?

0 kraadi on olnud kahel hommikul. Ülejäänud päevad on puhas sügis olnud.

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Ma ei saa aru, millal siis üldse talvekombet kanda, kui null kraadi juures see jube palav tundub. Null ongi tavaline Eesti talv ja minu lapsed käivad talvekombega. Kui on krõbe pakane, panevad talvekombele veel fliisi või villakombe alla.

Lapsed ongi erinevad. Mina oma lapsele näiteks ühtki kummikombet selga panna ei saa, sulab üles.

Seni on meil olnud paar päeva 0 kandis, ülejäänud päevadel plusskraadid. Talvekombega laps aurab.

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

kas boardman pole sama mis softshell?

Need on kaks eri asja. Boardman on fliisvoodri ja vatiinikihiga kummiriided, pükstel veel lisaks fliisist vestiosa. Ei aja higistama, hingab. Ja selga just siis, kui temperatuur alla nulli, muidu laps haudub.  128 kandjale on 120 ideaalne.

0
0
Please wait...

Näitan 18 postitust - vahemik 1 kuni 18 (kokku 18 )

Esileht Väikelaps Softshell kombe – mis kraadini võib kasutada?