Esileht Ajaviite- ja muud jutud Sõiduõpetaja leiab, et ma omandan sõiduoskust liiga aegaselt

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 84 )

Teema: Sõiduõpetaja leiab, et ma omandan sõiduoskust liiga aegaselt

Postitas:
Kägu

Kui tavaliselt kõik kurdavad, et sõiduõpetaja tahaks, et õpilane igavesti tunnis käiks, siis mul on vastupidine probleem. Olen 17 sõidutundi läbinud tänaseks ja õpetaja viimasel ajal kogu aeg korrutab, et see on liiga aeglane tempo, teised oskavad selleks ajaks ammu juba seda teist ja kolmandat jne. Minu enda meelest pole mul kusagile kiiret. Oma raha eest ju õpin ja kuhu mul kiire peaks olema. Kaua teil see aega võttis?

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 15 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Kui tavaliselt kõik kurdavad, et sõiduõpetaja tahaks, et õpilane igavesti tunnis käiks, siis mul on vastupidine probleem. Olen 17 sõidutundi läbinud tänaseks ja õpetaja viimasel ajal kogu aeg korrutab, et see on liiga aeglane tempo, teised oskavad selleks ajaks ammu juba seda teist ja kolmandat jne. Minu enda meelest pole mul kusagile kiiret. Oma raha eest ju õpin ja kuhu mul kiire peaks olema. Kaua teil see aega võttis?

Mida sa siis teha oskad selle 17h peale? Kui ma autokoolis käisin oli 20h mul põhitunnid. Selleks ajaks oskasin ikka sõita ja parkida. Aga koolieksamilt esimene kord kukkusin läbi, sest sõitsin bussirajal paarkümmend meetrit 😏
Teine kord sain ilusti läbi ja sain kiita ka, et sujub käiguvahetus, ei mingit molutamist fooride taga ja ilusti esimese korraga külgboksi.
Samas kõik polegi autojuhiks loodud. Vb pole ka juhiluba sinu jaoks? Liiklus on niigi üle mõistuse hull praegu.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Võta siis mingi teine sõiduõpetaja. Selge see, et võid seal nii kaua käia, kui ise tahad, sina maksad ju. Minu arust minu sõbranna käis aasta aega autokoolis, keegi küll ei öelnud midagi, ise ainult kurtis, et kalliks läheb. Eksamil käis ka mingi viis korda, aga nüüd pole sõidul häda midagi.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Olen kuulnud ühest, kes tegi üle 50-ne sõidutunni, aga ikkagi selgeks ei saanudki. Lootust siiski on sul veel ju 🙂 Minu ajal oli 20 kohustuslikku 45 minutilist sõidutundi. Sain 20 sõidetud ja õpetaja ütles, et aeg eksamile kirja panna. Ma ei olnud nõus ja tahtsin veel sõita. Tundsin end ikka veel oskamatuna ja väga ebakindlana. Sõitsin lõpuks kokku 24 tundi ja õpetaja ajas jälle eksamile. Ütles, et pole mõtet venitada, muidu jäängi sõitma ja kahtlema. Selgus, et ta usk minusse ei vedanud alt ja tegin esimese korraga sõidueksami ära. Kooli teooriaeksami tegin aga alles neljandal korral ära 🙂 Peaaegu oleks üldse loobunud. 2 viimast korda oli vaid üks vale vastus ülearu.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Mida sa siis teha oskad selle 17h peale? Kui ma autokoolis käisin oli 20h mul põhitunnid. Selleks ajaks oskasin ikka sõita ja parkida.

Ma oskan ka. Aga käiguvahetus läheb aeg-ajalt üle kivide ja kändude, nt linnas ristmikel jmt kohtades, kus kiiresti peab kogu aeg neid vahetama. Mul läheb lihtsalt meelest ära ja jälle õpetaja karjub, et miks sul kolmas sees on, kui kiirus maas on vmt. Täna sõitsin esimest korda üle Rocca al Mare ristmiku ja õpetaja käskis Nõmme poole maha keerata, aga liiklusvool oli nii suur, et ma ei suutnud rida vahetada, et sinnapoole keerata. Siis jälle karjus, et miks ma peeglisse ei vaata. Ja krt, mitmes käik sul on.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Oleneb, kas on võimalus sõita juhendajaga või mitte. Enamus õpilastest sõidab juhendajaga umbes pool aastakest enne eksamit, olen ma mitmelt õpetajalt kuulnud, täitsa tavaline on ka lausa aasta juhendajaga sõita, kui sõitmine pigem harv, kui sage. Kohustuslike tundidega läbib ilma juurde õppimata ca 5% õpilasi eksami, nii et harjuta rahulikult ja kui võimalik, siis kindlasti juhendajaga, kui seda võimalust pole, on asi natuke keerukam, sest kui sõita võimalik ainult õpetajaga, kulub raha rohkesti.

Õpetajat tasub ka vahetada, isegi, kui ta käituks täitsa normaalselt, siis tasub ikka mitme inimese käe all sõita, sest igaüks õpetab veidi teise nurga alt ja nii saad kiiremii kõik vajaliku kätte.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Ma tegin 10 aastat tagasi load, autokooli tegin vahedega, st suured pausid sees. Tunde oli kindlasti topelt kohustuslikega võrreldes.
Mida see tänaseks nüüd näitama peaks, ei tea.
Võta rahulikult, kahju küll, et õpetaja ei motiveeri. Korraks viib tuju alla muidugi. Minu meelest läheneb siin valesti su õpetaja. Ega sa jube kiiresti nüüd arenema saa hakata, inimesed ongi erinevad. Ma arvan, et liigud normaalses tempos, aga õpetaja Eeldab kiiremini.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Sul on nõme õpetaja, vaheta õpetajat. Tean, mida räägin.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 13 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Mida sa siis teha oskad selle 17h peale? Kui ma autokoolis käisin oli 20h mul põhitunnid. Selleks ajaks oskasin ikka sõita ja parkida.

Ma oskan ka. Aga käiguvahetus läheb aeg-ajalt üle kivide ja kändude, nt linnas ristmikel jmt kohtades, kus kiiresti peab kogu aeg neid vahetama. Mul läheb lihtsalt meelest ära ja jälle õpetaja karjub, et miks sul kolmas sees on, kui kiirus maas on vmt. Täna sõitsin esimest korda üle Rocca al Mare ristmiku ja õpetaja käskis Nõmme poole maha keerata, aga liiklusvool oli nii suur, et ma ei suutnud rida vahetada, et sinnapoole keerata. Siis jälle karjus, et miks ma peeglisse ei vaata. Ja krt, mitmes käik sul on.

Ma isiklikult kisa sees ei suudaks midagi meelde jätta. Vaheta õpetajat.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Mis koolis oled ja kes su õpetaja on? Mul ka karjus, aga ma õiendasin vastu ka. Saime hästi läbi.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Käisin keskkooli kõrvakt auto koolis,oma rahade eest. Nädalavahetustel teenisin raha, loomulikult mul polnud korraga piisavalt pappi välja käia ja veniski umbes aasta jagu tunde. Õpetaja läks vahepeal kärsituks ka ja surus rohkdm tunde, võtsin võlgu. Eksami jaoks tundsin ka, et pole valmis. Enne eksamit käisin sõitmas ja sõitsin vigadeta, eksami jaoks oli vaim väsinud juba ja kukkusin läbi. Enne teist eksamit käisin sõitmas, tegin roppe vigu, aga eksami sain ilusti läbi. Platsi eksamil tuiasid mingid suvad ringi ja ei saanud konsentreeruda, selle kukkusin peaaegu läbi.

Üks teine sõiduõpetaja aga pani sellise arvamuse maha, et kui omal/vanematel autot pole, siis pole mõtet lube teha. Ometi peale lubade saamist sõitsin erinevate autodega ringi, kogu aeg oli vajadus, sh kaubikuga. Lõpuks ostsin ise auto ja nüüdseks olen üle maakera erinevates oludes ja reeglites sõitnud ja paljudes kohtades paneb imestama kuidas kohalikud load said või mis nõuded neil olid. Väga palju ohtlikke olukordi olnud ja kohalikud isegi ei saa aru, et midagi valesti oleks teinud. Nt reasuvad ümber tükk aega varem, kasutades vastassuuna lisarada, üle pidevate joonte jne.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 7 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Õpetaja soovitas kaaluda manuaali asemel automaadi peale üleminekut. Kaalungi nüüd, sest mind häirib, kui pean liiklusele keskendumise asemel kogu aeg mõtlema, et oi, 10 km/tunnis läks madalamaks/kiiremaks, kas ma mitte ei peaks käiku vahetama. Ja paar sekundit hiljem jälle. Ja jälle. Ja nii kogu aeg. Õpetaja ütleb, et ise olen naine, aga ei suuda samal ajal mitut asja teha. Mis teha, minu jaoks on see tõesti raske. Tahaks rahulikult sõita ja liiklust jälgida, sest see on minu jaoks uus asi, tahaks sellele keskenduda. Kui see selge, siis võib ka käikudega tegelemise peale mõelda. Mis te arvate, kas peaksin automaadile üle minema?

Please wait...
Postitas:
Kägu

Õpetaja soovitas kaaluda manuaali asemel automaadi peale üleminekut. Kaalungi nüüd, sest mind häirib, kui pean liiklusele keskendumise asemel kogu aeg mõtlema, et oi, 10 km/tunnis läks madalamaks/kiiremaks, kas ma mitte ei peaks käiku vahetama. Ja paar sekundit hiljem jälle. Ja jälle. Ja nii kogu aeg. Õpetaja ütleb, et ise olen naine, aga ei suuda samal ajal mitut asja teha. Mis teha, minu jaoks on see tõesti raske. Tahaks rahulikult sõita ja liiklust jälgida, sest see on minu jaoks uus asi, tahaks sellele keskenduda. Kui see selge, siis võib ka käikudega tegelemise peale mõelda. Mis te arvate, kas peaksin automaadile üle minema?

Ei peaks. Pole aimugi mis käiku mis kiirusel kasutama peaks. Käiku tuleb tunnetuse ja mootori hääle järgi vahetada.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Õpetaja ütleb, et ise olen naine, aga ei suuda samal ajal mitut asja teha.

Juba see näitab, et õpetaja on sul loll ja küündimatu. Kogu see “ise oled naine/mees, aga ei suuda (mingit asja teha)” on täiesti vale lähenemine ükskõik mis õpetaja poolt. Inimesed on väga erinevad ja normaalne õpetaja, kes individuaaltunde läbi viib, peab suutma sellega arvestada.
Normaalne sõiduõpetaja suudabki, kui sinu oma ei suuda, siis on ta jama. Leia uus!

Please wait...
Postitas:
Kägu

Ei peaks. Pole aimugi mis käiku mis kiirusel kasutama peaks. Käiku tuleb tunnetuse ja mootori hääle järgi vahetada.

Mul algajana see tunnetus puudub. Õpetaja leiab, et liiga kaua on kulunud juba aega selle õppimiseks. Miks siis mitte valida auotmaat, millega ei peagi käikude vahetamise peale mõtlema?

Please wait...
Postitas:
Kägu

Mina sain käigu vahetuse esimene 6-7h selgeks. Ja ma ei olnud eelnevalt sõitnud, kui autokooli läksin.
Käiguvahetus mu meelest kõige lihtsam kogu asja juures.
Need kes peavad käiguvahetust keeruliseks ja eelistaks sellele atm kasti lube. No ma ei tea, äkki ikka pigem ühistransport?
Mul endal nüüd oma auto atm kastiga. Aga töö autod üldiselt manud. Ma vist ülemusena naeraks küll tilgad püksi, kui töötaja teataks et ei ta ei saa töö autoga sõita, kuna ei oska manuaaliga sõita 🤔
Samas ma ei vaheta ka spido järgi käike, ikka auto tunnetuse järgi. Mul eelmine auto oli manu 6 käiguga, sel tuli üsna kiirelt käike vahetada.
Mina kuulaks pigem õperajat, ta üritab sulle ju selgeks teha, et sinust sõitjat ei saa

Please wait...
Postitas:
Kägu

Mul algajana see tunnetus puudub. Õpetaja leiab, et liiga kaua on kulunud juba aega selle õppimiseks. Miks siis mitte valida auotmaat, millega ei peagi käikude vahetamise peale mõtlema?

Küll harjud. Inimesed on erinevad ja kui liikluses kindlamalt tunned siis tuleb see käiguvahetus ka osavamalt välja, varsti ei pane isegi tähele, kui sujuvalt ja automaatselt see käiguvahetus välja tuleb. Õps on tropp.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Mu abikaasa rääkis kuidaa ta koolieksamit tegi. Auto pandi õpilasi täis ja mingi liiklusesse. 3 noorleest ja 1 neiu. Neiu sõitis terve linna läbi teise käiguga 😁 kui lõpuks õpetaja ütles, et ok aitab küll. Siis neiu hõiskas, et jeee tehtud. Eksamineerija ütles, nalja teed v? Sõitsid terve linna läbi teise käiguga, auto undas käes?!

Please wait...
Postitas:
Kägu

Mina kuulaks pigem õperajat, ta üritab sulle ju selgeks teha, et sinust sõitjat ei saa

Et mõnel läheb kauem aega õppimiseks, ei tähenda sugugi, et sellest inimesest sõitjat ei saa. Et sina ei saa sellest aru, on veel arusaadav, aga kui õpetajal on selline suhtumine, tähendab see seda, et õpetaja ei ole võib-olla mitte kuigi kogenud ja mitte kõige parem õpetaja. Minu õpetaja tõi just näiteks naise, kes hakkas 60 aastaselt sõitu õppima. Läks küll kaua aega, aga pärast sõitis väga kindlalt. Sõiduoskus andis inimesele iseseisvuse, kes oli ootamatult üksi jäänud. Mina soovitaks teise õpetaja otsida, sa ei ole selle praeguse külge laulatatud.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Õpetaja ei ütle, et minust sõitjat ei saa. Õpetaja soovitas kaaluda automaadi peale üleminekut, sest käiguvahetus ei tule tema arust nii kiiresti ja hästi kui peaks/võiks. Sõitmine iseenesest on ok, nii linnas kui maanteel. Ma ei karda sõita, ei uimerda tee peal vmt.

Please wait...
Postitas:
Kägu

17 tundi on ju väga lühike aeg. Inimesed sõidavad aastaid, et sõit korralikult selgeks saada.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Loomulikult võid teha automaadi loa, aga see ei tähenda, et su õpetaja suhtumine kuidagi normaalne oleks. Ei ole!

Please wait...
Postitas:
Kägu

Käiguvahetus ongi raske, kui oled algaja juht ja lisaks käikudele pead veel sadat muud asja tähele panema! Esialgu tundus seegi raske, kuidas ma saan ühe jala sujuvalt siduri pealt tõsta ja samaaegselt teise jalaga gaasi vajutada, rooli otse hoida ja liiklust jälgida. Kes ammu load ära tegid, need lihtsalt ei mäleta enam. Mina tegin manuaaliload 2 aastat tagasi ja kahetsen, et nii palju higi ja pisaraid valasin, automaadi oleks tunduvalt lihtsamini selgeks saanud. Lisaks on automaadiga ikka lihtsam sõita ja kiiremini saab kohalt minema. Vaatan, kuidas mu tuttavad foori alt põrutavad – gaas ja minek, kohvitops veel teises käes. Mina jälgin alati pingsalt foori ning juba kollasega panen 1. käigu sisse, aga see on aeglane, siis 2. käik, siis saab 3. peale ja võib öelda, et sõidan juba. Ja teised on pahased, et mutt koperdab foori taga. Järgmine auto on kindlasti automaat.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Mina võtsin jube palju sõidutunde, ehk isegi 60+, kuni viimaks eksami ära tegin.
Õpetajaid oli kokku kolm. Kaks väga head, kolmanda kohta ei taha halvasti öelda, aga head ka öelda ei oska.
Käikudega harjumine võtabki aega. Aga iga sõit õpetab sind autot paremini kuulama ja tema kulgemist tajuma ning ühel hetkel märkad, et sa vahetad käike automaatselt. See taju ei teki käsu korras, vaid harjutamise tulemusena.
Kui saad, otsi tulemuslikum ja emotsionaalselt tasakaalukas õpetaja.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Eeeeeeeee miks sa pead meeles pidama, millal käiku vahetada? Mootori häälest saab ju aru, kui vale käik on 🤔 ja kui ei tule meelde, mis käik parasjagu on, et kas vaja alla või üles vahetada, siis vaata ju korra käigukangi. Ükski õpetaja ei saa selle peale liialt pahaseks. Parem on vaadata, kui lasta motol kiunida.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Vähegi uuematel autodel tekib tabloole ka märguanne, kas panna käik üles- või allapoole.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Mootori häälest saab ju aru, kui vale käik on 🤔 ja kui ei tule meelde, mis käik parasjagu on, et kas vaja alla või üles vahetada, siis vaata ju korra käigukangi

Kui kõik on uus, siis ei saa mootori häälest midagi aru. Kui peale ei vaata, panen vahel kogemata vale käigu, kui kiiresti vahetama pean. Siis õpetaja jälle ütleb pahaselt, et mitmes käik ja miks sulle meelde ei jää. Kui aga vaatan käigukangi, siis ütleb, et vaata teed, käigukang peab peas olema ammu.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Vaheta õpetajat! Tead, kui hea on lube teha inimesega, kellega koos olles ei pea pidevalt pinges olema!

Mina teeksin kohe täiesti raudpoltkindlalt manuaaliload, eriti, kui oled juba 17 tundi nendega jännanud – see tundub praegu võib-olla ulme, aga päriselt ja ausalt ka tekib üsna pea iseseisvalt sõitma hakates see olek, kus sa enam absoluutselt mingite käikude peale ei mõtle, see läheb nii automaatselt käe sisse ja no tõesti ei olegi enam mingi asi, mida sa teadlikult tegema pead – samas kui mäletan oma lubade tegemise perioodist ja algaja juhi ajast küll, kuidas üritasin linnas oma sõitu nii teha, et võimalikult kenasti üle ristmike libiseda, ilma et peaks vahepeal kiirust lisama/maha võtma ( =käike vahetama 😀 ). See läheb kiiresti mööda.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Mina pole perfektne juht ja kindlasti saaks ökonoomsemalt, aga kuna mina käike ilmaasjata sõtkuda ei viitsi, vahetan üles kui on 2500 pööret ja alla 1200 pöörde juures. Kui pööran, siis siduri vajutan enne alla ja panen teise käigu sisse. Vabaks lasen siduri siis, kui sobiv hoog on sees.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Ega sa teemaalgataja ometi Odiumis ei käi?

Mul oli seal sama teema, olin vist 6 tundi sõitnud kui juba hakkas õpetaja poolt tulema vihjeid, et ma olen ainuke kes selleks ajaks juba seda, seda ja seda ei oska. Pärast 10ndat tundi ütles õpetaja, et mul kulub tuhandeid sõidutundide peale enne kui ma load saan ning soovitas kaaluda automaadi peale üleminekut, kuid ta pole arvestades praegust arengut kindel, et ma sellegagi hakkama saan, et on inimesi kes ei peaks üldse autorooli istuma. See tekitas meeletu ebakindluse ning omandasin asju veelgi aeglasemalt, mis ajas teda omakorda närvi ja vihjeid tuli juba lõpuks iga tund, et ma ei saa hakkama selle asjaga. Lõpuks kui olin kohustuslikele tundidele kõvasti peale sõitnud siis ühel hetkel keeldus ta mind edasi õpetamast, et tema mind enam tundi ei võta ning mingu ma automaadile üle, et pärast tulen veel teda tänama.
Olin sellest nii masenduses, et kaalusin üldse pooleli jätta, sest ta ei avaldanud lootust, et ma isegi automaadiga hakkama võiks saada. Sõprade soovitusel otsustasin hoopis teise autokooli minna ning seal proovida endiselt manuaaliga, et kui uus õpetaja räägib sama juttu, siis alati saab automaadile ùle minna. suure ebakindlusega läksin uues autokoolis esimesse sõidutundi, tunni lõpus ütles õpetaja, et võiks eksamile mõtlema hakata. Ma olin nii hämmingus, et tahtsin tõsimeeli talt küsida, et kas ta on hulluks läinud 😃
Sõitsin seal koolis 5 tundi ja sain koolieksamile mille läbisin esimese korraga. Tänaseks on ka riiklikud eksamid läbitud samuti kõik esimese korraga ning manuaali load taskus.
Siiani meenutan oma Odiumi õpetaja sõnu “hiljem tuled mind veel tänama” ja tahaks teda kuskil kohata ning öelda, et tänulik olen ma sulle raisale vaid siiski selle eest, et mind õpetamast keeldusid ja seetõttu olin sunnitud teise kooli minema!

Please wait...
Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 84 )

Esileht Ajaviite- ja muud jutud Sõiduõpetaja leiab, et ma omandan sõiduoskust liiga aegaselt