Esileht Tööelu, raha ja seadused. Sõidukulude jagamine

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 91 )

Teema: Sõidukulude jagamine

Postitas:
Kägu

Üha kerkivate bensiinihindade valguses on mul küsimus; kui sõbrannadel on ühine hobi, auto omanik on neist ainult üks, kes siis korjab ka teised auto peale, lisasõitu umbes 20 km ja pärast viib ka koju tagasi veel 20 km,  kas ja mis summas võiks seda autoomanikule kompenseerida. Jutuks ei ole see kunagi tulnud, autoomanik ei küsi ja teised ei paku. Majanduslikult on nad sama pulga peal enam vähem, kõrgharidusega  oma valdkonna spetsialistid, kes enam vähem Eesti keskmist palka saavad. Vastuse objektiivsuse huvides ma ei ütle praegu, kes ma olen.

+10
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kindlasti peaksid teised panustama ka ja nii õudne, kui nad pole raha senimaani pakkunud.

+29
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Majanduslikult on nad sama pulga peal enam vähem, kõrgharidusega oma valdkonna spetsialistid, kes enam vähem Eesti keskmist palka saavad.

Mis see siia puutub? Kas kui teenid vähem, ei pea maksma? Kui autoomanik ei paku, siis ju ei soovi, sest selline tassimine ei ole mitte ainult bensiinikulu, vaid hullem on aeg ja tüli. 40 lisakilomeetrit ei ole niisama nurga taga, vaid umbes lisatund. Mina autoomanikuna ei viitsiks sellega jamada, isegi kui see tassitav pool bensiinist kinni maksaks, nagu vist plaan on.

+22
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

mina olengi see autoomanik ja teemaalgataja, teised pole kunagi pakkunud ja mina pole ka küsinud ja enne koroonaaega olid need kulud veel väiksed, nüüd , kui mitte minu algatusel hakkasime uuesti selle hobiga tegelema, on need autokulud märksa suuremad. Ühe sõbranna mees on vahepeal sõbrannat eraldi sõidutanud, tema elab kõige kaugemal aga viimane kord palus ta mind, öeldes et mis me ikka niipalju bensiini kulutame, sina nagunii sõidad!  Siis jõudis mulle pärale t mul ka bensiin maksab 🙂 aga hetkel on nagu nõme raha küsida, loodan et ehk jõuab see neile endile pärale. Kui varem polnud hädagi siis viimasel ajal on kõik asjad niipalju kallimaks läinud, et olen ka hakanud eelarvet tegema. See hobi on tore ja üsna odav, natuke eriline ka, ei raatsi pooleli jätta. Kuidas seda ilusti sõbrannadele öelda, mina ei tea.

+22
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kuidas seda ilusti sõbrannadele öelda, mina ei tea.

Ütled, et ei saa vedada, pole aega, tuled otse sinna hobikohta. Mind need ennast sõidutada paluvad isikud ajavad kohe päris vihale. Just ükspäev oli juhus, kus pidime töökaaslasega minema koos ühte tööga seotud kohtumisele kesklinna, meie töökoht asub teises linna otsas. Ja see töökaaslane kohe küsis, kas lähed autoga, ta tuleb siis ka. Ja tagasisõidul küsib, et kas saad teda koju viia (päris korralik ring), et ta ei lähe tööle tagasi. Ok, neelasin alla selle, aga siis hakkab mulle rääkima autos et nemad mehega otsustasid, et ühest autost loobuvad keskkonnateadlikkuse eesmärgil, sellepärast ta on autota. Et see on ikka suur kulu kaht autot pidada. No tere tali, sõida bussiga siis, kui oled nii keskkonnateadlik. Aga ei, ronid teiste auto peale ja tahad saada samu mugavusi, mis autoga sõitmisel on, aga selle eest maksku keegi teine. Ühekordselt neelan sellise asja alla, aga igal juhul ei tule selline asi kõne allagi, et pean pidevalt kedagi tasuta sõidutama ja selleks veel 40 km pikkuse ringi tegema. Minu puhul jääb küll ära ja ei ole ka probleemi seda öelda.

+34
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

kui nad senimaani ei ole kompi pakkunud, siis ei tule nad iseseisvalt selle peale ka edaspidi. ega sa ei pea ju keerutama ja vabandusi leiutama hakkamagi, räägid nagu asi on, et kütus on kallis, elekter on kallis, toit on kallis jne, et sul ei ole enam võimalik 40km lisaotsi õhust ja armastusest teha, et kui edaspidi on ka soov autoga sõita, siis kahjuks tuleb hakata kulude jagamises osalema. lõppude lõpuks kulub sul ju auto ka, jupid ei ole odavad, kindlustus, ülevaatus peale selle, kõik sinu taskust.

+40
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Iga lisakilo autos tekitab suuremat kütusekulu autos. Mitte küll märkimisväärselt, aga samas need 3 inimest annavad su aytole 180-200 kg juurde. Mina küll küsiksin otsese kulu ehk kütuse jaoks raha. Mingit kindlustuse, amorti, remondi,ülevaatuse, liisingukulu jne ei arvutaks sisse. Mugavus maksab. Küsi 20€/inimese kohta. Kes keeldub käigu omal jõul.

Mul oli ka kunagi üks töökaaslane, kes elas mulle üsna lähedal ja arvas, et võiksin olla ta isiklik autojuht. Hommikul mööda minnes võtaks proua kodu ukse eest peale, viiks lapse lasteaeda ja õhtul sama ringiga koju. 2 päeva hiljem ütlesin, et mul hommikul arst ja tulen hiljem, peale tööd on kokkusaamine. Kukkus ohkima, et kuidas nüüd lapsega koju saab. Mehele ei tahtnud helistada, kuna kütus maksab ja mees peab suure ringi tegema kui teda ja last koju viib. Ma ei olnud nõus sellise ärakasutamisega. Kui on hädaolukord, siis teine asi, aga niisama kellegi kulude kokkuhoiuks ma ei kavatse küll tasuta teenuseid pakkuda. Pealegi nii ei teki mul oma vaba aega. Pean kellegi järgi sättima. Pealegi nii hea kolleeg ta ka pole.

+32
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Eriti loll on hakata keerutama või ootama. Rahulikult ütledki, et hinnad on tõusnud ja nüüd tuleb hakata bensiinihinda jagama kui edasi sinu autoga sõidetakse.

Arvesta välja, kui palju see kulu umbes tuleb ja ütle kohe summa ka.

Ma eelistaksin iga kell seda, et sõbranna on minuga aus kui et hakkab luuletama, et tal ei ole aega vms. Ja no kui sõbrannale ei sobi kütusesse panustada, siis sõitku tõesti bussiga. Mina eelistaksin kütuseraha maksta.

+20
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

mina olengi see autoomanik ja teemaalgataja, teised pole kunagi pakkunud ja mina pole ka küsinud ja enne koroonaaega olid need kulud veel väiksed, nüüd , kui mitte minu algatusel hakkasime uuesti selle hobiga tegelema, on need autokulud märksa suuremad. Ühe sõbranna mees on vahepeal sõbrannat eraldi sõidutanud, tema elab kõige kaugemal aga viimane kord palus ta mind, öeldes et mis me ikka niipalju bensiini kulutame, sina nagunii sõidad! Siis jõudis mulle pärale t mul ka bensiin maksab ???? aga hetkel on nagu nõme raha küsida, loodan et ehk jõuab see neile endile pärale. Kui varem polnud hädagi siis viimasel ajal on kõik asjad niipalju kallimaks läinud, et olen ka hakanud eelarvet tegema. See hobi on tore ja üsna odav, natuke eriline ka, ei raatsi pooleli jätta. Kuidas seda ilusti sõbrannadele öelda, mina ei tea.

Võid kasutada hädavalet.
Ära ütle, et alustad kodust sõitu, ütle, et tuled otse trennist ja sõbranna ei jäägi teepeale.

Võid öelda, et sa ei saa varem liikuma hakata, et teda peale võtta/pead kella pealt tagasi olema, et sul pole aega teda peale korjata.

Või ütlegi, et kütus on nii kalliks läinud, et raatsidki vaid hädavajalikke sõite teha.

Asi pole ainult kütuses, vaid ju ka sinu aeg maksab. 40km on ca tunnike.

+3
-15
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

mina olengi see autoomanik ja teemaalgataja, teised pole kunagi pakkunud ja mina pole ka küsinud ja enne koroonaaega olid need kulud veel väiksed, nüüd , kui mitte minu algatusel hakkasime uuesti selle hobiga tegelema, on need autokulud märksa suuremad. Ühe sõbranna mees on vahepeal sõbrannat eraldi sõidutanud, tema elab kõige kaugemal aga viimane kord palus ta mind, öeldes et mis me ikka niipalju bensiini kulutame, sina nagunii sõidad! Siis jõudis mulle pärale t mul ka bensiin maksab ???? aga hetkel on nagu nõme raha küsida, loodan et ehk jõuab see neile endile pärale. Kui varem polnud hädagi siis viimasel ajal on kõik asjad niipalju kallimaks läinud, et olen ka hakanud eelarvet tegema. See hobi on tore ja üsna odav, natuke eriline ka, ei raatsi pooleli jätta. Kuidas seda ilusti sõbrannadele öelda, mina ei tea.

Võid kasutada hädavalet.

Ära ütle, et alustad kodust sõitu, ütle, et tuled otse trennist ja sõbranna ei jäägi teepeale.

Võid öelda, et sa ei saa varem liikuma hakata, et teda peale võtta/pead kella pealt tagasi olema, et sul pole aega teda peale korjata.

Või ütlegi, et kütus on nii kalliks läinud, et raatsidki vaid hädavajalikke sõite teha.

Asi pole ainult kütuses, vaid ju ka sinu aeg maksab. 40km on ca tunnike.

Seda hädavalet ei saa ju iganädalaselt kasutada.

Pigem võiks TA teha kõikide kuludega ühe Exceli tabeli ja näidata sõbrannadele, mis tore asi on auto omamine.

+12
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

mina olengi see autoomanik ja teemaalgataja, teised pole kunagi pakkunud ja mina pole ka küsinud ja enne koroonaaega olid need kulud veel väiksed, nüüd , kui mitte minu algatusel hakkasime uuesti selle hobiga tegelema, on need autokulud märksa suuremad. Ühe sõbranna mees on vahepeal sõbrannat eraldi sõidutanud, tema elab kõige kaugemal aga viimane kord palus ta mind, öeldes et mis me ikka niipalju bensiini kulutame, sina nagunii sõidad! Siis jõudis mulle pärale t mul ka bensiin maksab ???? aga hetkel on nagu nõme raha küsida, loodan et ehk jõuab see neile endile pärale. Kui varem polnud hädagi siis viimasel ajal on kõik asjad niipalju kallimaks läinud, et olen ka hakanud eelarvet tegema. See hobi on tore ja üsna odav, natuke eriline ka, ei raatsi pooleli jätta. Kuidas seda ilusti sõbrannadele öelda, mina ei tea.

Võid kasutada hädavalet.

Ära ütle, et alustad kodust sõitu, ütle, et tuled otse trennist ja sõbranna ei jäägi teepeale.

Võid öelda, et sa ei saa varem liikuma hakata, et teda peale võtta/pead kella pealt tagasi olema, et sul pole aega teda peale korjata.

Või ütlegi, et kütus on nii kalliks läinud, et raatsidki vaid hädavajalikke sõite teha.

Asi pole ainult kütuses, vaid ju ka sinu aeg maksab. 40km on ca tunnike.

Seda hädavalet ei saa ju iganädalaselt kasutada.

Pigem võiks TA teha kõikide kuludega ühe Exceli tabeli ja näidata sõbrannadele, mis tore asi on auto omamine.

Kui lapsed on siis ikka saab. Enne üritust käib ise trennis ja tuleb otse, peale üritust peab teises suunas lapsele järgi minema. Ütlebki, et aeg on maksimaalselt ära planeeritud.

Kuigi jah, sõbranna võib hakata kaasa tahtma sõita.

+1
-8
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

täiskasvanud inimese puhul on keerutamine lihtsalt totter, otse ja ausalt on lihtsam. igaüks teab, palju ta auto keskmiselt kütust võtab, liitrihind on ka teada, selle 40km maksumust ei ole ju tuumateadus välja arvutada.

+33
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma aitan arvutamisel. 40 km läbimiseks kulutab keskmine auto kütust umbes 3 liitrit. Kütuse hind on umbes 2,1 eurot liiter. Seega 3 liitrit maksab 6 eurot ja 30 senti. Aga kütus on vaid üks osa sinu auto kuludest. lisaks veel (sõidu)aeg, mille kulu on raske määrata. Autolehe ajakirjanikud on aastaid pidanud oma (erinevate) auto kulude kohta arvet ja saanud auto kilomeetri hinnaks keskmiselt 20-30 senti. Ehk siis 40 km läbimise kogukulu võiks olla selline 8-12 eurot. Nagu näed, siis kütus moodustab sellest üle poole poole.

Aga mida ma soovitan. Tee suu lahti ja räägi kulude jagamisest. Kas siis ainult kütusekulu või auto kogukulu, seda otsusta ise.

+19
-6
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma aitan arvutamisel. 40 km läbimiseks kulutab keskmine auto kütust umbes 3 liitrit. Kütuse hind on umbes 2,1 eurot liiter. Seega 3 liitrit maksab 6 eurot ja 30 senti. Aga kütus on vaid üks osa sinu auto kuludest. lisaks veel (sõidu)aeg, mille kulu on raske määrata. Autolehe ajakirjanikud on aastaid pidanud oma (erinevate) auto kulude kohta arvet ja saanud auto kilomeetri hinnaks keskmiselt 20-30 senti. Ehk siis 40 km läbimise kogukulu võiks olla selline 8-12 eurot. Nagu näed, siis kütus moodustab sellest üle poole poole.

Aga mida ma soovitan. Tee suu lahti ja räägi kulude jagamisest. Kas siis ainult kütusekulu või auto kogukulu, seda otsusta ise.

Üksi sõidaks ju nagunii ja oleks samad kulud.
Kui paksud need sõbrannad on, et kütusekulu kasvab ja rehvid kuluvad neid vedades?

+2
-36
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma aitan arvutamisel. 40 km läbimiseks kulutab keskmine auto kütust umbes 3 liitrit.

Mis lollus see veel on? Mul on säästlik hea mootoriga auto ning võtab 7 liitrit sajale.

+2
-15
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mis lollus see veel on? Mul on säästlik hea mootoriga auto ning võtab 7 liitrit sajale.

Oih, vabandust, ei lugenud, et see 3l oli juba 40 km peale. Väga vabandan.

+4
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Üksi sõidaks ju nagunii ja oleks samad kulud.

Seda küll, et sõidaks ka üksi, kuid kui on ikka head sõbrannad, kes ei ole mingid vaesurid, siis mis neil saaks selle vastu olla, et sõidukulu jagada?

Kui sellel hobil on mingi kuutasu, siis saaks ka nii, et sõbrannad maksavad autoomaniku eest kuutasu ja autojuht ei küsi bensiiniraha. Vms käsi-peseb-kätt diil.

+8
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Üksi sõidaks ju nagunii ja oleks samad kulud.

Kui paksud need sõbrannad on, et kütusekulu kasvab ja rehvid kuluvad neid vedades?

teemaalgatust, nagu näha, lugeda ei viitsinud, aga targutada meeldib

+12
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Räägi oma sõbrannadega, mitte ära jookse kohe Perekooli teematama.

+3
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Üksi sõidaks edasi tagasi 12 km, mitte 40. Teema tegingi selleks, et nõuandeid saada, kuidas seda viisakalt öelda. Nad ei ole minust vaesemad, rikkamad ka mitte ja arvatavasti pole nad seda lihtsalt mõelda osanud. Mõlemal mehed sõidavad, neil endil autot pole kunagi olnud ja auto kuludest ei tea nad midagi 🙂

Ei taha neid solvata.

+23
-1
Please wait...
Kommentaarist on juba teavitatud
Postitas:
Kägu

Üha kerkivate bensiinihindade valguses on mul küsimus; kui sõbrannadel on ühine hobi, auto omanik on neist ainult üks, kes siis korjab ka teised auto peale, lisasõitu umbes 20 km ja pärast viib ka koju tagasi veel 20 km, kas ja mis summas võiks seda autoomanikule kompenseerida. Jutuks ei ole see kunagi tulnud, autoomanik ei küsi ja teised ei paku. Majanduslikult on nad sama pulga peal enam vähem, kõrgharidusega oma valdkonna spetsialistid, kes enam vähem Eesti keskmist palka saavad. Vastuse objektiivsuse huvides ma ei ütle praegu, kes ma olen.

Mitu korda nädalas, kuus sõidetakse? Meil ntx on üritusele minnes edasi tagasi kokku 100 km, kolm inimest, 5 euro nägu. Auto ju kulub ka. Ja tegelikult võiks mitteautojuhid ise pakkuda aga kui juht tunneb, et asi ei toimi, siis otsigu julgus ülesse ja küsigu.

+13
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

auto omanik on neist ainult üks, kes siis korjab ka teised auto peale, lisasõitu umbes 20 km ja pärast viib ka koju tagasi veel 20 km, kas ja mis summas võiks seda autoomanikule kompenseerida. Jutuks ei ole see kunagi tulnud, autoomanik ei küsi ja teised ei paku.

Kas nad siis mitte midagi ei anna sõidutamise eest vastutasuks? Raha ei paku, aga midagi muud? Hästi ei kujuta ette, et keegi sõidab pidevalt teise autoga, laseb ukse ette tuua ja ei anna selle eest midagi. Endal oleks piinlik sõidutaja korduvalt tühjade kätega jätta. Kunagi parklas hüppas üks auto juurde, et temal buss läks ära ja äkki saaks ta 3 km kaugusele koju viia. Oli just tulnud poest, kott toitu täis ja siis tekkis küll mõte, et kui on plaanis poest väljudes kellegi käest küüti pakkuda, no osta siis mingi väike shokolaad vms, et vastutasuks anda, aga ära kunagi eelda, et keegi tasuta peab sõidutama.

+16
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma lihtsalt ütleks, et sõidukulud on nii palju tõusnud, et pead hakkama kokku hoidma. Võid ju küsida, kas nad leiavad mingi teise liikumisvõimaluse või aitavad sul paaki täita.

+19
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma ise olen ka seda tüüpi, et tahan midagigi alati vastu anda, Aga inimesed on erinevad. Nad on muidu toredad ja naiselikud ja oma  meeste poolt hoitud, saanud lihtsalt elada, oma kulusid pole kandnud ja nad lihtsalt ei tule maiste asjade peale 🙂

Mõnel inimesel on nooruses abikaasa valik esimesel korral kohe õigesti läinud ja võrreldes tudengiajaga, tundub et üksjagu taandareng praktilise elu poole pealt on tekkinud.

Kui ütleksin, siis muidugi annaksid raha aga otse küsida lihtsalt on nii imelik.

+8
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kui sa ikka otse ei taha küsida, siis ma ilmselt ütleks midagi sellist, et teate tüdrukud, ma pean kulusid kokku tõmbama ja ei saa praegu kahjuks enam …. käia (kusiganes te siis käite).  Kui nad siis ka aru ei saa, siis nad on purulollid ja ära vea neid enam ja kõik.

+14
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

nad lihtsalt ei tule maiste asjade peale ????

Siin on rohkem küsimus lastetoas. Iga täiskavanu teab, et tasuta asju pole olemas ja kõik maksab. Kui nad kuludest midagi ei tea, siis võiksid oma mehed endale hobikohta järgi kutsuda, aga ilmselgelt saavad aru, et kütus maksab ja mehed pole nõus ja hakkaksid virisema.

+21
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma ise olen ka seda tüüpi, et tahan midagigi alati vastu anda, Aga inimesed on erinevad. Nad on muidu toredad ja naiselikud ja oma meeste poolt hoitud, saanud lihtsalt elada, oma kulusid pole kandnud ja nad lihtsalt ei tule maiste asjade peale ????

Mõnel inimesel on nooruses abikaasa valik esimesel korral kohe õigesti läinud ja võrreldes tudengiajaga, tundub et üksjagu taandareng praktilise elu poole pealt on tekkinud.

Kui ütleksin, siis muidugi annaksid raha aga otse küsida lihtsalt on nii imelik.

Kui küsida ei julge, siis ära küsigi. Las sõidavad sul need sõbrannad niisama.

+5
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Üksi sõidaks edasi tagasi 12 km, mitte 40. Teema tegingi selleks, et nõuandeid saada, kuidas seda viisakalt öelda. Nad ei ole minust vaesemad, rikkamad ka mitte ja arvatavasti pole nad seda lihtsalt mõelda osanud. Mõlemal mehed sõidavad, neil endil autot pole kunagi olnud ja auto kuludest ei tea nad midagi ????

Ei taha neid solvata.

Ütle siis neile, et edaspidi saavad ainult alates punktist A (suvaline tee peale jääv koht) ja tagasi ka punkti A. Et kütus on kalliks läinud ja sa üritad kulusid kontrolli all hoida.

+15
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ja solva(u)misest. Solvav võib olla ka see kui sõbranna otse ütlemise asemel hakkab keerutama ja mingeid põhjuseid leiutama. Võimalik, et nad tõepooles pole ise kulude jagamise peale mõelnud, aga maksaks sulle heameelega mingi summa.

+14
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Üksi sõidaks edasi tagasi 12 km, mitte 40. Teema tegingi selleks, et nõuandeid saada, kuidas seda viisakalt öelda. Nad ei ole minust vaesemad, rikkamad ka mitte ja arvatavasti pole nad seda lihtsalt mõelda osanud. Mõlemal mehed sõidavad, neil endil autot pole kunagi olnud ja auto kuludest ei tea nad midagi ????

Ei taha neid solvata.

Ütle siis neile, et edaspidi saavad ainult alates punktist A (suvaline tee peale jääv koht) ja tagasi ka punkti A. Et kütus on kalliks läinud ja sa üritad kulusid kontrolli all hoida.

Tulgu jah ise sinu juurde ja lõpp on ka sinu valitud kohas.

+5
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 91 )


Esileht Tööelu, raha ja seadused. Sõidukulude jagamine