Esileht Väikelaps Sõimerühmas käivate laste vanematele

Näitan 4 postitust - vahemik 1 kuni 4 (kokku 4 )

Teema: Sõimerühmas käivate laste vanematele

Postitas:

Üks lihtne küsimus 🙂
Millised on teie ootused õpetajale?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kuna enda lapsel varsti see tee ees, siis esimesed ootused on seotud sõimeskäimise alustamisega. Ootan koostöövalmidust õpetaja poolt, et alustamine lapse jaoks võimalikult mõnusaks teha. Eeldan, et sellele lähenetakse individuaalselt lapse vajadustest ja reaktsioonidest lähtuvalt, mitte ainult rangelt, et meil on kombeks/meil pole kombeks, et vanem algul rühmas kohal on jne
Muidugi ootan alati tagasisidet päeva kohta ja teavitamist tekkinud probleemidest.
Ootaksin ka abi/vastutulekut potitreeningu osas (s.t. kui õpetaja teadmisel ja heakskiidul kodus selle ette võtame, oleks ka lasteaias samad põhimõtted rakendatud)
Kuna sõime lähevad üsna pisikesed, siis võiks õpetajad oma kogemustele tuginedes vanemaid ka jõudumööda julgustada, sest see on vanematele ka raske saam – seda küll vist tööülesandena nõuda ei saa.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Peab tundma lapse psühholoogiat, arenguetappe. Lapsed peavad talle kindlaasti meeldima (või superhästi varjama, et tegelikult ei meeldi 😀 ), oskama nendega ümber käia, rahulik jne Hea suhtleja ka lastevanematega, oskab anda lapse kohta tagasisidet jne.

A ja omast kogemusets – kõva selge häälega ka. No nt oli lapse hoius üks õpetaja, kes muidu paistis et saab lastega väga hästi hakkama, aga kui ise talt midagi uurisin, siis pidin ikka kõvasti kõrvu kikitamaja poolest jutust ei saanudki aru, mis ta rääkis – vaikne hääl ja segane jutt

Olles kogenud erahoidu ja hiljem munitsipaallasteaeda sama lapsega, sisi ka oluline, et lapsi ei koheldaks nagu beebit. Erahoius, kui laps oli noroem, siis neid kuidagi koheldi isegi rohkem “suurelt”, samas kui nüüd juba vanemad lasped said oktoobris 3, nooremad küll alles 2, siis koguaeg on selline siuhtumine, et ah seda pole mõtet, nad nii väikesed jne jne. Samu asja eelmisel aastal erahoius, kui mu laps sai sügisel 2 ja eks nooremad olid alles 1,5, siis seal nagu polnud, ikka kõike tehti ja lapsed tegid kaasa nii nagu oskasid.

Jube närvidele käib, kui su oma laps on rühma süks vanimaid, aga tegevustes joondutaks epea aasta noroemate järgi koguaeg… A la suvel oli lastevanemate koosolekul juttu veel luttidest, kui mu laps saab juba 3….

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina ootan, et kasvataja sõimerühmas lastega mängiks. Põlvitaks ja kõhutaks põrandal ja oleks osa laste mängust. Nii pisikesed omavahel eriti ei mängi, kui täiskasvanu neid koos mängu suunab, siis natuke nagu mängivad ka juba. Meil on kaks kasvatajat ja abi. Abi ja üks kasvataja mängivad lastega igast jobutused kaasa, lasevad kelguga mäest alla, püherdavad lumes, hüppavad lombis jne. Aga üks kasvataja on nagu mingi ohvitser, seisab nagu tinasõdur, jälgib, et lapsed ei kakleks ja vahel vist meisterdamist ka juhendab. Kusjuures sageli olen lapsele järgi minnes avastanud, et ta kannab kõrvatroppe. Minu meelest on see ülim lugupidamatus laste suhtes. Et mitte talle liiga teha, pean ütlema, et laste psühholoogiat tunneb ta hästi. Lapse kohanemisraskuste puhul on tema nõuannetest ja tähelepanekutest palju abi olnud. Arenguvestlusel annab sisulist tagasisidet, teine kasvataja ainult naeratab: “Mari on tubli, tal on kõik hästi”. Aga jah, see “ohvitser” laste suur sõber ega lemmik küll pole.
Lisaks tahaks, et kasvatajad oleks valmis iga ilmaga kasvõi natukeseks õue minema ja et magavat last ei aetaks kellapealt üles.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 4 postitust - vahemik 1 kuni 4 (kokku 4 )


Esileht Väikelaps Sõimerühmas käivate laste vanematele

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.