Esileht Ilu ja tervis Somaatiline ärevushäire

Näitan 3 postitust - vahemik 1 kuni 3 (kokku 3 )

Teema: Somaatiline ärevushäire

Postitas:
Kägu

Lugu tegelikult keeruline. Lühidalt on tervisega mitmeid muresid mida perearst paneb närvisüsteemi süüks ja kirjutas välja antidepressandid. Olen käinud ka hindamisel Vaimse tervise õe juures ja psühhiaatri visiidil. Üldjoontes olen vaimselt tasakaalukas ja tüüpilisi vaimset laadi muresid pole, aga keha… Pea on uimane, nagu joogine ja esinevad peapööritused, vahel isegi magades, et ärkan seetõttu, et on kohutav pearinglus. Süda teeb ka igasugu trikke nagu haige oleks ja kardiogramm need ilmingud ka fikseerinud ja selle tulemusena tehti korralik uuring. Selgus, et süda ise terve, aga teeb ja käitub nagu haige. Pearinglusega läheb vahel ka süda pahaks. Lisaks on jalavalu, labajalgades ja käimist alustades on jalad ka kanged. Antidepressandid nagu ei mõjuks ja viimasel ajal tervis halvem ka. Küsiksin nüüd kaaskannatajatelt kas tõesti on need kõik ärevushäire? Mingeid suuri muresid pole, pigem vähem kui ehk mõnel teisel. Äkilisit ärevust ei tunne, magan normaalselt, ei muretse üle mõistuse palju, depressiivsusesse ei kaldu. Ei saa lihtsalt aru millest selline asi. Igapäevane elu tavaline. Jah, ainus mida suudab arvata, et nagu vesi teeb ajaga kivisse augu nii on ka minul aastatega kogunenud mured sisse ja pole osanud neid maandada ning nüüd siis mingi pikaajalise sisemine allasurutud stress on kehaliselt välja löönud. Ja ma ei oska sellest rõngast välja murda. Või on ikkagi muu häda.

+3
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Kas sa näed enda juures perfektsionistile omaseid kalduvusi, et kõik peab olema sama hästi ja veel natuke paremini tehtud, kui teised sinult ootavad? Et tahad olla tubli, teed kohusetundlikult kõik asjad ära, et keegi ei saaks sind kritiseerida, hoolitsed lähedaste eest oma une või heaolu arvelt jne. Ühesõnaga oled see, kelle kohta inglise keeles öeldakse people pleaser ehk väga kena inimene. Teiste arust on sellised inimesed väga meeldivad, sõbralikud, alati heas tujus, aga ise ei saa sa alati arugi, kuidas rõõmu asemel teed järjest rohkem asju kohusetundega, tubli olla püüdes.

Perearstil võib õigus olla. Allasurutud mured ja emotsioonid tekitavad reaalseid kehalisi sümptome. Ja see ei ole lihtsalt nii, et see on üksnes su peas. Ei, kehalised aistingud on reaalsed, uimasus või valu või lihasspasmid on reaalsed. Küll aga aitab neid kehalisi vaevusi perearstist paremini ravida mõni emotsioonide vabastamise tehnika. Guugelda, küllap leiad. Hea lugemine sel teemal on neuroloogi kirjutatud “Kõik sünnib su enda peas”. Sellest raamatust saad aru, mis on emotsionaalse stressi tekitatud kehalised häired ja mis on haigusest tingitud kehalised vaevused. Isegi nii drastiline asi kui krambid võivad olla epilepsiast või siis emotsionaalsel põhjusel.

+1
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Ennem peab arst ikka muud põhjused välistama ja allies siis saab närvisüsteemi kahtlustada. Mingeid uuringuid peale südame veel on tehtud?

0
0
Please wait...

Näitan 3 postitust - vahemik 1 kuni 3 (kokku 3 )


Esileht Ilu ja tervis Somaatiline ärevushäire