Esileht Ajaviite- ja muud jutud Sõidueksam teises linnas

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 34 )

Teema: Sõidueksam teises linnas

Postitas:
Kägu

Kes teinud, siis kas on raskem või pigem just kergem, kuna väiksem linn? Praeguste hiigeljärjekordade tõttu tuleb vist endalgi Tallinna asemel Pärnus teha. Kes Pärnus hiljuti teinud ehk muljetate kuhu viidi ja tõmmekad.

Samuti võib soovitada Pärnus autokooli/õpetajat kust võiks ehk mõned sõidutunnid enne eksamit võtta.

Please wait...
Postitas:
Kägu

On tehtud, siinsamas perekoolis on selle kohta ka teemasid olnud, kõige targem on see teine linn paar korda juhendajaga läbi sõita.
https://foorum.perekool.ee/teema/parnus-soidueksam/

https://foorum.perekool.ee/teema/kas-on-ark-soidueksamit-motet-ule-vaidlustada/

PS: ei ole enam ARK, Maanteeamet on.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 7 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Kas keegi siit Hiiumaal on teinud sõidueksamit? Kas seal minnakse Haapsallu tegelikult, sest Hiiumaal ju vist foore pole?

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 9 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Kas keegi siit Hiiumaal on teinud sõidueksamit? Kas seal minnakse Haapsallu tegelikult, sest Hiiumaal ju vist foore pole?

https://www.mnt.ee/et/kontaktid/teenindusburood

Please wait...
Postitas:
Kägu

Mida ma nende kontaktidega sinu arust teha võiks? Mind huvitavad Hiiumaal eksami sooritanud inimeste kogemused, mitte MTA büroode kontaktandmed. Ma tean niigi, kus mulle sobivad bürood asuvad.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Suurem osa hiidlasi on Hiiumaal eksami teinud, ma pakun. Mis need foorid siia puutuvad? Hiiumaal pole ka trolle, tramme, ronge ja palju muudki, miks see peaks eksami tegemist segama.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Suurem osa hiidlasi on Hiiumaal eksami teinud, ma pakun. Mis need foorid siia puutuvad? Hiiumaal pole ka trolle, tramme, ronge ja palju muudki, miks see peaks eksami tegemist segama.

No mis sõidueksam see on, kui ainult küla vahel sõita tuleb, kus ühtegi teist sõidukit ka vastu ei pruugi tulla?

Please wait...
Postitas:
Kägu

No mis sõidueksam see on, kui ainult küla vahel sõita tuleb, kus ühtegi teist sõidukit ka vastu ei pruugi tulla?

Lisaks pole siin ka puid ega teid, inimesi ega loomi. Tulege aga julgelt!

Please wait...
Postitas:
Kägu

Mida ma nende kontaktidega sinu arust teha võiks? Mind huvitavad Hiiumaal eksami sooritanud inimeste kogemused, mitte MTA büroode kontaktandmed. Ma tean niigi, kus mulle sobivad bürood asuvad.

Ee, äkki helistad ja küsid, kus eksameid tavaliselt läbi viiakse?

Hiidlane, kes tegi Tartus juhiloa

Please wait...
Postitas:
Kägu

see on lihtne sõidueksam 😀

Please wait...
Postitas:
Kägu

Eksameid sooritatakse ja sõidueksameid alustatakse maanteeameti büroodes, imelik, et sa seda ei tea. Kui sinu kodukülas ja metsa vahel seda bürood ei ole, siis järelikult seal sooritada ei saa.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Eksameid sooritatakse ja sõidueksameid alustatakse maanteeameti büroodes, imelik, et sa seda ei tea. Kui sinu kodukülas ja metsa vahel seda bürood ei ole, siis järelikult seal sooritada ei saa.

Kellele sa seda juttu nüüd räägid? Keegi pole siin teemas väitnud, et ta ei tea, kus MTA bürood asuvad. Teema on sellest, et inimesed, kes on eksami teinud mujal kui oma kodulinnas, jagaksid kogemusi.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Kellele sa seda juttu nüüd räägid? Keegi pole siin teemas väitnud, et ta ei tea, kus MTA bürood asuvad. Teema on sellest, et inimesed, kes on eksami teinud mujal kui oma kodulinnas, jagaksid kogemusi.

Pärast teemaalgatusele vastamist tuli üks uus kommenteerija, kes küsis nii:

Temale vastasingi.
Rahu.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Temale vastasingi.

Siis sa ei saanud kohe mitu korda järjest oale pihta. Selle kommentaari kirjutasin mina. Ma TEAN, kus asuvad maanteeameti bürood. Nii Tallinnas, Kärdlas kui Haapsalus. Minu küsimuse mõte oli, et kuna Hiiumaal ei ole sellist liiklust ega suurt hulka liikluskorraldusvahendeid nagu mandril, siis kas osa eksamist toimub selliselt, et sõidetakse muu hulgas ka Haapsalus, mis asub ca 50 km kaugusel ja kus on olemas ringristmikud, foorid jne. Ehk et mind huvitas nende inimeste kogemus, kes Hiiumaal on eksami teinud ja teavad öelda, kus täpsemalt ringi sõideti. Mitte büroode asukohad, mida ma niigi tean.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Minu Tallinnas elav laps sai ka esimese sõidueksami aja Võrru, sest Tallinnas on kahjuks megapikad järjekorrad, nii et polnud lootustki suvel eksamit ära teha. Kahjuks näitab see riigiametnike kehva tööd, kui pole suudetud eksami andmise võimalusi kuidagi ühtlustada, nii et tallinlased peavad sõitma Võrru, kui soovivad, et teooria- ja sõidueksami vahele jääks mõistlik vahe.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

??? Hiiumaale regatud eksam toimub ikka Hiiumaal ja Haapsallu regatud eksam Haapsalus. Miks peaksid eksamineerijad raiskama edasi-tagasi praamisõidule kokku ligi 3h? Kas sa maksad auto edasi-tagasi üleveo praamil ise kinni?

Please wait...
Postitas:
Kägu

Sa ei tule selle peale, et kontaktid anti sulle seetõttu, et sa oma küsimused esitaksid pädevatele inimestele, mitte ei püüaks infot leida perekooli lobateemadest?

Please wait...
Postitas:
Kägu

Minu küsimuse mõte oli, et kuna Hiiumaal ei ole sellist liiklust ega suurt hulka liikluskorraldusvahendeid nagu mandril, siis kas osa eksamist toimub selliselt, et sõidetakse muu hulgas ka Haapsalus, mis asub ca 50 km kaugusel ja kus on olemas ringristmikud, foorid jne.

Siis peaksid Tallinnas või Tartus eksamit tegema, sest Haapsalu ringristmikud on põhimõtteliselt nagu Kärdla oma ja fooriga ristmikke on seal tervelt kaks ning nende järgimises pole mitte midagi keerulist. Võta üks linn ja viska teist, selles osas, mis puutub liiklusesse.

PS: fooride järgi on lihtsam sõita kui ilma foorideta 😉

Please wait...
Postitas:
Kägu

Sa ei tule selle peale, et kontaktid anti sulle seetõttu, et sa oma küsimused esitaksid pädevatele inimestele, mitte ei püüaks infot leida perekooli lobateemadest?

Kas sa ei tule selle peale, et inimesi huvitavad reaalsed kogemused? Kui sul neid pole, siis trüki oma kontakte kusagile mujale.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Siis peaksid Tallinnas või Tartus eksamit tegema,

Teeksin hea meelega Tallinnas (koolieksami tegin ka), kahjuks seal selleks suveks aega ei saa, lisaks olen mina ise juba Hiiumaal.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Kas sa ei tule selle peale, et inimesi huvitavad reaalsed kogemused? Kui sul neid pole, siis trüki oma kontakte kusagile mujale.

Sa selle peale ei tule, et lolluste küsimisel ei saa sa siit ühtki reaalselt tõsiselt võetavat kogemust? Kui rumal peab olema, et eeldada, et lobafoorumis keegi sulatõtt räägib? Reaalsed vastused saadki pädevatelt ametnikelt.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Temale vastasingi.

Siis sa ei saanud kohe mitu korda järjest oale pihta. Selle kommentaari kirjutasin mina. Ma TEAN, kus asuvad maanteeameti bürood. Nii Tallinnas, Kärdlas kui Haapsalus. Minu küsimuse mõte oli, et kuna Hiiumaal ei ole sellist liiklust ega suurt hulka liikluskorraldusvahendeid nagu mandril, siis kas osa eksamist toimub selliselt, et sõidetakse muu hulgas ka Haapsalus, mis asub ca 50 km kaugusel ja kus on olemas ringristmikud, foorid jne. Ehk et mind huvitas nende inimeste kogemus, kes Hiiumaal on eksami teinud ja teavad öelda, kus täpsemalt ringi sõideti. Mitte büroode asukohad, mida ma niigi tean.

Kui sa neid büroosid niigi tead ja kui sa teed õppesõitu Hiiumaal, siis mis takistab sul Hiiumaa büroosse helistamast ja küsimast või mis takistab sul kasvõi oma autokoolist küsimast, kus see eksami tegemine peaks toimuma?
Ja miks sa nii õudselt kohutavalt närviline oled?

Normaalses autokoolis normaalne sõiduõpetaja teeb (normaalse) õpilasega vahepeal sõidueksami marsruute ka läbi ja kommenteerib olukorda. Kui selline asi jutuks tuleb, siis võid ju oma küsimuse talle ka esitada. Aga kui sa nii õudselt kohutavalt kardad ennast õpetaja silmis lollina näidata, siis büroosse helistamise korral saad jääda anonüümseks ja soovi korral häält moonutada. Selle asemel, et anonüümses foorumis sõimata igaüht, kes sulle normaalset nõu annab.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Sa selle peale ei tule, et lolluste küsimisel ei saa sa siit ühtki reaalselt tõsiselt võetavat kogemust? Kui rumal peab olema, et eeldada, et lobafoorumis keegi sulatõtt räägib? Reaalsed vastused saadki pädevatelt ametnikelt.

Ei, nii ei saa ka võtta – lollusi võib ikka küsida. Lihtsalt, kui lolluse peale adekvaatne vastus antakse, siis ei maksa selle peale solvuda, sedapidi.
Durrellil oli vist selline mõttetera: kui sa ei julge oma lollust tunnistada, siis puudub sul ka võimalus targemaks saada.

Eksami tegemise kohast märksa olulisem on sõiduõppe tegemise koht, kui sul ikka Tallinna kogemust ei ole, võid siin hätta jääda ka pärast eksami ärategemist.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Sõidueksamid toimuvad nendes linnades, kus on maanteeameti bürood.
Kui Kärdlas on büroo, toimub sõidueksam Kärdlas.

Ja kui see kõrvale jätta, siis olen niisama ka kursis, et jah, Hiiumaal tehakse küll sõidueksameid.
Ei tehta nii, et osa seal ja osa kusagil mujal.

Ise ei läheks (ei läinud ka) eksamit kusagile mujale tegema.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Kui sa neid büroosid niigi tead ja kui sa teed õppesõitu Hiiumaal, siis mis takistab sul Hiiumaa büroosse helistamast ja küsimast või mis takistab sul kasvõi oma autokoolist küsimast, kus see eksami tegemine peaks toimuma?
Ja miks sa nii õudselt kohutavalt närviline oled?

Normaalses autokoolis normaalne sõiduõpetaja teeb (normaalse) õpilasega vahepeal sõidueksami marsruute ka läbi ja kommenteerib olukorda. Kui selline asi jutuks tuleb, siis võid ju oma küsimuse talle ka esitada.

kas sa loed teiste postitusi ka v ainult enda omi?

hiidlane juba kirjutas ju

Teeksin hea meelega Tallinnas (koolieksami tegin ka)

lihtne järeldus – inimene ei tee enam õppesõitu, saati siis veel, et hiiumaal.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Ei, nii ei saa ka võtta – lollusi võib ikka küsida. Lihtsalt, kui lolluse peale adekvaatne vastus antakse, siis ei maksa selle peale solvuda, sedapidi.

Durrellil oli vist selline mõttetera: kui sa ei julge oma lollust tunnistada, siis puudub sul ka võimalus targemaks saada.

Eksami tegemise kohast märksa olulisem on sõiduõppe tegemise koht, kui sul ikka Tallinna kogemust ei ole, võid siin hätta jääda ka pärast eksami ärategemist.

Muidugi võib lollusi küsida, ainult et seda tuleb teha seal, kus on suurem tõenäosus neile adekvaatsed vastused saada. Perekooli lobafoorumis on see tõenäosus 0.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Kes teinud, siis kas on raskem või pigem just kergem, kuna väiksem linn?

Võõras linnas on tuhat korda raskem, olgu see või kuue tänavaga alevik.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Teine linn ei pruugi ju üldse võõras olla. Paljudel on vanavanemad näiteks mõnes teises linnas ja on sellega sünnist saati sama tuttav kui oma põhielukohaga.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Teine linn ei pruugi ju üldse võõras olla. Paljudel on vanavanemad näiteks mõnes teises linnas ja on sellega sünnist saati sama tuttav kui oma põhielukohaga.

Loomulikult. Ma ei rääkinud ju lapsepõlvest tuttavast linnast vaid kirjutasin selgelt oma arvamuse VÕÕRA linna kohta. Tohtis ju, eks.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Kes teinud, siis kas on raskem või pigem just kergem, kuna väiksem linn? Praeguste hiigeljärjekordade tõttu tuleb vist endalgi Tallinna asemel Pärnus teha. Kes Pärnus hiljuti teinud ehk muljetate kuhu viidi ja tõmmekad.

Samuti võib soovitada Pärnus autokooli/õpetajat kust võiks ehk mõned sõidutunnid enne eksamit võtta.

Kindlasti on kõige kindlam mõne kohaliku autokooli õpetajaga mõned sõidutunnid võtta. Nemad üldiselt teavad ka, mis kohad eksamil läbi sõidetakse. Soovitada ei oska, eks pead googeldama:)

Please wait...
Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 34 )

Esileht Ajaviite- ja muud jutud Sõidueksam teises linnas