Esileht Tööelu, raha ja seadused. Sõidukulude jagamine

Näitan 30 postitust - vahemik 31 kuni 60 (kokku 91 )

Teema: Sõidukulude jagamine

Postitas:
Kägu

Jäeti mainimata, kas tegemist on 3x nädalas või kord poolaastas toimuva hobiga.

Mul oli vastupidi, üks kolleg, kel sama teekond, arvas, et ta võiks mind tasu eest tööle sõidutada. No et ma maksaks tema sõidukulu kinni. Mul tasuta bussisõit, peatus ukse ees, bussil kindel graafik, kolleeg tuleb, nagu talle sobib, mina oodaku tema järgi. Ei aitäh.

+10
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kas nad siis mitte midagi ei anna sõidutamise eest vastutasuks? Raha ei paku, aga midagi muud? Hästi ei kujuta ette, et keegi sõidab pidevalt teise autoga, laseb ukse ette tuua ja ei anna selle eest midagi. Endal oleks piinlik sõidutaja korduvalt tühjade kätega jätta. Kunagi parklas hüppas üks auto juurde, et temal buss läks ära ja äkki saaks ta 3 km kaugusele koju viia. Oli just tulnud poest, kott toitu täis ja siis tekkis küll mõte, et kui on plaanis poest väljudes kellegi käest küüti pakkuda, no osta siis mingi väike shokolaad vms, et vastutasuks anda, aga ära kunagi eelda, et keegi tasuta peab sõidutama.

Kui inimene sõidaks muidu 12 km, aga teiste pärast lisandub 40 km lisaks, siis mingi šokolaad seda küll ei kompenseeri. Mina ei saa sellest aru, et endal on piinlik teist ära kasutada, siis arvad, et mingi šokolaadiga on asi klaar. Ei ole. Mulle helistas just sugulane, kes pakkus oma väga haiget koera hoida, sest hotell on kallis, 30 eurot öö ja tema oma hoidmine on veelgi kallim, sest vaja süsti teha ja muud erihoolt. Tema arvab ka, et pärast toob kommikarbi ja kõik on väga tore.

+20
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kui inimene sõidaks muidu 12 km, aga teiste pärast lisandub 40 km lisaks, siis mingi šokolaad seda küll ei kompenseeri. Mina ei saa sellest aru, et endal on piinlik teist ära kasutada, siis arvad, et mingi šokolaadiga on asi klaar. Ei ole.

Osa inimesi hakkab sõidu eest raha pakkumisel rääkima, et pole vaja midagi maskta ja ei hakka raha vastu võtma. Piinlik on täiesti tühjade kätega autost väljuda, kui 40 km on kellegi pärast maha sõidetud. Shokolaad oli loomulikult üks näide, kui sõit on lühike. Pikemate otsade puhul võib vastutasu olla mis iganes kallim toode ja sõbrannad peaksid oma maitse eelistusi ometi teadma. Vii teinekord sõidutajale paljukiidetud kallist lõhe, angerjat, käsitöö juust vms, aga ära kunagi eelda, et kõik on täiesti tasuta.

+5
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mina ei saa sellest aru, et endal on piinlik teist ära kasutada

Juba nõukaajast oli raske aru saada täiskasvanutest, kes regulaarselt sättisid ennast, oma lapsi ja lapselapsi hommikuti naabri auto peale ja arvasid, et mis see 15 km siis tasuta sõita pole. Pärast pidi jaamast, kindlal kellaajal veel peale ka võtma ja tagasi sõidutama. Toidukotid olid pensionäril moonast lookas, aga ega sealt teistele midagi ei poetatud. Vahel harva toodi vastutasuks pannkooke ja soolaseeni, noh, asi seegi. Ärakasutajaid oli ja on alati.

+13
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kunagi parklas hüppas üks auto juurde, et temal buss läks ära ja äkki saaks ta 3 km kaugusele koju viia. Oli just tulnud poest, kott toitu täis ja siis tekkis küll mõte, et kui on plaanis poest väljudes kellegi käest küüti pakkuda, no osta siis mingi väike shokolaad vms, et vastutasuks anda

Sellistel puhkudel ei tohiks olla palju ka midagi kallimat anda, just seetõttu, et oma süü, kui poes liiga kaua venis ja bussist maha jäädi ja keegi hea inimene tuli vastu ja spetsiaalselt sõidutas koju, teise linna otsa. Kui tegemist pole lapsega, siis täiskasvanud inimesest, pensionärilt eeldaks rohkemat, kui aitäh.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mõnel inimesel on nooruses abikaasa valik esimesel korral kohe õigesti läinud ja võrreldes tudengiajaga, tundub et üksjagu taandareng praktilise elu poole pealt on tekkinud.

Vabandust? Mehe kulul elava naise abikaasavalik on KOHE ÕIGESTI LÄINUD või mida sa sellega nüüd öelda tahtsid?

+5
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mõnel inimesel on nooruses abikaasa valik esimesel korral kohe õigesti läinud ja võrreldes tudengiajaga, tundub et üksjagu taandareng praktilise elu poole pealt on tekkinud.

Vabandust? Mehe kulul elava naise abikaasavalik on KOHE ÕIGESTI LÄINUD või mida sa sellega nüüd öelda tahtsid?

Väljendasin ehk arusaamatult. Neil on kena pereelu juba 25+aastat, mehed hoolivad hoiavad ja lasevad naistel ollagi lihtsalt naine ja ema. Nad ei tea midagi maja ega autoremondist jms mehistest asjadest. Minu esimene abielu oli kohutav tagantjärgi vaadates ja üksi elatud aastad õpetasid elama. Teine abielu on tore ja ma ei peaks ka midagi teadma tegema ja kui raha otsa saab annab mees juurde 🙂

See on nüüd lahti kirjutatud. Vabandust kui keegi solvatuna end tundis

 

+4
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kui inimene sõidaks muidu 12 km, aga teiste pärast lisandub 40 km lisaks, siis mingi šokolaad seda küll ei kompenseeri. Mina ei saa sellest aru, et endal on piinlik teist ära kasutada, siis arvad, et mingi šokolaadiga on asi klaar. Ei ole.

Osa inimesi hakkab sõidu eest raha pakkumisel rääkima, et pole vaja midagi maskta ja ei hakka raha vastu võtma. Piinlik on täiesti tühjade kätega autost väljuda, kui 40 km on kellegi pärast maha sõidetud. Shokolaad oli loomulikult üks näide, kui sõit on lühike. Pikemate otsade puhul võib vastutasu olla mis iganes kallim toode ja sõbrannad peaksid oma maitse eelistusi ometi teadma. Vii teinekord sõidutajale paljukiidetud kallist lõhe, angerjat, käsitöö juust vms, aga ära kunagi eelda, et kõik on täiesti tasuta.

sõbrannade puhul tean ma nende konto nr ja teen ülekande.

Minul ema ka vahest annab mulle kütuse raha. Ma temapuhul seda muidugi ei oota aga ma tean, et temal on hea tunne, et  toetab sellega kaudselt oma lapselapsi. Viimane kord andis raha klausliga, et me teel koju vahepeal kuskil sööma läheks.

+8
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Siis jõudis mulle pärale t mul ka bensiin maksab ???? aga hetkel on nagu nõme raha küsida, loodan et ehk jõuab see neile endile pärale. Kui varem polnud hädagi siis viimasel ajal on kõik asjad niipalju kallimaks läinud, et olen ka hakanud eelarvet tegema. See hobi on tore ja üsna odav, natuke eriline ka, ei raatsi pooleli jätta. Kuidas seda ilusti sõbrannadele öelda, mina ei tea.

Sa eksid. Kui lased alguses ennast ära kasutada, ei hakka nad mitte kunagi sulle tagantjärgi maksma ega hakka üldse maksma järgnevad korrad. Mina maksin sõbrannadele enne sõitu, kuigi sõbranna sõitis autoga nagunii sinna maakonda, kuhu mina, aga see pole argument. Kõige parem on suhted ära rikkuda rahaga ja ärakasutamisega. Kui inimene ise selle peale ei tule, tuleb kohe enne sõitu raha küsida või enam mitte sõidutada.  Kui raha pole, et sõita, siis hobisid tänastes tingimustes lihtsalt ei pea. Kasvata endale selgroog. Inimeste iseloom tuleb sellistes olukordades välja ja see pole midagi, mida vaiba alla pühkida. Kui aga ise samasugune oleksid teise kingades, siis pühi.

+8
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kui lapsed on siis ikka saab. Enne üritust käib ise trennis ja tuleb otse, peale üritust peab teises suunas lapsele järgi minema. Ütlebki, et aeg on maksimaalselt ära planeeritud. Kuigi jah, sõbranna võib hakata kaasa tahtma sõita.

Ja nii sotsialistliku mõttelaadi külvataksegi. Milleks valetada? Munad tuleb kasvatada.

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mina olen välja arvutanud, et auto kulu (kütus, amort, rehvid jms kulud) moodustab umbes sama suure osa kui kütus. Seega seltskonnaga sõites auto omanik kütuse eest ei maksa. Näiteks 4-liikmelise seltskonna puhul kannab auto omanik niigi proportsionaalselt suurima osa sōidukuludest.

+9
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Neil on kena pereelu juba 25+aastat, mehed hoolivad hoiavad ja lasevad naistel ollagi lihtsalt naine ja ema. Nad ei tea midagi maja ega autoremondist jms mehistest asjadest.

Kui sõbrannade mehed oleksid naistest hoolivad, siis sõidaksid naistele järgi, kuhu vaja, mitte ei laseks sõbrannal naisi koju sõidutada või siis pakuksid sõidukulude eest raha ja ei vaataks pealt, kuidas sõidutajat ära kasutatakse.

+15
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Minu meelest on eri asjad kütusekulu ja spetsiaalselt kellegi pärast suurema ringi tegemine. Ise ei hakkaks kelleltki mingit kolme eurot küsima, kui ma nagunii sõidan ja sobib teine inimene peale võtta. Küll aga ei võtaks ma endale kohustust regulaarselt kedagi kuskilt peale võtta ja pärast tagasi viia, kuhu ma ise ei satuks. Inimesed ei alusta ka alati sõitu ühest kohast ja ei välju alati kodust samal kellaajal. Tihtipeale tahaks teel veel mingeid asju ajada ja häiriv oleks pidevalt arvestada lisaringi ja reisijatega.

+12
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Üksi sõidaks edasi tagasi 12 km, mitte 40. Teema tegingi selleks, et nõuandeid saada, kuidas seda viisakalt öelda. Nad ei ole minust vaesemad, rikkamad ka mitte ja arvatavasti pole nad seda lihtsalt mõelda osanud. Mõlemal mehed sõidavad, neil endil autot pole kunagi olnud ja auto kuludest ei tea nad midagi ???? Ei taha neid solvata.

No ma ei viitsiks iialgi sõita +30km mingi hobi harrastamiseks et sõbranna saaks ka osaleda, isegi 10 aastat tagasi poleks viitsinud  kui tegemist poelks mingi erilise heategevusprojektiga (teemalagatuases toodus sõbrad ilmselt pole kui umbes varanduslikult samal tasemel on).

Sõidutame küll sõpru ja ka meid on kunagi sõidutatud , aga see eldab ikkagi et sõidutatav tuleb ise lähtepunkti või siis jääb mugavalt tee peale üles korjata. Jagame pikemate reiside kulusid kokkuleppel (no mõnikord jäävad jagamata ka, pigem siis minu laiskuse tõttu, et ei viitsi kohe bensiinikulu välja arvutada ja paar kuud hiljem küsida tunduks nõme ja oleks nagunii sõitnud jms), lühemate reiside eest on mõni autota sõber toonud šokoaadi või õlle vms, võ6tame vastu kui pakutakse aga sõidutaks sõpru ilma igasuguse näännita kui samasse kohta minek.

Kui ma oleks teemaalgataja asemel ja tunneks et minu senine heategevus on tegelikult üle võlli olnud, aga häid suhteid tahaks siiski säilitada, siis ilmselt pqali´uks sõbrannal mulle sobivasse kohta sobival ajal tulla (no et ei jõua ajaliselt teda kout peale võtta ja hiljem tagasi viia ka mitte) või siis kui olete tõesti heades suhetes ütleks otse, et need lisakolimeetrid ületavad teie pere eelarvet, kas ta oleks nõus neid kompenseerima võis siis sulle sobivasse kohta tulema.

Minu meelest teemaalgataja lisaring on liiga suur, 12 vs 40 km oleksin nõus ainult raskes majanduslikus seisus lähisugulase pärast tegema.

+6
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

mina olengi see autoomanik ja teemaalgataja, teised pole kunagi pakkunud ja mina pole ka küsinud ja enne koroonaaega olid need kulud veel väiksed, nüüd , kui mitte minu algatusel hakkasime uuesti selle hobiga tegelema, on need autokulud märksa suuremad. Ühe sõbranna mees on vahepeal sõbrannat eraldi sõidutanud, tema elab kõige kaugemal aga viimane kord palus ta mind, öeldes et mis me ikka niipalju bensiini kulutame, sina nagunii sõidad! Siis jõudis mulle pärale t mul ka bensiin maksab ???? aga hetkel on nagu nõme raha küsida, loodan et ehk jõuab see neile endile pärale. Kui varem polnud hädagi siis viimasel ajal on kõik asjad niipalju kallimaks läinud, et olen ka hakanud eelarvet tegema. See hobi on tore ja üsna odav, natuke eriline ka, ei raatsi pooleli jätta. Kuidas seda ilusti sõbrannadele öelda, mina ei tea.

Tahad ausat vastust?

Mina ei oleks kunagi selliseid puuke heast südamest sõidutanud, seesugused peavadki sinu abi iseenesestmõistetavaks.

Ma ei oleks kunagi viitsinud ega viitsiks praegu käia kuskil hobiga tegelemas, kui sellega kaasneb 40 km tühisõitu, toesona, nagu alaealisi korjaks peale ja viiks koju.

Milleks?!

Kõik on täiskasvanud inimesed, majandavad iseseisvalt, liiguvad iseseisvalt. Ka neil on võimalik auto osta, kui tahavad, et rattad trepis oleks.

Kohtute huviringis, suhtleme, pärast igayks ise koduteele. Istudki autosse ja ytled tasu, homseni. Mis siin keerulist?

See kõik oleks enamvahem arusaadav vaid siis, kui teine hobiline tuleb sobilikuks ajaks ise sinu juurde väravasse valmis.

Ma rahasse ei oska mõelda, niikuinii sellised ei maksa midagi. Puugid noh.

Teoretiseerides oleks mul 25 EUR sinna ja 25 EUR tagasi taks, jagagu see 50.- omavahel ja maksku. Oma aegki maksab rohkem, kui see 40 km mõttetult puukide järel kodudes käia…

+6
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma aitan arvutamisel. 40 km läbimiseks kulutab keskmine auto kütust umbes 3 liitrit. Kütuse hind on umbes 2,1 eurot liiter. Seega 3 liitrit maksab 6 eurot ja 30 senti. Aga kütus on vaid üks osa sinu auto kuludest. lisaks veel (sõidu)aeg, mille kulu on raske määrata. Autolehe ajakirjanikud on aastaid pidanud oma (erinevate) auto kulude kohta arvet ja saanud auto kilomeetri hinnaks keskmiselt 20-30 senti. Ehk siis 40 km läbimise kogukulu võiks olla selline 8-12 eurot. Nagu näed, siis kütus moodustab sellest üle poole poole.

Aga mida ma soovitan. Tee suu lahti ja räägi kulude jagamisest. Kas siis ainult kütusekulu või auto kogukulu, seda otsusta ise.

Üksi sõidaks ju nagunii ja oleks samad kulud.

Kui paksud need sõbrannad on, et kütusekulu kasvab ja rehvid kuluvad neid vedades?

Krt kyll, kas sa ei saa aru, et yksi soidab inimene otse kodust otse koju, ilma oma kallist aega kulutamata ja 40 km pikkust lisaringi tegemata?

Inimene on soetanud auto, maksab igapaevast kulu auto omamise eest ja tarbib õigustatult privileege, mis auto omamine annab. Teised on häbematud muidusööjad. Miks ta peaks neid lihtsalt niisama vedama?

Igaüks saab endale oma auto soetada ju.

+18
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Igaüks saab endale oma auto soetada ju.

Kuulsid ju, et nemad on nii naiselikult abitud, et ei oska sõitagi, sest mees hoolitseb kõige eest. Samas mees ei pea vajalikuks ise oma naist sõidutada ja oma raha kulutada, parem on see asi mingile rumalale sõbrannale kaela sokutada. Õnneks mina ei oleks kunagi viitsinud sellist asja teha, et mingit 40 km tühisõitu iga kord teha, seega sellist probleemi ei saa isegi tekkida üldse. Ma arvan, et raha küsimine siin ei aita, sest kui sa küsid adekvaatse summa, tuleb kohe kisa, et nii palju, aga mingist paarist eurost ei ole väga kasu. Minu sõbranna ükskord tegi mulle ettepaneku, et viiksin ta kuskile Lõuna-Eestisse tema tütre juurde, ta maksab bensiini kinni. Sõitsime maha 500 km ja tema andis mulle selle eest 15 eurot, tema arust oli see bensiinihind. Lisaks juhtis mind mingisse mudaauku, nii et auto oli ka täiesti porine, autopesu tuli ka siis juurde veel. Ega teist korda sellist sõbrannat enam iialgi aitama ei kipu.

+10
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kes siin imestab, et nii totter mure ja räägi otse, siis ega inimesed on erinevad. Minul on ka raske selliseid asju otse öelda, alati püüan leida mingi viisi, kuidas asi selgeks teha ilma, et kellegi tundeid riivaks või probleemi tekitaks.  Ega kui need sõbrannad ise autoga sõitjad ei ole, siis ei pruugi neil üldse tunnetust olla, kui kulukas see sõitmine on.  Ei pea kohe nii võtma, et vat kus puugid.  Äkki oleks kuidagi lahendus, et hakkad ka sinna sihtpunkti ühistranspordiga liikuma? Ja ütledki, et sellepärast, et muidu läheb ikka liiga kalliks. Vb siis ükshetk tuleb kellelgi mõte, et aga kui jagaks bensuraha, siis ju saaks mugavamalt.

+2
-8
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Äkki oleks kuidagi lahendus, et hakkad ka sinna sihtpunkti ühistranspordiga liikuma? Ja ütledki, et sellepärast, et muidu läheb ikka liiga kalliks.

Väga vahva, mingite puukide pärast hakka nüüd ise ka bussiga loksuma.

+14
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mina raha ei küsiks, kui just väga vaene poleks (nii et iga sent arvel), sest sõidan ise ju ka. Küll aga ei teeks ma elusees mingeid ekstra ringe. Mu aeg on lihtsalt nii kallis. Bensiinirahast ja autokulumist suht suva.

Olen ise alati tagasi lükanud kõik rahapakkumised, kui kellegi sõidusuund on lihtsalt minu omaga ühtinud. Aga jällegi üks sõbranna, kui me kord aastas läheme kolmandale külla (pikk sõit, minu autoga), teeb mulle teepeal alati kohvi ja snäki välja. Mitte et mul seda vaja oleks, aga ta ütlebki sinna juurde, et “minu panus” või “saan vähemalt midagi enda poolt pakkuda”. Ning teise näitena on mul teine sõbranna, kes väljas söömas käies kipub alati meie mõlema arved maksma, öeldes, et “ma käin nii tihti sinu juures söömas”. Ma teen palju süüa ja hästi ka – mulle meeldib võõrustada ja ma ei taha kunagi, et peale jookide midagi muud kaasa võetaks.

Selle valguses on muidugi veider, et sa pidevalt kedagi suure ringiga koju vead ja ta omalt poolt ei paku midagi.

+6
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mina raha ei küsiks, kui just väga vaene poleks (nii et iga sent arvel), sest sõidan ise ju ka. Küll aga ei teeks ma elusees mingeid ekstra ringe. Mu aeg on lihtsalt nii kallis. Bensiinirahast ja autokulumist suht suva.

Olen ise alati tagasi lükanud kõik rahapakkumised, kui kellegi sõidusuund on lihtsalt minu omaga ühtinud. Aga jällegi üks sõbranna, kui me kord aastas läheme kolmandale külla (pikk sõit, minu autoga), teeb mulle teepeal alati kohvi ja snäki välja. Mitte et mul seda vaja oleks, aga ta ütlebki sinna juurde, et “minu panus” või “saan vähemalt midagi enda poolt pakkuda”. Ning teise näitena on mul teine sõbranna, kes väljas söömas käies kipub alati meie mõlema arved maksma, öeldes, et “ma käin nii tihti sinu juures söömas”. Ma teen palju süüa ja hästi ka – mulle meeldib võõrustada ja ma ei taha kunagi, et peale jookide midagi muud kaasa võetaks.

Selle valguses on muidugi veider, et sa pidevalt kedagi suure ringiga koju vead ja ta omalt poolt ei paku midagi.

Mõtlen samamoodi, et aeg on kallis, samas tundub mulle ka, et raha peaks nüüd hakkama varasemast rohkem lugema, hirmutavad selle kütte ja elektri ja intressitõusudega. võimalik et sügisest tuleks hobid üldse unustada.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kas selle hobiga tegelemine tuleb sinu initsiatiivil? Kas nüüd sõiduraha küsides võib juhtuda, et sõbrannad keelduvad hobiga tegelemisest ja sellest oleks sul kahju? Nii või naa, ikkagi kummaline, et nad pole pakkunud sõidukompenseerimist.

+2
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kui sõbranna jääb minu trajektoorile, siis ei küsiks ma ta käest mingi raha.
Kui ma aega pean tema pärast tegema suisa 40km ringi, siis ma enam nii lahke ei oleks.
Ja ei saa arvestada nii, et ainult kütusekulu ju. Sinu aeg ka maksab! Sa pead ilmselt kodust sellepärast varem ju välja sõitma. Lisaks rehvid kuluvad piduriklotsid-kettad, amordid jms veermiku osad. Töösõitudel makstakse isikliku auto kasutamise eest kompi 30 s/km.
Muidugi, kui ei taha nii peeneks ajada, siis küsidki vähemalt selle raha, mis Sa EKSTRA tema pärast sõidad.
Seda, et nad ise aru saavad ja maksma hakkavad võidki ootama jääda. Teed suu lahti ja ütled, et kütus on nii kallis ja läheb kulukaks, kui ma Sulle ekstra jüärgi sõidan ja koju viin. Tule palun sinna ja sinna (kohta, mis jääb Sinu trajektoorile) või maksa selle ringi eest.
Isegi, kui Su auto võtab 7l/100, siis 40 km on ju u 3 liitrit ehk u 6 eurot.
Kord nädalas sõita, teeb see kuus juba 24 eurot.

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kui sõbranna jääb minu trajektoorile, siis ei küsiks ma ta käest mingi raha.

Kui ma aega pean tema pärast tegema suisa 40km ringi, siis ma enam nii lahke ei oleks.

Ja ei saa arvestada nii, et ainult kütusekulu ju. Sinu aeg ka maksab! Sa pead ilmselt kodust sellepärast varem ju välja sõitma. Lisaks rehvid kuluvad piduriklotsid-kettad, amordid jms veermiku osad. Töösõitudel makstakse isikliku auto kasutamise eest kompi 30 s/km.

Muidugi, kui ei taha nii peeneks ajada, siis küsidki vähemalt selle raha, mis Sa EKSTRA tema pärast sõidad.

Seda, et nad ise aru saavad ja maksma hakkavad võidki ootama jääda. Teed suu lahti ja ütled, et kütus on nii kallis ja läheb kulukaks, kui ma Sulle ekstra jüärgi sõidan ja koju viin. Tule palun sinna ja sinna (kohta, mis jääb Sinu trajektoorile) või maksa selle ringi eest.

Isegi, kui Su auto võtab 7l/100, siis 40 km on ju u 3 liitrit ehk u 6 eurot.

Kord nädalas sõita, teeb see kuus juba 24 eurot.

Kõige lihtsam oleks öelda vast nii, et järgmine kord, kui minek on ja tuleb jutuks, mis kellaks vms, siis ütled, et annad oma konto numbri, et tee kütuse eest ülekanne, et Sul pole sellise hindade juures võimalik teda tasuta vedada.
Millegipärast arvan ma, et peale seda ei oota ta enam, et talle järgi sõidad ja koju viid.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Lähed neile veel eraldi koju järgi? Kuidas alguses kokku lepiti – 3-le ilma autota naisele tuli idee, et hakkaks tegelema hobiga, kuhu ise kuidagi võimalik kohale minna ei ole?

+6
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Tegelikult need küüdinuijad ei taju kui tüütud ja kurnavad nad on. Ma korra lolli peaga võtsin ka Lasnamäel sõbrannat külastades käies kolleegi auto peale. Kuni hetkeni, mil ta hakkas kamandama, kuhu pöörata ja sõita. Tekitanuks mulle ca 20 km ringi. Kuna ta oli mulle oma nõmeda käitumisega sõbranna juures kergelt närvidele käinud, ütlesin, et viin sind selle tänavanurga juurde ja edasi vaata ise. Suure ohkimisega siis helistas ja kutsus mehe endale järgi.

Käitusin küll nagu bitch, aga pole seda kordagi kahetsenud. Need küüdinõudjad on nii tüütud. Üks naaber ronis kord mu autosse ja tõmbas sõrmega üle parda ning tõstis sõrme etteheitva tsk-tskiga püsti. Oli tolmune jah. Viimane kord oli temaga suhelda.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Igaüks saab endale oma auto soetada ju.

Kuulsid ju, et nemad on nii naiselikult abitud, et ei oska sõitagi, sest mees hoolitseb kõige eest. Samas mees ei pea vajalikuks ise oma naist sõidutada ja oma raha kulutada, parem on see asi mingile rumalale sõbrannale kaela sokutada. Õnneks mina ei oleks kunagi viitsinud sellist asja teha, et mingit 40 km tühisõitu iga kord teha, seega sellist probleemi ei saa isegi tekkida üldse. Ma arvan, et raha küsimine siin ei aita, sest kui sa küsid adekvaatse summa, tuleb kohe kisa, et nii palju, aga mingist paarist eurost ei ole väga kasu. Minu sõbranna ükskord tegi mulle ettepaneku, et viiksin ta kuskile Lõuna-Eestisse tema tütre juurde, ta maksab bensiini kinni. Sõitsime maha 500 km ja tema andis mulle selle eest 15 eurot, tema arust oli see bensiinihind. Lisaks juhtis mind mingisse mudaauku, nii et auto oli ka täiesti porine, autopesu tuli ka siis juurde veel. Ega teist korda sellist sõbrannat enam iialgi aitama ei kipu.

Inimene, kel autot pole, ei pruugi teada kui palju kütus maksab ja kui palju seda kulub. Küll aga on kummaline, et sa selle ettepaneku peale talle ennetavalt teada ei andnud kui palju selline sõit maksma läheb.

+6
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Inimene, kel autot pole, ei pruugi teada kui palju kütus maksab ja kui palju seda kulub. Küll aga on kummaline, et sa selle ettepaneku peale talle ennetavalt teada ei andnud kui palju selline sõit maksma läheb.

See hobi on  meil juba päris mitmed aastad, initsiatiiv tuli kunagi minu poolt ja siis ma ka pakkusin et võtan nad kaasa aga alguses oli toimumise koht  lähedal ja ma ei näinud probleemi. Sõpru kutsudes ei hakka ju kohe igale ühisüritusele hinnasilti külge panema. Eks me tähtpäevadeks teeme ikka kingitusi ja võõrustame üksteise perekondi.                       Kütusehind oli ka odavam aga see on aasta- aastalt nüüd kerinud, koroona ajal oli paus ja kui nüüd uuesti hakkasime pihta oli esialgu kõik nii tore et ega ma kulude peale  ei ole mõelnud.  Uuesti alustamise idee ei tulnud enam minu poolt, kuid mul polnud selle vastu ka midagi.

+7
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

See hobi on  meil juba päris mitmed aastad, initsiatiiv tuli kunagi minu poolt ja siis ma ka pakkusin et võtan nad kaasa aga alguses oli toimumise koht  lähedal ja ma ei näinud probleemi. Sõpru kutsudes ei hakka ju kohe igale ühisüritusele hinnasilti külge panema. Eks me tähtpäevadeks teeme ikka kingitusi ja võõrustame üksteise perekondi.                       Kütusehind oli ka odavam aga see on aasta- aastalt nüüd kerinud, koroona ajal oli paus ja kui nüüd uuesti hakkasime pihta oli esialgu kõik nii tore et ega ma kulude peale  ei ole mõelnud.  Uuesti alustamise idee ei tulnud enam minu poolt, kuid mul polnud selle vastu ka midagi.

Aga mida sa siis ometi teistele ette heidad ? Peaks nad sinu mõtteid lugeda suutma läbi peanaha ? Tee suu lahti ja räägi, et seni oli nii aga nüüd enam ei saa, tuleb kas kulusid jagama hakata või lõpeb asi ära.

+6
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Sõitsime maha 500 km ja tema andis mulle selle eest 15 eurot, tema arust oli see bensiinihind.

Ja sa ütlesid enne sõitu, et 500 km läbimiseks on bensiinihind kui palju ?

+2
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 31 kuni 60 (kokku 91 )


Esileht Tööelu, raha ja seadused. Sõidukulude jagamine