Esileht Koolilaps Sõjaväkke peale gümnaasiumit, enne ülikooli

Näitan 7 postitust - vahemik 1 kuni 7 (kokku 7 )

Teema: Sõjaväkke peale gümnaasiumit, enne ülikooli

Postitas:

Tean  küll, et mina sõjaväkke ei lähe ja täiskasvanud inimene ajab ja teab ise oma asju. Aga tahaksin enda jaoks veidi selgust.

Et kui soov peale gümnaasiumit ülikooli minna, see tähendab, et saada ülikooli sisse ja enne õppima asumist (sügisel?) sõjaväes ära käia. Kas siis peaks ise mingeid samme astuma, et see nii ka juhtuks.  Avaldada ise soovi näiteks arstlikus komisjonis käia vms. Või ongi see kindel, et kui gümnaasium läbi, siis kohe sõjaväkke? Ei ole nii, et kui ise soovi ei avalda ja lähed ülikooli, siis võib see kutse tulla ka näiteks peale ülikooli lõppu?

 

+2
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Käib arstlikus komisjonis ära ja kui tunnistatakse kõlbulikuks, siis saab tõendi õppekoha või töökoha säilitamiseks. Kui ülikooli sisse saadud ja õppima minek kinnitatud, siis teeb akadeemilise puhkuse avalduse ja lisab tõendi.

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 01.02 15:31; 01.02 15:37;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tean küll, et mina sõjaväkke ei lähe ja täiskasvanud inimene ajab ja teab ise oma asju. Aga tahaksin enda jaoks veidi selgust.

Et kui soov peale gümnaasiumit ülikooli minna, see tähendab, et saada ülikooli sisse ja enne õppima asumist (sügisel?) sõjaväes ära käia. Kas siis peaks ise mingeid samme astuma, et see nii ka juhtuks. Avaldada ise soovi näiteks arstlikus komisjonis käia vms. Või ongi see kindel, et kui gümnaasium läbi, siis kohe sõjaväkke? Ei ole nii, et kui ise soovi ei avalda ja lähed ülikooli, siis võib see kutse tulla ka näiteks peale ülikooli lõppu?

Olen eelmine vastaja. Lugesin nüüd veidi hoolsamalt. Et kutset ei ole saanud, aga soovib minna? Isiklikust kogemusest seda ei tea, aga olen kuulnud, et jäävad mõned kahe silma vahele. Siis vist ikka tasub ise ühendust võtta Kaitseressursside Ametiga.

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 01.02 15:31; 01.02 15:37;
To report this post you need to login first.
Postitas:

katsu ikka peale ülikooli minna,siis oled suurem ja tugevam ja läheb libedamalt.

+1
-11
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

katsu ikka peale ülikooli minna,siis oled suurem ja tugevam ja läheb libedamalt.

Olge mureta, sellise labiilse tekstiga ei saa ülikooli sisse. Lisaks: meil polegi sõjaväge!

+3
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Et kui soov peale gümnaasiumit ülikooli minna, see tähendab, et saada ülikooli sisse ja enne õppima asumist (sügisel?) sõjaväes ära käia. Kas siis peaks ise mingeid samme astuma, et see nii ka juhtuks.  Avaldada ise soovi näiteks arstlikus komisjonis käia vms

Avaldus omal soovil kaitseväkke minekuks tuleb teha jaanuaris, siis saab juulis, kohe pärast gümnaasiumi lõppu minna. Mul poeg käis ka nii. Kaitseväe ajateenistuse veebis saab teha.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu poeg läks 1. kursuse 1. oktoobril, ka vabatahtlikuna. Juuli ja oktoobri sats lõpetavad samal ajal teenistuse. Oktoobri omad jäävad reameesteks, suvel võetud poisid saavad spetsialiseeruda.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 7 postitust - vahemik 1 kuni 7 (kokku 7 )


Esileht Koolilaps Sõjaväkke peale gümnaasiumit, enne ülikooli