Esileht Rasestumine ja lapse ootamine Šois vs riiklik

Näitan 9 postitust - vahemik 1 kuni 9 (kokku 9 )

Teema: Šois vs riiklik

Postitas:
Kägu

Tere kõigile!

Uurin natuke infot siinsete kasutajate käest, kes käinud nii Šoisi juures kui ITK/Pelgus.

Kas keegi on ka terve raseduse aja olnud seal jälgimisel? Mis see asi kõik kokku maksma on läinud?

Ning kellel kogemused siis kas ja miks soovitate siis ühte kui teist?

Aitäh!

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Miks see n-ö riiklikult arvelolemine nii halva maiguga on? Ka seal tehakse ultrahelisid, jälgib terve raseduse sind ämmaemand, paljudele saab ka vastuvõtuaja väliselt helistada-kirjutada, kui vaja tegeleb sinuga naistearst ja vajaduspõhiselt saadetakse lisauuringuid tegema, mille eest maksma ei pea.

+3
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Olen teemaalgataja

 

Ei väidagi, et riiklik oleks halb, tahaks lihtsalt erinevaid kogemusi ja arvamusi 🙂

+2
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Mina olen kuulnud tuttavatelt väga palju head riikliku kohta. Endal ka plaanis riiklikus süsteemis jälgimisel olla 🙂

Mulle on tundunud, et Šois nüüd nii eriline ka pole. Paljud käivad seal “heade piltide saamiseks” 😀
Ma läheks eraka peale ilmselt kui tunneks, et vajan teist arvamust vms..

Anni

 

+1
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Mul on kahe rasedusega kogemus mõlemast (mõlema rasedusega lasin teha uuringuid nii riiklikus kui Šoisi juures). Fakt, millele mina oma kogemuse pinnalt tugineda saan, on see, et Šois ON põhjalikum. Vaatab-uurib-seletab põhjalikumalt. Näiteks minu lapsel oli looteanatoomia uuringus üks väike marker, mis eraldiseisvalt on ohutu ja kaob ise ära raseduse jooksul. Aga Šois vaatas seda pikalt ja rääkis mulle sellest. Samas kui ma riiklikul uuringul selle kohta küsisin, siis selle kohta öeldi, et neil käib aastas 5000 rasedat ja nad ei jõuaks elusees mainidagi seda. Aga nõustun eelkõnelejatega, et tegelikult on meil ka riiklik sünnieelne diagnostika väga heal tasemel. Ilmselt kui arstile midagi normist kõrvalekalduvat silma hakkaks, siis ta uuriks ja tegeleks edasi põhjalikumalt.

+2
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Nõustun eelkõnelejaga, käisin ka riiklikus Oscaris ja hiljem ka Soisi juures.
Sois oli väga põhjalik, kontrollis ja mõõtis kõik üle, riiklikus läks kiiremini ja kõiki asju üle ei mõõdetud. Mõlemal tegijal oli sama aparaat, aga ütleksin, et Soisi juures oli UH pilt kehvem ja kuna seal tuleb maksta iga sammu eest, siis nö. 3D peale ta seda masinat ei lülitanud (kuigi see nupuvajutuse kaugusel) ehk pilte sealt ei saanud. Riiklikus sama masin, nägin beebit hoopis parema kvaliteediga, nägin ka 3D-s ja sain ka 3D pildi kaasa.

Seega kui sa ei taha lihtsalt topelt nö. “hingerahu” või, et keegi väga hea silmaga veelkord üle kontrollib (eriti kui miskit justkui korrast ära), siis ei pea Soisi UH-d vajalikuks.

+1
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Käisin esimese lapsega riiklikus Oscaris ja LA’s. Oscarit ei osanud tol ajal millegiga võrrelda. Alles LA’s mainis arst mokaotsas peale 10 minutit, et lapsel on suur huule- ja suulaelõhe ning nüüd peate otsustama, mis teha. Sain aja arsti vastuvõtule järgmisel nädalal. Olin paanikas ja helistasin tuttava soovitusel šoisile. Sain aja samaks päevaks, peale tööaja lõppu. Tehti väga põhjalik LA ning muuhulgas öeldi, et tegu on vaid huulelõhega ning tema ei näe mingiks otsustamiseks üldse põhjust. Selle sama ja kahe järgneva lapsega olen olnud ainult šoisi klient. Muidugi on järgnevatel kordadel juba Oscaris huule terviklikkust vaadatud.

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Minul oli oscari aeg just siis, kui 2020 nende tegemine pandeemia tõttu järsult ja ettehoiatamata lõpetati pool nädalat enne kokkulepitud aega. Seega ma riiklikkusse ei jõudnudki, käisin hoopis Viimsis Fertilitases. Midagi maksis, aga vähem kui šois ja jäin väga rahule. Arst oli põhjalik ja sain ilma lisatasuta ka ilusa 3d pildi, mis kukkus ikka päris hästi välja.

Aga muidu jälgimisel olin ma hoopis Qvalitases, puhtalt logistilistel põhjustel. Jällegi, asjad maksid, nii täpselt ei mäleta mis kõik analüüsidega kokku tuli, vist sinna 400-500 (mittekomplitseeritud rasedus). Aga teenuse kui sellisega jäin väga rahule. Üldine kogemus arstidega on, et eras on inimesed siiski viisakad ja sõbralikud, eks maine loeb. Ka riiklikus võivad olla, aga seal ma olen ka igasuguste otsa sattunud, kaasaarvatud see, kes mind ITK’s sünnitusosakonda vastu võttis.

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Jah olen vägagi nõus sellega, et nn erakas kuna maksad, on teistsugune suhtumine.

Aga eks ilmselt ise läheks erakasse siis kui olekski vaja teist arvamust või mingi kahtlus jääks sisse

0
0
Please wait...

Näitan 9 postitust - vahemik 1 kuni 9 (kokku 9 )


Esileht Rasestumine ja lapse ootamine Šois vs riiklik