Esileht Tööelu, raha ja seadused. Sõidab keegi siin Bolti?

Näitan 24 postitust - vahemik 1 kuni 24 (kokku 24 )

Teema: Sõidab keegi siin Bolti?

Postitas:

Kuidas on, kas teenite ka midagi? Kellel ja millal on mõtet Bolti sõita?

+3
-3
Please wait...
Kommentaarist on juba teavitatud
Postitas:

Ma tean ühte geenitehnoloogia eriala lõpetanud noormeest, kes bolti sõidab.

/Edit/ Tuleb välja, et eelmine kommentaar kustutati maha ja nii jääb minu kommentaarist täiesti vale mulje; lisaks on keegi pidanud vajalikuks minu kommentaari ebasobivaks märkida. Argpükste rumalad mängud.

+18
-8
Please wait...
Kommentaarist on juba teavitatud
Postitas:

Ma olen õnneks peale autokooli veel mõned koolid lõpetanud ja taksojuhiks saamine mind ei ähvarda.

Pole mõtet endale kurja kaela kutsuda.
Ja mõnele inimesele võib see lihtsalt meeldida.

+18
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma olen õnneks peale autokooli veel mõned koolid lõpetanud ja taksojuhiks saamine mind ei ähvarda.

Tjah.

Ainult autokooli lõpetamine sulle nüüd juhtimisõigust ei anna.

+14
-1
Please wait...
Kommentaarist on juba teavitatud
Postitas:

<p style=”text-align: left;”>Minu noorem vend sõidab ülikooli kõrvalt, tahab iseseisev olla ja oma raha ise teenida. Tema on rahul, ütles, et parem, kui poole kohaga ja graafiku alusel, sest tööaja valib ise. Sõidab nii taksot, kui viib toitu kohale. Kõige paremad pidid olema nädalavahetused, nädala sees toidu viimiseks lõunased ja õhtused ajad, reisijate sõidutamiseks varahommikud ja õhtud. Teenistus oleneb ilmselt linnast, aga Tartus võib hommikul alustades ja õhtul lõpetades 300 saada, vend terveid päevi enamjaolt siiski ei sõida ja ütleb, et lõpetab siis sõitmise, kui 100 eurot on täis. Saadud teenistuse kannab mingile ettevõtluskontole LHV pangas, siis läheb tulumaks 20% automaatselt maha. Tulumaksuga tuleb kindlasti arvestada! Mõni nooruke poiss olevat nii asjast aru saanud, et kuna tegemist ei ole nö. päris töökohaga, siis teenitud raha on puhas taskuraha ja see värbamine käib toidukulleritel väga lihtsalt, antakse jope ja kott ja ongi kõik, hiljem on selgunud, et suur summa riigile võlgu maksude näol. Minu vend ütles, et ei oleks ise ka maksude peale osanud mõelda, sest 20% läheb Boltile ja tema arvas, et Bolt maksab sellest maksud, aga et kellelgi sekeldus oli nende maksudega, siis jõudis enne teise veast õppida, kui ise Bolti sõitma hakkas. Arvan, et tasub ära üldiselt ja ei ole mingi häbiväärne töö, kuigi ise seda ei teeks puhtalt seetõttu, et auto on täis laste turvavarustust ja ei viitsiks seda edasi-tagasi tõsta pidevalt.</p>

+16
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tänan, Maryana32, aga kuidas nad tööle on vormistatud? Mis sorti lepinguga? Nad ei ole ju ometi FIE-d – mis iganes töölepingu variandi puhul peaks ju küll BOLT maksud maksma?

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Youtubest tasub vaadata KriTih kanalit kui huvi bolti vastu.

+5
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu teada on Bolti kulleritel maksude maksmine puhtalt nende endi asi ja variandid ongi kas FIE, OÜ või ettevõtluskonto. Autokullerid eelistavad tõenäoliselt kahte esimest varianti, sest siis saavad nad kütuse ja autoputitamise kuludesse kirjutada. Kommentaaride põhjal on palju ka neid, kes lasevad tuimalt üle ja ei maksa midagi.

Wolti puhul saab valida, kas soovid maksud ise maksta või oled nö tööl ja saad palka.

+3
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma ei tea, et mu vend mingi lepingu otseselt allkirjastanud oleks. Alustas ta toidukullerina, ta täitis netis ankeedi, muidugi juhilubade olemasolu kontrolliti, siis öeldi, kuhu peab tulema ja läks nõutud kohta, arvas, et tuleb leping ja mingi koolitus, aga anti lihtsalt jope ja see suur termokast. Kohal oli päris palju inimesi ja lihtsalt käiski asjade välja jagamine.  Sealt edasi tuli ise mõelda, sai kohe tehtud pangas ettevõtluskonto ja nüüd on vist FIE, aga võin ka eksida . Paar päeva küsis tuttavatelt, kuidas miski käima peaks, et midagi valesti ei teeks, siis võttis südame rindu ja istus autosse. Pärisin ka palju asju, et kuidas esimene sõit oli ja kuidas see töötab, sest olin Bolti ainult kliendi poole pealt näinud. Kui autosse istud, siis märgid rakenduses ennast aktiivseks ja kohe hakkavad tulema tellimused. Vahepeal peab ennast mitteaktiivseks lülitama, sest tellimused tulevad hooga peale ja neid mitte vastu võtta ei ole võimalik. Wolt on tõesti selles suhtes teistmoodi, et nad pakuvad ka lepinguga tööd ja siis ei pea mingit ettevõtluskontot tegema ja maksud makstakse sinu eest, aga mingil põhjusel kõik ütlevad, et pigem sõidavad Bolti. Ei teagi, kas saadav tulu on siis väiksem või mispärast.

+3
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Selline variant vist käib ka, et maksad aasta lõpus korraga tulumaksu kogu teenistuse pealt suure summana, aga lihtsam on ilmselt nii, kui see protsent kohe ära võetakse, sest see makstav summa võib natuke kontimurdvaks osutada, kui korraga vaja tagataskust välja tõmmata.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Bolti sõitmine on enesepettus, aga kuna on nii palju proovijaid, siis neil on koguaeg sõitjad olemas. Toidukulleritest saab aru, immigrandid lihtsalt ei oskagi muud tööd teha (aafriklased ja hindud) ja siis nad sõidavad seda. Põhimõtteliselt ongi see taskuraha eest sõitmine, kui üldse tööd ei ole, aga auto on olemas, siis midagi teenid, parem ikka kui mitte kui midagi. Tuhat eurot seal küll kuus ei teeni.

+4
-24
Please wait...
Kommentaarist on juba teavitatud
Postitas:

Bolti sõitmine on enesepettus, aga kuna on nii palju proovijaid, siis neil on koguaeg sõitjad olemas. Toidukulleritest saab aru, immigrandid lihtsalt ei oskagi muud tööd teha (aafriklased ja hindud) ja siis nad sõidavad seda. Põhimõtteliselt ongi see taskuraha eest sõitmine, kui üldse tööd ei ole, aga auto on olemas, siis midagi teenid, parem ikka kui mitte kui midagi. Tuhat eurot seal küll kuus ei teeni.

Mis vajadus sul on kommenteerida teemasid, millest sa tegelikult mitte midagi ei tea? Kogemus puudub ja muudkui lajatad? Pidevalt jääb silma…
Siingi on eespool juba väga hästi kogemuspõhiselt seletatud. Millel sinu mahategev kommentaar põhineb?

 

 

+15
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Bolti sõitmine on enesepettus, aga kuna on nii palju proovijaid, siis neil on koguaeg sõitjad olemas. Toidukulleritest saab aru, immigrandid lihtsalt ei oskagi muud tööd teha (aafriklased ja hindud) ja siis nad sõidavad seda. Põhimõtteliselt ongi see taskuraha eest sõitmine, kui üldse tööd ei ole, aga auto on olemas, siis midagi teenid, parem ikka kui mitte kui midagi. Tuhat eurot seal küll kuus ei teeni.

Ega ma nüüd 100% kindel ei ole, kuid olen alati arvanud, et need tumedad poisid, kes Woldivad/Boldivad on siin õppivad üliõpilased. Ilmselgelt kooli kõrvalt on see kõige paindlikum töö, mida teha-tee kuna tahad ja kaua soovid.

 

 

+6
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Bolti sõitmine on enesepettus, aga kuna on nii palju proovijaid, siis neil on koguaeg sõitjad olemas. Toidukulleritest saab aru, immigrandid lihtsalt ei oskagi muud tööd teha (aafriklased ja hindud) ja siis nad sõidavad seda. Põhimõtteliselt ongi see taskuraha eest sõitmine, kui üldse tööd ei ole, aga auto on olemas, siis midagi teenid, parem ikka kui mitte kui midagi. Tuhat eurot seal küll kuus ei teeni.

Mis vajadus sul on kommenteerida teemasid, millest sa tegelikult mitte midagi ei tea? Kogemus puudub ja muudkui lajatad? Pidevalt jääb silma…

Siingi on eespool juba väga hästi kogemuspõhiselt seletatud. Millel sinu mahategev kommentaar põhineb?

alles mingi päev rääkisin inimesega kes sõitis terve aasta bolti, kui auto läks katki, siis paranduseks raha enam ei olnud ja nüüd on jalamees ja otsib tööd. nii kaua sõidad kuni auto peab, aga see kulub retsilt kui koguaeg vead võõraid inimesi. hästi ökonoomne pill peab ka olema.

mina ei saa sinust aru, miks sa nii emotsionaalne oled ja ei suuda aktsepteerida fakte ja reaalset elu? mida ma maha teen? tõesti olete siin lihtsameelsed, usute neid 3000 eurot kuus teenivad sisuturundusartikleid?

+3
-7
Please wait...
Kommentaarist on juba teavitatud
Postitas:

Bolti sõitmine on enesepettus, aga kuna on nii palju proovijaid, siis neil on koguaeg sõitjad olemas. Toidukulleritest saab aru, immigrandid lihtsalt ei oskagi muud tööd teha (aafriklased ja hindud) ja siis nad sõidavad seda. Põhimõtteliselt ongi see taskuraha eest sõitmine, kui üldse tööd ei ole, aga auto on olemas, siis midagi teenid, parem ikka kui mitte kui midagi. Tuhat eurot seal küll kuus ei teeni.

Ega ma nüüd 100% kindel ei ole, kuid olen alati arvanud, et need tumedad poisid, kes Woldivad/Boldivad on siin õppivad üliõpilased. Ilmselgelt kooli kõrvalt on see kõige paindlikum töö, mida teha-tee kuna tahad ja kaua soovid.

Need ei käi kusagil koolis, nad ongi immigrandid, terve mustamägi on neid täis. Nad ei oska mitte mingit muud ametit, mitte kui midagi. Keelt ka ei oska peale inglise keele, mille nad on ära õppinud mingil määral. Omaahel räägivad nad kohalikku keelt. See toidukulleriks olemine ongi ainus teenistus ja võimalik, et riik omalt poolt pakub mingit sotsiaalkorterit ka neile. Vähemalt mingi töö neil on.

+4
-7
Please wait...
Kommentaarist on juba teavitatud
Postitas:

Ma olen õnneks peale autokooli veel mõned koolid lõpetanud ja taksojuhiks saamine mind ei ähvarda.

Tjah.

Ainult autokooli lõpetamine sulle nüüd juhtimisõigust ei anna.

Õige! Need, kes nii arvavad, on elus ainsa eduka lõpetamise üle elanud – lasteaia lõpetamise.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kus, mis? Minu elus oli hiljuti ajutiselt periood (u 5 nädalat), kus ma just Mustamäele tellisin pea ülepäeviti Boltiga süüa. Selle aja jooksul nägin u 3 kullerit, kes välimuse ja nime järgi võisid vastata ülalmainitud kirjeldusele umbkeelsest immigrandist, kes muud tööd peale kaubaveo ei oska. Kõik kolm oskasid siiski sulaselges eesti keeles tere, palun ja head aega öelda. Kõik ülejäänud kullerid olid valdavalt hoopis venepäraste nimedega. Aga oskasid ka kõik neid kolme sõna.

Kus te muidu seda kullerite keeleoskust testite? Mis vestlusi toitu toova kulleriga küll pidada saab, et keeleoskuse puudumine teravalt esile tuleb?

+7
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kus, mis? Minu elus oli hiljuti ajutiselt periood (u 5 nädalat), kus ma just Mustamäele tellisin pea ülepäeviti Boltiga süüa. Selle aja jooksul nägin u 3 kullerit, kes välimuse ja nime järgi võisid vastata ülalmainitud kirjeldusele umbkeelsest immigrandist, kes muud tööd peale kaubaveo ei oska. Kõik kolm oskasid siiski sulaselges eesti keeles tere, palun ja head aega öelda. Kõik ülejäänud kullerid olid valdavalt hoopis venepäraste nimedega. Aga oskasid ka kõik neid kolme sõna.

Kus te muidu seda kullerite keeleoskust testite? Mis vestlusi toitu toova kulleriga küll pidada saab, et keeleoskuse puudumine teravalt esile tuleb?

Mida testima peab, nad oma puuduliku keeleoskusega ei saa mujale lihtsalt tööle, muud midagi, seepärast bolti sõidavadki, sest seal pole keeleoskus oluline. Helsingis ongi kõik bolt mustanahaliste käes.

+2
-6
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kus te muidu seda kullerite keeleoskust testite? Mis vestlusi toitu toova kulleriga küll pidada saab, et keeleoskuse puudumine teravalt esile tuleb?

Ilmselt on see vajalik siis, kui asukoht pole loogiliselt leitav või kuller on lihtsalt totu. Mul on eestlasegagi ette tulnud, et ei leidnud vaatamata selgetele juhistele kontorit üles (kõik teised kullerid enne ja pärast suutsid leida) ja pidin lõpuks ise õue minema.

+2
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Bolti sõitmine on enesepettus, aga kuna on nii palju proovijaid, siis neil on koguaeg sõitjad olemas. Toidukulleritest saab aru, immigrandid lihtsalt ei oskagi muud tööd teha (aafriklased ja hindud) ja siis nad sõidavad seda. Põhimõtteliselt ongi see taskuraha eest sõitmine, kui üldse tööd ei ole, aga auto on olemas, siis midagi teenid, parem ikka kui mitte kui midagi. Tuhat eurot seal küll kuus ei teeni.

Ega ma nüüd 100% kindel ei ole, kuid olen alati arvanud, et need tumedad poisid, kes Woldivad/Boldivad on siin õppivad üliõpilased. Ilmselgelt kooli kõrvalt on see kõige paindlikum töö, mida teha-tee kuna tahad ja kaua soovid.

Need ei käi kusagil koolis, nad ongi immigrandid, terve mustamägi on neid täis. Nad ei oska mitte mingit muud ametit, mitte kui midagi. Keelt ka ei oska peale inglise keele, mille nad on ära õppinud mingil määral. Omaahel räägivad nad kohalikku keelt. See toidukulleriks olemine ongi ainus teenistus ja võimalik, et riik omalt poolt pakub mingit sotsiaalkorterit ka neile. Vähemalt mingi töö neil on.

See ei ole juba meie seadusandluse tõttu võimalik.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mul on eestlasegagi ette tulnud, et ei leidnud vaatamata selgetele juhistele kontorit üles (kõik teised kullerid enne ja pärast suutsid leida) ja pidin lõpuks ise õue minema.

Elementaarne ju, et lähedki õue vastu.

0
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mul on eestlasegagi ette tulnud, et ei leidnud vaatamata selgetele juhistele kontorit üles (kõik teised kullerid enne ja pärast suutsid leida) ja pidin lõpuks ise õue minema.

Elementaarne ju, et lähedki õue vastu.

need kullerid ikka peavad päris kontori  või korteri ukse taha asjad tooma.

+6
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kus, mis? Minu elus oli hiljuti ajutiselt periood (u 5 nädalat), kus ma just Mustamäele tellisin pea ülepäeviti Boltiga süüa. Selle aja jooksul nägin u 3 kullerit, kes välimuse ja nime järgi võisid vastata ülalmainitud kirjeldusele umbkeelsest immigrandist, kes muud tööd peale kaubaveo ei oska. Kõik kolm oskasid siiski sulaselges eesti keeles tere, palun ja head aega öelda. Kõik ülejäänud kullerid olid valdavalt hoopis venepäraste nimedega. Aga oskasid ka kõik neid kolme sõna.

Täpselt. Kuidas on umbkeelsed venelased, kes sõnagi eesti keelt ei räägi kuidagi paremad kui mistahes muu riigi immigrandid?

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Bolt ja Wolt ei ole raha teenimiseks.
Lõpeks jääb auto- ja maksukuludega miinusesse, eriti kui suurem autoremont tuleb.

Ei ole võimalik panna siia ühtegi krediidiinfos kajastuvat FIE-t või OÜ-d, kes neist teenustest end elatab.

Ma olin ca 10 a taksojuht, lõpetasin 2016 kui “sõidujagamine” e taksoteenus ilma vastavate kuludeta sektori pea peale pööras. Osa endisi kolleege üritab siiani, kuid kaevab end järjest sügavamasse finantsauku.

Googeldage ja lugege Uberi, Bolti, Wolti jne probleemidest ning teenuseosutajate võitlusest, et mingigi elementaarne sots kaitse ja sissetulek tagatud saaks.

Või “go ahead and drive your vehicle to the ground” kellegi teise sissetuleku heaks.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 24 postitust - vahemik 1 kuni 24 (kokku 24 )


Esileht Tööelu, raha ja seadused. Sõidab keegi siin Bolti?