Esileht Pereelu ja suhted Solvasin sõbrannat

Näitan 2 postitust - vahemik 31 kuni 32 (kokku 32 )

Teema: Solvasin sõbrannat

Postitas:
Kägu

Räägiks üldse solvumisest. Millest see tekib? Kas sellest, et ise arvad endast samamoodi või pole sellele teemale mõelnudki- kui teine ütleb et sul on see probleem või see on su juures küll halb asi, siis solvud, et ta nii sust arvab. Solvumine on nüüd tõusnud väga räägitavaks teemaks üldse. Nt ajaviitejutudki pandi solvamise pärast kinni. Tihti juhtub ka nii, et ise ei mõtlegi sihilikult halba öelda, lihtsalt ütled. Aga teine leiab selle ütluse solvanguna.

Püüad oma juttu esitada näiliselt süütu küsimuse vormis, kuid tegelikult provotseerid ju. Asetad kogu vastutuse ainuüksi  nende õlule, keda solvati; solvajad aga olevat sinu jutu järgi heatahtlikud, kes ei mõtle midagi halba, lihtsalt ütlevad. Aga näe, hoopis teine on rumal ja paha – solvub!

Juhtusin ise sel aastal viibima külalisena ühel juubelipeol. Üks juubilari sugulasi oli vist halvas tujus, igatahes kukkus ta juubilari solvama. Ikka et, miks on too niisugune ja naasugune, tegi maha tema toidud, halvustas toa mööblit, irvitas et nooh ikka pole meest leidnud vä? Oli näha, kuis peokangelane püüdis kõigi tuju üleval hoida, juhtis jutu mujale, oli viisakas, ignoreeris provokaatorit kuis suutis. Aga kui too ikka jätkas ja jätkas ta kallal vingumist, siis lõpuks sai tal jaks otsa ja ta puhkes lihtsalt nutma. Oligi pidu läbi.

Solvaja kõndis uhkelt minema, lälisedes veel ukse pealt, “Ma ju rääkisin vaid tõde!”, meie aga jäime nutvat juubilari lohutama.

Võid nüüd minu poolest mõnitada seda rikutud peoga eakat juubilari minu poolest edasi kui tahad. Et näe missugune rumal ullike, ei saa aru, et egas teine ei mõelnud sellega ju miskit halba! Ta lihtsalt ütles…

Minu jaoks on probleem siiski solvajas. Et mis häda on tal üldsegi ronida kuskile teise peole ja hakata seal vinguma ja kiunuma nagu siga aia vahel. Jäänud siis parem koju ja istunud oma arvutis pigem. Mitte keegi ei küsinud temalt arvamust, et kas sulle meeldib mööbel, kas sulle meeldib toit jne. Kui toit võib-olla ei maitse (tegelikult olid seal väga maitsvad toidud!), siis kasvatatud ja hea lastetoaga inimene on vait.

Viimase aja vähkkasvajaks ongi mõttetute kiunujate rohkus. Käivad ringi ja solvavad mõnuga, rikuvad ära teiste inimeste vaimse tervise ja õigust jääb sellistel veel ülegi. Ja siis imestame, miks meie ühiskond on muutunud nii negatiivseks. Selmet kõiki psühholoogi juurde ajada, alustaks hakatuseks hoopis iseendast ja jätaks näiteks hommikul kõnniteel kepiga käivale vanainimesele tigedalt nähvamata.

+6
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

#4257357: Räägiks üldse solvumisest. Millest see tekib? Kas sellest, et ise arvad endast samamoodi või pole sellele teemale mõelnudki- kui teine ütleb et sul on see probleem või see on su juures küll halb asi, siis solvud, et ta nii sust arvab. Solvumine on nüüd tõusnud väga räägitavaks teemaks üldse. Nt ajaviitejutudki pandi solvamise pärast kinni. Tihti juhtub ka nii, et ise ei mõtlegi sihilikult halba öelda, lihtsalt ütled. Aga teine leiab selle ütluse solvanguna. Püüad oma juttu esitada näiliselt süütu küsimuse vormis, kuid tegelikult provotseerid ju. Asetad kogu vastutuse ainuüksi  nende õlule, keda solvati; solvajad aga olevat sinu jutu järgi heatahtlikud, kes ei mõtle midagi halba, lihtsalt ütlevad. Aga näe, hoopis teine on rumal ja paha – solvub!

Miks nii? Kuidas sa seda välja loed? Tegelikult mind huvitab solvumine enda seisukohast. Aastaid tagasi ma ei solvunud kunagi. Mõtlesin et see mis ta ütles, on tema mõte või “tema  probleem.” Nüüd ma ka solvun kergesti. Ma ei saa sellest aru. Kas ma olen end ise p—se keeranud nende loetud psühholoogia alaste nupukeste ja lugude lugemisega-küsi endalt mida sa tegelikult tundsid. Ja nii endas urgitseda tulebki välja solvumine tunne. Ma mõtlen kas enne polnud siiski parem, kui keegi midagi ütles ja ma pidasin seda tema mõtteks, mida ta väljendab.  Mitte minule suunatud vihjeks või tõeks, milles ma nüüd hakkan otsima mõtet või koguni tagamõtet.

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 2 postitust - vahemik 31 kuni 32 (kokku 32 )

Esileht Pereelu ja suhted Solvasin sõbrannat