Esileht Tööelu, raha ja seadused. Sõidukulude jagamine

Näitan 30 postitust - vahemik 61 kuni 90 (kokku 91 )

Teema: Sõidukulude jagamine

Postitas:
Kägu

Miks alati soovitatakse vaevatasuks “kasvôi väikest shokolaadi”?

Mis kuradi shokolaad?! Miks shokolaad???

Latt vorsti, pakk nätsu, rull vetsupaberit … aga kogu aeg shokolaad???!!!

Vôehhh!

 

 

 

 

 

+15
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

mina olengi see autoomanik ja teemaalgataja, teised pole kunagi pakkunud ja mina pole ka küsinud ja enne koroonaaega olid need kulud veel väiksed, nüüd , kui mitte minu algatusel hakkasime uuesti selle hobiga tegelema, on need autokulud märksa suuremad. Ühe sõbranna mees on vahepeal sõbrannat eraldi sõidutanud, tema elab kõige kaugemal aga viimane kord palus ta mind, öeldes et mis me ikka niipalju bensiini kulutame, sina nagunii sõidad! Siis jõudis mulle pärale t mul ka bensiin maksab ???? aga hetkel on nagu nõme raha küsida, loodan et ehk jõuab see neile endile pärale. Kui varem polnud hädagi siis viimasel ajal on kõik asjad niipalju kallimaks läinud, et olen ka hakanud eelarvet tegema. See hobi on tore ja üsna odav, natuke eriline ka, ei raatsi pooleli jätta. Kuidas seda ilusti sõbrannadele öelda, mina ei tea.

Aga ütlegi, et arvestades kallinenud kütusehindasid, ei ole sul võimalik enam kogu aeg ainuisikuliselt sõite teha. Vaata, mis nad selle peale välja pakuvad. Võimalus on ka ju sellel teisel sõbrannal oma mehel lasta teid kõiki kohale viia ja ära tuua ja niimoodi korda mööda sõita.

Päris ajuvaba küll. Minu arust on elementaarne, et kui on kambakesi kuhugi minek, siis kütus makstakse kamba peale. Isegi siis kui starditakse ja tullakse tagasi sama koha peale, rääkimata sellest, kui teiste koju viimiseks tuleb lisaring teha.

+7
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma ei tea, kui on head sõbrannad, siis ikkagi pole ju absoluutselt imelik ausalt öelda, et teate, tüdrukud, ma polnud enne üldse selle peale mõelnud, aga viimane kord tanklas hakkas tunduma, et kütusehinnad on nii kõrgele roninud, et ei tahagi enam väga lisasõite teha. Ma mõtlesin, et peaksime oma hobisõitude transpordikulud ka kuidagi ära jagama. Sobiks teile maksta …. sõidu kohta?

Ja kui pole head sõbrannad, siis seda enam pole vaja neid tasuta regulaarselt sõidutada…

+11
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Latt vorsti, pakk nätsu, rull vetsupaberit … aga kogu aeg shokolaad???!!!

Samamoodi võiks küsida, aga miks latt vorsti, pakk nätsu, rull vetsupaberit? Üks tahab magusat, teine soolast. Suhelge inimestega ja küsige, mida nad vastutasuks soovivad.

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Samamoodi võiks küsida, aga miks latt vorsti, pakk nätsu, rull vetsupaberit? Üks tahab magusat, teine soolast. Suhelge inimestega ja küsige, mida nad vastutasuks soovivad.

Raha soovin, ei soovi mingeid šokolaade ega vetsupaberit, kui mul on asjaga reaalsed kulud ja pean heategevusele kõvasti peale maksma.

+12
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma arvan et kui sa nüüd ütled et sa sõbrannasid enam tasuta ei vea võib juhtuda et sa hakkad oma hobiga üksi tegelema. Väga võimalik et nad käisid sinuga mugavusest kaasas. Toodi ja viidi koju mis nii viga. Kui peab hakkama ise bussidega seiklema või raha maksma siis äkki ei viitsigi enam.

Kui sa sõidu eest raha tahad pead ise küsima, kui mitu aastat ja sinu initsiatiivil on selline tasuta taksoteenus toimunud siis nad ei tule selle peale et sulle enam ei sobi.

+1
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Lõppeks nad arvutavad, et ühine bolt on neile odavam.

0
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Miks alati soovitatakse vaevatasuks “kasvôi väikest shokolaadi”?

Mis kuradi shokolaad?! Miks shokolaad???

Latt vorsti, pakk nätsu, rull vetsupaberit … aga kogu aeg shokolaad???!!!

Vôehhh!

Astun bussi, annan bussijuhile lati vorsti (või tahvli šokolaadi) ja palun 2 piletit Räpinasse.

+9
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Astun bussi, annan bussijuhile lati vorsti (või tahvli šokolaadi) ja palun 2 piletit Räpinasse.

Bussiga sellepärast ei sõidetagi, et seal tahetakse raha saada, mitte mingit träni.

+8
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Astun bussi, annan bussijuhile lati vorsti (või tahvli šokolaadi) ja palun 2 piletit Räpinasse.

Bussiga sellepärast ei sõidetagi, et seal tahetakse raha saada, mitte mingit träni.

ja miks mina peaks “mingi träni” eest autoga sõidutama?

Mõni siin arvab, et suitsuvorstist või šokolaadist täitsa piisab.

 

+4
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

ja miks mina peaks “mingi träni” eest autoga sõidutama? Mõni siin arvab, et suitsuvorstist või šokolaadist täitsa piisab.

No minu arust ongi see naeruväärne. Mis sellest šokolaadist, kui ma pean maksma reaalseid kulusid pluss kulub minu aega.

+6
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Las nemad ostavad kumbki paagitäie kütust sulle, sees oleks vana sõidutamise eest.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Sõbrannadega saab ju rääkida kõigest-sõidukulude jagamise teema on ju üks lihtsamaid. Teemaalgataja, mida sa pelgad või kardad?

+5
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Sõbrannadega saab ju rääkida kõigest-sõidukulude jagamise teema on ju üks lihtsamaid. Teemaalgataja, mida sa pelgad või kardad?

Ei ole üks lihtsamaid. Minu kogemus on see, et kui sind on harjutud ära kasutama ja pole selle peale isegi kordagi mõeldud, et raha pakkuda vms, siis on see päris suur teema, et nüüd sooviks asja muuta. Siis inimene enam ei mõtle selle peale, et oleks tänulik, et siiamaani sai teise kulul sõita, vaid mõtleb ainult sellele, et nüüd pean maksma hakkama. Ja sellest rahaküsimisest ilmselt ei tule ka midagi väga välja, sest üks kord oleks umbes 10+ eurot (mis ka kõiki kulusid tegelikult ei kata), kui sooviks tõesti, et kulude osas mingit kasu oleks, mis ilmselt maksjale tundub liiga palju. Paarist eurost või šokolaadist pole kasu. Ilmselt siis tuleb lihtsalt öelda, et ei soovi enam sõidutada, mis tähendab solvumist päris kindlalt.

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Sõbrannadega saab ju rääkida kõigest-sõidukulude jagamise teema on ju üks lihtsamaid. Teemaalgataja, mida sa pelgad või kardad?

Ei ole üks lihtsamaid.

Paarist eurost või šokolaadist pole kasu. Ilmselt siis tuleb lihtsalt öelda, et ei soovi enam sõidutada, mis tähendab solvumist päris kindlalt.

Siis ei ole tegemist sõbrannade vaid lihtsalt heade tuttavatega. Sõbrannadega saab rääkida ja  jagada oma mure  ka nii, et keegi ei solvuks. Ausust, hinnangu- ja  pingevaba suhtlemist hindangi oma sõbrannadega suhtlemisel kõige enam.

Teemaalgataja, räägi ausalt oma sõbrannadele, milles on sinu probleem ja ma usun, et sind mõistetakse.

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

praeguse hinnatõusu valguses ongi hea aeg see teema üles võtta, ükskõik kas tuttavate või sõbrannadega!  Ja ära karda, et keegi paha tuju saab ja mossitama hakkab – praegusel hetkel on see paha tuju sinul.

+5
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Teemaalgataja, räägi ausalt oma sõbrannadele, milles on sinu probleem ja ma usun, et sind mõistetakse.

Kui need sõbrannad oleks mõistlikud inimesed, siis oleks neil endal ammu see pähe tulnud, et see on ärakasutamine ja pole okei.

+5
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

On ka variant, et ei küsi raha nende käest, vaid ütled, et bensuhinnad kallimaks läinud, sa üksi transportida enam ei soovi, aga

a) jagame toomise-viimise korrad ära (üks kord viid ja tood sina, teine kord teise sõbranna mees, kolmas kord kolmanda sõbranna mees, kui neil omal autot ei ole)

b) saame enne trenni minekut minu juures kokku ja pärast lähete minu juurest ise koju edasi.

Vbla sealt edasi nad ise mõtlevad, et äkki pigem maksavad midagi :).

+7
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

No TA pole ikka märkinud, kui tihti sõitmibe käib ja kes nt tegi ettepaneku selliseks sõitmiseks.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Sotsiaalmeedia kogukonna gruppidesse ilmub vahel ikka kuulutusi, kus mitte ainult noored, vaid mõni ema postitab, et neiu või noormees tahaks koju saada, kas keegi liigub teatud kellaajal, näiteks kl 15 ühest linnast teise? Samas kui ühistransport stardib näiteks kl 16.30. Tasust ei tehta juttugi. Kas tõesti ei kannata bussi oodata ja aega parajaks teha, eriti suvisel ajal? Kui plaan on enne tulekut veel kusagilt äärelinna kaubanduskeskusest läbi sõita, siis ei hakka ju kedagi võõrast autosse ootama jätma või mingeid hilisemaid linnasiseseid sõite tegema. Inimesed on ikka liiga mugavaks muutunud ja arvavad, et mis see siis ära ei ole, kedagi auto peale võtta ja kohale tuua.

+6
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Sotsiaalmeedia kogukonna gruppidesse ilmub vahel ikka kuulutusi, kus mitte ainult noored, vaid mõni ema postitab, et neiu või noormees tahaks koju saada, kas keegi liigub teatud kellaajal, näiteks kl 15 ühest linnast teise? Samas kui ühistransport stardib näiteks kl 16.30. Tasust ei tehta juttugi. Kas tõesti ei kannata bussi oodata ja aega parajaks teha, eriti suvisel ajal? Kui plaan on enne tulekut veel kusagilt äärelinna kaubanduskeskusest läbi sõita, siis ei hakka ju kedagi võõrast autosse ootama jätma või mingeid hilisemaid linnasiseseid sõite tegema. Inimesed on ikka liiga mugavaks muutunud ja arvavad, et mis see siis ära ei ole, kedagi auto peale võtta ja kohale tuua.

Minu kogemus ütleb, et sõidujagamise gruppides pakutavate autokohtade eest ikkagi eeldatakse/küsitakse raha. Enamasti suurusjärgus pool bussipileti hinnast. Ja ega neid vabu kohti üldiselt siis välja ei pakuta kui veel plaan äärelinna kaubanduskeskusest läbi käia vaid pigem siis kui lihtsalt plaanis otse teise linna sõita.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Minu kogemus ütleb, et sõidujagamise gruppides pakutavate autokohtade eest ikkagi eeldatakse/küsitakse raha. Enamasti suurusjärgus pool bussipileti hinnast.

Sõidujagamise gruppides jah, aga positatakse tavalistesse kogukonna, piirkonna gruppidesse. Start peaks siis algama otsejoones kusagilt kesklinnast, sest ega noored ei hakka kusagile kaugemale kohale tulema. Kui ühistransport läheb tunni-paari jooksul, siis milleks ennast kellegi võõra auto peale sokutada? Teine asi, kui teemaks on ainsast või viimasest bussist mahajäämine ja pole muud võimalust.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Keegi üritab sinu autosse vägisi tungida või miks nii verine? Pole nagu eriti sinu asi.

0
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Inimene, kel autot pole, ei pruugi teada kui palju kütus maksab ja kui palju seda kulub. Küll aga on kummaline, et sa selle ettepaneku peale talle ennetavalt teada ei andnud kui palju selline sõit maksma läheb.

See hobi on meil juba päris mitmed aastad, initsiatiiv tuli kunagi minu poolt ja siis ma ka pakkusin et võtan nad kaasa aga alguses oli toimumise koht lähedal ja ma ei näinud probleemi. Sõpru kutsudes ei hakka ju kohe igale ühisüritusele hinnasilti külge panema. Eks me tähtpäevadeks teeme ikka kingitusi ja võõrustame üksteise perekondi. Kütusehind oli ka odavam aga see on aasta- aastalt nüüd kerinud, koroona ajal oli paus ja kui nüüd uuesti hakkasime pihta oli esialgu kõik nii tore et ega ma kulude peale ei ole mõelnud. Uuesti alustamise idee ei tulnud enam minu poolt, kuid mul polnud selle vastu ka midagi.

Minul autot ei ole ja mul on kogemus, et aitoinimesed tihti ise tahavad teistele küüti pakkuda ja viia-tuua. Mina tihti loobun, sest võin kõndida ka jalgsi või siis bussi puhul ma tean, mis kell see tuleb, palju see maksab ja kaua sõidab. Lahke autoinimene, kes ise tahtis küüti pakkuda, võib aga su ukse taha ilmuda kokkulepitust erineval ajal või siis on tal vaja tee peal kuskilt poest või ämma juurest läbi minna, siis tiirutab ja otsib parkimiskohta ja mõni veel oma üüratu lahkuse sest küsib ka sõiduraha. Raha eest oleks ma ju saanud bussiga ka minna ja võib-olla isegi kiiremini kohale jõudnud. Miks siis üldse nii lahkelt küüti pakkuda.

+2
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

siis tiirutab ja otsib parkimiskohta

Selles on ka see rumal autoinimene süüdi, et parkida pole kuskile. Minu arust võib vabalt ära öelda, ei pea peale ronima. Inimesed võib-olla sellepärast pakuvad, et tavaliselt need autota inimesed seda eeldavad. Väga tore, kui sulle meeldib bussiga sõita, siis nii ütlegi.

+3
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Minu kogemus ütleb, et sõidujagamise gruppides pakutavate autokohtade eest ikkagi eeldatakse/küsitakse raha.

Kindlasti on inimesed kursis ka sõidujagamise gruppidega, aga ilmselt teatakse, et seal küsitakse raha ja lihtsam on mõne kogukonna liikme autoga lasta ennast tasuta transportida.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kas tõesti ei kannata bussi oodata ja aega parajaks teha, eriti suvisel ajal?

Tead, ega ikka ei kannata küll. Eestis on kohti, kus buss käib 2 korda nädalas või ei käi üldse. see, et bussid käivad vaid hommikul ja õhtul, on väga tavaline nähtus.  Mis ideaalmaailmas sina küll elad. Ja abivalmidus on selline iseloomujoon, et ega seda ei olegi kõigile antud. Ei pea ju vägisi kedagi oma auto peale võtma.

+1
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kirjuta sõbrannadele siis messengeris, kui näost näkku öelda ei julge

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Tundub et sõbrannad ikkagi käivad perekoolis 🙂   ISe tegid juttu, et piinlik on rahast küll rääkida aga ….Ühesõnaga saime kenasti klaaritud ja tulevikuks ka kokku leppida, mismoodi me edasi käime. Tegemist ei ole kohaga, kuhu kasvõi korra tunnis mõni ühistranspordivahend käib. Elu on mujal ka, kui ainult Tallinnas. Aga ainuke korralikult toimiv ühistransport minu jaoks on Tallinnas. Mujal pea sul auto olema, aega kulub muidu liiga palju.  Kui on sama tee, siis ma olen küll tasuta inimesi ja pakke kaasa võtnud, mitte võhivõõraid muidugi.

Aga ise ei taha praegusel ajal küll mitte kellegi teise auto peale minna ( aiunult oma mehe, isa ja õe vennaga sõita julgen)  ma ju ei tea missuguse sõidustiili ja reageerimiskiirusega keegi on. Liikluses näen ikka väga palju kummalist olukordades kui inimene oma peaga peab mõtlema ja olukorra lahendama.  Tänapäeva uued autod on petlikult lihtsad ja turvalised, vajuta aga nuppu, pane käik sisse ja mõnel juhul ei pea isegi rooli hoidma. Juhiload õnnestub koba peale kätte saada, mõnel juhul on sõidueksamit isegi sarnase välimusega sõbranna teinud ! just kuulsin taolist juttu, ja siis on nad liikluses, sest ma ju oskan sõita, mis siis et parema käe reeglit ei tea ja peatee märk on lihtsalt üks märk.

 

0
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Aga ise ei taha praegusel ajal küll mitte kellegi teise auto peale minna ( aiunult oma mehe, isa ja õe vennaga sõita julgen) ma ju ei tea missuguse sõidustiili ja reageerimiskiirusega keegi on. Liikluses näen ikka väga palju kummalist olukordades kui inimene oma peaga peab mõtlema ja olukorra lahendama. Tänapäeva uued autod on petlikult lihtsad ja turvalised, vajuta aga nuppu, pane käik sisse ja mõnel juhul ei pea isegi rooli hoidma. Juhiload õnnestub koba peale kätte saada, mõnel juhul on sõidueksamit isegi sarnase välimusega sõbranna teinud ! just kuulsin taolist juttu, ja siis on nad liikluses, sest ma ju oskan sõita, mis siis et parema käe reeglit ei tea ja peatee märk on lihtsalt üks märk.

Tohoh, minul tekib selle jutu peale pigem kahtlus sinu sõiduoskuse osas, maalid sõitmisest sellise tsirkusetriki, et lase aga olla. Mina isiklikult ei tea kedagi, kellel koba peale õnnestuks luba saada, need ajad jäävad ikka mägede taha.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 61 kuni 90 (kokku 91 )


Esileht Tööelu, raha ja seadused. Sõidukulude jagamine