Esileht Väikelaps sönad..oled loll..ma ei ole su söber ….

Näitan 6 postitust - vahemik 1 kuni 6 (kokku 6 )

Teema: sönad..oled loll..ma ei ole su söber ….

Postitas:
Kägu

kuidas vastata 5 aastasele kui on vihane ja ütleb nii emmele-issile .
gordon öpetab väljendada et mulle ei meeldi ,kui sa nii ütled ,et ma olen väga kurb .olen nii öelnud ,kuid see kordub ja kordub…
kuidas teistel -kuidas olete ebaviisakatest sönadestlahenduse saanud??

Please wait...
Postitas:
angeliqe

RE: sönad..oled loll..ma ei ole su söber ….

Kui meie poeg oli umbes selles eas (nii umbes 4-5 vahel) ning ütles, et sa ei ole minu sõber, vastasin rahulikult, et mis siis sellest, et sina minu sõber ei ole, mina olen sinu sõber ikka ja armastan alati. Poja hetkeke mõtles ja ütles, et olen ikka sinu sõber. Alati lõppes asi kallistusega 🙂 See, et ma oleksin loll olnud, pole kuulnud. Küll aga ütles ühel õhtul veidi üle 3-aastane tütreke – sa oled loll tüdruk. Tegin imestunud näo ja küsisin, kes niimoodi räägib? No siis selgus, et keegi oli kellelegi niimoodi öelnud. Ütlesin vaid, et sedasi ei ole ilus öelda, selline ürlemine on väga rumal ja kas tema tahab ka väga rumal olla. Ei tahtnud, ja pole see sõna enam kasutusel olnud 🙂

Please wait...
Postitas:
Kägu

Rääkisin, et sõnadega võib mõnikord rohkem haiget teha, kui löömisega. Rääkisingi mina-vormis. Sõprusest aga arvasin mina nii, et sõber ei saa olla nii, et 5 min olen ja 5 min ei ole. Sõprust hoitakse ja niisama sõnu tuulde ei loobita. Niimoodi võibki ühel hektel kaotada kalli sõbra, kui selliseid sõnu loobitakse iga väiksema mittesobivuse pärast. Küll võib mõnikord olla tuju mängida üksi, mängida ka teiste sõpradega jne, aga siis niimoodi tulebki öelda. Ka sõpra õpetatakse samamoodi, kui vaja. Minu lapsele on alati mõjunud imepisikesest peale (kuigi tean, et öeldakse, et väikelapsed ei saa aru, aga minu lapsel toimis ja toimib praegugi) ümberpööratud näide, et mõtle, kui sinule öeldakse nii, kuidas sina end tunned. Ehk ära tee teistele seda, mida endale ei tahaks.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Aga lastega ongi nii, et kordad ja kordad ja kordad ja alles mõne aasta pärast näed, kas õpetus on ka vilja kandnud. Mida muud sa teha saad? Võid proovida ka mõne hüve ära jätmist, kui selline jutt liiga sagedaseks läheb.

Empaatiavõime ja kaasatundmise võime tekib lastel väga erineval ajal. Minu üks laps on selline, et väga raske on temani jõuda jutuga, et kellegil teisel on halb ja kas sul ei ole temast kahju – tal tõepoolest ei ole, aga küll see kaastunne aja jooskul (aastate jooksul) tekib, kui ise õpetad ja räägid, millal peaks kaasa tundma. Teine laps poetab piara juba kaheaastaselt, kui keegi saab haiget või on õnnetu. See teine reageerib kohe, kui ütled, et ära nii räägi, emme on kurb. Esimesele lapsele mõjub selline jutt vaid väga pika vinnaga (loe aastatega).Lihtsalt sina näita õiget käitumist ette ja räägi pidevalt, kuidas on õige ja lõpuks hakakb laps alateadlikult ka sama mentaliteeti jäljendama.

Please wait...
Postitas:
Riidedmüügis

Aga mismoodi ta võiks siis väljendada oma pahameelt (n.ö auru välja lasta)? See on ju absoluutselt kõige süütum viis, kuidas ennast \”välja elada\”.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Ma ei saa aru, kuidas teie Gordonist aru saate, kas te lahti ka m6testate yldse.
Esimese hooga pakuks ymbersõnastamist. \”Sa oled pahane, sest me ei ostnud täna kommi\”. Läheb jutt jooksma ja saate arutada lapsega, mis tema pahameele põhjustas, mitte ei pea norima SÕNADE kallal. Laps õpib sõnastama oma tunnet ja sellised väljendid kaovad.
Ega Gordon pole ainult \”mina\”-sõnumid. Minasõnumit võite teisel puhul kasutada.

Please wait...
Näitan 6 postitust - vahemik 1 kuni 6 (kokku 6 )

Esileht Väikelaps sönad..oled loll..ma ei ole su söber ….

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.