Esileht Ajaviite- ja muud jutud Sõiduõpetaja leiab, et ma omandan sõiduoskust liiga aegaselt

Näitan 24 postitust - vahemik 61 kuni 84 (kokku 84 )

Teema: Sõiduõpetaja leiab, et ma omandan sõiduoskust liiga aegaselt

Postitas:
Kägu

Ma tegin lube 1,5a. Algus oli väga aeglane! Ma olin kindel, et ma ei saa kunagi lube. Olin 25a ning kunagi varem polnud roolis olnud. Ma tegin selle 1,5a jooksul kokku ca 100 sõidutundi. Sh siis ka tunnid mis võtsin enne ARKi jne. Autokooli sõidu tegin 3. korraga läbi, ARKi sõidu samuti 3. korraga.

Võta lihtsalt uus õpetaja. Hetkel olen autot juhtinud lubadega 1a ning tunnen roolis super hästi. Mõnel võtab see rohkem aega.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Selline sõiduõpetaja ei sobi kusagile .Soovitan ära vahetada .Võid proovida sõita automaatkastiga autoga ,sellele võib ka load teha .See on tegelikult tulevik .nagunii on manuaal kiviaeg ja tulevik on elektriautod ,isesõitvad autod.Me läheme ikka edasi mitte tagasi.Ise tegin ka automaaddile load ega kahetse .Mul oli muidugi ka väga väga hea ja sõbralik õpetaja ,seletas mitmeid kordi asju lahti .Kuna mul polnud juhendajat siis toetusin ainult autokoolile ja sõitsin palju,palju rohkem tunde kui ettenähtud. 20h on liiga vähe .Isegi automaatkastiga autoga peaks sõitma 100-120tundi,et saada kogemus ja põhjalik ettevalmistus sõidueksamiks Tallinna liikluses .Nii rääkis mulle üks eksamineerija kui olin esimene kord läbikukkunud MNT sõidueksamil .Ja sellist juttu ärge kuulake ,et igaüks ei sobi juhiks .Igaüks võib saada juhiks ,vaja on vaid : aega ,visadust ,kannatust ,püsivust asi lõpuni viia .Ikka kindlalt edasi ja uue õpetajaga !

Please wait...
Postitas:
Kägu

Igaüks võib saada juhiks ,vaja on vaid : aega ,visadust ,kannatust ,püsivust asi lõpuni viia .Ikka kindlalt edasi ja uue õpetajaga !

ei suuda vastu panna, pean parafraseerima: igaüks võib omandada tekstitöötluse põhitõed! vaja on vaid aega, visadust, kannatust ja püsivust asi lõpule viia 🙂

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Igaüks võib saada juhiks ,vaja on vaid : aega ,visadust ,kannatust ,püsivust asi lõpuni viia .Ikka kindlalt edasi ja uue õpetajaga !

ei suuda vastu panna, pean parafraseerima: igaüks võib omandada tekstitöötluse põhitõed! vaja on vaid aega, visadust, kannatust ja püsivust asi lõpule viia 🙂

See pole ju tekstitöötluse probleem, see on õigekirjaprobleem. Aga jah –
Igaüks võib omandada grammatika põhitõed. Vaja on vaid aega, visadust, kannatust ja püsivust asi lõpule viia.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 13 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Igaüks võib omandada grammatika põhitõed. Vaja on vaid aega, visadust, kannatust ja püsivust asi lõpule viia.

ma millegipärast ei usu, et see kägu käsitsi kirjutades jätab lause viimase sõna järele tühiku ja siis alles punkti paneb. ning sinna punkti otsa kohe ilma vahet jätmata uut lauset alustab. nii et ikkagi tekstitöötluse probleem.

Please wait...
Postitas:
Kägu

ma millegipärast ei usu, et see kägu käsitsi kirjutades jätab lause viimase sõna järele tühiku ja siis alles punkti paneb. ning sinna punkti otsa kohe ilma vahet jätmata uut lauset alustab. nii et ikkagi tekstitöötluse probleem.

Tekstitöötlus tähendab siiski midagi muud.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Kuidagi ruttu tahavad õpetajad et õpilased automaadi peale üle lähevad. Küllalt lugusid sellest. Kannatamatud on nad õpilastega, nad on valinud endale raske ameti. Ma poleks arvanud et see on amet kus võib närv nii kiiresti läbi minna aga see töö ongi liiklusohtlik. Ma arvan et see töö sobib nii vähestele. Ekstreemsetele? Ei. Sest see töö on kindlasti ka üksluine. Ainult korda oma juttu tüdimuseni üle ja õpilasi otsa ei saa. Kas on ka neid õpetajaid kes tunnevad sellest ametist rõõmu, näiteks just selles et on suutnud õpilasele ära õpetada palju vajalikku. Minu õpetaja oli mugav, pigem rääkis kõike muud ja valvas mu sõitu aga õppisin siiski koolivälise juhendaja all põhitõed sõitmises.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 7 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Kas on ka neid õpetajaid kes tunnevad sellest ametist rõõmu, näiteks just selles et on suutnud õpilasele ära õpetada palju vajalikku.

On, olen ühte sellist näinud, tõeline oma ala fanaatik, käis mujal maailmas ka kogemusi omandamas ja teab selle kohta nii mõndagi rääkida.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Teemaalgataja olen. Küsin üle neilt, kes on sõiduõpetajat vahetanud, et kuidas teil see protsess käis. Mul on sõidukaart senise õpetaja käes, seega pean talle ütlema, et tahan teise juurde minna. Seega päris nii ei ole, et lihtsalt panen teise juurde aja. Kuidas teil see käis ja kuidas õpetaja reageeris?

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 15 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Teemaalgataja olen. Küsin üle neilt, kes on sõiduõpetajat vahetanud, et kuidas teil see protsess käis. Mul on sõidukaart senise õpetaja käes, seega pean talle ütlema, et tahan teise juurde minna. Seega päris nii ei ole, et lihtsalt panen teise juurde aja. Kuidas teil see käis ja kuidas õpetaja reageeris?

Mina läks kooli sekretäri juurde ja ütlesin, et tahan teise õpetaja juurde aega. Tema pani aja ja ju õpetaja siis ise sebis kaardi, sest olemas see tal oli, kui minu tund tuli.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Mina ka vahetasin õpetajat nii et ma läksin teise õpetaja juurde ja küsisin temalt uut aega. Seal pole kohustatud nii et sa ilmtingimata pead selle ühega sõitma. Minu meelest käisin ma ka sekretäris juures eelnevalt kes ütles et ma pöörduks õpetaja poole keda soovin end õpetama.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 7 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

jah, mida siis?

väljavõte esimesest kättejuhtunud õppematerjalist (tallinna ülikooli informaatikainstituudi materjal):

• Kunagi ei tipita rohkem kui ühe tühiku, ei kahe sõna vahele, rea ette või mujale. Kasutades tühikut kujunduslikel kaalutlustel, saab hiljem teksti ümberkujundamisel liigsete tühikute kustutamisega palju vaeva näha.
• Peale kirjavahemärki peab alati olema tühik! See reegel kehtis juba kirjutusmasina ajal, kuid arvutiga teksti töödeldes omab see nõue veelgi suuremat mõtet. Tühiku abil eristab tekstitöötlusprogramm üksikuid sõnu ning kannab neid vastavalt vajadusele üle uuele tekstireale.

“Tekstitöötlus MS Wordi näitel” http://www.cs.tlu.ee/~rinde/materjal/tekst/word_1_2003.pdf

Please wait...
Postitas:
Kägu

jah, mida siis?

väljavõte esimesest kättejuhtunud õppematerjalist (tallinna ülikooli informaatikainstituudi materjal):

• Kunagi ei tipita rohkem kui ühe tühiku, ei kahe sõna vahele, rea ette või mujale. Kasutades tühikut kujunduslikel kaalutlustel, saab hiljem teksti ümberkujundamisel liigsete tühikute kustutamisega palju vaeva näha.

• Peale kirjavahemärki peab alati olema tühik! See reegel kehtis juba kirjutusmasina ajal, kuid arvutiga teksti töödeldes omab see nõue veelgi suuremat mõtet. Tühiku abil eristab tekstitöötlusprogramm üksikuid sõnu ning kannab neid vastavalt vajadusele üle uuele tekstireale.

“Tekstitöötlus MS Wordi näitel” http://www.cs.tlu.ee/~rinde/materjal/tekst/word_1_2003.pdf

Teemaalgataja olen. Hoolimata sellest, et ka mina ei armasta kirjavigu, palun teid väga minu teemat mitte kaaperdada. Tehke õigekirja kohta endale oma teema.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Minu meelest käisin ma ka sekretäris juures eelnevalt

Meie autokoolis ei ole sekretäri. Kohal istub ainult autokooli juht ise.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Kas sõidutunnis peab üldse käima oma autokoolis? Meil on selline süsteem, et sõidutunnid ei ole ette makstud, vaid iga kord maksan õpetajale arve alusel enne konkreetset tundi. Nii et seda muret ei ole, et oleks juba autokoolile sõidu eest maksnud. Aga kas see ikka läheb arvesse, kui ma mujal käin?

Please wait...
Postitas:
Kägu

See on imelik, et sõidukaart on senise õpetaja käes, see on ju sinu sõidukaart. Sa pead seda küll iga kord kaasas kandma sõidutunnis, aga ei pea õpetaja kätte jätma. Küsi siis lihtsalt endale see kaart tagasi järgmises tunnis.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Kas sõidutunnis peab üldse käima oma autokoolis? Meil on selline süsteem, et sõidutunnid ei ole ette makstud, vaid iga kord maksan õpetajale arve alusel enne konkreetset tundi. Nii et seda muret ei ole, et oleks juba autokoolile sõidu eest maksnud. Aga kas see ikka läheb arvesse, kui ma mujal käin?

20 kohustuslikku tundi tuleb vist küll oma autokoolis võtta.

Please wait...
Postitas:
Kägu

See on imelik, et sõidukaart on senise õpetaja käes, see on ju sinu sõidukaart. Sa pead seda küll iga kord kaasas kandma sõidutunnis, aga ei pea õpetaja kätte jätma. Küsi siis lihtsalt endale see kaart tagasi järgmises tunnis.

See on algusest peale tema käes olnud. Kool määras mulle õpetaja ja kui esimesse tundi läksin, oli tal mu kaart kaasas. Pärast tundi võttis mu allkirja sinna ja siis pani kaardi oma mappi tagasi.

Please wait...
Postitas:
Kägu

See on algusest peale tema käes olnud. Kool määras mulle õpetaja ja kui esimesse tundi läksin, oli tal mu kaart kaasas. Pärast tundi võttis mu allkirja sinna ja siis pani kaardi oma mappi tagasi.

Mul oli ainult mõned esimesed tunnid kaart õpetaja käes, siis ma ütlesin, et tahan vahepeal mehega ka sõitmas käia (mees tegi juhendaja loa) ja kaart anti mulle ilma probleemideta kätte. Ma ei tea. Proovi korra sedapidi, et ütled õpetajale, et sa tahad vahepeal sama autokooli mõne teise õpetajaga ka sõita – sa ei pea seda isegi põhjendama. Kui küsima hakkab, siis võid öelda, et tunned ennast takkakiirustamise pärast ebamugavalt.

Kui õpetaja hakkab tõrkuma, siis mine selle autokooli juhataja juurde ja ütle talle, et tahad õpetajat vahetada.
Iseenesest huvitav, et sekretäri ei ole. Kas see on Tallinna kool?

Please wait...
Postitas:
Kägu

Iseenesest huvitav, et sekretäri ei ole. Kas see on Tallinna kool?

Jah. Suur kool minu arust, õpetajaid terve trobikond.

Please wait...
Postitas:
Kägu

mul käib laps praegu autokoolis ja trobikond tema sõpru ka, aga kuulen esimest korda, et keegi on kinnistatud ühe sõiduõpetaja juurde. see ei ole ju kuskilt otsast positiivne,

Please wait...
Postitas:
Kägu

mul käib laps praegu autokoolis ja trobikond tema sõpru ka, aga kuulen esimest korda, et keegi on kinnistatud ühe sõiduõpetaja juurde. see ei ole ju kuskilt otsast positiivne,

Põhimõtteliselt, kui õpetajaga klapib, siis ei ole probleemi sama õpetajaga kogu kursus läbida, tema teab õpilase vigu ja edasiminekut kõige paremini.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Põhimõtteliselt, kui õpetajaga klapib, siis ei ole probleemi sama õpetajaga kogu kursus läbida, tema teab õpilase vigu ja edasiminekut kõige paremini.

jah, aga siis on see vabatahtlik valik, mitte sundkäik nagu antud juhul.

mu oma laps on selline, et sõitis pikalt ainult ühe õpetajaga, sest too oli tore – õpetas mõnusalt, ei karjunud iial, viskas nalja ja hoidis pingevaba õhkkonda sõidu ajal. ühe korra sõitis teise õpetajaga ja see oli äärmiselt negatiivne kogemus. kui nüüd olekski olnud nii, et kool määrab kindla õpetaja juurde ja jäädki temaga sõitma, siis minu tütrel oleks autokool lihtsalt pooleli jäänud. kogemuste kogunedes on teiste õpetajatega ka sõitnud ja kõik okei. ka värske pilk on vahel hea.

Please wait...
Postitas:
Kägu

jah, aga siis on see vabatahtlik valik, mitte sundkäik nagu antud juhul.

mu oma laps on selline, et sõitis pikalt ainult ühe õpetajaga, sest too oli tore – õpetas mõnusalt, ei karjunud iial, viskas nalja ja hoidis pingevaba õhkkonda sõidu ajal. ühe korra sõitis teise õpetajaga ja see oli äärmiselt negatiivne kogemus. kui nüüd olekski olnud nii, et kool määrab kindla õpetaja juurde ja jäädki temaga sõitma, siis minu tütrel oleks autokool lihtsalt pooleli jäänud. kogemuste kogunedes on teiste õpetajatega ka sõitnud ja kõik okei. ka värske pilk on vahel hea.

Minu õpetaja ütles ise mingi hetk, üsna alguses juba, et nüüd sa juba oskad küll natukene, et mine proovi teistega ka, esiteks saab teisi autosid kasutades kergemini autotunnetuse kätte ja teiseks iga õpetaja oskab eri asjadele rohkem tähelepanu pöörata. Ära karda, lihtsalt ütle, et tahad teistega ka proovida, või miks mitte, mõnes teises linnas näiteks, ma olin vahepeal teises linnas kursustel ja sõitsin sel ajal hoopis teises linnas ja teise kooli õpetajaga

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt
Näitan 24 postitust - vahemik 61 kuni 84 (kokku 84 )

Esileht Ajaviite- ja muud jutud Sõiduõpetaja leiab, et ma omandan sõiduoskust liiga aegaselt